بررسی دقیق و آشنایی با شهر فرانکفورت

بررسی دقیق و آشنایی با شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت یکی از شهر های دیدنی و با اهمیت آلمان می باشد که هر ساله شاهد برگزاری تور های متنوعی به این شهر هستیم. توجه داشته باشید که قبل از سفر به فرانکفورت باید با مواردی آشنایی داشته باشید که از جمله این موارد می توان به آب و هوا و بهترین زمان سفر اشاره نمود. در ادامه توضیحات کامل تری از این قبیل ارائه نموده ایم:

بررسی دقیق و آشنایی با شهر فرانکفورت

 شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت یکی از مهمترین شهر های آلمان می باشد. آلمان یکی از کشور های گردشگری جهان به شمار می رود و از میان شهر های آن بسیاری مونیخ و برلین را می شناسند اما فرانکفورت نیز از جمله شهر های زیبا به شمار می رود و علاوه بر زیبایی و از نظر گردشگری، از جنبه های دیگری نیز برای آلمان حائز اهمیت می باشد.

اگر بخواهیم از جنبه جاذبه ها به شهر فرانکفورت نظر کنیم باید گفت: از این نظر هیچگونه کمبودی در این شهر شاهد نخواهید بود چرا که گشت و گذار در کلیسا ها و موزه های دیدنی آن می تواند بهترین لحظات را برایتان تداعی کند. خورد و خوراک در این شهر برای مردم بسیار حائز اهمیت می باشد و به همین دلیل شاهد فعالیت رستوران ها و فست فود های متنوعی در شهر فرانکفورت خواهید بود که هر یک از آنها مشغول به خدمات رسانی هستند.

برلین آلمان بیشترین موزه های آلمان را به خود اختصاص داده است اما پس از آن دومین مقام از این نظر را فرانکفورت دارد. تور های متنوعی به مقصد فرانکفورت برگزار می شود و دلیل آن را می توان محبوبیت بالای فرانکفورت در میان مردم دانست.

درباره شهر فرانکفورت

فرانکفورت بزرگترین شهر ایالت هسن بوده  است رودخانه ماین که یکی از رودخانه های معروف آلمان است از کنار شهر فرانکفورت گذشته و مناطق تفریحی و زیبایی برای شهر پدید آورده است. بخش جنوبی فرانکفورت را نیز جنگل تشکیل داده که گشت و گذار در آن بسیار لذت بخش خواهد بود و به عنوان بزرگترین جنگل داخل شهری در آلمان شناخته می شود.

این شهر از دو بخش تشکیل شده که بخش قدیمی را آلت اشتاد می نامند و این بخش در مجاورت رودخانه قرار گرفته است و بخش های شمالی آلت اشتاد مربوط به بخش جدید شهر می باشد که نیو اشتاد نامیده می شود. در بخش قدیمی شهر می توانید فعالیت انواع صنعتگران را شاهد باشید که  آداب و رسوم و سنت های قدیمی خود را حفظ کرده اند.

فعالیت های شهر فرانکفورت

شهر فرانکفورت از جمله شهر های فعال آلمان به شمار می رود و اعمال بسیاری به جهت تامین منافع در این شهر به انجام می رسد که جنبه جهانی دارد. فرانکفورت چهارمین مرکز بورس جهان بوده و شرکت های بین المللی بسیاری در این شهر استقرار دارند و از این نظر از جمله سه شهر لندن و پاریس به شمار می رود. در سال 2007 شهر فرانکفورت به عنوان شهری با امکانات رفاهی و بالاترین کیفیت زندگی در جهان شناخته شد و این امر نشان از کیفیت و زیبایی این شهر دارد.

فرانکفورت را با عنوان شهر بانک ها نیز می شناسند چرا که بانک های متعددی در این شهر فعالیت می نمایند و مهمترین آن ها را می توان بانک مرکزی اروپا دانست که از جمله مهمترین بانک های مرکزی جهان به شمار می رود. نمایشگاه های متعددی در این شهر برگزار می شود که از نظر برگزاری نمایشگاه ها در رتبه سوم در جهان در زمینه کتاب، مهندسی کشاورزی، اتومبیل و کالاهای مصرفی می باشد. در شهر فرانکفورت دانشگاه های برتری نیز فعالیت دارند و بسیاری تحصیل در این دانشگاه ها را دلیل بر مهاجرت خود قرار می دهند.

حمل و نقل در شهر فرانکفورت

فرانکفورت دارای خطوط حمل و نقلی بسیاری می باشد و از این نظر هیچگونه کمبودی در این شهر شاهد نخواهید بود. فرودگاه بین المللی فرانکفورت شهرت جهانی داشته و در سال 2007 توانسته 54 میلیون مسافر را جابجا نماید و به همین دلیل به عنوان بزرگترین مرکز حمل و نقل هوایی در کشور آلمان و همچنین نهمین فرودگاه در جهان شناخته شد.

سفر به فرانکفورت با استفاده از هواپیما به سهولت امکان پذیر خواهد بود و پس از پیاده شدن از هواپیما نیز نگران حمل و نقل داخل شهری و یا داخل کشور آلمان نباشید چرا که خطوط راه آهن دقیقا در کنار این فرودگاه واقع شده اند و به وسیله قطار می توانید به اکثر نقاط آلمان و یا کشور های خارجی دسترسی داشته باشید. در داخل شهر فرانکفورت نیز وسیله های نقلیه بسیاری وجود دارد که از جمله مهمترین آنها می توان به مترو اشاره کرد چرا که با استفاده از آن می توانید در کمترین زمان به مقصد خود برسید. تاکسی ها میزان هزینه بیشتری خواهند داشت و به همین دلیل کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.

آب و هوای فرانکفورت

توجه به آب و هوای مقصد قبل از سفر یکی از ضروریات خواهد بود و حتما باید به آن دقت داشته باشید. فرانکفورت یکی از شهر های سرد به شمار می رود و البته این شرایط جوی بر اغلب بخش های آلمان حاکم می باشد. در اوایل فصل بهار شاهد رویش درختان و رفته رفته مناسب تر شدن آب و هوا خواهیم بود و اواخر فصل بهار آب و هوای مناسبی بر شهر حاکم خواهد بود اما میزان بارش در این فصل زیاد می باشد.

فصل تابستان شرایط جوی فرانکفورت بسیار مناسب بوده و میزان بارش به حداقل خواهد رسید. با نزدیک شدن به فصل پاییز رفته رفته دمای هوا سرد تر شده و به میزان بارش ها افزوده می شود اما به دلیل اینکه فصل پاییز جلوه ای زرد و نارنجی رنگ به کوهستان ها و باغات می دهد، شاهد فضای بسیار زیبا و دلنشین از شهر خواهیم بود. در این فصل بارش اغلب به صورت باران خواهد بود اما فصل زمستان فصل سوزناک شهر فرانکفورت می باشد و همه نقاط این شهر رنگ سفید بر خود خواهند گرفت و دمای هوا سرد خواهد بود.

بهترین زمان سفر به فرانکفورت

بسیاری این سوال را دارند که چه زمانی باید به فرانکفورت سفر کنیم تا بیشترین لذت را از سفر ببریم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت: عوامل متعددی بر زمان سفر تاثیر خواهند گذاشت و در حالت کلی بهترین زمان سفر را می توان از دو نظر، آب و هوا و همچنین میزان هزینه ها بررسی نمود. بهترین زمان سفر به فرانکفورت از قرار زیر خواهد بود:

از نظر آب و هوا: همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد آب و هوای سردی بر فرانکفورت حاکم می باشد و شاهد بارش های اغلب برف شکل در این شهر هستیم. به همین دلیل بهترین زمان سفر به شهر فرانکفورت از نظر آب و هوا را می توان فصل تابستان دانست و البته در اواخر بهار و اوایل پاییز نیز شاهد گردشگران بسیاری در این شهر هستیم.  در فصل تابستان هم بارش کم بوده و هم گشت و گذار در شهر به سهولت امکان پذیر خواهد بود.

از نظر هزینه ها: بی شک در صورتی که گردشگران بیشتری در یک فصل به فرانکفورت سفر کنند میزان هزینه ها افزایش خواهد یافت و به همین دلیل فصل تابستان از جمله فصل های گران به شمار می رود و چنانچه می خواهید با کمترین میزان هزینه ها بهترین سفر را داشته باشید می توانید فصل زمستان را انتخاب نمایید اما باید تحمل دمای پایین را داشته باشید.

مراکز خرید فرانکفورت

فرانکفورت دارای مراکز خرید رنگارنگی است و به دلیل اینکه مردم به مد اهمیت زیادی می دهند، تمامی مراکز خرید و فروشگاه های آن لوکس و دیدنی هستند. خیابان های متعددی نیز در این شهر به عنوان مرکز خرید شناخته می شود و با گشت و گذار در این خیابان ها می توانید فروشگاه های متنوعی را مشاهده نمایید. خیابان برگر یکی از خیابان های مشهور برای خرید در فرانکفورت می باشد که اجناس آن قیمت مناسبی داشته و به همین دلیل محبوبیت بسیاری در میان مردم کسب کرده است.

سایل را می توان یکی از اصلی ترین مراکز خرید فرانکفورت دانست که در این خیابان فروشگاه های متنوعی فعالیت دارند و بهترین اجناس را به فروش می رسانند و رفت و آمد خودرو به این خیابان مسدود شده و به راحتی می توانید به گشت و گذار در آن بپردازید. هسن سنتر در سال 1971 ساخته شده و از جمله قدیمی ترین مراکز خرید فرانکفورت به شمار می رود و تنوع محصولات بالای این فروشگاه و جنس مرغوب آنها از جمله ویژگی های مرکز خرید به شمار می رود.

موزه های فرانکفورت

همانطور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد موزه های متعددی در سطح شهر فرانکفورت فعالیت دارند که دیرینه ای تاریخی داشته و از نظر گردشگری بسیار حائز اهمیت می باشند. موزه های فرانکفورت تنوع بسیار بالایی داشته و هر یک از موزه ها موضوع خاصی را پوشش داده اند. با رفتن به سواحل رود ماین و منطقه میوزیم شاهد فعالیت موزه های بسیاری خواهید بود و اغلب موزه های مهم فرانکفورت در این منطقه گرد هم آمده اند. از جمله مهمترین موزه های شهر فرانکفورت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         موزه آیکونن: در این موزه تصاویر و تندیس هایی روسی، یونانی، بلغاری و … گرد هم آمده اند و در سال 1985 ساخته شده است.

–         موزه معماری فرانکفورت: در این موزه انواع معماری های جهان به تصویر کشیده شده است.

–         موزه فرهنگ و هنر: این موزه هنرمندان قرن 19 را مورد بررسی قرار داده است.

–         موزه ارتباطات

–         موزه هنر مدرن

–         موزه تاریخی

–         موزه تاریخ طبیعی زن کنبرگ

کلیسا های فرانکفورت

کلیساهای فرانکفورت از جمله بهترین دیدنی های این شهر به شمار می روند و بازدید از آنها به همگان توصیه می شود. کلیسا های متعددی در شهر فرانکفورت فعالیت دارند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         کلیسای جامع سنت بارتولومئوس: بارتولومئوس به عنوان اصلی ترین کلیسای فرانکفورت شناخته می شود و ارتفاع آن 95 متر می باشد و سال ساخت آن به قرن چهاردهم و پانزدهم برمی گردد.

–         کلیسای سنت پائول: سنت پائول به عنوان یک اثر ملی شناخته می شود و در سال 1848 اولین انتخابات مجلس در این کلیسا انجام شده است. این کلیسا در سال 1789 تاسیس شده است.

–         کلیسای فرائن فریدن اسکرچ

–         کلیسای سنت کاترین

تفریحات شهر فرانکفورت

در سطح شهر فرانکفورت تفریحات بسیاری وجود دارد که می توانید از آنها لذت ببرید و از جمله مهمترین آنها می توان به باغ وحش ها و پارک ها اشاره نمود و پارک گرونبرگ را می توان یکی از بهترین پارک های فرانکفورت دانست. پالمن گارتن یکی از پارک های معروف فرانکفورت می باشد که نمایشگاه های بسیاری نیز در آن برگزار می شود. باغ وحش شهر فرانکفورت را می توان به عنوان بهترین تفریح برایتان دانست و به عنوان دومین باغ وحش قدیمی آلمان شناخته می شود.

سوغات فرانکفورت

شهر فرانکفورت سوغاتی های متنوعی داشته و با سفر به این شهر می توانید انواع اقسام سوغاتی ها برای دوستان و آشنایان خود بیاورید و از جمله مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

–         انواع صابون های عطر دار

–         ماشین های فلزی کوچک و کاملا کلاسیک

–         انواع محصولات چرم

–         لوازم ورزشی و پوشاک

–         خردل

–         کوزه های لعابی

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!