روادید لوکزامبورگ

روادید لیتوانی | انواع – شرایط – مدارک مورد نیاز

۳ مهر ۱۳۹۷

روادید لیتوانی

به دلایل مختلف تقاضا برای سفر به خارج از کشور و مهاجرت در این سال ها افزایش یافته است. درخواست روادید لیتوانی نیز از جمله مواردی است که در این سال ها بشدت افزایش یافته است. در این متن به روادید کشور لیتوانی می پردازیم و آن را بررسی می کنیم.

لیتوانی

در ابتدا قبل از پرداختن به بحث روادید لیتوانی لازم است توضیحاتی درباره این کشور ارائه دهیم. موقعیت مکانی کشور و جمهوری لیتوانی در شمال شرقی اروپا می باشد و این کشور لقب بزرگ ترین کشور در منطقه دریای بالتیک در قاره اروپا را کسب کرده است. این کشور با پایتختی به نام شهر ویلنیوس در همسایگی کشور هایی از جمله لهستان و روسیه واقع شده است. جهت اخذ ویزای لیتوانی نیازمند رزرو وقت سفارت لیتوانی هستید.

روادید لیتوانی
روادید لیتوانی

آب و هوای کشور لیتوانی و بهترین زمان برای سفر

آب و هوا در پایتخت و بیشتر شهرهای کشور لیتوانی معتدل می باشد. مدت زمان گرمترین روزهای سال در این منطقه تنها چند هفته بوده و مدت زیادی طول نمی کشد. میانگین دما در بیشترین حالت به ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد که از دمای هوای بسیاری شهر های ایران کمتر می باشد. در زمستان نیز طول زمان سرما زیاد نبوده و تنها چند هفته دمای هوا کم می شود. همان طور که انتظار می رود در نزدیکی دریا دما معتدل تر از دیگر مناطق کشور لیتوانی می باشد. جهت اخذ روادید لیتوانی میتوانید با آژانس های مسافرتی معتبر درارتباط باشید.

به علت داشتن آب و هوای معتدل این کشور یخبندان در آن وجود ندارد و در صورتی که بارش برف رخ بدهد مدت زیادی بر روی زمین باقی نمی ماند. بارش باران نیز در این کشور هیچ وقت بیش از اندازه نبوده و وقوع سیل نیز به همین دلیل در این کشور رخ نمی دهد. اگر می خواهید به این کشور سفری داشته باشید بهترین زمان برای سفر شما از اردیبهشت ماه تا مهرماه می باشد علت آن نیز داشتن آب و هوایی مناسب و همچنین تعطیلات تابستانه و داشتن وقت آزاد بیشتر شما می باشد.

روادید لیتوانی
روادید لیتوانی

جاذبه های دیدنی کشور لیتوانی

کشور لیتوانی جاذبه های زیادی دارد که در این بخش به تنها قسمتی از آن می پردازیم. پایتخت این کشور یعنی شهر ویلنیوس یکی از دیدنی های کشور لیتوانی می باشد که با داشتن داشتن جاذبه و معماری های منحصر به فرد قرون وسطایی و معماری باروک توجه هر گردشگری را به خود جلب می کند. اگر می خواهید دوران قرون وسطی را تجسم کنید باید به بخش های قدیمی شهر و کلیسای فوق العاده این شهر بروید و از آن جا دیدن نمایید.

از دیگر شهر های لیتوانی که می توانید از جاذبه های دیدنی آن بازدید کنید شهر کاوناس می باشد. قلعه های ساخته شده از آجر و خیابان های زیبا به همراه مردمانی شاد باعث می شود تا از بازدید این شهر احساس پشیمانی نکنید. بیشتر نمایشگاه ها در این شهر در بناهایی متعلق به قرون وسطی برگزار می شود تا به چشم نوازی و تاثیر گذاری آن ها بیافزاید. دیگر شهر های این کشور دیدنی نیز بسیار زیبا و دارای آثار تاریخی و دیدنی بسیاری می باشد که نمی توان هر کدام از آن را در این قسمت شرح داد. پیشنهاد می کنیم در سفر به کشور لیتوانی حتما از بیشتر شهر های دیدنی آن بازدید نمایید.

روادید یا ویزا

در ابتدا باید به مفهوم روادید یا ویزا بپردازیم. اگر بخواهید که به کشوری دیگر سفر نمایید باید از طریق سفارت خانه آن کشور و یا کنسولگری آن برای کسب ویزا اقدام کنید. شرایط اخذ روادید و یا ویزا در کشور های مختلف متفاوت بوده و به کشور مبدا و مقصد شما مرتبط می باشد. به طور مثال در برخی موارد روابط مناسبی بین دو کشور بر قرار است و همین موضوع باعث می شود که برای رفت و آمد شخص بین دو کشور نیاز به اخذ روادید و یا ویزا نباشد. بطور مثال جهت سفر به کشور لیتوانی نیازمند اخذ روادید لیتوانی یا ویزای لیتوانی هستید.

روادید لیتوانی
روادید لیتوانی

روادید لیتوانی

کشور لیتوانی نیز جزو کشور هایی ست که برای سفر به آن باید روادید لیتوانی و یا به بیان دیگر ویزای لیتوانی را دریافت نمود. هزینه ای که برای اخذ روادید لیتوانی باید متحمل شوید بنا بر شرایط متفاوت خواهد بود و نمی توان از قبل مبلغ مشخصی برای آن در نظر گرفت. برای سفر به کشور لیتوانی باید ویزای شینگن را دریافت نمایید زیرا این کشور اروپایی جزو کشور های اتحادیه شینگن می باشد. اگر می خواهید که ویزا و روادید لیتوانی را تهیه نمایید باید به سفارت این کشور مراجعه کنید اما سفارت کشور لیتوانی در ایران وجود نداشته و برای اخذ ویزا باید به کشور ترکیه که در همسایگی ایران می باشد مراجعه نمایید. اگر بخواهید که به کشور لیتوانی نیز پرواز داشته باشید باید از پرواز های غیر مستقیم استفاده نمایید.

انواع روادید لیتوانی

در ابتدا شما باید هدفتان را از سفر به کشور لیتوانی مشخص نمایید و سپس بنا بر آن روادید لیتوانی را انتخاب و دریافت نمایید. روادید لیتوانی انواع مختلفی دارد از جمله آنها ویزای توریستی که سفر شما برای بازدید از این کشور را شامل می شود، ویزای درمانی، ویزای بازرگانی و ویزای زیارتی را می توان نام برد؛ اما اگر قصد داشته باشید که به مدت زمان بیشتری در این کشور بمانید باید ویزا و روادید لیتوانی برای اقامت بلند مدت را کسب نمایید. از جمله این روادید لیتوانی بلند مدت ویزای تحصیلی، ویزای کار و ویزای اقامت و کسب شهروندی آن کشور می باشد.

روادید لیتوانی
روادید لیتوانی

ویزای شینگن و روادید لیتوانی

برخی از کشور های اروپایی که عضو اتحادیه اروپا می باشند ویزای مخصوصی به نام ویزای شینگن را در نظر گرفته اند. در حدود ۲۶ کشور اروپایی عضو این پیمان و عهد می باشند که شما برای سفر به این کشور ها باید ویزای شینگن را دریافت نمایید. روادید لیتوانی نیز شامل این پیمان بوده و بنا بر نوع ویزا و روادید لیتوانی که شما مشخص می نمایید می توانید به کشور های عضو شینگن نیز رفت و آمد نمایید.

انواع روادید شینگن

روادید لیتوانی و ویزای شینگن به ۴ دسته طبقه بندی می شود که بنا بر شرایط و درخواست شما یکی از آن ها را می توانید دریافت نمایید. اولین نوع یعنی ویزای شینگن نوع A برای کسانی است که یک پرواز غیر مستقیم دارند و مجبورند که در فرودگاه کشور لیتوانی فرود بیایند تا پرواز دیگر را سوار شوند. کسانی که این نوع ویزای شینگن را دریافت می کنند حق خروج از فرودگاه را ندارند. ویزای شینگن نوع B برای کسانی است که می خواهند به صورت زمینی از کشور لیتوانی سفر کنند و برای عبور از این کشور به این نوع از ویزای شینگن نیاز دارند. دارندگان این ویزا حق اقامت در کشور لیتوانی را نخواهند داشت. ویزای شینگن نوع C برای کسانی است که می خواهند به صورت کوتاه مدت در کشور های عضو پیمان شینگن اقامت داشته باشند. به طور مثال اگر می خواهید روادید توریستی لیتوانی را اخذ نمایید این نوع از ویزای شینگن برای شما مناسب می باشد.

ویزای شینگن نوع D برای اقامت بلند مدت در این کشور ها مناسب می باشد. این نوع از ویزا برای کسانی مناسب است که می خواهند در این کشور کار کرده و تجارت نمایند. بنابراین اگر قصد تجارت در کشور لیتوانی را ندارید و می خواهید روادید لیتوانی را برای هدف دیگری کسب نمایید بهتر است از نوع C ویزای شینگن استفاده نمایید.

روادید لیتوانی
روادید لیتوانی

مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید لیتوانی

همان طور که در قبل نیز توضیح دادیم از آن جا که کشور لیتوانی عضو پیمان شینگن می باشد رواید لیتوانی نیز از نوع ویزای شینگن است. به همین جهت کسانی که ویزای لیتوانی را کسب می نمایند بنا بر نوع روادید لیتوانی می توانند به دیگر کشور های عضو شینگن نیز رفت و آمد داشته باشند. برای دریافت روادید لیتوانی باید مدارکی را از قبل آماده نمایید. از جمله این مدارک بلیط رفت و برگشت هواپیما، مدارک شناسایی معتبر، گذرنامه یا پاسپورت که دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد، دو قطعه عکس واضح و پرسنلی، گواهی اشتغال به کار و تایید بانک برای موجودی بانکی مناسب و تمکن مالی شما، مشخص کردن محل اقامت و رزرو هتل در کشور لیتوانی و همچنین در صورت وجود ارائه دعوت نامه می باشد. باید دقت داشته باشید که تمامی این مدارک شما باید ترجمه شده باشد و همچنین به تایید وزارت امور خارجه و قوه قضاییه رسیده باشد. میزان لازم پول برای اثبات داشتن تمکن مالی شما نیز متفاوت خواهد بود که باید مقدار دقیق را از مراکز مربوطه پرس و جو بفرمایید.

شرایط دریافت روادید لیتوانی

باید دقت داشته باشید همان طور که اشاره کردیم سفارت خانه کشور لیتوانی در ایران وجود ندارد به همین دلیل باید به یکی از کشور های همسایه برای دریافت روادید لیتوانی مراجعه نمایید. این کار را باید در حدود ۱ تا ۳ ماه قبل از تاریخ سفرتان انجام دهید زیرا ممکن است دریافت و اخذ روادید لیتوانی به طول بیانجامد. باید دقت داشته باشید که اعتبار پاسپورت و گذرنامه تان مناسب بوده و همچنین صفحات خالی آن نیز کافی باشد. در غیر این صورت باید برای تعویض آن قبل از اقدام برای اخذ روادید لیتوانی  هرچه زودتر اقدام نمایید. اگر بخواهید که از حساب بانکی تان پرینت داشته باشید و آن را برای اخذ روادید لیتوانی ارائه دهید باید این جریان های حساب بانکی برای کمتر از سه ماه قبل باشد که داشتن تمکن مالی شما برای آنها احراز شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقت سفارت لیتوانی برای سفر به کشور لیتوانی باید ویزای لیتوانی یا همان ویزای شنگن را داشته باشید. برای این...

دریافت و پر کردن فرم اپلیکیشن سفارت لیتوانی یکی از مهمترین مراحل اخذ ویزای این کشور می باشد. دقت داشته...

کشور لیتوانی یکی از زیباترین کشورهای قاره اروپا است. با جاذبه های دیدنی همواره مقصد اصلی گردشگران بوده است. مردم...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر