روادید لوکزامبورگ

روادید لوکزامبورگ | شرایط – انواع – مدارک مورد نیاز

۹ مهر ۱۳۹۷

روادید لوکزامبورگ

شما برای سفر به کشور لوکزامبورگ در ابتدا باید روادید لوکزامبورگ را تهیه نمایید. قبل از سفر یا اقدام برای دریافت ویزای لوکزامبورگ لازم است اطلاعاتی در این باره کسب نمایید. در این متن ابتدا به توضیحاتی درباره کشور لوکزامبورگ و شرایط این کشور پرداخته و سپس به اخذ روادید و ویزای لوکزامبورگ می پردازیم.

لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ یک کشور کوچک در شمال اروپا بوده که در کنار کشورهایی مانند آلمان و فرانسه واقع شده است. با وجود جمعیت کمی که این کشور دارد از جمله ثروتمندترین کشورهای اروپایی به حساب می آید و همین موضوع سبب شده است که بانکداری خصوصی در این کشور بسیار شناخته شده و مهم باشد. برای سفر به این کشور باید در نظر داشته باشید که کشور لوکزامبورگ از نظر زمان در حدود ۲ ساعت و نیم از تهران عقب تر می باشد. پایتخت این کشور نیز هم نام لوکزامبورگ می باشد و جزء شهرهای مهم آن به حساب می آید.

روادید لوکزامبورگ
روادید لوکزامبورگ

روادید یا ویزا

برای سفر به اکثر کشورهای خارجی مخصوصاً کشورهای اروپایی علاوه بر گذرنامه و پاسپورت به ویزا یا روادید آن کشور نیز نیاز دارید. برای سفر به برخی از کشورهای اروپایی که عضو اتحادیه ی اروپا هستند نیز باید ویزای شینگن را تهیه کنید که به طبع تهیه ی آن کمی مشکل‌تر می‌باشد. برای اخذ روادید لوکزامبورگ نیاز است تا به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید و وقت سفارت را رزرو نمایید. سپس در زمان مشخص شده برای مصاحبه در سفارت حضور یابید و مدارک مورد نیاز را به آن‌ها ارائه دهید. مدت زمانی که اخذ ویزای لوکزامبورگ به طول می‌انجامد متغیر بوده و چند ماه ممکن است زمان ببرد.

روادید لوکزامبورگ

شما برای سفر به کشور لوکزامبورگ به روادید لوکزامبورگ احتیاج دارید و در صورتی که قصد سفر به این کشور را دارید باید برای اخذ ویزای لوکزامبورگ اقدام نمایید. همان طور که قبلاً نیز اشاره کردیم برای سفر به برخی از کشورهای اروپایی به ویزای شینگن احتیاج داریم. کشور لوکزامبورگ نیز یکی از این کشورها می‌باشد. برای تهیه‌ی روادید لوکزامبورگ باید به سفارت خانه‌ی این کشور مراجعه کنید اما باید بدانید که سفارت خانه‌ی لوکزامبورگ در ایران وجود ندارد و برای اخذ روادید لوکزامبورگ می‌توانید به کشور ترکیه و شهر آنکارا مراجعه نمایید.

روادید لوکزامبورگ
روادید لوکزامبورگ

اخذ روادید لوکزامبورگ

برای گرفتن روادید لوکزامبورگ در ابتدا باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر نسبت به تکمیل فرم درخواست ویزا اقدام نمایید که برای این کار و اخذ روادید لوکزامبورگ باید توجه داشته باشید که هدفتان از سفر به این کشور باید کاملاً مشخص باشد تا بتوانید ویزا و روادید لوکزامبورگ را تهیه نمایید.

همچنین مدارک انواع ویزا و روادید لوکزامبورگ نیز از یکدیگر متفاوت می‌باشد. مدت زمانی که ممکن است اخذ ویزای لوکزامبورگ به طول بیانجامد متغیر است و به حجم کاری سفارت خانه مربوط می‌شود؛ اما به طور معمول از هنگامی که برای اخذ ویزا درخواست می‌دهید تا زمان مصاحبه حضوری‌تان و اعلام نتیجه‌ی مربوطه در حدود ۵۰ روز کاری زمان می‌برد. به همین دلیل به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که قصد سفر به کشور لوکزامبورگ را دارید، از سه ماه قبل برای دریافت ویزا و روادید این کشور اقدام نمایید.

یکی از آسان ترین انواع ویزای کشور لوکزامبورگ اخذ ویزای توریستی لوکزامبورگ است که از دیگر انواع ویزای این کشور راحت تر می توانید آن را دریافت نمایید. اما باید دقت داشته باشید که در زمان مصاحبه صداقت را در پاسخ گویی به سؤالات مأمورین رعایت نمایید.

روادید لوکزامبورگ
روادید لوکزامبورگ

شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ

برای گرفتن ویزای لوکزامبورگ باید مدارکی به سفارت خانه جهت اثبات داشتن تمکن مالی ارائه دهید. همچنین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل نیز از دیگر شرایطی است که باید برای اخذ ویزا داشته باشید زیرا مشخص بودن محل اقامتتان در زمان سفر الزامی می‌باشد. اگر از قبل ویزای شینگن را تهیه و با آن به سفر نیز رفته‌اید، سفر به کشور لوکزامبورگ برای شما بسیار آسان‌تر می‌شود. در این صورت کافیست تا از ویزای شینگن و مهرهای موجود در آن کپی گرفته و آن را به سفارت مربوطه ارائه دهید.

انواع روادید لوکزامبورگ

همان طور که اشاره کردیم در ابتدا قبل از اقدام برای اخذ روادید لوکزامبورگ باید هدفتان از سفر را مشخص نمایید تا ویزای مربوطه را تهیه نمایید. انواع روادید لوکزامبورگ شامل ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای درمانی و ویزای توریستی و … می‌باشد که مدت زمان اقامت شما در هر کدام از انواع ویزاها متفاوت خواهد بود. ویزای شینگن نیز خود به ۴ دسته تقسیم می‌شود. ویزای نوع اول ویزای ترانزیت که تنها حق تردد در فرودگاه آن کشور را دارید، ویزای نوع دوم که برای سفر و عبور از این کشور مناسب است و حق اقامت را در آن نخواهید داشت، ویزای نوع سوم که برای سفرهای توریستی شما مناسب بوده و ویزای نوع چهارم که برای اقامت بلند مدت در نظر گرفته شده است.

روادید لوکزامبورگ
روادید لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز جهت اخذ روادید لوکزامبورگ

برای تهیه‌ی ویزای لوکزامبورگ باید حتماً گذرنامه با حداقل اعتبار ۶ ماه، شناسنامه و عکسی از خودتان را به همراه داشته باشید. اما دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید لوکزامبورگ بنا بر نوع ویزای درخواستی شما تعیین می‌شود. به طور مثال اگر بخواهید که برای روادید لوکزامبورگ تحت عنوان ویزای کاری اقدام کنید، باید گواهی اشتغال به کار، سابقه‌ی بیمه، رزومه‌ی کاری مناسب، جواز کسب، حکم کارگزینی، کپی و ارائه‌ی آخرین فیش حقوقی، داشتن حساب بانکی در کشور لوکزامبورگ و همچنین گردش مالی ۶ ماه اخیرتان را به عنوان مدارک لازم به سفارت خانه ارائه دهید.

دقت داشته باشید عواملی مانند داشتن سوءسابقه یا مشخص نبودن محل اقامتتان در کشور لوکزامبورگ، می تواند سبب رد شدن درخواست شما برای اخذ ویزا گردد. همچنین لازم است تا تمامی اطلاعات و مدارک شما معتبر باشد تا دچار مشکل نشوید. همچنین ترجمه مدارکتان به زبان کشور لوکزامبورگ و به همراه داشتن آن در تمام طول سفر از جمله موارد لازم می باشد که باید رعایت کنید زیرا ممکن است در کشور لوکزامبورگ نیز مأمورین مدارک شما را بخواهند بررسی کنند؛ بنابراین به همراه داشتن ترجمه ی مدارکتان در زمان سفر الزامیست.

قیمت روادید لوکزامبورگ

عوامل زیادی بر قیمت روادید لوکزامبورگ و یا ویزای لوکزامبورگ مؤثر می‌باشد و به همین دلیل نمی‌توان مبلغ مشخصی را برای آن در نظر گرفت. یکی از این عوامل میزان تقاضا برای اخذ روادید لوکزامبورگ می‌باشد. هر چه تعداد افرادی که برای دریافت روادید لوکزامبورگ اقدام کرده‌اند بیشتر باشد، هزینه‌ی ناشی از آن نیز افزایش می‌یابد و علاوه بر آن قیمت بلیط هواپیما و رزرو هتل نیز با افزایش رو به رو می‌شود. اگر می‌خواهید که به طور دقیق از قیمت روادید و ویزا مطلع شوید، در هنگامی که می‌خواهید برای تهیه‌ی آن اقدام کنید از آژانس‌های مسافرتی معتبر اطلاعات لازم را کسب نمایید.

روادید لوکزامبورگ
روادید لوکزامبورگ
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای لوکزامبورگ ویزای لوکزامبورگ در انواع مختلفی قابل دریافت می باشد. از مهم‌ترین انواع ویزای کشور لوکزامبورگ می‌توان به انواع...

بلیط لوکزامبورگ بلیط لوکزامبورگ را می توانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو نمایید. حتما در رزرو بلیط لوکزامبورگ...

ویزای تجاری لوکزامبورگ در این جا با روش اخذ ویزای تجاری لوکزامبورگ و مدارک و مراحل لازم برای این نوع...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر