روادید لهستان

روادید لهستان | انواع – مدارک لازم – هزینه

۷ مهر ۱۳۹۷

روادید لهستان

کشور لهستان، یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که مقصد گردشگری افراد زیادی در سراسر جهان می باشد. مردم ایران نیز از علاقه مندان سفر به این کشور می باشند. ورود به این کشور منوط به دریافت روادید لهستان است. در واقع با اخذ ویزای لهستان اجازه ی ورود به این کشور برای شما به عنوان توریست، تاجر و … صادر می شود. قبل از توضیح مراحل و موارد مورد نیاز برای دریافت ویزای لهستان، مختصری در مورد این کشور صحبت خواهیم کرد.

روادید لهستان
روادید لهستان

آشنایی با کشور لهستان

کشور لهستان (Poland) با جمعیتی بالغ بر سی و نه میلیون نفر، مساحتی به وسعت سیصد و دوازده هزار کیلومتر مربع از قاره ی اروپا را به خود اختصاص داده است. این کشور، جزء کشورهای کوچک دنیا به شمار می آید اما از نظر جمعیتی در قاره ی اروپا جزء کشورهای پر جمعیت محسوب می شود. ۱۶ استان و ۴۳ شهر، از تقسیمات جغرافیایی این کشور می باشد. ورشو پایتخت آن و شهرهای کراکف، گدانسک، پوزنان و وروتسلاو از جمله شهرهای مهم این کشور هستند. مردم لهستان به زبان لهستانی صحبت می کنند. کشور لهستان از سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه ی اروپا درآمد و عضویت در پیمان شنگن را از سال ۲۰۰۷ پذیرفت. واحد پول این کشور زلوتی می باشد. عموماً کشور لهستان با نماد عقاب شناخته می شود. شواهد و قرائن حاکی از قدمت ۱۰۰ ساله ی این کشور دارد.

کشور های آلمان، چک، اوکراین، اسلواکی و روسیه سفید یا بلاروس در همسایگی کشور لهستان قرار گرفته اند. کشور های سوئد و دانمارک نیز دارای مرز دریایی با این کشور می باشند. دریای بالتیک در شمال لهستان واقع شده است. آب و هوای لهستان در زمستان، سرد و مرطوب و در تابستان معتدل می باشد. مطلوب بودن آب و هوا نقش مؤثری در جذب توریست ها و گردشگران به این کشور دارد. علاوه بر هوای دل پذیر، جاذبه های گردشگری زیادی نیز در این کشور وجود دارد. با دریافت روادید لهستان، از این جاذیه ها دیدن کنید.

سفارت لهستان در تهران

برای دریافت روادید لهستان، می بایست از طریق سفارت لهستان در تهران، واقع در بلوار آفریقا، خیابان پیروز اقدام نمایید. این سفارت از روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعت ۹ تا ۱۵ فعالیت می کند. بخش کنسولی سفارت از ساعت ۹ تا ۱۳ پاسخ گو می باشد و برای تحویل مدارک ویزای لهستان به بخش مربوطه می بایست از ساعت ۱۰ به بعد مراجعه کرد.

روادید لهستان
روادید لهستان

انواع روادید لهستان

روادید لهستان انواع مختلفی دارد که افراد با توجه به نوع هدفی که از سفر به لهستان دارند، باید ویزای خاص خود را دریافت کنند. به عنوان مثال اگر با هدف گردشگری به این کشور سفر می کنید، باید ویزای توریستی لهستان را دریافت کنید. عموماً این نوع ویزا متقاضی بیش تری دارد و تهیه ی آن نسبت به سایر روادید لهستان آسان تر می باشد. نوعی دیگر از روادید لهستان، مختص افرادی است که با هدف ادامه ی تحصیل به این کشور، سفر می کنند. مدرک زبان انگلیسی یا لهستانی نیز برای اخذ روادید لهستان به منظور ادامه تحصیل در این کشور لازم است. برخی دیگر از افراد برای فعالیت کاری خود اقدام به دریافت روادید لهستان می کنند که ویزای کاری لهستان برای این افراد صادر می شود. نوعی دیگر از روادید لهستان، برای بهره مندی از خدمات پزشکی در کشور لهستان می باشد. دریافت ویزای پزشکی لهستان شرایط خاصی دارد. از جمله این که:

 • فرد، شرایط کلی مهاجرت را داشته باشد.
 • بیماری وی واگیردار نباشد.
 • هماهنگی های لازم با متخصص در کشور لهستان برای انجام فعالیت های درمانی، صورت گرفته باشد.
 • فرد متقاضی از نظر مالی، توانایی پرداخت هزینه های درمان را داشته باشد.
 • بعد از طی شدن دوره ی درمان، به کشور بازگردد.

ویزای ازدواج لهستان، نوعی دیگر از ویزای لهستان است. ازدواج با شهروندان لهستانی یکی از راه های گرفتن اقامت دائم در لهستان می باشد. یعنی هر یک از اتباع خارجی که ۳ سال با شهروند لهستانی زندگی کند، مانند یک شهروند لهستانی شناخته می شود.

روادید لهستان
روادید لهستان

انواع روادید لهستان از نظر تعداد دفعات ورود و خروج

کشور لهستان از سال ۲۰۰۷ به عضویت پیمان شنگن در آمد، بدین ترتیب برای ورود به این کشور، دریافت ویزای شنگن لازم است. در واقع ۲۶ کشوری که عضو پیمان شنگن هستند یک سری قوانین برای فعالیت های مسافرتی خود وضع کرده اند. کلیه ی افرادی که قصد سفر به این ۲۶ کشور را دارند، می بایست ویزای شنگن را دریافت کنند. ویزای شنگن دارای چهار نوع A تا D می باشد.

ویزای نوع A:

ویزای نوع A یا ترانزیت ویزایی است که به دارندگان آن صرفاً اجازه ی اقامت در ترانزیت فرودگاه و عوض کردن پرواز را می دهد. در واقع فرد اجازه ی خروج از فرودگاه را ندارد.

ویزای نوع B:

با داشتن ویزای نوع B فرد، مجاز به عبور از کشوری در منطقه شینگن به مدت ۵ روز است.

ویزای نوع C:

با داشتن ویزای نوع C می توان به مدت ۹۰ روز در یکی از کشورهای عضو شینگن اقامت داشت. ویزای نوع C به سه نوع تقسیم می شود: یک بار ورود، دو بار ورود و چند بار ورود. ویزای یک بار ورود به این معنی است که فرد می تواند فقط یک بار به یکی از این ۲۶ کشور وارد شود و با خروج از آن کشور، این ویزا اعتبار خود را از دست می دهد. ویزای دو بار ورود نیز مجوز دو بار وارد شدن در یک بازه ی زمانی را به فرد می دهد. گرفتن ویزای چند بار ورود، این امکان را به فرد می دهد که دز بازه ی زمانی ۱۸۰ روزه، بتواند به مدت ۹۰ روز در هر یک از کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشد.

ویزای نوع D:

ویزای نوع D در واقع برای افرادی صادر می شود که قصد دارند برای انجام پروژه های تحقیقاتی، فعالیت های درمانی، کارهای علمی و … یک مدت در این کشورها بمانند و بازگردند. هنرمندان و ورزشکاران نیز اصولاً این نوع ویزا را دریافت می کنند.

روادید لهستان
روادید لهستان

یک نکته ی کوچک اما بسیار مهم در مورد ویزای شنگن

حتماً از کلیه ی مدارکی که برای گرفتن ویزای شنگن، ارائه کرده اید، کپی بگیرید. چون ممکن است با وجود ویزای شینگن، باز هم در مرزهای ورودی کشورهای ناحیه ی شینگن، مأموران از شما این مدارک را بخواهند. پس کپی آن ها را به همراه داشته باشید تا با مشکلات احتمالی رو به رو نشوید.

مدارک لازم برای دریافت روادید لهستان

مدارک لازم برای دریافت هر یک از روادید لهستان، متفاوت است. بسته به اینکه با چه هدفی اقدام به اخد روادید لهستان می کنید، برخی مدارک خاص مورد نیاز است. به عنوان مثال ارائه ی مدارک تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی، ارائه ی مدارک پزشکی برای اخذ ویزای پزشکی و هم چنین ارائه ی مدارک مربوط به شغل و حرفه، برای دریافت ویزای کاری لهستان ضروری می باشد. اما یک سری از مدارک هویتی برای دریافت تمام انواع روادید لهستان مشترک می باشد. مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید لهستان در زیر اشاره شده است:

 • شناسنامه و کارت ملی
 • گذرنامه با اعتبار ۸ ماهه (هم چنین ارائه ی گذرنامه های قبلی نیز در صورت وجود ضروری است.)
 • ۳ قطعه عکس ۶×۴ با زمینه ی سفید و ساده. عکسی که ارائه می کنید بدون عینک باشد.
 • گواهی حساب بانکی که از سوی بانک، مهر شده باشد.
 • مدارک شغلی
 • سند مالکیت

توجه کنید که کلیه ی مدارک ارائه شده باید ترجمه شده باشند. هم چنین مدارک ناقص بررسی نخواهند شد و شما را در اخذ روادید لهستان دچار مشکل خواهند کرد.

مراحل اخذ روادید لهستان

مراحلی که برای دریافت ویزای لهستان باید طی شود به ترتیب زیر می باشد:

 • ایجاد اکانت در سایت سفارت لهستان توسط آزانس های مسافرتی معتبر
 • انتخاب نوع روادید لهستان متناسب با هدف سفر خود
 • تکمیل فرم اطلاعات شخصی
 • تأیید اطلاعات ثبت شده با امضای الکترونیکی متقاضی دریافت روادید لهستان
 • دریافت وقت سفارت لهستان برای مراجعه ی حضور متقاضی دریافت روادید لهستان
 • پرداخت هزینه های لازم برای دریافت روادید لهستان
 • ثبت اطلاعات مربوط به پاسپورت افرادی که برای دریافت روادید لهستان اقدام نموده اند.
روادید لهستان
روادید لهستان

گرفتن وقت سفارت لهستان

بعد از پرکردن فرم های مربوطه از طریق آژانس های مسافرتی معتبر و در صورت تأیید شدن مدارک ارسالی، معمولاً بعد از ۱۰ روز تا ۳ هفته ایمیلی مبنی بر اعلام زمان حضور شما برایتان ارسال می گردد. حضور در وقت و زمان مقرر برای کلیه ی افراد ضروری است. هم چنین صرفاً خود شخص باید مراجعه کند و در صورت مراجعه ی شخص دیگری به جای او، در صدور رواید لهستان با مشکل مواجه خواهد شد.

هزینه روادید لهستان

دو نکته ی مهم در رابطه با هزینه روادید لهستان وجود دارد: اول اینکه هزینه ی روادید لهستان باید بر حسب یورو پرداخت شود. دوم اینکه این هزینه برای رده های مختلف سنی متفات می باشد. یعنی افراد بزرگسال، ۶۰ یورو و کودکان، بین ۶ تا ۱۲ سال، ۳۵ یورو برای صدور روادید لهستان پرداخت می کنند. برای کودکان زیر ۶ سال نیز نیاز به پرداخت هیچ گونه مبلغی نمی باشد.

روادید لهستان
روادید لهستان

یادآوری چند نکته برای اخذ روادید لهستان

 • کارت ملی و شناسنامه برای دریافت روادید لهستان حتماً باید توسط دادگستری و وزارت امور خارجه مهر و امضا شود.
 • فرمی که در طی مراحل دریافت روادید لهستان پر می کنید، قابل تغییر نمی باشد بنابراین با دقت کافی پر شود.
 • برای تحویل ویزای لهستان، حتماً خود شخص حضور داشته باشد.
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

سفر به لهستان لهستان یکی از کشورهایی است که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. سفر...

هتل های لهستان اگر شما هم می خواهید به کشور زیبای لهستان سفر کنید، بهتر است با هتل های لهستان...

بلیط لهستان لهستان یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل وجود جاذبه های گردشگری زیاد، گردشگران زیادی را به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر