روادید فنلاند

روادید فنلاند | انواع – مدارک لازم – هزینه صدور

۸ مهر ۱۳۹۷

روادید فنلاند

فنلاند یکی از کشورهایی است که هر ساله اشخاص زیادی در صدد تهیه ویزای فنلاند هستند. برای اخذ روادید فنلاند در ابتدا باید با قوانین و شرایط کشور فنلاند آشنا شوید. اگر قصد دریافت روادید این کشور را دارید این مطلب را دنبال کنید تا با مهم ترین اطلاعات درباره روادید فنلاند و اهمیت آنها آشنا شوید.

درباره فنلاند

فنلاند از جمله کشورهای موجود در منطقه اسکاندیناوی است که با توجه به شرایط جغرافیایی آن هر ساله مسافران زیادی را به دلایل مختلف به خود جذب می کند. پایتخت کشور فنلاند هلسینکی می باشد. کسانی که قصد سفر به فنلاند را دارند  باید ویزای شینگن این کشور را تهیه کنند. سفارت فنلاند در تهران برای اتباع غیر فنلاندی خدماتی از جمله صدور ویزای کار، تحصیلی، توریستی و … را انجام می دهد. با ما همراه باشید تا شما را با خدمات سفارت فنلاند و شرایط اخذ روادید فنلاند آشنا کنیم.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

روادید فنلاند

همانطور که می دانید روادید فنلاند (ویزا) یکی از مهم ترین مجوزها برای ورود به یک کشور است. سفر به یک کشور خارجی بدون داشتن ویزای فنلاند امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین اگر قصد سفر به فنلاند را دارید باید ویزای این کشور را تهیه کنید تا بتوانید برای اقامت کوتاه مدت و یا بلند مدت مجوز دریافت کنید. از آنجایی که کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است برای ورود به آن باید ویزای شینگن تهیه کنید. در این کشور کیفیت زندگی بسیار بالا بوده و رضایت مردم از زندگی زیاد است به همین جهت به یکی از کشورهای اروپایی پرطرفدار تبدیل شده است و سالانه افراد زیادی به دنبال تهیه ویزای آن هستند.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

وقت سفارت فنلاند

برای دریافت روادید فنلاند نیز باید وقت مراجعه به سفارت بگیرید. برای رزرو وقت سفارت فنلاند به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید و وقت را رزرو نمایید، دقت کنید که برای دریافت وقت سفارت نیازی به مراجعه حضوری نیست به این صورت که آژانس مربوطه برای درخواست وقت ملاقات باید ایمیلی را به سفارت بفرستند و نکته ای که در این باره مهم است، این است که به ایمیل هایی که به زبان فارسی هستند پاسخ داده نمی شود بنابراین ایمیلتان را حتما به زبان انگلیسی و یا فنلاندی ارسال شود.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

انواع روادید فنلاند

کشور فنلاند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی دارای ویزاهای مختلفی است. به طور کلی دسته بندی روادید فنلاند به شرح زیر است:

ویزای تک ورود فنلاند

این نوع ویزا به شخص اجازه می دهد که فقط یک بار به کشور فنلاند وارد شود. با استفاده از این ویزا می توانید حداکثر ۹۰ روز در دوره ۱۸۰ روزه در فنلاند بمانید.

ویزای دوگانه فنلاند

این نوع از ویزای فنلاند به شما این امکان را می دهد که دو بار به فنلاند وارد شوید.

ویزای چندگانه فنلاند

ویزای چندگانه فنلاند برای کسانی است که قصد داشته باشند چندین بار به منطقه شینگن وارد شوند. این نوع ویزا معمولا برای ۵ سال معتبر است.

ویزای حمل و نقل فرودگاهی فنلاند

نوع دیگر روادید فنلاند از نوع حمل و نقل فرودگاهی است به این صورت که اجازه توقف و یا تغییر پرواز به شما داده می شود اما اجازه خروج از منطقه مرزی خارج از فرودگاه را نخواهید داشت.

سفر به فنلاند با اخذ ویزای توریستی

یکی از راه های اخذ روادید فنلاند سفرهای توریستی است. روادید توریستی فنلاند از جمله روادیدهایی است که به اشخاصی که قصد سفر کوتاه مدت و گردشگری در این کشور را دارند ارائه می شود. ویزای گردشگری، بازدید از خانواده و دوستان، درمان و پزشکی از جمله ویزاهای توریستی فنلاند به شمار می روند.

اخذ ویزای کار فنلاند

کسانی که قصد اقامت دائم در کشور فنلاند را دارند می توانند از روادید کار فنلاند استفاده کنند. دریافت ویزای کار و سرمایه فنلاند یکی از روش های سخت دریافت اقامت دائم است اما در صورت موفق شدن در دریافت آن به راحتی می توانید اقامت دائم این کشور را کسب کنید. در مرحله اول باید جویای کار شوید و متناسب با رشته تحصیلی و تخصص خود شغلی در این کشور پیدا کنید اگر شرکتی در فنلاند به تخصص شما نیاز داشته باشد، می تواند به عنوان کارفرما برای شما دعوت نامه ارسال کند تا سریع تر بتوانید ویزای کار فنلاند را دریافت کنید.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

مدارک لازم برای اخذ روادید فنلاند

پس از اینکه وقت سفارت فنلاند را از طریق آژانس های مسافرتی رزرو کردید، باید به همراه مدارک ذکر شده در سفارت حضور پیدا کنید. مدارکی که برای دریافت روادید فنلاند به آن نیاز دارید شامل موارد زیر هستند. این مدارک نیازی به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه ندارند.

۱- ارائه اصل پاسپورت که حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد. در صورتی که از قبل هم پاسپورتی داشتید باید همه نسخه ها را ارائه دهید.

۲-شش قطعه عکس چهار در شش تمام رخ با زمینه سفید.

۳-حداقل شش ماه از تاریخ ورود زمان باقی مانده باشد.

۴-اصل شناسنامه به همراه یک نسخه کپی از تمام صفحات آن و همچنین ارائه نسخه ترجمه شده شناسنامه فرد یا افراد متقاضی روادید فنلاند.

۵-ارائه گواهی مربوط به حساب بانکی شخص متقاضی که باید به مهر و امضای بانک رسیده باشد. ضمنا این گواهی باید به صورت ترجمه شده به انگلیسی ارائه شود. برای حساب های جاری باید گردش شش ماه آخر ارائه شود (البته کسانی که گردش حساب ندارند می توانند گواهی موجودی حساب ارائه دهند).

۶-اصل سند مالکیت خانه به همراه نسخه ترجمه شده آن که به تایید دادگستری رسیده باشد.

۷-ارائه اصل و نسخه ترجمه شده مدارک شغلی فرد متقاضی. برای پزشکان باید پروانه مطب، کارت نظام پزشکی و همچنین پروانه دائم پزشکی نیز ارائه شود.

۸-کسانی که وکیل هستند باید پروانه وکالت ارائه دهند.

۹-کارمندان دولتی باید آخرین فیش حقوقی، میزان حقوق، مدت اشتغال، حکم کارگزینی، آخرین لیست بیمه و همچنین تاییدیه مرخصی ارائه دهند.

۱۰-بازنشستگان باید حکم بازنشستگی خود را به همراه آخرین فیش حقوقی ارائه دهند.

۱۱-کسانی که کارمند شرکت های غیر دولتی یا خصوصی هستند باید گواهی اشتغال و آخرین روزنامه رسمی شرکت را ارائه دهند.

۱۲-کسانی که خودشان کارفرما هستند باید آگهی تاسیس شرکت را همراه با جواز کسب ارائه دهند.

۱۳-برای دانش آموزان، معلمان، اساتید و دانشجویان ارائه گواهی اشتغال به تحصیل و یا اشتغال به کار ضروری است.

۱۴-کسانی که سن زیر ۱۸ سال دارند و قصد دارند بدون خانواده به فنلاند سفر کنند باید رضایت نامه محضری از خانواده دریافت کرده و به سفارت فنلاند تحویل دهند. این شرط برای خانم های متاهلی که قصد دارند بدون همسر خود به فنلاند سفر کنند نیز صادق است.

همانطور که دیدید برای دریافت ویزای فنلاند مدارک مختلفی نیاز است اما هر کس متناسب با شغل و سمت خود باید مدارک دیگری نیز در زمان مراجعه حضوری به سفارت تحویل دهد. دقت کنید تمام مدارک ذکر شده فوق را به صورت کامل در زمان مراجعه به سفارت به همراه داشته باشید تا کار شما به زمان دیگری موکول نشود.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

هزینه صدور روادید فنلاند

برای دریافت روادید فنلاند نیز مانند سایر کشورهای اروپایی باید هزینه هایی پرداخت شود. سفارت فنلاند در شهر تهران همه هزینه های مربوط به درخواست ویزای فنلاند را به صورت نقدی و به صورت یورو از اشخاص دریافت می کند. در زمان مراجعه به سفارت فنلاند حتما مبلغ تعیین شده برای دریافت روادید فنلاند را به طور دقیق به همراه داشته باشید. ضمنا باید بدانید که سفارت فنلاند فقط اسکناس های پنج، ده، بیست، پنجاه و صد یورویی از شما قبول می کند و از پذیرش سکه خودداری می کند.

چند نکته درباره سفارت فنلاند

کسانی که می خواهند روادید فنلاند را دریافت کنند خودشان باید شخصا در سفارت فنلاند حضور پیدا کنند در واقع شخص دیگری نمی تواند جایگزین شما شود و ملاقات حضوری را به انجام رساند. در زمانی که برای مصاحبه شما تعیین می شود در سفارت فنلاند حضور پیدا کنید تا ملاقات شما به زمان دیگری موکول نشود. حتما کپی مدارکتان را بر روی برگه های A4 ارائه دهید.

روادید فنلاند
روادید فنلاند

عواملی که باعث رد شدن روادید فنلاند می شوند

همانطور که می دانید امکان رد شدن روادید فنلاند در هر زمانی امکان پذیر است این مسئله یکی از نگرانی های اصلی متقاضیان دریافت روادید فنلاند است. ما در این قسمت مهم ترین دلایلی که باعث رد شدن روادید فنلاند می شوند را به شما معرفی می کنیم تا با دقت بیشتری عمل کنید. یکی از رایج ترین و مهم ترین دلایل برای رد شدن درخواست ویزای فنلاند این است که افسران کنسولگری با مدارک ناقص و غیر معتبر شما رو به رو شوند. یکی دیگر از دلایل رد درخواست ویزای شما سوء پیشینه است کسانی که در گذشته مرتکب جرم شده باشند احتمال رد ویزای آنها بیشتر است. از آنجایی که این عامل موجب تهدید سیاسی برای عموم می شود افسران کنسولگری فنلاند درخواست این نوع ویزاها را به دلیل سابقه بد شخص متقاضی رد می کنند. اشخاصی که به هر دلیلی برای تکمیل پرونده خود از مدارک جعلی و غیر معتبر استفاده کنند در صورتی که مامور کنسولگری متوجه آنها شود منجر به رد درخواست روادید فنلاند آنها خواهد شد. بنابراین دقت کنید که برای دریافت روادید فنلاند از راه های قانونی و مدارک معتبر استفاده کنید تا در زمان کمتر روادید فنلاند را دریافت کنید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط هلسینکی هلسینکی شهر بسیار زیبا و بینظیری است که پایتخت کشور فنلاند میباشد. درصد خرید بلیط هلسینکی در سالهای...

ویزای تحصیلی فنلاند دریافت ویزای تحصیلی فنلاند یکی از دغدغه های دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف می باشد که امروزه...

سفر به فنلاند در سفر به فنلاند توصیه می کنیم از مکان های گردشگری این کشور از جمله میدان سنا...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر