روادید روسیه

روادید روسیه | نحوه درخواست – مدارک لازم – هزینه اخذ

۱۸ مهر ۱۳۹۷

روادید روسیه

اگر قصد دارید به روسیه سفر کنید ولی با نحوه اخذ روادید روسیه آشنایی ندارید، اصلا نگران نباشید. ما در اینجا قصد داریم تا شما را با نحوه دریافت روادید روسیه و شرایط اخذ آن آشنا کنیم. پیشاپیش امیدواریم از سفر به روسیه و گشت و گذار در این کشور لذت ببرید و خاطرات خوشی را رقم بزنید.

معرفی کشور روسیه

روسیه وسیع ترین کشور جهان و در عین حال یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان نیز به شمار می آید. این کشور در شمال اروپا واقع شده و مملو از جاذبه های گردشگری و طبیعی و تاریخی بی نظیری است. سطح کیفی زندگی در روسیه بسیار خوب بوده و نرخ بیکاری در رنج پایینی قرار دارد. سطح تحصیلات و سواد مردم بالا بوده و وضعیت زندگی در حد مطلوبی می باشد. علاوه بر این روسیه روابط بسیار خوبی با ایران داشته و هر ساله افراد زیادی به دلایل گوناگون به این کشور پهناور سفر می کنند. گاهی افراد برای کار، برای زندگی، برای تحصیل و حتی گردشگری به روسیه سفر می کنند. جهت سفر به این کشور باید در ابتدا روادید روسیه را اخذ نمایید.

روادید روسیه
روادید روسیه

روادید روسیه

با همه این ها اگر تصمیم گرفته اید به روسیه سفر کنید، باید نکاتی را بدانید. مهم ترین نکته برای سفر به هر کشور خارجی تهیه ویزای آن کشور می باشد. شما بدون برگه اجازه ورود نمی توانید به روسیه سفر کنید و سفر بدون ویزای روسیه جرم شناخته شده و غیر قانونی می باشد. به همین سبب شما می بایست با نحوه اخذ روادید روسیه آشنا شوید. ویزا در واقع اجازه نامه شما برای ورود به خاک روسیه می باشد. بر روی ویزا مواردی همچون زمان شروع، زمان پایان، نوع ویزا و مدت اعتبار ویزا درج شده است. زمان تعیین شده بر روی ویزای روسیه بسته به نوع ویزا می تواند متغیر باشد. معمولا برای ویزاهای کوتاه مدت این زمان ۳ ماه است. به این نکته نیز باید توجه داشته باشید که در زمان درج شده می توانید به کشور روسیه سفر کنید و تردد به این کشور در زمان خارج اعتبار ویزای روسیه غیر قانونی می باشد.

روادید روسیه
روادید روسیه

مراحل دریافت روادید روسیه

برای دریافت روادید روسیه باید چندین مرحله را طی کنید. شاید در ابتدا این کار سخت و خسته کننده باشد. اما مستحضر هستید که برای انجام هر کار قانونی باید روال خاصی را طی کنید و این کار می بایست حتما انجام شود. البته این را نیز اضافه کنیم که انجام این کار و دریافت روادید روسیه کار چندان دشواری نیست. تنها باید طبق مراحل عمل کنید. مراحل کلی دریافت روادید روسیه در ادامه درج شده است:

مرحله اول: جمع آوری مدارک لازم برای اخذ ویزای روسیه

مرحله دوم: درخواست اولیه وقت سفارت

مرحله سوم: پر کردن فرم درخواست سفارت

مرحله چهارم: مراجعه به سفارت روسیه و تحویل مدارک

مرحله پنجم: اخذ روادید روسیه

بیشتر این مراحل معمولا به صورت غیر حضوری انجام می شوند. اما مرحله چهارم یعنی مراجعه به سفارت روسیه و تحویل مدارک و دیگر اقدامات می بایست به صورت حضوری انجام شده و فرد متقاضی خود باید در وقت سفارت روسیه به سفارت این کشور در شهرهای ایران مراجعه کند.

روادید روسیه
روادید روسیه

باید چه نوعی ویزایی دریافت کنید؟

بسیاری از افراد، مخصوصا آن هایی که برای اولین بار است به روسیه و یک کشور خارجی سفر می کنند، همواره این سوال را می پرسند که باید برای دریافت چه نوع ویزایی اقدام کنند؟ در پاسخ به این افراد باید عرض کنیم این که شما چه نوع ویزایی را باید دریافت کنید، تا حد زیادی به هدف شما از سفر به روسیه بستگی دارد. ویزاهای روسیه شامل ویزای توریستی و گردشگری، ویزای خصوصی و خانوادگی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای ازدواج، ویزای تحصیلی و ویزای ترانزیت می شود. شما در ابتدا باید مشخص کنید که هدفتان از سفر به روسیه چیست. اگر می خواهید برای ادامه تحصیلات به این کشور سفر کنید باید ویزا تحصیلی روسیه را اخذ کنید. اگر می خواهید برای دیدن اقوام و بستگان به روسیه بروید می بایست ویزای خانوادگی و خصوصی روسیه را دریافت کنید و اگر می خواهید تنها با هدف گشت و گذار در این کشور به روسیه سفر کنید، باید برای دریافت ویزای توریستی روسیه اقدام نمایید.

روادید توریستی روسیه

همان طور که گفتیم یکی از انواع روادید روسیه، ویزای توریستی و گردشگری این کشور می باشد. اگر شما می خواهید برای مدت کوتاهی به روسیه سفر کرده و از جاذبه های گردشگری و توریستی آن دیدن کنید، می بایست برای اخذ ویزای توریستی روسیه اقدام کنید. حتی اگر می خواهید برای شرکت در جشنواره ها و تماشای مسابقات مختلف به این کشور بروید، باید این نوع ویزا را تهیه کنید. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی معمولا یک ماهه بوده و قابل تمدید می باشد. البته این نوع تنها یک بار ورود یا دو بار ورود می باشد. شما باید در هنگام اخذ ویزای توریستی روسیه بلیط برگشت را نیز به همراه داشته باشید و تهیه کرده باشید. همچنین گاهی اوقات ممکن است از شما تاییدیه گردشگری نیز دریافت شود.

روادید روسیه
روادید روسیه

نحوه درخواست روادید روسیه

در این قسمت قصد داریم تا درباره نحوه درخواست روادید روسیه صحبت کنیم. برای درخواست ویزای روسیه شما در ابتدا باید یک درخواست اولیه ارسال نمایید. این درخواست از طریق آژانس های مسافرتی معتبر انجام میپذیرد. برای این کار آژانس مربوطه درخواست خود را از طریق ایمیل به سفارت ارسال میکند. در متن درخواست نیز باید نام و اطلاعات تماس خود را درج نمایید، تا به شما وقت سفارت داده شود. البته در مواردی نیز می بایست هزینه ای برای بررسی درخواست تان پرداخت کنید. بعد از این کار شما تنها کافی است منتظر بمانید تا درخواست تان بررسی شود. اگر با درخواست شما موافقت شود، به شما وقت سفارت داده شده و شما باید در وقت تعیین شده به سفارت روسیه بروید و اقدامات لازم را انجام دهید. در غیر این صورت اگر با درخواست شما موافقت نشود، هزینه پرداخت شده بازگردانده نمی شود.

لزوم حضور فرد متقاضی در وقت سفارت روسیه

بحث دیگری که وجود دارد، لزوم حضور فرد متقاضی در روز مصاحبه می باشد. بسیاری از افراد تصور می کنند که در وقت سفارت می توان به جای فرد دیگری به سفارت روسیه مراجعه کرد. اما باید به این افراد بگوییم این کار اصلا امکان پذیر نمی باشد. چرا که در وقت سفارت شما علاوه بر تحویل مدارک باید انگشت نگاری های لازم را انجام داده و در مواردی مصاحبه نیز انجام دهید. به همین خاطر کاملا مشخص است که فرد دیگری نمی تواند به جای شما به سفارت مراجعه کند. پس اگر فرد یا موسسه ای چنین پیشنهادی به شما داد، باید دقت بیشتری به خرج دهید و بررسی های لازم را انجام دهید و این را نیز بدانید که این کار به هیچ وجه امکان پذیر نمی باشد و غیرقانونی است.

مدارک لازم برای دریافت روادید روسیه

اما در وقت سفارت روسیه باید چه مدارکی را به کارکنان سفارت تحویل دهیم؟ این سوال نیز از جمله متداول ترین سوالات افراد می باشد. در این جا فهرستی از مدارک مورد نیاز برای اخذ روادید روسیه را ارائه می کنیم:

کارت ملی و شناسنامه

پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار

۲ قطعه عکس رنگی ۳*۴ با پس زمینه سفید

بلیط هواپیما

رزرو هتل

بیمه مسافرتی

فرم درخواست ویزای روسیه

در صورت نیاز دعوت نامه

فرم تعهد بازگشت به کشور

این ها مدارک کلی اخذ روادید روسیه هستند. اما اگر هدف خاصی از سفر دارید. برای مثال می خواهید برای اخذ ویزای تحصیلی روسیه اقدام کنید، باید مدارک مربوط به پذیرش دانشگاه و مدارک تحصیلی نیز به همراه داشته باشید. نکته دیگر این که تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا روسی ترجمه شوند.

روادید روسیه
روادید روسیه

هزینه اخذ روادید روسیه

برای اخذ ویزای روسیه می بایست هزینه صدور روادید روسیه را پرداخت نمایید. میزان این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال این که فرد متقاضی در چه رنج سنی قرار دارد، می تواند دلیل خوبی برای تغییر میزان هزینه صدور ویزا باشد. هم چنین نوع ویزا از بابت یک بار ورود یا چند بار ورود می تواند در قیمت آن تاثیرگذار باشد. مورد دیگر مدت اعتبار ویزا و زمان صدور آن است. معمولا ویزاهایی که بلند مدت هستند و به صورت فوری صادر می شوند، قیمت گرانتری نیز دارند.

ویزای روسیه
ویزای روسیه

سفارت روسیه

روسیه در ۳ شهر تهران، رشت و اصفهان دارای سفارت و کنسولگری می باشد و هموطنان عزیز از طریق شعب سفارت روسیه در این ۳ شهر می توانند برای اخذ روادید روسیه اقدام کنند.

سفارت روسیه در تهران:

آدرس: تهران- خیابان نوفل لوشاتو- پلاک ۳۷

ساعات کاری: در تمام طول هفته به جز روز های چهارشنبه، جمعه و شنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۳٫

کنسولگری روسیه در رشت:

آدرس: رشت- خیابان پاسداران-پلاک ۸۲

ساعات کاری: در تمام طول هفته به جز روزهای چهارشنبه، جمعه و شنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۵ تا ۱۸٫

کنسولگری روسیه در اصفهان:

آدرس: اصفهان- چهارباغ پایین- خیابان مسجد سفره چی- خیابان تلفن خانه- پلاک ۱۱

ساعات کاری: روزهای یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۸ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۷٫

خوشبختانه روسیه از جمله کشورهایی است که تعداد مراکز کنسولگری اش در ایران بیشتر بوده و کارهای مربوط به اخذ روادید روسیه در ایران راحت تر انجام می شود.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای روسیه یکی از کشورهای همسایه ایران که اتفاقاً یک کشور توریستی نیز می‌باشد، روسیه است. اخذ ویزای روسیه برای...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر