روادید دانمارک

روادید دانمارک | انواع – مدارک لازم – مدت زمان صدور

۵ مهر ۱۳۹۷

روادید دانمارک

برای مهاجرت و سفر به کشور دانمارک اخذ روادید دانمارک و در واقع گرفتن اجازه ورود به این کشور الزامی است. اما قبل از هر چیز باید مدارک مورد نیاز را جهت بررسی صلاحیت فرد متقاضی به سفارت خانه این کشور ارائه داد، تا بتوان ویزای دانمارک را به دست آورد.

چرا مهاجرت به کشور دانمارک؟

کشور دانمارک یکی از کشورهای اروپایی است که از آب و هوای بسیار مطلوبی برخوردار است. این کشور در شمال قاره زیبای اروپا قرار دارد و به دلیل جاذبه های گردشگری بی نظیری که دارد می تواند میزبان خوبی برای گردشگران و توریست ها از سراسر جهان باشد. اما از این که بگذریم می توان گفت کشور دانمارک در وضعیت اقتصادی خوبی به سر می برد و رضایت مردم از زندگی شان در این کشور نشانگر رفاه بالایی است که در این کشور حاکم است. داشتن دانشگاه های خوب و سطح بالا نیز در این کشور سبب شده است تا افراد بسیاری از دیگر کشورهای جهان، دانمارک را برای مهاجرت و زندگی دائمی انتخاب کنند و به دنبال اخذ اقامت این کشور باشند. اما برای این کار باید مراحل بسیاری را طی نمود که قصد داریم در این بخش آن ها را بررسی کنیم. جهت اخذ روادید دانمارک نیاز است تا وقت سفارت دانمارک از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

روادید دانمارک
روادید دانمارک

وقت سفارت دانمارک

اولین مرحله ای را که باید برای گرفتن روادید دانمارک انجام دهید، رزرو وقت سفارت دانمارک و ارائه درخواستتان است. لازم است بدانید برای صدور روادید دانمارک، علاوه بر سفارت این کشور، شرکت کارگزاری سفارت دانمارک امور مربوطه را پیگیری می کند. به همین جهت بهتر است بگوییم شما برای ارائه درخواست ویزای دانمارک و همچنین پیگیری دیگر امور مربوطه همچون مصاحبه، ارائه مدارک، انگشت نگاری و سایر کارهای اداری باید به شرکت کارگزاری سفارت این کشور در ایران مراجعه کنید. قبل از هر چیز می توانید به صورت حضوری به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید تا با کمک متخصصین اقدام به رزرو وقت سفارت دانمارک نمایید. سپس در زمان مقرر شده با تمامی مدارک در سفارت حضور پیدا کنید و کارهای خود را پیگیر شوید.

روادید دانمارک
روادید دانمارک

انواع روادید دانمارک

قطعاً زمانی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشور دانمارک را دارید باید با دلیل خاصی درخواست ویزای دانمارک دهید. به همین جهت می توان گفت با توجه به دلایل خاص مهاجرت و سفر به این کشور، انواع مختلف روادید دانمارک برای افراد مختلف صادر می شود که هر روادید برای افراد خاصی است. از این رو لازم دانستیم انواع روادید دانمارک را در این بخش معرفی کنیم تا هدف خود را از سفر به این کشور بهتر بشناسید:

 • ویزای توریستی دانمارک
 • ویزای تحصیلی دانمارک
 • ویزای تجاری دانمارک
 • ویزای کار دانمارک
 • ویزای دیدار با اعضای خانواده یا دوستان و آشنایان در دانمارک
 • ویزای ازدواج دانمارک
روادید دانمارک
روادید دانمارک

اخذ ویزای شینگن دانمارک

دانمارک نیز یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و هم پیمان با شینگن است. به همین دلیل اگر قصد سفر به دیگر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه را دارید می توانید با گرفتن روادید دانمارک به صورت شینگن سفر خود را لذت بخش تر کنید. ویزای شینگن دانمارک ۳ ماه اعتبار دارد و البته لازم است بدانید برای گرفتن این ویزا باید ۲ ماه زودتر از سفر خود اقدام نمایید. فراموش نکنید که ویزای شینگن دانمارک به چند نوع تقسیم می شود و در این میان با گرفتن هر یک از آنها محدودیت هایی را خواهید داشت.

به طور مثال اگر ویزای نوع  A  را بگیرید در واقع شما ویزای ترانزیتی گرفته اید و تنها حق عبور از فرودگاه‌های دانمارک را دارید. تنها زمانی می توانید از فرودگاه خارج شوید که ویزای نوع B را گرفته باشید. و اما برای سفر به دیگر کشورهای اروپایی و گردشگری در دانمارک باید ویزای نوع c را درخواست دهید. اما اگر شما از دسته تاجران و بازرگانان هستید با درخواست ویزای نوع D می توانید به این کشور سفر کنید.

مدارک لازم جهت اخذ روادید دانمارک

برای هر یک از انواع روادید دانمارک ارائه مدارک خاصی لازم و ضروری است تا فرد متقاضی اثبات کند که به چه دلیل عازم این کشور می شود. اما در این بخش سعی داریم عمده مدارکی که برای اخذ روادید دانمارک حتما لازم و ضروری است برشماریم:

 • اصل و کپی پاسپورتی که حداقل یک بار اعتبار داشته باشد.
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه کپی از تمام صفحات آن ها و ترجمه انگلیسی
 •  دو قطعه عکس تمام رخ زمینه روشن که به تازگی گرفته باشید.
 • اصل و کپی سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی انگلیسی آن
 • ارائه اصل و کپی اسناد املاک و دارایی در صورت داشتن
 • ارائه دعوتنامه در صورت داشتن
 • کپی مدارکی دال بر اقامت دائم فردی که از دانمارک شما را دعوت کرده است، به ظور مثال کپی از اقامت نامه او و یا گواهی اشتغال به کارش یا سند محل زندگی وی
 • ارائه گواهی اشتغال به کار یا تحصیل به همراه ترجمه انگلیسی آن
 • ارائه کارت بازنشستگی یا فیش حقوقی برای بازنشستگان
 • تعهد نامه برای برگشت به کشور خود پس از اتمام اعتبار روادید دانمارک
 • ارائه جواز کسب یا مدارک دال بر ثبت شرکت
 • گواهی بانکی مبنی بر گردش مالی ۳ ماهه آخر فرد متقاضی روادید دانمارک
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی که تمام روزهای سفر و اقامت در این کشور را با حداقل مبلغ ۳۰۰۰۰ یورو پوشش دهد.
 • ارائه فرم درخواست روادید دانمارک که کامل و به درستی پر شده است.
روادید دانمارک
روادید دانمارک

نکاتی مهم برای مراجعه به سفارت دانمارک

یکی از مواردی که به هنگام درخواست روادید دانمارک و اخذ آن برای افراد متقاضی مورد سوال است؛ هزینه ویزای دانمارک است. در این زمینه لازم است بدانید افراد زیر ۶ سال رایگان هستند و هزینه ای بابت صدور ویزای آن ها نباید پرداخت. اما افراد بزرگسال با بیشتر از ۱۱ سال چیزی حدود ۷۰ الی ۸۰ دلار و افرادی که سن آنها بین ۶ الی ۱۱ سال می باشد تقریبا نصف این مبلغ را پرداخت می کنند. موارد دیگر که برای مراجعه به سفارت باید در نظر بگیرید مسئله منع همراه داشتن برخی وسایل به هنگام ورود به سفارتخانه است. به همین جهت بهتر است قبل از رفتن به سفارت دانمارک از بردن هرگونه وسیله الکترونیکی، مواد غذایی، سلاح گرم و سرد، مواد آتش زا و مواد سمی خودداری کنید تا مشکلی برای ورود شما پیش نیاید. از طرف دیگر لازم است بدانید حضور شخص برای مصاحبه و انگشت نگاری در سفارت به جهت صدور روادید دانمارک الزامی است.

سفارت و شرکت کارگزاری دانمارک کجا است؟

در روز تعیین شده برای مصاحبه به جهت مراجعه حضوری برای صدور روادید دانمارک می توانید در روزهای دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه حضور پیدا کنید. برای این امر لازم است بدانید سفارت دانمارک در ایران واقع در تهران، خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از پل صدر، کوچه هدایت، کوچه دشتی، پلاک ۱۰ می باشد. شرکت کارگزاری سفارت دانمارک در ایران، تهران، خیابان شهید بهشتی، پس از تقاطع سهروردی، پلاک ۱۴۵ می باشد. این شرکت واقع در ساختمان نگین پرواز و در طبقه‌ دوم قرار دارد.

امتیازات لازم برای کسب گرین کارت دانمارک

از آنجایی که کشور دانمارک، کشوری با سطح علمی بالا می باشد و در رفاه اقتصادی و سیاسی خوبی به سر می برد؛ لذا یکی از امتیازات مهمی که دولت دانمارک به مهاجران می دهد، دریافت گرین کارت دانمارک از طریق داشتن تحصیلات بالا و عالی است. لذا افرادی که دارای تحصیلات بالا باشند و سابقه کاری آنها موفقیت آمیز باشد می توانند به مدت ۳ سال در این کشور جویای کار باشند و پس از کسب اقامت موقت، اقامت دائم این کشور را بگیرند. البته موارد مهمی از قبیل سن فرد، تسلط به یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، انگلیسی، آلمانی و نروژی، سطح تحصیلات فرد و مطابقت آن با سطح تحصیلات دانمارک مورد نظر می باشد و باید همگی مورد تایید سفارت این کشور قرار بگیرند.

مدت زمان صدور روادید دانمارک

در صورتی که مدارک ارائه شده توسط فرد متقاضی برای صدور روادید دانمارک بدون نقص و کامل باشد می توان مدت زمان رسیدگی به امور مربوط برای صدور روادید دانمارک را چیزی در حدود ۱۲ روز کاری دانست البته لازم است بدانید اگر درخواست صدور روادید دانمارک را از کشوری دیگر به جز کشور خودتان ارائه دهید ممکن است این مدت زمان تا یک ماه هم طول بکشد. به همین جهت با توجه به مهم بودن این امر بهتر است افرادی که از کشور خود درخواست می دهند، یک ماه قبل از سفر درخواست ویزای مورد نظر را داده باشند و با خیالی آسوده سفر کنند. همچنین افراد دیگر نیز بهتر است زودتر از یک ماه درخواست خود را ارائه دهند تا در صورت ایجاد مشکل زمان لازم برای برطرف کردن آن را داشته باشند.

روادید دانمارک
روادید دانمارک

تمدید روادید دانمارک

یکی از مواردی که ممکن است در مهاجرت و سفر به دانمارک برای افراد مهاجر پیش بیاید، نیاز به تمدید روادید دانمارک است. برای تمدید فرد متقاضی باید مدارک لازم و مهمی را ارائه دهد تا کنسولگری دانمارک با درخواست او موافقت کند. به طور مثال ارائه مدارک پزشکی، کاری، شخصی و تجاری که اثبات کننده باشند لازم و ضروری است. از آنجایی که تمدید ویزای دانمارک به راحتی انجام نمی پذیرد؛ لذا توصیه می کنیم حتما به مدت اعتبار ویزای خود اهمیت بدهید تا نیازی به تمدید دوباره آن نباشد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای نمایشگاهی دانمارک ویزای نمایشگاهی دانمارک، ویزایی جهت شرکت در تور نمایشگاهی دانمارک است که این کشور را به یکی...

تور دانمارک دانمارک کشوری اروپایی در منطقه اسکاندیناوی است. پایتخت کشور دانمارک کپنهاک است. نحوه حکومت در کشور دانمارک بصورت...

بلیط کپنهاگ در این مقاله قصد داریم که به ارائه اطلاعاتی در مورد بلیط کپنهاگ بپردازیم، اگر می خواهید به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر