روادید بلژیک

روادید بلژیک | انواع – هزینه – مدارک مورد نیاز

۱۴ مهر ۱۳۹۷

روادید بلژیک

روادید بلژیک برای سفر به کشور بلژیک مورد نیاز است. برای اخذ روادید بلژیک شما باید مدارک ویژه‌ای را تهیه کنید و در زمان تعیین‌ شده توسط سفارت به آنجا تحویل دهید. شرایط مربوط به دریافت ویزای بلژیک با توجه به نوع آن متغیر است. در این مقاله موارد کلی در مورد روادید بلژیک و انواع آن را مورد بررسی و تجزیه تحلیل قرار می دهیم.

بلژیک

کشور بلژیک یکی از پرطرفدارترین کشورها می باشد که هر ساله گردشگران بسیاری را از تمام نقاط دنیا به سوی خود جلب می کند. البته افراد علاوه بر قصد گردشگری می توانند برای تحصیل و تجارت به این کشور سفر کنند. بسیاری از افراد نیز برای شرکت در نمایشگاه هایی که هر سال در بلژیک برگزار می شود، این کشور را در اولویت خود قرار می دهند. در نظر داشته باشید که برای تمامی این موارد شما باید روادید بلژیک را تهیه کنید. جهت اخذ ویزای بلژیک باید در ابتدا وقت سفارت بلژیک توسط آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

این کشور دارای جاذبه های دیدنی و تاریخی بسیار است و هر سال نیز تورهای فراوانی برای سفر به این کشور برگزار می شود و مورد استقبال بسیاری از گردشگران قرار می گیرد. کشور بلژیک برای سرمایه گذاری و اقامت مکان بسیار مناسبی است. رضایت از زندگی در این کشور بالا است و از محبوب ترین کشورهای اروپایی می باشد. فرصت های شغلی بسیاری نیز در این کشور وجود دارد و همچنین فرصت های تحصیلی ویژه‌ای نیز برای دانشجویان در این کشور فراهم است.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

روادید بلژیک

روادید بلژیک برای سفر به کشور بلژیک ضروری بوده و جزء یکی از پرکاربردترین روادیدها می باشد. با داشتن ویزای بلژیک، شما می توانید به کشورهای دیگر اروپا نیز سفر کنید. در صورتی که با تورهای بلژیک تمایل به سفر به این کشور را داشته باشید. بیشتر مراحل مربوط به دریافت روادید بلژیک از طریق مسئولان تور انجام می شود ولی در غیر این صورت شما باید خود، تمامی مراحل مربوط به اخذ روادید بلژیک را انجام دهید.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

اخذ روادید بلژیک

اخذ روادید بلژیک نیازمند دانستن اطلاعات ویژه ایست. در این قسمت از مطالب، اطلاعات کلی برای نحوه ی دریافت ویزای بلژیک ارائه می شود. اخذ روادید بلژیک نیازمند این است که شما از قبل وقت سفارت دریافت کرده و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید. تمامی مدارک، نیازمند ترجمه می باشد. در تهیه ی روادید بلژیک وجود برخی معیارها فراید اخذ آن را تسهیل می کند. به عنوان مثال داشتن دعوت نامه نقش مهمی در دریافت ویزا دارد.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

چرا باید روادید بلژیک را دریافت کنیم؟

کشور بلژیک عضو اتحادیه ی شنگین است از این رو شما با دریافت روادید بلژیک می توانید به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز سفر کنید. ولی باید مقصد خود را بلژیک قرار دهید یعنی به این صورت که شما تمایل دارید در این سفر، بیشتر وقت خود را در کشور بلژیک بگذرانید. جهت کاهش هزینه های سفر میتوانید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو تور بلژیک نمایید.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

انواع روادید بلژیک

برای دریافت روادید بلژیک ابتدا باید بدانید که چند نوع روادید بلژیک وجود دارد و سپس با توجه به شرایط خود به دریافت ویزای مربوط به این شرایط اقدام کنید. هر کدام از این ویزاها دارای شرایط و قوانین ویژه ای هستند. اگر قصد اقامت در بلژیک را دارید باید اقدام به دریافت ویزای طولانی مدت کنید و در صورتی که برای تحصیل به این کشور سفر می کنید باید ویزای طولانی مدت تحصیلی را تهیه کنید. کسانی که سفرهای گردشگری یا تجاری را در نظر دارند نیز می توانند ویزای بلند مدت تهیه کنند. البته معمولاً برای سفرهای گردشگری چند روزه ویزاهای کوتاه مدت مناسب تر می باشد و هزینه های کمتری نیز دارد. ویزای الحاق نیز در صورتی قابل دریافت است که شما قصد این را دارید با یک فرد بلژیکی ازدواج کنید. برای دریافت تمامی این ویزاها باید مدارک مورد نیاز مخصوص به همان ویزای بلژیک را تهیه و به سفارت بلژیک تحویل دهید.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

هزینه درخواست روادید بلژیک

هزینه های درخواست روادید بلژیک با توجه به نوع روادید و مدت زمان آن متغیر است. بی شک اگر تمایل دارید که روادید بلند مدت را دریافت کنید باید مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. معمولاً این مبلغ برای سفرهای کوتاه مدت و تور اروپا یا ملاقات های چند روزی نسبت به مورد ذکر شده در بالا کم تر می باشد. اطلاعات دقیق در مورد هزینه ها از سوی سفارت در اختیار شما قرار داده می شود. در نظر داشته باشید که هزینه های پرداخت شده نیز قابل استرداد نیست. فقط در صورت لغو شدن سفرتان می توانید گذرنامه ی خود را از سفارت پس بگیرید.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

تعیین وقت سفارت بلژیک

برای تعیین وقت سفارت بلژیک از طریق آژانس های مسافرتی می توانید اقدام کنید. در زمان تعیین وقت سفارت یک کد پیگیری برای شما داده می شود که قادر به تغییر آن نیستید. مسئولان آژانس های مسافرتی معتبر شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد. بعد از تهیه وقت سفارت در روز مراجعه به سفارت باید فرم پرینت شده را به همراه دیگر مدارک در دست داشته باشید. در صورتی که در زمان یاد شده در سفارت حضور نداشته باشید در این صورت مجبور خواهید بود دوباره وقت سفارت دریافت کنید و این اقدام فرآیند اخذ روادید بلژیک را به تأخیر خواهد انداخت. قابل ذکر است که امکان انتقال وقت دریافت شده برای مصاحبه به شخص دیگر به هیچ وجه وجود ندارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید بلژیک

برای دریافت روادید بلژیک باید ابتدا یک سری از مهم ترین مدارک را تهیه کرده و در روز مصاحبه به مسئولان سفارت تحویل دهید. مسئولان سفارت تمامی مدارک را مورد بررسی قرار می دهند. توجه داشته باشید در صورت وجود هرگونه تناقض بین مدارک تحویل داده شده، دریافت ویزای بلژیک شما با مشکل روبرو خواهد شد و حتی ممکن است در مراحل بعدی نیز این مشکل در فرایند دریافت ویزای شما تاثیر بگذارد. به همین دلیل حتماً از صحت مدارک مطمئن شوید. در این قسمت به برخی از مهم ترین مدارک مورد نیاز اشاره شده است. دو قطعه عکس ۳*۴ با زمینه ی روشن و تمام رخ، گذرنامه ای که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد، کپی مربوط به تمامی اسناد مالکیتی و کپی از تمام صفحات شناسنامه از مهم ترین مدارک مورد نیاز می باشد. البته اگر شما دارای سپرده های کوتاه و بلند مدت باشید باید کپی از این مدارک را نیز تهیه کنید و در صورت دارا بودن حساب جاری باید پرینت ۳ ماه اخیر این حساب ها را نیز در بین مدارک یاد شده قرار دهید. اطلاعات دقیق در مورد مدارک را می توانید از طریق سفارت بلژیک نیز بدست آورید. سعی کنید تا روز مصاحبه تمامی این مدارک را آماده داشته باشید.

روادید بلژیک
روادید بلژیک

مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت روادید بلژیک

علاوه بر مدارک یاد شده در بالا برای دریافت مدارک شغلی مورد نیاز به منظور دریافت روادید بلژیک، شما باید مدارک شغلی خود را نیز تهیه کنید. کارمندان ارگان ها و شرکت های دولتی باید کپی آخرین حکم کارگزینی به همراه کپی آخرین فیش حقوق خود را در دست داشته باشند. در صورتی که شما صاحب شرکت خصوصی هستید، باید یک نسخه از کپی مدارکی که وجود شرکت شما را تأیید می کند تهیه کنید. هیئت علمی دانشگاه نیز کپی از حکم استخدام باید در دست داشته باشند. در صورتیکه دانشجو بوده و به دنبال تهیه ویزای بلژیک هستید، حتماً باید از تمامی مدارک و ریز نمرات دانشگاهی خود کپی تهیه کنید. برای کارمندان بخش خصوصی نیز گواهی اشتغال و گواهی سابقه ی بیمه ی تأمین اجتماعی مورد نیاز است. در نظر داشته باشید که تمامی این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شده و دارای مهر دادگستری باشد. ترجمه ی متون یاد شده باید توسط دارالترجمه صورت بگیرد و مهر و امضای رسمی داشته باشد. مدت زمانی که دارالترجمه مدارک شما را ترجمه می کند بین سه تا ده روز طول می کشد.

نکات مهمی که در تهیه ی روادید بلژیک باید در نظر بگیرید.

برای تهیه روادید بلژیک نکات ویژه‌ای را باید در نظر بگیرید از جمله اینکه حتماً بین ۳ هفته تا ۳ ماه قبل از سفر برای اخذ ویزا اقدام کنید چون تمامی این مراحل زمان بر است. شما در مرحله ی ابتدایی برای دریافت وقت سفارت هیچ گونه هزینه ای را پرداخت نخواهید کرد. در نظر داشته باشید که نمی توانید از طریق تلفنی، اطلاعاتی در مورد وضعیت ویزای خود به دست آورید. بعد از اینکه تمامی مراحل اخذ ویزا تکمیل گردید از سفارت برای اطلاع جریان اخذ ویزا تماس گرفته خواهد شد. کشور بلژیک جزء کشورهای اتحادیه ی شنگین است به همین دلیل صدور ویزای بلژیک ممکن است مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

برای تهیه مدارک شغلی مورد نیاز برای دریافت روادید بلژیک در صورت داشتن دعوت نامه مراحل مربوط به اخذ روادید بلژیک سریعتر انجام می گیرد. به همین دلیل اگر دارای دعوت نامه هستید، می توانید در نظر داشته باشید که تمامی مراحل به سهولت انجام خواهد گرفت و همچنین اگر قبلاً برای سفر به کشورهای دیگر ویزا تهیه کرده اید آن ها را نیز بین مدارک ارسالی قرار دهید. وجود تمامی این ها شانس دریافت روادید بلژیک شما را افزایش می دهد. سفر خوبی را به این کشور برایتان آرزومندیم.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط بروکسل با خرید بلیط بروکسل به پایتخت کشور بلژیک سفر خواهید کرد. بروکسل در بین کشورهای اروپایی از اهمیت...

ویزای نمایشگاهی بلژیک در این مقاله قصد داریم به ارائه اطلاعاتی در مورد ویزای نمایشگاهی بلژیک بپردازیم هر ساله مسافران...

تور بلژیک آیا دوست دارید در تور بلژیک ثبت نام کنید و یک خاطره زیبا با این سفر بسازید؟ امروزه...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر