جمهوری چک به دلیل وجود مراکز گردشگری فراوان و همچنین آب و هوای مناسب مورد توجه خیلی عظیمی از گردشگران قرار می گیردکه با استفاده از تور چک به این کشور سفر میکنند. چک از تقسیم کشوری به نام چک اسلواکی پدید آمد و چک اسلواکی به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم شد. در ادامه توضیحات کامل تری درباره چک ارائه شده است:

درباره چک بیشتر بدانیم

۲۵ دی ۱۳۹۷

درباره چک

جمهوری چک به دلیل وجود مراکز گردشگری فراوان و همچنین آب و هوای مناسب مورد توجه خیلی عظیمی از گردشگران قرار می گیردکه با استفاده از تور چک به این کشور سفر میکنند. چک از تقسیم کشوری به نام چک اسلواکی پدید آمد و چک اسلواکی به دو کشور چک و اسلواکی تقسیم شد. در ادامه توضیحات کامل تری درباره چک ارائه شده است:

جمهوری چک را می توان مهد تمدن اروپا دانست که در قلب اروپا مرکزی واقع شده و عروس اروپا نامیده شده است. نقاط گردشگری و جاذبه های طبیعی بسیاری در این کشور واقع شده که باعث جلب توجه بسیاری از گردشگران شده است. جمهوری چک مملو از بازار های لوکس و مدرن می باشد که سفری لذت بخش برایتان مهیا خواهد نمود. جمهوری چک سرزمینی کوهستانی بوده که می توان گفت کوهستان ها دیواره ای به دور این کشور به حساب می آیند. سرزمین کوچک چک تشکیل شده از دهکده ها و مراکز آب درمانی و … می باشد که سبب جلب توجه گردشگران می شود. زیبائی شهر های چک زبانزد می باشد و بهترین شهر آن که عروس اروپا نامیده شده است شهر پراگ می باشد که به دلیل گردشگری بودن این شهر رستوران ها و هتل های بسیاری آماده خدمات رسانی به گردشگران می باشد.

درباره چک
درباره چک

آب و هوا و بهترین زمان سفر به چک

جمهوری چک آب و هوایی مناسب داشته و برای زندگی مناسب خواهد بود آب و هوای چک تا حدودی مرطوب بوده و زمستان هایی سرد و تابستان هایی گرم دارد.  بارش در تمام فصول در این کشور دیده می شود و فصل پربارش آن را می توان فصل پاییز دانست. در هنگام سفر به چک بهتر است لباس گرم به همراه داشته باشید تا هیچ مشکلی برایتان بوجود نیاید.در ادامه توضیحات کامل تری درباره چک ارائه شده است:

بهترین زمان سفر به چک را می توان فصل بهار و پاییز دانست چرا که آب و هوایی مناسب داشته و به راحتی می توان در این کشور به سیر و سیاحت پرداخت فصل پاییز با اینکه بارش فراوانی دارد اما به دلیل مناسب بودن آب و هوای این فصل فصل خوبی برای سفر خواهد بود. همچنین در زمان سفر بهتر است زمان فستیوال ها را نیز در نظر بگیرید تا سفری پر از هیجان تجربه نمائید.

آب و هوا و بهترین زمان سفر به چک
آب و هوا و بهترین زمان سفر به چک

موقعیت جغرافیایی جمهوری چک

آنچه درباره چک قابل توضیح است موقعیت جغرفیایی این کشور است .چک از جدا شدن کشوری به نام چکسلواکی در سال ۱۹۹۳ به وجود آمد و از تاریخ پس از ۲۰۰۴ به عنوان یکی از کشور های اروپا شناخته شد. مرز های چک از شمال با لهستان، از جنوب به اتریش، از غرب و شمال غربی به آلمان و از شرق با اسلواکی همسایه می باشد. چک در مرکز قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت آن پراک می باشد که مناطق گردشگری بسیاری داشته و مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است. این کشور کمتر از ۸۰ هزار کیلومتر مربع وسعت داشته و بیش از ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. بلندترین ناحیه این کشور کوه اسنزکا می باشد که بیش از۱۶۰۰متر ارتفاع دارد همچنین پست ترین منطقه چک در نزدیکی هونسکو و در جایی که روز آلپ این کشور را ترک می کند واقع شده است که سطح آن از دریا ۱۷متر می باشد.همواره مسافران با استفاده از تور چک به این کشور کرده و از آن دیدن میکنند.

موقعیت جغرافیایی جمهوری چک
موقعیت جغرافیایی جمهوری چک

مذاهب و اعتقادات جمعیت چک

بیشتر مردم چک مسیحی بوده و ۳۹ درصد مردم آن را کاتولیک ها تشکیل می دهند و بقیه مردم آن را ارتدکس ها و پروتستان ها تشکیل می دهند. چک از کشورهای چند فرقه ای است که به دلیل کمونیستی بودن مردم چک مردم توانایی اعلام دین خود را نخواهند داشت. آنچه درباره چک قابل توجه است دین و مذهب این کشور است .تقریبا تمامی مردم این کشور را مسیحیان تشکیل داده اند که طی آخرین آمارگیری ۳۸ درصد مردم چک را مردم با ایمان و بیش از ۵۲ درصد مردم آن را مردم ملحد تشکیل می دهند. مردم چک طبق گزارشات اعلام می نمایند که داشتن دین در زندگی فرد بسیار موثر خواهد بود اما دولت کاتولیک چک سبب شده که هیچ کسی توانایی ذکر نوع دین خود را نداشته باشد. ۲/۲۰ درصد مردم چک کاتولیک،  ۶/۴ درصد پروتستان، ۳ درصد ارتدکس و ۴/۱۲ درصد شهروندان را سایر ادیان تشکیل می دهد.

مذاهب و اعتقادات جمعیت چک
مذاهب و اعتقادات جمعیت چک

جاذبه های گردشگری چک

کشور چک مملو از مناطق گردشگری و تاریخی می باشد که سبب هرچه لذت بخش تر شدن سفر خواهد شد. آنچه درباره چک قابل اهمیت است جاذبه هایه گردشگری این کشور است.از جمله مهمترین مراکز گردشگری جمهوری چک می توان به رودخانه ولتاوا اشاره کرد که در شهر پراگ واقع شده و این شهر را به دو بخش تقسیم نموده است که گشت با قایق در این رودخانه بسیار لذت بخش خواهد بود. پل چارلز از دیگر اماکن گردشگری پراگ است که قدمتی بیش از۶۰۰سال داشته و زیبایی و ساخت منحصر به فرد آن بسیار دیدنی خواهد بود که بر روی رودخانه ولتاوا کشیده شده است. قلعه پراگ از دیگر اماکن دیدنی و گردشگری جمهوری چک می باشد که نمی توان آن را فقط به عنوان قلعه شناخت و از کلیساها و باغ های زیبایی تشکیل شده است و همین امر سبب ثبت نام این قلعه به عنوان بهترین قلعه شده است. کلیسا های گنبدی شکل و برج های مرتفع از دیگر مراکز دیدنی شهر پراگ به شمار می آیند.همواره مسافران با استفاده از تور چک به این کشور کرده و از آن دیدن میکنند.

 
جاذبه های گردشگری چک
جاذبه های گردشگری چک

موزه های جمهوری چک

پراگ موزه های بسیاری را در خود جای داده است که نمایانگر تاریخ و هنر و همچنین معماری پراگ می باشد.آنچه درباره چک میتوان بیان کرد موزه هایه آن است. از موزه های پراگ می توان به موزه کافکا پراگ اشاره کرد که خانه شاعری معروف به نام کافکا می باشد که می توانید تمامی اقلام زندگی این هنرمند را در این موزه بازدید نمایید همچنین مجسمه کافکا در ورودی این موزه قرار داده شده که هنر معماری را به نمایش درآورده است. مهم ترین موزه چک موزه ملی پراگ می باشد که بیش از ۱۴ میلیون اقلام تاریخی در این موزه نگهداری می شود این موزه تشکیل شده از ۶ ساختمان می باشد که هر ساختمان مربوط به یک نوع اثر می باشد. موزه یهودیان پراگ نیز یکی از موزه های سرشناس پراگ می باشد و تمامی آثار مربوط به یهودیان در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

موزه های جمهوری چک
موزه های جمهوری چک

شهر های معروف چک

پراگ که پایتخت جمهوری چک می باشد از اهمیت بیشتری بین دیگر شهرهای چک برخوردار می باشد و مناطق گردشگری بسیاری را در خود جای داده است همچنین پایتخت سیاسی چک بوده و عوامل مربوط به حکومت در این شهر پردازش می شود. در ادامه توضیحات کامل تری درباره چک ارائه شده است

برنو نیز از دیگر شهر های معروف جمهوری چک می باشد که زیبایی ساخت شهر و مدرن بودن ساختار شهر سبب لذت بخش تر شدن گشت در این شهر خواهد شد همچنین وجود مراکز گردشگری و تاریخی در این شهر سبب تمایز این شهر با دیگر شهرهای جمهوری چک شده است. شهر اوستراوا نیز از دیگر شهر های تاریخی و حائز اهمیت در جمهوری چک می باشد که زیبائی های این شهر و کاخ ها و کلیسا های آن از عوامل تمایز این شهر می باشد.

شهر های معروف چک
شهر های معروف چک

هتل های جمهوری چک

آنچه درباره چک میتوان توضیح داد خدمات هتل داری در این کشور است .هتل های بسیاری در سطح جمهوری چک آماده خدمات رسانی به گردشگران می باشند که به هتل های لوکس و ساده تقسیم می شوند که قیمت های متفاوتی نیز خواهند داشت. از بهترین هتل های پراگ می توان به هتل هیلتون اشاره کرد که امکانات این هتل سبب تمایز آن شده است که نزدیکی آن به مراکز گردشگری پراگ سبب مورد توجه قرار گرفتن آن شده است. هتل پاریس پراگ از دیگر هتل هایی است که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است چرا که بافت قدیمی خود هتل نیز دیدنی خواهد بود. ساختمان قدیمی این هتل و امکانات آن اقامتی آرام برای گردشگران مهیا خواهد نمود. از دیگر هتل هایی که هم به مراکز گردشگری پراگ نزدیک می باشد و هم امکانات فوق العاده ارائه می دهد می توان به هتل ماریوت پراگ اشاره کرد.

هتل های جمهوری چک
هتل های جمهوری چک

سوغاتی های جمهوری چک

از جمله سوغاتی های جمهوری چک می توان به ویفر اسپا اشاره کرد که از ابتدای سال ساخت آن ظاهرش تغییر نکرده است و مخلوطی از انواع مغزها می باشد که به عنوان بهترین سوغاتی جمهوری چک از آن یاد می شود. از دیگر سوغات چک ظروف کریستالی بوهمیا می باشد که جنس محصول و زیبائی منحصر به فردش سبب مشهوریت آن شده که می توان آن را از جمله بهترین سوغاتی های چک به حساب آورد. چینی و سرامیک چک و سنگ گارنت نیز از دیگر سوغاتی های چک می باشد. از دیگر سوغات های جمهوری چک می توان به زیور آلات، سی دی موسیقی کلاسیک، عروسک خیمه شب بازی چک و نقاشی های آلفونس اشاره کرد.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

آشنایی با ویزای چک ویزای چک: برای اخذ ویزای چک لازم است تا در ابتدا متقاضیان مراجعه ای داشته باشند...

وقت سفارت چک اگر قصد دارید به یکی از کشورهای حوزه شینگن سفر کنید لازم است ویزای شینگن را اخذ...

هتل های چک جمهوری چک یکی از کشورهایی است که دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و افراد زیادی مشتاق...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر