درباره ونیز

درباره ونیز

درباره ونیز

در این مقاله قصد داریم تا درباره ونیز شهر زیبا و روی آب ایتالیا صحبت کنیم و اطلاعاتی درباره ونیز در اختیار مسافران این شهر قرار دهیم. این شهر از جزایری زیادی تشکیل شده که گردشگران را برای تماشای خود جذب می کند. قبل از سفر درباره ونیز جالب است بدانید که شهر ونیز با معماری بی نظیرش، آثار باستانی و هنری مقصد زیبایی برای گردش و تفریح گردشگران سراسر جهان است. در سراسر طول سال می توان به این شهر سفر کرد زیرا که آب و هوای مدیترانه ای آن بسیار برای توریست ها مورد پسند می باشد. ونیز شهری است که روی آب بنا شده است که این شهر را شگفت انگیز کرده است. این شهر از مراکز موسیقی اروپا محسئب می شود.

درباره ونیز

درباره ونیز

معرفی شهر ونیز

ونیز در شمال ایتالیا واقع شده و از کشورهای مطرح دنیا می باشد. درباره ونیز می توان گفت که این شهر در میان دریای آتلانتیک واقع شده است. ونیز مرکز استان ونتو می باشد. در این شهر  ۲۷۱، ۶۶۳ نفر شهروند ونیزی زندگی می کنند. لقب ملکه دریای آتلانتیک به ونیز داده شده است. این شهر با معماری منحصر به فرد و نمای شگفت انگیر و آثار تاریخی و باستانی زیاد خود در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا برای دیدن این شهر زیبا و باستانی با تور اروپا عازم این شهر روی آب می شوند. در شهر ونیز موزه ها، کلیساها، کاخ ها و پل های تاریخی بسیاری وجود دارد. گردشگران بسیاری برای تماشای موزه های این شهر به آن سفر می کنند. موسیقی در این شهر بسیار مورد اهمیت می باشد به طوری که از مراکز موسیقی ایتالیا و حتی اروپا می باشد. کنسرت های زیادی در طول سال در ونیز زیبا برگزار می شود. سبک موسیقی ونیزی در اروپا در جایگاه خوبی قرار گرفته است.

معرفی شهر ونیز

معرفی شهر ونیز

موقعیت جغرافیایی ونیز

درباره ونیز و موقعیت جغرافیایی آن می توان گفت که این شهر دارای جزایر متعددی است که بعضی از این جزیره ها با استفاده از پل هایی به هم وصل شده اند و تعدادی از آن ها جدا از یکدیگر هستند. جالب است بدانید ۱۱۸ جزیره در ونیز وجود دارد که شاید نتوان در یک سفر از همه آن ها دیدن کرد. این شهر با دریا هم سطح می باشد. قسمت باستانی ونیز در وسط این شهر قرار گرفته است و در شش بخش تقسیم بندی می شود. پیش از انجام سفر به ونیز لازم است تا اطلاعات درستی درباره ونیز بدست آورید. ۶ ناحیه موجود در مرکز این شهر را نام می بریم که عبارت اند از : کاستلو، در سودورو، سانتا کروچه، کانارجو، سن مارکو و سن پلو. نواحی شش گانه در دو طرف کاناب گراند یا کانال بزرگ واقع شده اند. مورانو از دیگر جزایر با اهمیت ونیز است که به هنر شیشه سازی شهره است . جزیره بورانو با وجود بناهای رنگارنگ خانه هایش و هنر توری بافی به شهرت خوبی در بین جزایر ونیز رسیده است. سواحل زیبا و آرامش بخش لیدو این جزیره را به یکی از جزایر زیبای ونیز تبدیل کرده است.

موقعیت جغرافیایی ونیز

موقعیت جغرافیایی ونیز

آب و هوای ونیز

این شهر آب و هوای مدیتررانه ای دارد. در فصل زمستان آب و هوای آن اصولا بالای صفر است و هوا چندان سرد نمی باشد. درباره ونیز باید بدانید که آب و هوای آن در فصل تابستان به ۲۴ درجه سانتیگراد است و رطوبت هوا نسبتا بالا می رود. در فصولی چون بهار و پاییز در ونیز سطح آب به بالا می رود و رفت و آمد مردم درر این شهر را مختل می شود و آب کوچه ها را در بر می گیرد. برای برطرف کردن این مشکل بالا آمدن پروژزه ای بنام سد دریایی متحرک در دست ساخت می باشد و با این پدیده مقابله می کند. ولی به هر حال زمان زیادی وجود دارد که می توان به ونیز سفر کدر و درباره ونیز بیشتر دانست.

آب و هوای ونیز

آب و هوای ونیز

جاذبه های گردشگری و توریستی ونیز

همانطور که گفتیم ونیز بر روی آب بنا شده و چشم اندازهای بی نظیری دارد که باعث جذب گردشگران به این شهر می شود. می توانید با قدم زدن در ونیز می توانید خاطره خوبی برای خود رقم بزنید. قبل از سفر، درباره ونیز و مناطق دیدنی این شهر بی نظیر تحقیق کنید تا سفری خوش را تجربه کنید. خیابان سنت مارکز اسکوار از خیابان های دیدنی این شهر مناسبترین گزینه می باشد. ونیز یک شهر رویایی بر روی آب می باشد که می تواند بسیار خاطره انگیز باشد. در هر سفر به ونیز و کسب اطلاعات درباره ونیز بیشتر و بیشتر به زیبایی آن پی خواهید برد. سازه های بی نظیری در این شهر وجود دارد که نظیر آن در هیچ شهری وجود ندارد جاذبه های تاریخی و حتی جغرافیایی زیادی در این شهر وجود دارد که تماشای آن برای هر بیننده ای شگفت آور است. هر گردشگری که در تور ایتالیا شرکت کند، به بازدید از شهر ونیز خواهد رفت. در بازدید از ونیز باید سوار بر قایق های کوچکی شوید و بر روی آب هایی که از مناطق مختلف شهر می گذرند شهر را تماشا کنید و این خود خاطره انگیز ترین لحظات در ونیز می باشد. بازدید از زیبایی های شهر ونیز در هر ساعتی از شبانه روز ممکن می باشد. برخی از دیدنی های ونیز در قسمت بعد نام برده می شود تا با آن ها آشنا شوید.

کاخ سانتا سوفیا ونیز

کاخ ها در همه دنیا یکی از جاذبه های دیدنی مهم محسوب می شوند. یکی از این کاخ های معروف که در ونیز ساخته شده کاخ سانتا سوفیا می باشد که به قصر طلایی نیز مشهور است. معماری این کاخ بسیار زیبا و حیزت انگیز می باشد که به پادشاه معماری شهری نیز معروف می باشد. کاخ سانتا سوفیا روی کانال بزرگ ساخته شده و چشم انداز زیبای آن در طول شب به گونه ای شگفت آور بر روی آب نقش می بندد. پیشنهاد می شود که از موزه هنری داخل این کاخ را حتما در سفر خود بازدید کنید. به اشخاصی که مایلند از این کاخ دیدن کنند توصیه می شود در هنگام غروب به بازدید از کاخ بروند، زیرا که انعکاس تصویر کاخ داخل آب بسیار زیبا و خیره کننده می باشد.

کاخ سانتا سوفیا ونیز

کاخ سانتا سوفیا ونیز

کلیسای سن مارکو

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی ونیز کلیسای سن مارکو است. درباره ونیز و کلیسای مقابل میدان مارکو میتوان گفت که معماری ساخت این بنا از سبک های بیزانس و رنسانس و رومی تبعیت کرده است. می توان گفت کلیسای سن مارکو نماد شهر ونیز است و برجی بلند و آجری در آن بنا شده است. ناقوص این کلیسا ۵ زنگ دارد که صدای بلندی ایجاد می کند . در سفر به ونیز و کسب اطلاعات درباره ونیز توصیه می شود که حتما به این کلیسا رفته و از آن دیدن کنید. زیرا که آثار هنری نشان دهنده تاریخ ، فرهنگ و تمدن هر کشور می باشد.

همانطور که قبلا گفتیم شهر ونیز به دلیل معماری خاص و سبک ساخت منحصر به فرد، خود به تنهایی جاذبه دیدنی محسوب می شود یعنی با سفر به ونیز می توانید از تمام شهر به عنوان یک جاذبه دیدنی بازدید کنید.

درصورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

آژانس سفری دیگر مجری مستقیم در خصوص بلیط ایتالیا، وقت سفارت ایتالیا، ویزای ایتالیا، تور ایتالیا ۸۸۸۵۱۰۸۰-۰۲۱

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!