کشور نروژ به دلیل داشتن مناطق گردشگری فراوان و قدمت چندین هزار ساله اش مورد توجه بسیاری قرار گرفته است که مردم این کشور از درجه شاد بودن بسیاری برخوردارند و می توان این کشور را کشور ی مرفه نامگذاری نمود در ادامه توضیحات بیشتری درباره نروژ ارائه کرده ایم:

درباره نروژ بیشتر بدانیم

۲ بهمن ۱۳۹۷

درباره نروژ

کشور نروژ به دلیل داشتن مناطق گردشگری فراوان و قدمت چندین هزار ساله اش مورد توجه بسیاری قرار گرفته است که مردم این کشور از درجه شاد بودن بسیاری برخوردارند و می توان این کشور را کشور ی مرفه نامگذاری نمود در ادامه توضیحات بیشتری درباره نروژ ارائه کرده ایم:

نروژ از دیگر کشور های اسکاندیناوی می باشد که بافت زیبای نقاط کشور نروژ سبب جلب توجه بسیاری از گردشگران شده است. کشور نروژ از نظر داشتن منابع طبیعی نیز پیشرو می باشد چرا که از آن گاز طبیعی، نفت نیز استخراج می شود. همچنین وجود معادن فراوان و آب شیرین زندگی در این کشور را آسان تر کرده است. حکومت نروژ توسط هارالد پنجم اداره می شود که از ابتدای پیدایش این منطقه حکومت مشروطه بر این کشور حاکم بوده است. مردم نروژ از جمله شادترین مردمان جهان می باشند که از حکومت راضی بوده و حقوق خوبی از دولت دریافت می کنند. اولین قومی که در این منطقه سکونت داشتند وایکینگ ها بوده اند که بنیانگذار این کشور شناخته می شوند. وجود مناظر طبیعی این کشور آن را به یکی از زیباترین کشور ها تبدیل کرده است.هر ساله افراده زیادی با استفاده از تور نروژ به این کشور سفر کرده و از آن دیدن میکنند.

درباره نروژ
درباره نروژ

آب و هوای نروژ

در این بخش راجع به مسائل آب و هوایی درباره نروژ توضیحاتی ارائه شده. بسیاری آب و هوای نروژ را بسیار سرد و یخبندان می دانند اما نمی توان تمامی نقاط این کشور را سرد در نظر گرفت چرا که برخی نقاط این کشور به دلیل جریان گرم خلیج شمالی آب و هوای معتدل دارد و به همین سبب تراکم جمعیت در این نقاط بیشتر از دیگر بخش های نروژ می باشد. جنوب نروژ نسبت به دیگر مناطق آن آب و هوایی گرم تر دارد. در بیشتر مناطق کشور نروژ تابستان ها خورشید همیشه در آسمان دیده می شود اما سه ماه در زمستان امکان دید خورشید در آسمان وجود نخواهد داشت. اما یخبندان بودن برخی از شهر های کشور نروژ سبب ساخت قلعه ها و هتل های فصلی از یخ می شود که امکان اقامت در این هتل ها نیز وجود خواهد داشت. همچنین ورزش های اسکی روی یخ و جت اسکی روی یخ لذت سفر به نروژ را بیشتر خواهد نمود.

آب و هوای نروژ
آب و هوای نروژ

جغرافیا نروژ

درباره نروژ میتوان موقعیت جغرافیایی آن را توصیف کرد. مساحت نروژ ۳۸۵ هزار کیلومتر مربع می باشد که بیشترین مرز را با کشور سوئد دارد همچنین جمعیت کشور نروژ بیش از ۵ میلیون نفر می باشد که همگی آنها مردمانی شاد و مرفه هستند. پایتخت نروژ شهر اسلو می باشد که حدود ۸۰۰ هزار نفر از جمعیت این کشور در آن زندگی می کنند. نروژ مملو از کوهستان بوده و تمامی کوهستان هایش از درختان چندین هزار ساله پوشیده شده اند. کشور نروژ بیشترین بریدگی ها را در سواحل خود دارد که نمایی زیبا ایجاد نموده است و پست ترین نقطه کشور نروژ را سواحل آن تشکیل می دهند. حدود ۹۵ درصد از زمین های این کشور برای کشت مناسب بوده و همین امر سبب افزایش درآمد مردم این کشور می شود همچنین مردمان نروژ از چوب درختان جنگل نیز بهره می برند که جنگل های این کشور یکی از پردرآمدترین مشاغل در این کشور می باشد.

جغرافیا نروژ
جغرافیا نروژ

جمعیت نروژ

آنچه درباره نروژ و جمعیت و زبان این کشور میتوان گفت :زبان رسمی مردم نروژ، نروژی بوده که در دو گویش متفاوت است که از زبان های ژرمنی می باشد اما به دلیل دو زبانه بودن مردم این کشور شاهد ایجاد مسائلی در این کشور هستیم. بیش از ۸۳ درصد مردم کشور نروژ از دین مسیحیت و آیین لوتری پیروی می کنند اما طبق آخرین نظرسنجی تنها ۲۰ درصد از مردم این کشور خود را با دین معرفی کرده اند و این کشور کمترین آمار را در با دین بودن مردمش به خود اختصاص داده است. برخی مردم کشور نروژ پیرو دین اسلام و برخی یهودی هستند. ۲۰ درصد از مردم این کشور زیر ۱۴ سال بوده و ۶۵ درصد مردم آن بین ۱۵ تا  ۶۵ سال سن دارند به همین دلیل می توان کشور نروژ را کشوری با میانگین سنی بالا دانست. میل به زندگی برای مردان ۸۶ سال و برای زنان ۸۲ سال می باشد.

جمعیت نروژ
جمعیت نروژ

مناطق گردشگری نروژ

کشور نروژ مملو از اماکن دیدنی است کهاین بخش درباره نروژ و اماکن دیدنی آن توضیحاتی ارائه شده،قدمتی چندین هزار ساله دارند از زیباترین اماکن می توان به شهر معدن آن اشاره کرد که تمامی نقاط آن همانگونه که در قرن هفتم ساخته شده اند باقی مانده است این محل معدن مس بوده که بیش از ۳۰۰ سال از آن مس استخراج کرده اند. آبشار ورینگفوسن از دیگر اماکنی می باشد که دیدن آن لذت بخش خواهد بود این آبشار زیبا در دره ای واقع شده که بیش از ۱۸۰ متر ارتفاع دارد و زیبایی منحصر به فردش آن را با دیگر آبشار های نروژ متمایز نموده است. از دیگر اماکن گردشگری نروژ می توان به نردکپ اشاره نمود که صخره ای در کنار آب بوده و شمالی ترین نقطه اروپا می باشد که در این منطقه خورشید از ۱۴ ماه می تا ۲۹ جولای غروب نمی کند و منظره چشم نواز آن دیدنی خواهد بود. یخچال طبیعی نروژ بزرگترین یخچال طبیعی در اروپا می باشد که در این مکان امکان اسکی و راه رفتن بر روی یخ ها را خواهید داشت.هر ساله افراده زیادی با استفاده از تور نروژ به این کشور سفر کرده و از آن دیدن میکنند.

مناطق گردشگری نروژ
مناطق گردشگری نروژ

موزه های نروژ

در این بخش درباره نروژ و موزه های آن توضیحاتی ارائه میدهیم ،موزه های نروژ به دلیل قدمت تاریخی نروژ حائز اهمیت هستند و بازدید از این اماکن شما را با تاریخ نروژ آشنا خواهد کرد. از مهمترین موزه های نروژ می توان به موزه کشتی وایکینگ ها اشاره کرد که در این موزه می توانید انواع کشتی هایی را که وایکینگ ها جهت ایجاد رعب و وحشت برای مردم منطقه ای که می خواستند مورد حمله قرار دهند استفاده می کردند. موزه اسکی نروژ قدیمی ترین موزه دنیا بوده و بیش از یک قرن از احداث آن می گذرد که تمامی آثار آن مربوط به اسکی می باشد و می توانید تمامی لوازم مورد نیاز اسکی و مدل اسکی ها از پیدایش تاکنون را در این موزه دیدن نمایید. موزه لپروس از دیگر موزه های معروف نروژ می باید که آثار آن به سال ۱۷۰۰ برمی گردد چرا که این موزه دورانی بیمارستان بوده و تمامی آثار آن بدون دست خوردگی به جای مانده اند.

موزه های نروژ
موزه های نروژ

کلیسا های نروژ

کلیسا های نروژ به دلیل ساخت چوبی آنها با دیگر کلیسا های دنیا متمایز هستند و زیبایی منحصر به فردی خواهند داشت. کلیسای چوبی اورنس یکی از این موزه ها می باشد که ساختاری زیبا با چوب دارد که قدمت آن به یک قرن پیش می رسد و همچنان پا برجا بوده و از آن به عنوان نماد استفاده می شود. کلیسای جامع نیداروس از دیگر موزه های یک قرن پیش می باشد که در بین جنگ ساخته شده است و به عنوان بزرگترین ساختمان قرون وسطایی منطقه اسکاندیناوی می باشد. کلیسا های هد دال، فلز برگ، گل، آندر دال و رولد دال از دیگر کلیسا های مشهور کشور نروژ می باشند.

کلیسا های نروژ
کلیسا های نروژ

مهمترین شهر های نروژ

درباره نروژ و پایتخت آن میتوان گفت :مهم ترین شهر نروژ پایتخت این کشور یعنی اسلو است که پایتخت اقتصادی و فرهنگی آن می باشد و مناطق گردشگری بسیاری را در خود جای داده است پس از اسلو شهر برگن را می توان نام برد که آن را به عنوان قطب فرهنگ اروپا می شناسند و محبوبیت خاصی در بین مردم دارد. شهر تروندهایم سومین شهر مهم نروژ می باشد که از آن به عنوان شهر دانشگاهی یاد می شود و مراکز علمی و دانشگاهی بسیاری در این شهر احداث گردیده است. شهر استاوانگر نیز حائز اهمیت می باشد که مهد ماهیگیری نروژ بوده و محصولات دریایی را به کشور نروژ می رساند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای تجاری نروژ نروژ یکی از کشورهای اروپایی خوش آب و هواست که سالیانه افراد زیادی به دلایل مختلف به...

اقامت نروژ اخذ اقامت نروژ برای افراد زیادی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در کشور نروژ نیز برای دریافت اقامت...

بلیط اسلو شهر اسلو یکی از زیباترین و معروف‌ترین شهرهای قاره اروپا است. تعداد گردشگرانی که خواهان خرید بلیط اسلو...

نظرت چی بود؟

0 نظر

ارسال نظر در این پست بسته شده است.

آژانس مسافرتی سفری دیگر