کشور فرانسه یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی و جهانی می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار باشکوه خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر را به سوی خود جلب کند. از مهمترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به کاخ ورسای، برج ایفل و موزه لوور اشاره کرد. بهترین زمان برای بازدید و سفر به کشور فرانسه بی شک به شرایط آب و هوایی و اوقات فراغت گردشگران بستگی دارد و شما نیز می توانید در اولین فرصت به دست آمده یکی از بهترین تورهای کشور فرانسه را انتخاب کرده و آن را برای سفر خود رزرو کنید.

درباره فرانسه بیشتر بدانیم

۲۹ دی ۱۳۹۷

کشور فرانسه یکی از زیباترین و دیدنی ترین کشورهای اروپایی و جهانی می باشد که با داشتن جاذبه های تاریخی و طبیعی بسیار باشکوه خود توانسته است توجه میلیون ها گردشگر را به سوی خود جلب کند. از مهمترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به کاخ ورسای، برج ایفل و موزه لوور اشاره کرد. بهترین زمان برای بازدید و سفر به کشور فرانسه بی شک به شرایط آب و هوایی و اوقات فراغت گردشگران بستگی دارد و شما نیز می توانید در اولین فرصت به دست آمده یکی از بهترین تورهای کشور فرانسه را انتخاب کرده و آن را برای سفر خود رزرو کنید.

کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از زیباترین و دوست داشتنی ترین کشورهای جهان می باشد که بسیاری از افراد در جهان آن را با نمادهای متنوعی از جمله مد، برج ایفل، تعصب و قدرت می شناسند. این کشور پیشرفته از سطح زندگی و رفاه بسیار بالایی برخوردار می باشد و همین امر نیز بسیاری از افراد از سراسر جهان را ترغیب می کند تا برای ادامه زندگی خود، به سوی فرانسه مهاجرت داشته باشند. کشور فرانسه با داشتن شهرهای بسیار مدرن و زیبای خود همیشه در مرکز و کانون توجه گردشگران بوده است.

تصویر 1

تاریخ کشور فرانسه

تاریخ کشور فرانسه بسیار شنیدنی و ستودنی می باشد چرا که این کشور در طول تاریخ توانسته است نه تنها رشد کند بلکه در تاریخ بسیاری از سرزمین ها نیز نقش داشته است. پیدایش زندگی و نشانه های مدرنیته را می توان به خوبی از لابه لای تاریخ این کشور مشاهده کرد و در طول تاریخ مردم فرانسه خود را از برترین نژادها در کل جهان می دانستند و هم اکنون نیز این امر فرق چندانی نکرده است و غرور آنها نیز از این امر سرچشمه می گیرد.

تصویر 2

جغرافیای کشور فرانسه

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه به گونه ای می باشد که سبب شده تا بسیاری از بازرگانان در سفرهای خود به اروپا از این کشور نیز گذر کرده و فرصت های خوبی را برای سرمایه گذاری در آن به دست بیاورند. از مهمترین همسایه های کشور فرانسه می توان به آلمان، سوئیس، اسپانیا، بلژیک، ایتالیا و موناکو اشاره کرد. این کشور توانسته است به مهد تمدن و فرهنگ در کل جهان تبدیل شود و همین امر نیز یکی از بزرگترین آیتم ها برای پیشرفت و رشد صنعت گردشگری می باشد. کشور فرانسه با داشتن نقش استراتژیک در منطقه نیز از قدرت بالایی برخوردار بوده و کمتر کشوری را می توانید پیدا کنید که قصد جنگ و جدال با آن را داشته باشد.

تصویر 3

اقتصاد فرانسه

فرانسه با داشتن تاکستان ها و انواع مرکبات خود یکی از بهترین و قدرتمندترین اقتصادهای جهان را دارد که در سال های اخیر نیز با رشد بسیار چشمگیر صنعت گردشگری توانسته است این قدرت را چندین برابر نماید. همچنین این کشور دارای معادن بسیار زیادی بوده و بسیاری از مردم آن در روستاها به کشاورزی مشغول هستند. از مهمترین صنایع تاثیر گذار در اقتصاد این کشور می توان به صنعت ماشین آلات، فلزکاری، پتروشیمی، منسوجات، کشتی سازی، هواپیماسازی و الکتریکی اشاره کرد که هر کدام به نوبه ی خود در رشد و ثبات اقتصاد این کشور نقش بزرگی را ایفا کرده اند.

تصویر 4

مذهب مردم فرانسه

جمعیت کشور فرانسه در حدود 66 میلیون نفر می باشد که در حدود 88 درصد آن را پیروان کاتولیک تشکیل داده است و در حدود 10 درصد نیز می توانید مسلمان در این کشور پیدا کنید. زبان رسمی آن فرانسوی بوده و 3 درصد از کل جمعیت آن نیز به زبان آلمانی صحبت می کنند. لازم به ذکر است که مردم فرانسه به ارزش های دینی و مذهبی خود بسیار پایبند هستند و شما می توانید در بسیاری از روزهای سال شاهد برگزاری انواع مراسمات دینی در این کشور باشید. همچنین این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای زندگی اقلیت های مختلف در کنار یکدیگر به شمار می آید.

تصویر 5

بهترین زمان سفر به کشور فرانسه

شرایط آب و هوایی کشور فرانسه از مهمترین موضوعاتی می باشد که توانسته است بر بهترین زمان سفر به این کشور، تاثیر گذار باشد. آب و هوای کشور فرانسه بسیار معتدل و مدیترانه ای می باشد به طوری که تابستان های بسیار گرم و زمستان های سردی را می توان در این کشور مشاهده کرد. اگر قصد دارید تا در بهترین زمان از این فصل بازدید کنید بدانید که هر کدام از فصل ها از زیبایی و جذابیت بسیار به خصوصی برخوردار بوده و گردشگران می توانند در هر زمانی از سال، خود را برای کسب تجربیات بسیار بی نظیر آماده کنند.

تصویر 6

بهترین فرودگاه کشور فرانسه

از بهترین و معروف ترین فرودگاه کشور فرانسه می توان به فرودگاه بین المللی Charles De Gaulle اشاره کرد که این فرودگاه در 25 کیلومتری شهر پاریس واقع شده است و از مهمترین مراکز هوانوردی در کل جهان به شمار می آید. فرودگاه بین المللی مذکور در وسعتی به اندازه 32 کیلومتر طراحی و ساخته شده است که از این طریق توانسته به یکی از مدرن ترین و باشکوه ترین فرودگاه های جهان به شمار بیاید. فرودگاه بین المللی Charles De Gaulle در سال 1974 افتتاح شد و توانست اولین پرواز های خود را شکل دهد.

تصویر 7

نکات بسیار جالب در مورد کشور فرانسه

از مهمترین حقایق و نکات جالب در مورد کشور فرانسه می توان به مواردی از جمله زیر اشاره داشت:

 • فرانسه با داشتن 83 میلیون توریست در سال 2012 توانست رتبه اول را در صنعت گردشگری به خود اختصاص دهد
 • این کشور در گذشته 8 درصد از سرزمین های جهان را به تصرف خود درآورده بود.
 • در این کشور روستای بسیار کوچکی به اسم گربه وجود دارد.
 • اگر کل شهر پاریس را بگردید فقط یک تابلو ایست را می توانید پیدا کنید.
 • کشور فرانسه به افسرده ترین کشور جهان شهرت دارد چرا که از هر 5 نفر آن یک نفر افسرده می باشد.
 • لویی چهاردهم فقط 20 دقیقه توانست پادشاه این کشور باشد.
 • جالب است بدانید که خوردن و کاشت سیب زمینی از سال 1748 تا 1772 در این کشور ممنوع اعلام شد.
 • فرانسه اولین کشوری بود که پلاک خودرو را طراحی و عرضه کرد.
 • در این کشور می توانید با یک مرده نیز ازدواج کنید.
 • حیوان ملی این کشور را خروس تشکیل داده است.

تصویر 8

فرهنگ مردم فرانسه

مردم فرانسه از اصیل ترین و کهن ترین فرهنگ جهان برخوردار هستند و تعصب و غرور آنها در این زمینه برای تمام مردم جهان پیداست. آداب معاشرت به گونه ای است که وقتی دو فرد آشنا به یکدیگر می رسند حتما روبوسی کرده و طرف مقابل را به اسم کوچک صدا می زنند. هم چنین هدیه خریدن و هدیه گرفتن از مهمترین رفتارهای روزانه افراد در فرانسه می باشد که به شکل مرتب برای دوستان و نزدیکان خود هدیه های متنوعی را تهیه می کنند. مردم فرانسه به شیک پوش ترین مردمان جهان معروف هستند و حتما برای شرکت در مهمانی ها و مجالس مختلف از بهترین و مدرن ترین لباس ها استفاده می کنند تا بتوانند توجه مهمانان دیگر را به سوی خود جلب کرده و از شیک ترین افراد در مجالس مختلف به شمار بیایند.

تصویر 9

هزینه های زندگی در فرانسه

یکی از مهمترین و اساسی ترین موضوعاتی که ذهن بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جذب کرده است، هزینه های زندگی، گشت و گذار در کشور فرانسه می باشد که در این خصوص می توان گفت، هزینه های زندگی در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نسبتا بالا بوده چرا که مردم فرانسه از رفاه بسیار بالایی برخوردار هستند و برای همین گردشگران برای سفر خود به این کشور بایستی مبلغ بیشتری را کنار بگذارند. لازم به ذکر خواهد بود که گردشگران می توانند با توجه به بودجه در اختیار خود، یکی از مناسب ترین هتل ها را رزرو کرده و برای اینکه بتوانند در هزینه های خود صرفه جویی کنند، می توانند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کرده و از غذاهای خیابانی فرانسه میل نمایند. همچنین برای خرید سوغاتی نیز می توانند به بازارچه های قدیمی این کشور روی بیاورند. شما می توانید قبل از سفرتان به این کشور در مورد هزینه های احتمالی، برآوردی را داشته باشید تا بتوانید با خیال راحت اقدام به سفر کنید.

تصویر 10

جاذبه های گردشگری فرانسه

فرانسه با داشتن زیباترین جاذبه های گردشگری خود توانسته است توجه میلیون ها توریست را از کشورهای مختلف به سوی خود جلب کند که از مهمترین و دیدنی ترین جاذبه های کشور فرانسه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • برج ایفل: برج ایفل نماد بسیار مهم و شناخته شده از کشور مذکور و شهر پاریس می باشد که در ساخت این برج از 8 هزار قطعه مختلف فلزی استفاده شده است و از ارتفاعی در حدود 320 متر برخوردار است. گردشگرانی که به طبقه آخر این برج می رسند می توانند مسافتی تا 70 کیلومتر از اطراف برج را به راحتی تماشا کنند.
 • موزه لوور: از دیگر باشکوه ترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به موزه لوور اشاره کرد که محتوای این موزه هنرهای زیبایی می باشد و آثار بسیار باشکوهی از هنرهای متنوع جهان در آن نگهداری می شود. این موزه توانسته است در حدود 30 هزار اثر برتر جهان را در خود جای داده و گردشگران را مجذوب خود نماید.
 • کاخ ورسای: کاخ ورسای یکی از کاخ های سلطنتی در این کشور می باشد که در زمان لوئی چهاردهم تاسیس و بنا شده است و یکی از نماد های قدرت حکومتی در این کشور بوده که امروزه بخش هایی از آن مورد بازدید گردشگران واقع شده است.

تصویر 11

بهترین هتل های فرانسه

اگر شما نیز به دنبال شیک ترین و لوکس ترین هتل های اقامتی در کشور فرانسه هستید می توانید لیستی از آنها را تهیه کرده و با توجه به منطقه ای که می خواهید سفر داشته باشید، یکی از بهترین آن را رزرو کنید. از مهمترین و زیباترین هتل های کشور فرانسه می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • هتل ریتز: فاصله هتل ریتز تا فرودگاه در حدود 15 کیلومتر می باشد و همین دسترسی بسیار مناسب و آسان این هتل سبب شده است که بسیاری از گردشگران بازدید از آن را در اولویت های خود قرار دهند. از مهمترین امکانات این هتل می توان به سالن ورزشی، سالن کنفرانس، سالن ماساژ، باشگاه بدنسازی و چندین رستوران شیک اشاره کرد.
 • هتل ناپلئون: از دیگر مشهورترین هتل های فرانسه می توان به هتل ناپلئون اشاره کرد که این هتل در فاصله 500 متری از خیابان شانزه لیزه واقع شده است و با داشتن 102 اتاق خود از متوسط ترین هتل های این کشور می باشد. از مهمترین و بی نظیرترین خدمات آن می توان به صرافی، نظافت 24 ساعته، اتاق ماه عسل، اتاق خانواده، سیستم تهویه، اینترنتی رایگان و خدمات خشکشویی را نام برد.
 • هتل رجینا: هتل رجینا از دیگر هتل های 5 ستاره این کشور می باشد که از قیمت های بسیار مناسبی نیز برخوردار بوده و در نزدیکی موزه اورسی پاریس واقع شده است.

تصویر 12

شیک ترین رستوران های فرانسه

از مهمترین زیر ساخت های صنعت گردشگری کشور فرانسه می توان به شیک ترین و لوکس ترین رستوران های آن اشاره کرد که از مهمترین و مشهورترین رستوران های این کشور می توان موارد زیر را نام برد:

 • رستوران آلن دوکاس پلازا آتنه: رستوران مذکور با داشتن طراحی و دکوراسیون داخلی بسیار شیک و بی نظیر خود توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و مسافران را جلب کرده و لذیذترین غذاهای فرانسوی را نیز سرو کند. راز موفقیت این رستوران استفاده از مواد اولیه بسیار تازه و سالم می باشد.
 • رستوران لو موریس: از دیگر رستوران های کلاسیک فرانسه می توان به لو موریس اشاره کرد که طراحی داخلی آن به رنگ های نقره ای و سفید بوده که این امر سبب می شود فضای داخلی رستوران بزرگتر جلوه دهد. شما می توانی مشهورترین غذاها را در این رستوران مشاهده کنید.
 • رستوران آلنو پاریس: از دیگر مشهورترین رستوران های فرانسه می توان به آلنو پاریس اشاره کرد که این رستوران در سال 1789 افتتاح شد و از مهمترین رستوران های مورد نظر در عصر طلایی این کشور به شمار می آید. مردم فرانسه نیز مراجعه به این رستوران را در اولویت های خود قرار می دهند.

تصویر 13

مشهورترین مراکز خرید فرانسه

خرید یکی از بخش های جدا نشدنی در صنعت گردشگری می باشد که هر گردشگری به دنبال خرید بهترین سوغاتی ها و بازدید از مراکز خرید در مقصد می باشد. از مهمترین و مشهورترین مراکز خرید در کشور فرانسه نیز می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • چهار فصل: مرکز خرید چهار فصل یکی از شیک ترین و بزرگترین مراکز خرید در لادفانس می باشد که با داشتن برندهای بسیار متنوع خود از جمله American Apparel، H&M، Michael Kors توانسته است توجه بسیاری از گردشگران و توریست ها را به سوی خود جلب کند. شما نیز می توانید معروف ترین برندهای جهان و فرانسه را به راحتی در این مرکز خرید پیدا کنید.
 • فوروم ال: از دیگر مشهورترین مراکز خرید فرانسه می توان به فوروم ال اشاره کرد که این مرکز خرید در حدود یک قرن است که با داشتن طراحی شیشه ای خود توانسته توجه گردشگران را جلب نموده و بهترین و باکیفیت ترین محصولات و اجناس را به نمایش بگذارد.
 • برسی ویلاژ: این مرکز خرید در منطقه 12 شهر پاریس واقع شده است و با داشتن رستوران ها و مغازه های بسیار متنوع خود توانسته به یکی از بهترین مراکز خرید فرانسه تبدیل شود. در این مرکز خرید می توانید بهترین اشیاء مربوط به منزل را تهیه و خریداری کنید.

تصویر 14

سوغاتی های فرانسه

کشور فرانسه از کهن ترین و قدیمی ترین کشورهای جهان می باشد که در دنیای مد و ادکلن توانسته است حرف اول را بزند. امروزه بسیاری از توریست هایی که از این کشو بازدید می کنند به دنبال خرید یکی از بهترین و شیک ترین سوغاتی های این کشور برای دوستان و نزدیکان خود هستند که از مهمترین و مشهورترین سوغاتی های این کشور می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • کلاه بره: بی شک کلاه بره را در بسیاری از فیلم های قدیمی فرانسه دیده اید که اغلب این کلاه ها به رنگ قرمز بوده و بسیار شیک و زیبا به نظر می رسد. البته امروزه می توانید این کلاه را در بسیاری از کشورهای جهان نیز پیدا کنید.
 • لباس مارینی یر: لباس های مارینی یر از آستین های بلند و خطوط راه راه آبی یا قرمز طراحی و تولید می شوند که این لباس طرحی از لباس های ملوانان در قرن 19 میلادی می باشد. لباس مذکور مناسب استفاده برای آقایان و خانم ها در هر سنی می باشد.
 • شیرینی ماکارون: از شیرین ترین و خوشمزه ترین سوغاتی های این کشور می توان به شیرینی ماکارون اشاره کرد که با شهرت جهانی خود توانسته است جایگاه بسیار ویژه ای را در بسیاری از فروشگاه ها داشته باشد. این شیرینی در رنگ ها و طعم های بسیار متنوع تهیه و آماده می شوند.

تصویر 15

لذیذترین غذاهای فرانسه

بی شک گردشگران و مسافرانی که به دنبال سفر به کشور فرانسه هستند ، می خواهند از لذیذترین و بهترین غذاهای این کشور میل نموده و تجربه بسیار متفاوتی را از غذاهای اروپایی به دست بیاورند. از مهمترین و لذیذترین غذاهای معروف کشور فرانسه می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

 • سوپ پیاز: یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین غذاهای این کشور می باشد که از ترکیب پیاز، گوشت و آب تهیه و طبخ می شود و از طعم و عطر بسیار بی نظیری برخوردار است. اگر شما نیز در فرانسه به دنبال یکی از سالم ترین و لذیذترین غذاها هستید، می توانید این سوپ را در اولویت های خود قرار دهید.
 • استیک فریت: استیک از پرطرفدارترین غذاها در سطح جهانی می باشد که استیک های فرانسه نیز از شهرت بسیار بالایی برخوردار بوده و یکی از لذیذترین غذاهای این کشور محسوب می شود. در فرانسه استیک را به همراه سیب زمینی سرخ کره سرو می کنند که از لذت بسیار بیشتری برخوردار باشد.
 • کیش لورن: یکی دیگر از بهترین و معروف ترین غذاهای این کشور، کیش لورن می باشد که از ترکیب خامه، گوشت و پنیر تهیه و آماده می شود. شما می توانید انواع بسیار متنوعی از این غذا را در فرانسه مشاهده کنید که از سبزیجات گوناگون تهیه و طبخ می شوند.

تصویر 16

نکات مورد توجه در سفر به فرانسه

با توجه به توضیحات ارائه شده در بخش های قبلی اگر شما نیز به دنبال بازدید و گردش در کشور فرانسه هستید، بایستی اطلاعاتی از تمام موارد گفته شده در دست داشته باشید تا بتوانید یکی از هیجان انگیزترین و به یادماندنی ترین سفرها را برای خود به ارمغان بیاورید. از مهمترین نکات مورد توجه در هنگام سفر به کشور فرانسه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         حتما به فرهنگ اصیل فرانسوی ها احترام بگذارید چرا که آنها بر روی این امر اهمیت و تعصب بسیار زیادی را دارند.

 • حتما ویزای گردشگری فرانسه را قبل از سفرتان به همراه داشته باشید تا بتوانید اجازه ورود به این کشور را به دست بیاورید.
 • برای تجربه یکی از متفاوت ترین سفرها به فرانسه می توانید یکی از بهترین و مناسب ترین تورهای فرانسه را رزرو کنید.
 • مردم فرانسه در وهله ی اول بسیار خشک رفتار خواهند کرد که این امر را به فال نیک تعبیر کنید.
 • حتما قبل از سفرتان هتل مورد نظر خود را انتخاب و آن را رزرو کنید.
 • در صورت بروز هر گونه مشکلی می توانید با هموطنان خود در سفارت ایران تماس داشته باشید.
 • از حمل اشیاء گرانبها در نزد خود به شدت خودداری کنید.
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای تجاری فرانسه شاید علاقه مند باشید به عنوان یک سرمایه گذار و یک تاجر موفق در سایر کشور های...

روادید فرانسه یکی از پرطرفدارترین روادید اروپایی که در ایران گرفته می شود روادید فرانسه می باشد، کشور فرانسه همواره...

بلیط فرانسه کشور فرانسه یکی از مقاصد جذاب گردشگری برای گردشگران سایر جهان است. سالانه افراد زیادی با تهیه بلیط...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر