آنچه درباره بلژیک میتوان به آن اشاره کرد موقعیت جغرافیایی این کشور است .کشور بلژیک در غرب اروپا واقع شده و یک کشور مستقل است. این کشور به سه منطقه ی فلاندرز، والوون و بروکسل تقسیم شده است. کشور بلژیک کشوری کوچک است اما در طی سالهای اخیر با وجود مهاجران در این کشور، جمعیت آن نیز در حال افزایش است. برای آشنایی با کشور بلژیک با این مقاله همراه شوید.

درباره بلژیک بیشتر بدانیم

۲۷ دی ۱۳۹۷

درباره بلژیک

آنچه درباره بلژیک میتوان به آن اشاره کرد موقعیت جغرافیایی این کشور است .کشور بلژیک در غرب اروپا واقع شده و یک کشور مستقل است. این کشور به سه منطقه ی فلاندرز، والوون و بروکسل تقسیم شده است. کشور بلژیک کشوری کوچک است اما در طی سالهای اخیر با وجود مهاجران در این کشور، جمعیت آن نیز در حال افزایش است. برای آشنایی با کشور بلژیک با این مقاله همراه شوید.

کشور بلژیک

کشور بلژیک از آن دسته کشورهایی است که با حکومت سلطنتی اداره می شود.در سیاست های کشور بلژیک رای دادن برای همه مردم اجباری است. پادشاه در این کشور نقش اول را دارد، البته نخست وزیر و مجلس مسائل مربوط به کشور را اداره می کنند. پایتخت بلژیک بروکسل است که بزرگترین شهر این کشور نیز به حساب می آید. زبان مردم بلژیک هلندی، فرانسوی و  آلمانی است. مساحت این کشور حدود ۳۰ هزار متر مربع می باشد. از نظر جمعیت بلژیک رده هشتم را در جهان دارد. پادشاهی در این کشور دارای دموکراسی و وجه ملی است. از شهرهای مهم بلژیک می توان به بروکسل، گنت، شارلوا و آنتروپ اشاره کرد. واحد پول بلژیک یورو است و این کشور جز اتحادیه اروپا می باشد. کشور بلژیک به دلیل آب و هوای خوب، جاذبه های توریستی و گردشگری، موقعیت جغرافیایی و فرهنگ غنی مردم همیشه مورد استقبال گردشگران بوده است. شهر بروکسل، یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در این کشور است. کشور بلژیک از سمت شمال با هلند، از سمت شرق با آلمان، از جنوب با فرانسه و لوکزامبورگ و از سمت غرب با دریای شمال همسایه است.همواره مردم زیادی با استفتده از تور بلژیک به این کشور سفر کرده و از آن دیدن میکنند.

آب و هوای کشور بلژیک

آب و هوای کشور بلژیک معتدل است و تحت تاثیر اقیانوس اطلس و دریای شمال تابستانی خنک و سرد و زمستان های معتدل دارد.آنچه درباره بلژیک میتوان بیان کرد تغییرات آب و هواایی این کشور است. تغییرات آب و هوایی در مناطق مختلف بلژیک خیلی کم است و به صورت چشمگیری نمی باشد. بارندگی در بلژیک بالاست و این کشور به دلیل بارش های فراوانی که دارد، در دنیا معروف است . در تمام فصول سال، احتمال بارندگی وجود دارد. در کل بلژیک کشوری است که هوای خیلی سرد یا خیلی گرم ندارد و همیشه هوایی خنک و معتدل دارد. قدم زدن در این کشور مخصوصا در فصل تابستان بسیار دل انگیز و عالی است. در فصل تابستان نواحی ساحلی این شکور بسیار پر بازدید است و آفتاب گرفتن در این فصل بسیار عالی است.

آب و هوای کشور بلژیک
آب و هوای کشور بلژیک

غذاهای معروف کشور بلژیک

یکی دیگر از مواردی که درباره بلژیک به آن اشاره میکنیم غذاهایه این کشور است .مردم بلژیک غذاهای بسیار خوشمزه ای دارند که امتحان کردن آن ها، تجربه ای تازه است. کاربناد فلمیند یکی از غذاهای معروف بلژیکی است که با گوشت گاو، نمک، فلفل و نان درست می شود که در کنار این غذای لذیذ نوعی نوشیدنی نیز سرو می شود. سول میونیق یکی دیگر از غذاهای محلی مردم بلژیک است که ماهی سرخ کرده با کره است و در کنار آن سیب زمینی سرخ کرده یا پخته نیز سرو می شود. اندیو و هم گارتین نیز یکی از غذاهای لذیذ بلژیکی است که از گوشت رانی و پنیر محلی که در آب جوشیده به همراه یک سس مخصوص درست می شود. همچنین بلژیکی ها علاقه زیادی به سیب زمینی سرخ کرده و صدف دارند که بسیار خوشمزه است. استومپ که از مخلوط پوره سیب زمینی با سبزیجات تهیه می شود، یکی دیگر از غذاهای بلژیکی است. مارماهی آب سس سبز، واترزویی و کوفته قلقلی بلژیکی از دیگر غذاهای معروف بلژیکی است. همچنین کلوچه های بلژیکی بسیار معروف است که در سراسر دنیا آن را می شناسند.

غذاهای معروف کشور بلژیک
غذاهای معروف کشور بلژیک

حمل و نقل در کشور بلژیک

مردم بلژیک بیشتر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند زیرا هزینه کمتری دارد و وسایل حمل و نقل عمومی مانند مترو و اتوبوس در بلژیک براحتی در دسترس است. یکی دیگر از مواردی که درباره بلژیک به آن اشاره میکنیم هزینه حمل و نقل در بلژیک است که مانند کشور آلمان و فرانسه و هلند است. در بروکسل بیشتر مردم از قطارهای شهری و اتوبوس استفاده می کنند و در شهر آنتورپ مردم از اتوبوس و تراموا بیشتر استفاده می کنند. سیستم حمل و نقل بلژیک بسیار پیشرفته است و بندر آنتورپ که دومین بندر بزرگ اروپا محسوب می شود نیز در این کشور قرار دارد.همواره مردم زیادی با استفتده از تور بلژیک به این کشور سفر کرده و از آن دیدن میکنند.

حمل و نقل در کشور بلژیک
حمل و نقل در کشور بلژیک

اقتصاد در کشور بلژیک

بلژیک با اینکه کشوری کوچک است اما کشوری صنعتی بحساب می آید. یکی دیگر از مواردی که درباره بلژیک به آن اشاره میکنیم اقتصاد بلژیک است که بیشتر بر پایه تجارت است. در اقتصاد بلژیک شیشه و مواد شیمیایی ارزش خیلی زیادی دارد و نقش قابل توجهی در اقتصاد این کشور دارند. بخش خصوصی در بلژیک گردش مالی بالایی دارد و این یعنی اینکه سهم بخش خصوصی در اقتصاد این کشور بسیار تاثیر گذار است. هزینه یک روز زندگی در این کشور به طور معمول و به صورت میانگین ۵۰ یورو می باشد.

اقتصاد در کشور بلژیک
اقتصاد در کشور بلژیک

فرهنگ مردم کشور بلژیک

یکی دیگر از مواردی که درباره بلژیک به آن اشاره میکنیم اخلاق مردم بلژیک است که بسیار خوش رو و خندان هستند و خیلی کم اتفاق می افتد که ناراحت باشند. مردم بلژیک به شوخ طبعی در سراسر دنیا معروف هستند. آنها بسیار تمیز هستند و به نظافت اهمیت می دهند. شهرهای این کشور بسیار تمیز است و خیابان آن مثل آینه می درخشد و هیچ گونه آلودگی در خیابان های این شهر نمی بینید. مردم بلژیک در اولین برخورد دست می دهند و خیلی کوتاه احوالپرسی می کنند. اگر به خانه یک بلژیکی دعوت شدید باید برای او یک دسته گل یا جعبه شکلات ببرید تا ناراحت نشود. در آداب و رسوم مردم بلژیک این نکته مهم است که تعداد گل ها نباید ۱۳ تا باشد. همچنین پس از ورود به خانه، باید منتظر بمانید تا میزبان جای شما را مشخص کند و سپس بنشینید.

فرهنگ مردم کشور بلژیک
فرهنگ مردم کشور بلژیک

مذهب کشور بلژیک

مردم بلژیک اکثرا کاتولیک هستند و درصد بسیار بالایی از مردم که حدود ۶۵ درصد جمعیت بلژیک را تشکیل می دهند، افرادی مذهبی و مقید به دین هستند. اما پس از قرن بیستم از اعتقادات مذهبی حدود ۳۵ درصد از مردم این کشور ، کاسته شد. در بلژیک علاوه بر کاتولیک مذهب های دیگری همچون پروتستان، اسلام و یهودی نیز وجود دارد، که البته این مذاهب، اقلیت هستند و درصد کمتری را شامل می شوند.

مذهب کشور بلژیک
مذهب کشور بلژیک

ازدواج و تشکیل خانواده در کشور بلژیک

مردم بلژیک برای خانواده همیشه جایگاه ویژه ای را قائل بوده اند و برای آن ها بسیار اهمیت داشته است. اکثر مردم بلژیک برای زندگی و تشکیل خانواده شهر محل تولد خود را انتخاب می کنند، که همین امر باعث افزایش تعداد خانواده ها در آن محل می شود. علاقه به ازدواج و تشکیل زندگی در بلژیک نسبت به گذشته خیلی بیشتر شده است و به همان میزان نیز درخواست طلاق خیلی افزایش یافته است. طبق آمارهای رسمی از هر سه ازدواج در این شکور یکی از آن ها به طلاق می انجامد. هر خانواده بلژیکی به طور متوسط دو فرزند دارد.

ازدواج و تشکیل خانواده در کشور بلژیک
ازدواج و تشکیل خانواده در کشور بلژیک

جاذبه های گردشگری کشور بلژیک

شهرهای بلژیک هر یک دارای جاذبه های گردشگری و تاریخی بسیاری است که هر ساله گردشگران را به آنجا جذب می کند.کاخ بزرگ یکی از جاذبه های گردشگری بروکسل است که در یونسکو نیز ثبت شده است. اتومیوم در شهر بروکسل ۹ توپ استیل بزرگ است که معماری بسیار زیبایی دارد.خانه ویکتور هورتا در شهر بروکسل، یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بلژیک است.گالری سنت هوبرت که یکی از مراکز خرید شهر بروکسل است بسیار مورد استقبال گردشگران قرار گرفته است. یکی دیگر از مواردی که درباره بلژیک به آن اشاره میکنیم جاذبه های گردشگری این کشور است. از دیگر دیدنی های شهر بروکسل می توان به موزه میما، موند د آرت، موزه آلات موسیقی، اروپای کوچک، موزه و خانه مگریته، دریاچه بویس د لا کامبر، کلیسای سنت میشل و سنت گودولا می توان اشاره کرد. پس از بروکسل شهر تاریخی دینان نیز در بلژیک بسیار دیدنی و زیبا است. برج ناقوس که در شهر بروژ قرار گرفته است نیز یکی از دیدنی های بلژیک می باشد. از دیگر جاهای دیدنی شهر بروژ کلیسای خون مقدس است که در آن شیشه ای نگهداری می شود که معتقد هستند خون حضرت عیسی در این شیشه وجود دارد. در بلژیک قله های تاریخی بسیاری وجود دارد که قدمت بسیار زیادی نیز دارند. شهر مون یکی از قدیمی ترین و زیباترین شهرهای بلژیک است که کلیسای سنت جورج و خانه قدیمی در این شهر قرار دارند.تالار شهر آنتروپ نیز یکی از دیدنی های بلژیک می باشد.همواره مردم زیادی با استفتده از تور بلژیک به این کشور سفر کرده و از آن دیدن میکنند.

جاذبه های گردشگری کشور بلژیک
جاذبه های گردشگری کشور بلژیک
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط بروکسل با خرید بلیط بروکسل به پایتخت کشور بلژیک سفر خواهید کرد. بروکسل در بین کشورهای اروپایی از اهمیت...

تور بروکسل امروزه مردم علاقه بسیار زیادی به سفر و گردش دارند و تمایل دارند در اوقات فراغت خود از...

وقت سفارت بلژیک در این مقاله می‌خواهیم درباره وقت سفارت بلژیک و همچنین نحوه دریافت وقت سفارت بلژیک و به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر