درباره اسلوونی، باید درباره اسلوونی گفت که جمهوری اسلوونی، کشوری در بالکان است که از لحاظ جغرافیایی جزو کشورهای اروپایی محسوب می شود و از لحاظ گردشگری، جاذبه ...

درباره اسلوونی بیشتر بدانیم

۶ بهمن ۱۳۹۷

درباره اسلوونی، باید درباره اسلوونی گفت که جمهوری اسلوونی، کشوری در بالکان است که از لحاظ جغرافیایی جزو کشورهای اروپایی محسوب می شود و از لحاظ گردشگری، جاذبه …

درباره اسلوونی

باید درباره اسلوونی گفت که جمهوری اسلوونی، کشوری در بالکان است که از لحاظ جغرافیایی جزو کشورهای اروپایی محسوب می شود و از لحاظ گردشگری، جاذبه های توریستی بسیاری دارد. این کشور مملو از مکان های جذاب برای گردشگری است و در دل اروپا جای دارد. با اقتصادی پیشرفته مانند سایر کشور های اروپایی، کشوری غنی از لحاظ اجتماعی محسوب می شود.

درباره اسلوونی بیشتر بدانیم | سایت ویزا

موقعیت جغرافیایی اسلوونی

کشور اسلوونی در جنوب اروپا قرار دارد. این کشور از چهار سو با مشهورترین کشورهای اروپایی همسایه است. درباره اساوونی و موقعیت آن باید گفت از غرب با ایتالیا، از شمال همسایه اتریش است و با مجارستان مرزی مشترک دارد و در جنوب خود به کرواسی راه دارد.

معماری هایی مربوط به دوره رنسانس در نقاط مختلف این کشور به چشم می خورد، اما از زمانی که از یوگسلاوی جدا شد و به صورت کشوری مستقل شناخته شد زمان طولانی نمی گذرد، از کشورهایی است که طی ۳۰ سال اخیر مستقل شده است و دروازه ای بین غرب اروپا و جزیره بالکان محسوب می شود. به طور تقریبی بیش از ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد.

سیاست و فرهنگ مردم اسلوونی

درباره اسلوونی باید بدانید که کشور اسلوونی از لحاظ سیاسی به صورت پارلمانی اداره می شود و جزو کشورهای اتحادیه اروپا است. مردم اسلوونی مهاجرانی هستند که بومی کشور شده اند و بیشتر ایتالیایی الاصل و مجارستانی هستند. هنر در همه جای این کشور صنعتی به چشم می خورد. زبان رسمی مردم این کشور اسلوونیایی است و واحد پول آنها یورو می باشد. از کشورهای عضو ناتو است و از لحاظ اقتصادی پیشرفته و قدرتمند محسوب می شود. مردمی منظم و قانع دارد که از لحاظ علمی همسو با سایر کشورهای اروپایی گام بر می دارند.

آب و هوای اسلوونی

این کشور دارای اقلیمی کوهستانی است و شرایط آب و هوایی آن خنک  است. درباره اسلوونی باید گفت با وجود ساحل زیبایی که دارد، هوا رطوبت کافی ندارد و خشک محسوب می شود. کشور اسلوونی باران های زیادی به خود می بیند و جزو کشورهای پر بارش اروپا است. زمستان های پر برفی دارد که با شکل کوهستانی خود فضا را برای دوستداران اسکی مهیا می کند. تابستان در این کشور گرمایی آزار دهنده ندارد.

آب و هوای اسلوونی | سایت ویزا

گردشگری در اسلوونی

این کشور در دل فلات، صاحب زیباترین دامنه های کوه های آلپ است. جاذبه های دیدنی بی نظیری دارد به صورتی که آن را کشور جنگل ها و قصرها می دانند. در هر گوشه و کنار زیبایی های معماری باشکوهی به چشم می خورد. در واقع درباره اساوونی می توان گفت کشور اسلوونی، کشوری رویایی با مکان های گردشگری فراوان است.

پایتخت اسلوونی

درباره اسلوونی و شهرهای آن می توان گفت که لیوبلیانا پایتخت اسلوونی به خودی خود از جاذبه های بی بدیل این کشور است. این شهر معماگونه مملو از آثار هنری و معماری شگفت انگیز افسانه ای است که اغلب بناهای آن مربوط به دوره باروک می باشد. میدان های کوچک لیوبلیانا از زیبایی های این شهر است.

شما شاهد چشم اندازهای زیبایی خواهید بود که راهی به قصر باشکوه لیوبلیانا دارد و مسیر پیاده روی برای آن تا برج ساعت در نظر گرفته شده است. برج ساعت از قدیمی ترین آثار لیوبلیانا است که با ایستادن بالای آن کل شهر زیر پای شما خواهد بود و می توانید به نظاره آن بپردازید.

پایتخت اسلوونی | سایت ویزا

دریاچه بلد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور دریاچه زیبایی، شبیه قصه های افسانه ای است. این در یارچه که بلد نام دارد، و در دل خود جزیره کوچکی دارد. ساختمان بزرگ کلیسا با نام گوتیک در این جزیره همان نکته ای است که افسانه ها را تداعی می کند.

وسایل تفریحی زیادی در کنار دریاچه تعبیه شده است، از جمله کایاک یا قایق که شما را به کلیسا ی گوتیک در جزیره زیبا می رساند در نزدیکی بلد تله سیژ وجود دارد که محلی برای اسکی است و زمستان و تابستان محل اسکی و تفریح بسیاری از علاقه مندان به این تفریح است. همچنین در بیشتر فصل های سال می توانید از سورتمه در این محل استفاده نمایید.

دریاچه بلد | سایت ویزا

مرتفع ترین غار اروپا

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور که درباره اسلوونی در یونسکو هم به ثبت رسیده است، مرتفع ترین غار اروپا می باشد. مجموعه ای شگفت انگیز که در میان دره ای بزرگ قرار دارد و با پلی به سمت دیگر دره راه دارد.

این غار شکوژان نام دارد که زیستگاه خفاش های زیادی است. البته استالاکتیت و استالاگمیت دو ستون زیبا و منحصر به فردی است که زیستگاه گونه های مختلفی از جانداران غارنشین است.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی این کشور طویل ترین غار آن به نام پستونیا است. این غار به غارهای متعددی راه دارد و در شهر پستونیا قرار دارد و در امتداد غار بنایی وجود دارد مشهور به تالار کنسرت که دیوارهای طبیعی این غار، آن را بدین نام مشهور نموده است و در امتداد این غار، غار دیگری مشهور به تالار ماکارونی قرار گرفته است که دیواره خطی شکل آن باعث شده این نام را بر آن بگذارند، در ادامه غارها شاهد راه آهن زیرزمینی خواهید بود.

مرتفع ترین غار اروپا | سایت ویزا

درباره اسلوونی باید بدانید که کشور اسلوونی را می توان، کشور پیست های اسکی خواند، زیرا مکان هایی دارد که در تمام فصول مملو از برف است. قله بوهیجینی که دریاچه ای با نام ویگیل را در خود جای داده است، یکی از همین مکان ها می باشد و علاوه بر پیست اسکی چشم اندازی مسحور کننده دارد.

یکی دیگر از شگفتی های دیدنی این کشور اسلوونی چشمه های آب گرم آن است، از قدیم الایام شهر لشکو به عنوان شهری با چشمه های آب گرم که جنبه درمانی نیز دارد در میان مردم این سرزمین معروف بوده است. این شهر در تمام فصل های در احاطه برف ها قرار دارد.

مزرعه رگاتیک، محلی موزه مانند یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این کشور زیبای هزار چهره است این مزرعه، پیام رسان تمام سنت های این کشور می باشد و به شکل موزه ای مردم شناسی گوشه ای از تاریخ درباره اسلوونی و اطلاعاتی درباره اسلوونی را به نمایش می گذارد.

رسوم مردم این کشور اسلوونی را در طی سالیان متعدد در کارگاه ها و صنایع دستی و دیوارها، در مزرعه رگاتیک در یک جا جمع شده است و به معرض نمایش درآمده است.

از دیگر جاذبه های دیدنی اسلوونی که در حومه جنگل های آن قابل دیدن است و قدمتی نزدیک به چند قرن دارد دره لوگارسکا دولینا است این دره یخچالی به جا مانده از عصر یخبندان است که معبری به کوه های آلپ محسوب می شود.

این معبر به قله های ساوینجا راه دارد و دو چشم انداز متفاوت را به نمایش گذاشته است در بخش از آن طبیعتی وحشی و سبز دارد و قسمتی دیگر یخچالی بزرگ قد برافراشته است.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی اسلوونی قلعه ای است که در دل کوه قد برافراشته است. این قلعه در دل صخره ها ارتفاعی قریب به یک و نیم متر دارد با قدمتی قریب به ۷ قرن، قلعه پردجاما سفیر زندگی گذشته شوالیه های شریف قرون پیش است که تبدیل به موزه و استراحتگاهی برای بازدیدکنندگان اسلوونی و محققان درباره اسلوونی شده است.

دریای آدریاتیک، کشور اسلوونی را در خود جای داده است و شهرهای ساحلی زیبایی آن با سبک ونیزی در تمام کشور خود را نشان می دهند. معروف ترین کلیسای آن کلیسای سنت جرج است که تاریخچه دوره رنسانس را به نمایش می گذارد. مواردی که نام برده شد گوشه ای از جاذبه های گردشگری اسلوونی بود. این جاذبه های دیدنی با نام اسلوونی پیوند خورده و مردم این کشور آن را بخشی از هویت  خود می دانند.


سوالات متداول درباره اسلوونی

حکومت کشور اسلوونی چگونه است؟

یکی از دیدنی های جذاب اسلوونی که به گردشگران هم پیشنهاد می‌دهید، چیست؟

آب و هوای اسلوونی چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

اقامت اسلوونی یکی از کشورهای اروپایی که سالانه افراد زیادی تمایل به مهاجرت کردن به آن دارند کشور اسلوونی می...

راهنمای کامل ویزای تجاری اسلوونی برای داشتن تجارتی موفق با کشور اسلوونی از طریق ویزای تجاری اسلوونی مهم است که...

اسلوونی یکی از کشورهای پیشرفته اروپا می باشد که در جنوب اروپای مرکزی واقع شده است. اسلوونی جزء محدوده ی...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر