جاذبه های گردشگری سالوادور

جاذبه های گردشگری شهر سالوادور

۲۶ دی ۱۳۹۸

جاذبه های گردشگری شهر سالوادور : شهر سالوادور، پایتخت ایالت باهیا، بزرگ‌ترین شهر در شمال شرقی برزیل و اولین شهر مستعمره برزیل است. این شهر که در سال 1549 تأسیس شده است، هنوز پر از ساختمان های استعماری متعلق به قرن 17 و 18 است که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. در شهر سالوادور، زیباترین کلیساها و صومعه ها را پیدا خواهید کرد که از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری شهر محسوب می‌شوند. سالوادور تا سال 1763 پایتخت برزیل بود و به مدت سه قرن، بندر اصلی برای ورود بردگان آفریقایی بود. مردم آفریقایی تبار هنوز هم اکثریت جمعیت سالوادور را تشکیل می‌دهند و تأثیر فرهنگ آفریقایی در موسیقی، جشنواره‌ها، غذاها و همچنین در گروه‌های مذهبی مانند Candomblé و Umbanda مشهود است.

جاذبه های گردشگری سالوادور

جاذبه های گردشگری شهر سالوادور

محله Pelourinho

شهرک Cidade Alta که در بالای شهر سالوادور قرار دارد، هنگامی که سالوادور مرکز پایتخت مستعمرات برزیل بود، مرکز دولتی و مسکونی بود. در قلب این شهرک، در محله‌ای به نام Pelourinho، بهترین ساختمان‌های استعماری قرن هفدهم و هجدهم آمریکای لاتین وجود دارد و چنان برجسته هستند که به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شده اند. موزه Abelardo Rodrigues در این منطقه حاوی آثار هنری مقدس و فولکلوریک عامیانه است. Prédio do Senac یک آموزشگاه غذایی است که در آن می توانید از انواع غذاهای ایالت باهیا یک نمونه داشته باشید. عصرها غالباً می توانید اجراهای رقص و سایر رویدادهای عامیانه را در اینجا ببینید.

جاذبه های گردشگری سالوادور

کلیسای São Francisco

در شهری که به دلیل کلیساهای بسیار زیبا و تزئین شده مشهور است، کلیسای São Francisco عنوان زیباترین کلیسای تزئین شده را دارد. نمای داخلی آن دارای حکاکی های چوبی پوشیده شده از طلا است. تذهیب محراب بلند آن چنان زینت‌بخش است که دو سال طول کشیده است تا تکمیل شود. این کلیسا به سبک Mannerist و باروک است و بین سال های 1708 تا 1750 ساخته شده است. سقف کلیسا با مضامین مرتبط با مریم باکره رنگ آمیزی و نقاشی شده است، دیوارهای کلیسا نیز با تصاویر azulejo پرتغالی پوشانده شده‌اند.

جاذبه های گردشگری سالوادور

آسانسور Elevador Lacerda

شهرک های فوقانی و تحتانی سالوادور با خیابان‌های شیب دار و تعدادی آسانسور در ارتباط هستند، از جمله Plano Inclinado de Gonçalves و Elevador Lacerda، یک آسانسور ایستاده که به نشانه ای از شهر سالوادور تبدیل شده است. این آسانسور که در سال 1930 ساخته شده است، Art Deco Praça Cairu را در منطقه بندر به Praça Tomé de Souza در شهر قدیمی پیوند می‌دهد. از تراس قسمت فوقانی Praça Tomé de Souza، منظره‌ای عالی از پایین شهر و بندر وجود دارد. در Praça Tomé de Souza تعدادی ساختمان متعلق به قرن هفدهم نیز وجود دارد، از جمله Palácio Rio Branco که یکی از تاریخی ترین کاخ های برزیل است و قبلاً کرسی حکومت باهیا بوده است.

جاذبه های گردشگری سالوادور

کلیسای جامع سالوادور

در منطقه Terreiro de Jesus، کلیسای جامع قرار دارد، در ابتدا کالج Jesuit کلیسای جامع بود که بین سال های 1604 و 1656 ساخته شده است. نمای کلیسا با سنگ بالاست که از پرتغال آورده شده ساخته شده است؛ و فضای داخلی آن به سبک باروک در قرن 18 تزئین شده است. تزئینات نمازخانه های کنار شبستان و به ویژه محراب ها تلفیق متنوعی از انواع هنر است که متعلق به اواخر قرن شانزدهم تا اواسط قرن 18 است. در یک زمان، مدرسه دینی Jesuit بزرگ‌ترین مدرسه از نوع خود در خارج از رم بوده است. همچنین در Terreiro de Jesus، کلیسای São Pedro dos Clérigos ساخته شده در سال 1709 و کلیسای São Domingos de Gusmão که در سال 1731 با نمای Rococo ساخته شده است وجود دارد.

جاذبه های گردشگری سالوادور

 کلیسای Carmelite

کلیسای اصلی Carmelite از سال 1580 به بعد ساخته شده است اما در سال 1788 به آتش کشیده شد و چهل سال بعد دوباره ساخته شد. معماری آن باروک کلاسیک، با خطوط زیبا و برج های دوقلوی برجسته است، اما این کلیسا بیشتر به خاطر مقدسات خیره کننده خود، یک اتاق که تقریباً به طور کامل با طلا ساخته شده، شناخته شده است. در حال حاضر موزه‌ای از هنر مقدس در این کلیسا قرار دارد که برجسته‌ترین مجسمه مسیح که توسط فرانسیسکو مانوئل داس چاگاس معروف به O Cabra، ساخته شده است در آن قرار دارد. O Cabra برده ای بود که در قرن 18 به یک مجسمه ساز برجسته تبدیل شد. این مجسمه که در سال 1710 حک شده است، با بیش از 1000 یاقوت تزیین شده که هر یک نشان دهنده یک قطره خون مسیح است. ویژگی‌های معماری و تزئینی صومعه بزرگ و زیبای کنار کلیسا نیز به عنوان یک هتل لوکس با دقت حفظ شده است.

جاذبه های گردشگری سالوادور

کلیسای Igreja do Senhor do Bonfim

یکی از محبوب‌ترین کلیساهای باهیا، کلیسای Igreja do Senhor do Bonfim است که در سال‌های 54-1745 ساخته شده است. همچنین محل برگزاری یک فستیوال رنگارنگ است. اتاق هدایای کلیسا شامل هزاران هدیه و نذر است که از Senhor do Bonfim به خاطر معجزه‌هایی که انجام داده است تشکر می کنند. در اواخر ماه ژانویه، طی یک حرکت گسترده مردم از Nossa Senhora da Conceição da Praia به کلیسای Senhor do Bonfim می آیند و از اولین پله ها تا وروردی کلیسا را شستشو می دهند. در روز دوشنبه پس از این شستشو، با غذاها و نوشیدنی های محلی، رقص های Samba و اجرای capoeira که ترکیبی از هنرهای رزمی و رقص است جشن برگزار می شود.

جاذبه های گردشگری سالوادور

سواحل سالوادور

شهر سالوادور در شبه جزیره ای قرار دارد که بندر بزرگ طبیعی Baía do Todos Santos را از اقیانوس اطلس جدا می کند. خلیج و سواحل اقیانوس هر دو توسط سواحل ماسه ای سفید پوشیده شده‌اند که محلی‌ها برای پیاده روی، پیک‌نیک، گشت‌وگذار و شنا به آنجا می روند. سواحل حاشیه خلیج محافظت شده و برای شنا مناسب است، در حالی که سواحل اقیانوس امواج فراوانی را برای موج سواران فراهم می کند. مرکز شهر Porto da Barra، محل اولین شهرک اروپایی باهیا و یک پاتوق محبوب برای افراد محلی است و Praia do Farol da Barra دارای استخرهای صخره‌ای در نزدیکی فانوس دریایی و شرایط خوب گشت‌وگذار در دوردست است. Praia do Rio Vermelho یک محله سرسبز با تعداد زیادی رستوران در نزدیکی ساحل است. جزیره Praia do Farol de Itapoã نیز در نزدیکی تالاب زیبای Abaté، دارای تپه‌های عظیم و سواحل گسترده ای از شن و ماسه سفید است.

جاذبه های گردشگری سالوادور

کلیسای Igreja Nossa Senhora do Rosário dos Pretos

ساخت این کلیسای زیبا باروک در سال 1704 آغاز شد، هنگامی که پادشاه پرتغال زمین این ناحیه را به انجمن برادری مردان سیاه پوست داد. از آنجا که بسیاری از کارگران برده بودند و فقط می توانستند شب‌ها پس از پایان کار منظم روزانه خود کار ساخت کلیسا را انجام دهند، ساخت کلیسا تقریباً یک قرن به آهستگی پیشرفت کرد. این کلیسا برای سیاه‌پوستان، چه برده و چه برده های آزادی بود که اجازه نداشتند در کلیساهای دیگر شهر عبادت کنند. در داخل کلیسا، مجسمه‌های قرن 18 از مقدسین سیاه پوست را پیدا خواهید کرد و در پشت کلیسا یک قبرستان مخصوص برده ها وجود دارد.

جاذبه های گردشگری سالوادور

پایین شهر سالوادور

در پایه آسانسور Elevador Lacerda، مرکز تجاری سالوادور در امتداد بندر قرار دارد. نزدیک آسانسور کلیسای با ابهت Nossa Senhora da Conceição da Praia در سبک باروک توسط pedra de lioz در بین سال‌های 1739 و 1765 ساخته شده است در ساخت کلیسا از یک سنگ مرمر که مانند سنگ بالاست از پرتغال آورده شده استفاده شده است. همچنین در کلیسا موزه ای از هنر مقدس قرار دارد. در منطقه Mercado Modelo می توانید صنایع دستی محلی و در Feira de Soo Joququim انواع مواد و طعم دهنده های غذاهای محلی را پیدا کنید. چندین موزه در این محله قرار دارند، از جمله موزه کارلوس کاستا پینتو که دارای مبلمان و جواهرات قرن 17 و 19 است. Solar do Unhão، یک ساختمان استعماری است که در موزه هنرهای مدرن واقع شده است. Palácio da Aclamação، محل اقامت سابق والی باهیا، دارای باغ های زیبا و یک فضای داخلی مجلل است که به عنوان یک موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است.

جاذبه های گردشگری سالوادور

کلیسای سانتا ترزا و موزه هنر مقدس

کلیسای سانتا ترزا از سال 1666 تا 1697 ساخته شده است و نمونه ای از کلیسای Gesó در رم است. در مجاورت صومعه Discalced Carmelites هم اکنون موزه هنر مقدس قرار دارد که مجموعه مهمی از مجسمه های پرتره قرن هفدهم تا نوزدهم را در خشت، چوب، عاج، صابون و سرب در خود جای داده است. چهره های مجسمه سازی و اشیاء نقاشی شده توسط راهب Agostinho da Piedade بسیار چشمگیر است، به ویژه نیم تنه سنت لوسیا از حدود سال 1630، یکی از اولین نمونه های مجسمه های پرتره نقره ای در برزیل است.

جاذبه های گردشگری سالوادور
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

جاذبه های گردشگری شهر سائوپائولو: سائوپائولو، بزرگ‌ترین شهر آمریکای جنوبی، در فلات Piratininga واقع شده است و با رودخانه‌هایی که...

ویزای برزیل ویزای برزیل در انواع مختلف توسط سفارت خانه های این کشور صادر می شود که در ادامه به...

مدارک ویزای برزیل همانطور که میدانید برای ورود به هرکشور نیاز به تهیه ویزای آن داریم. ویزای برزیل اجازه نامۀ...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر