اماکن گردشگری سائوپائولو

جاذبه های گردشگری شهر سائوپائولو

۲۲ دی ۱۳۹۸

جاذبه های گردشگری شهر سائوپائولو: سائوپائولو، بزرگ‌ترین شهر آمریکای جنوبی، در فلات Piratininga واقع شده است و با رودخانه‌هایی که به داخل کشور جریان دارند احاطه شده است. مهاجران از اقصی نقاط جهان همیشه در شهر سائوپائولو بوده‌اند و هنوز هم تأثیر ساکنان پرتغالی، اسپانیایی، آلمانی، آفریقایی، یهودی، عربی و ژاپنی را بر زندگی و فرهنگ مردم شهر می توان دید. جاذبه های توریستی سائوپائولو بسیار متنوع و گسترده هستند، بنابراین مترو وسیله نقلیه مناسبی برای سفر و بازدید از آن‌ها است. در این مقاله فهرستی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر سائوپائولو را به شما معرفی می‌کنیم.

اماکن گردشگری سائوپائولو

جاذبه های گردشگری شهر سائوپائولو

موزه هنر سائوپائولو 

موزه هنر سائوپائولو که در زبان محلی به MASP معروف است، در سال 1968 افتتاح شد و دارای جامع ترین مجموعه هنر غربی در آمریکای لاتین است. شما در این موزه آثار امپرسیونیست ها و استادان مدرن همچون Renoir، Van Gogh، Matisse، Manet، Debret، Picasso، Miro و… را خواهید دید. همچنین 73 مجسمه برنزی اثر Degas نیز در این موزه قرار دارد. این موزه، نخستین موزه هنر در این قاره است که بر آثار هنرمندان اواسط قرن بیستم و بعد از آن و همچنین آثار هنرمندان معاصر در برزیل از جمله Portinari و Di Cavalcanti متمرکز شده است. ساختمان خود موزه که توسط معمار برزیلی-ایتالیایی Lina Bo Bardi طراحی شده است یک اثر کلاسیک مدرنیسم است. همچنین محوطه موزه روزهای یکشنبه میزبان عتیقه‌فروشی‌ها و برگزارکنندگان کنسرت است.

اماکن گردشگری سائوپائولو

ساختمان تئاتر شهر سائوپائولو

ساختمان این مرکز توسط Ramos de Azevedo و با الگوبرداری از اپرای پاریس طراحی شده است؛ و بلافاصله پس از اتمام ساخت آن در سال 1911، به یک جاذبه مهم شهری تبدیل شد. این مرکز تئاتر که مرکز اصلی هنرهای نمایشی در آمریکای جنوبی است، میزبان اجراهای خوانندگان مشهور بین‌المللی، رقصندگان و نوازندگان است؛ و به عنوان خانه ارکستر سمفونیک سائوپائولو، گروه کر و باله شهر سائوپائولو شناخته می شود.

اماکن گردشگری سائوپائولو

پارک Ibirapuera

پارک Ibirapuera توسط Roberto Burle Marx و Oscar Niemeyer طراحی و ساخته شده است. فضای سبز بیکران پارک با بناهای تاریخی، موزه‌ها، زمین های بازی، باغ ها، مسیرهای پیاده‌روی و دریاچه ها بهشتی برای استراحت مردم سائوپائولو و همچنین ویترینی از معماری و فرهنگ مدرن است. Auditório Ibirapuera، سالن موسیقی فوق مدرنی است که توسط Oscar Niemeyer طراحی شده و در این پارک قرار دارد. این سالن یکی از بهترین سالن های کنسرت سائوپائولو محسوب می‌شود. Museu da Aeronáutica e do Folclore نیز موزه هوانوردی و هنرهای مردمی است که انواع مدل های هواپیما و تجهیزات پرواز را به نمایش می‌گذارد، همچنین نزدیک به 20،000 نمایشگاه هنر و سنت های عامیانه از سراسر برزیل در ساختمان های مختلف این پارک به نمایش گذاشته می شود.

اماکن گردشگری سائوپائولو

موزه هنر های معاصر سائوپائولو 

این موزه در داخل پارک Ibirapuera، توسط Oscar Niemeyer طراحی شده است و ساخت آن در سال 1957 به پایان رسید، این موزه هنرهای معاصر را به همراه نمایشگاه ها و نمایش های ویژه در خود جای داده است. بیش از 8000 اثر هنری از پیکاسو، مودیلیانی و لگر تا نقاشان برجسته برزیلی در آن قرار دارد. همچنین باغ مجسمه سازی که توسط Roberto Burle Marx طراحی شده است و 30 اثر بزرگ را در یک فضای باز به نمایش می گذارد از دیگر امکانات دیدنی این موزه است.

اماکن گردشگری سائوپائولو

پارک استقلال و موزه Paulista

در منطقه Ipiranga سائوپائولو، در امتداد رودخانه ای که استقلال کشور برزیل در سال 1822 توسط شاهزاده پدرو اعلام شد، پارک استقلال قرار دارد. موزه Paulista که بیشتر به عنوان موزه Ipiranga شناخته می‌شود و توسط معمار ایتالیایی، Tommaso Gaudenzio Bezzi، با الگوبرداری از کاخ های رنسانس ایتالیایی طراحی و ساخته شده است در این پارک قرار دارد. داخل موزه مجموعه های زیادی از لباس‌ها، هنرهای تزئینی، نقاشی ها و مبلمان دوره امپریال وجود دارد.

اماکن گردشگری سائوپائولو

کلیسای جامع سائوپائولو

برای تکمیل این کلیسای جامع نئو-گوتیک که در محل کلیسای جامع اولیه ساخته شده است از سال 1913 تا 1967 وقت صرف شده است. دو جنگ جهانی موجب قطع و توقف ساخت کلیسا شده و گرفتن موزاییک و سایر عناصر تزئینی از ایتالیا را دشوار کرد. در نمای کلیسا مجسمه های انبیای عهد عتیق و شاگردان مسیح وجود دارد. اگرچه خود کلیسا نئو گوتیک است، اما توسط یک گنبد به سبک رنسانس پوشانده شده است. فضای داخلی آن چندین ویژگی جالب دارد، از جمله 10000 لوله و پنجره شیشه ای رنگی که تاریخچه کاتولیک در برزیل را نشان می دهد. برای دیدن مجسمه های مرمر و مقبره ها می توانید در سردابِ زیر کلیسای اصلی گشت‌وگذار کنید. کلیسای جامع در مرکز تاریخی سائوپائولو قرار دارد و مکان خوبی برای شروع تور پیاده‌روی در شهر است.

اماکن گردشگری سائوپائولو

میدان Pátio do Colégio

میدان معروف Pátio do Colégio، بلافاصله در شمال کلیسای جامع قرار دارد و هسته اصلی شهر سائوپائولو است. در اینجا Manuel de Nóbrega و José de Anchieta کالج انجمن عیسی را که محل اقامت و مرکز تحصیلات برای عیسویان بود تأسیس کردند. در این منطقه جذاب امروزه موزه تاریخی، موزه هنر مقدس و Capela de Anchieta قرار دارد. تمام آنچه از بنای قرن شانزدهم باقی مانده است، درها و دیوارهای خشتی است. در باغ‌های موزه یک کافه دلپذیر قرار دارد.

اماکن گردشگری سائوپائولو

صومعه Benedictine

صومعه Benedictine و کلیسای آن در اواخر قرن شانزدهم تأسیس شده اند، اما کلیسای فعلی فقط از سال 1910-22 قدمت دارد. فضای داخلی آن بسیار غنی است و شامل مجسمه‌هایی متعلق به قرن هفدهم است که توسط Agostinho de Jesus ساخته شده‌اند. تعدادی دیگر از هنرمندان برجسته Benedictine نیز در تزیین این صومعه نقش داشتند. همچنین دارای برخی از شیشه های رنگی چشمگیر، تصویری از باکره در لباس تزیین شده با مروارید و یک صلیب با قدمت 1777 ساله است.

اماکن گردشگری سائوپائولو

گالری هنری شهر سائوپائولو

این موزه قدیمی‌ترین موزه شهر سائوپائولو است که در سال 1905 برای نمایش آثار هنرمندان برزیلی افتتاح شد. 10،000 اثر هنری شامل طراحی، نقاشی و مجسمه‌سازی از دهه 1800 تاکنون در آن وجود دارد. بخشی از این مجموعه در مکان دوم موزه در پینا استاچائو قرار دارد که بازدیدکنندگان می توانند یادبودی از مقاومت سائوپائولو، کتابخانه گسترده اسناد تاریخی مربوط به مبارزات سیاسی برزیل و بسیاری دیگر از نمونه های هنر برزیل را در آن مشاهده کنند. معماری ساختمان موزه نیز یکی دیگر از دلایل بازدید از آن است.

اماکن گردشگری سائوپائولو

صومعه Nossa Senhora da Luz

صومعه و کلیسای Nossa Senhora da Luz، نمونه ای از معماری سنتی سائوپائولو است که کاملاً از خشت ساخته شده است. این صومعه هم اکنون موزه ای از هنرهای مقدس را در خود جای داده است که دارای مجموعه بزرگی از حدود 11000 اثر شامل مجسمه، عکس، محراب و مبلمان مربوط به قرن شانزدهم تا نوزدهم است.

اماکن گردشگری سائوپائولو

میدان São Francisco

در غرب کلیسای جامع و Pátio do Colégio، میدان São Francisco در مرکز شهر قرار دارد که به دلیل وجود کلیسای São Francisco de Assis در رو به روی خود به این نام خوانده می شود. São Francisco de Assis در سال 1644 ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین کلیساهای بازمانده است. بعد از آتش‌سوزی در سال 1870 بار دیگر این کلیسا احیا شد.

اماکن گردشگری سائوپائولو

خیابان Paulista

خیابان Paulista مرکز فعالیت سائوپائولو و یک مقصد مورد علاقه برای گردشگران و افراد محلی است. در این منطقه بسیاری از مغازه ها، تئاترها، گالری ها و موزه ها، از جمله موزه هنر سائوپائولو (MASP) و چندین پارک قرار دارد. این خیابان میزبان جشنواره ها و جشن‌های بی‌شماری در طول سال است؛ و یکی از بزرگ‌ترین مراکز تجاری و احتمالاً بزرگ‌ترین منطقه فرهنگی در سطح شهر است.

اماکن گردشگری سائوپائولو
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

جاذبه های گردشگری شهر سالوادور : شهر سالوادور، پایتخت ایالت باهیا، بزرگ‌ترین شهر در شمال شرقی برزیل و اولین شهر...

جاذبه های گردشگری ریودوژانیرو: قرار گرفتن شهر ریودوژانیرو در بین کوه ها و دریا چنان مناظر تماشایی ایجاد کرده است...

ویزای برزیل ویزای برزیل در انواع مختلف توسط سفارت خانه های این کشور صادر می شود که در ادامه به...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر