تور لیتوانی

تور لیتوانی | آشنایی – طبیعت – جاذبه ها

۱۵ شهریور ۱۳۹۷

تور لیتوانی

یکی از راه های گذراندن یک تعطیلات متفاوت، ثبت نام در تور لیتوانی است. شما می توانید سفر به لیتوانی را به صورت شخصی نیز انجام دهید اما استفاده از تور لیتوانی موجب می شود که سفری برنامه ریزی شده و کم دردسر داشته باشید. با ثبت نام در تور، در زمان مناسب به این کشور زیبا سفر کنید. اگر مایلید سفر دلپذیری را در یک کشور اروپایی تجربه کنید، سفر به لیتوانی می تواند یک گزینه مناسب باشد. در این مطلب با ما همراه شوید تا بیشتر با این کشور زیبا و دیدنی های آن آشنا شوید.

تور لیتوانی
تور لیتوانی

 

آشنایی با لیتوانی

یکی از کشورهای شمالی اروپا، کشور لیتوانی می باشد. این کشور حدود ۶۶۰۰۰ کیلومتر وسعت دارد و جمعیت آن نزدیک به چهار میلیون نفر می باشد. همسایگی با کشورهای روسیه، لهستان و بلاروس موجب شده که مردم لیتوانی علاوه بر زبان کشور خود، تا حدودی نیز به زبان همسایگان خود گفتگو کنند. شهرت لیتوانی به دریاچه های متعدد و طبیعت زیبای آن است. مناظر خاصی که در این کشور دیده می شود تقریبا در هیچ کجای دنیا قابل تکرار نیست . به همین دلیل هم تور لیتوانی در میان افراد علاقه مند به گشت و گذار طرفداران بسیاری دارد.

تور لیتوانی
تور لیتوانی

آب و هوای لیتوانی

قبل از سفر به هر نقطه از دنیا حتما وضعیت آب و هوایی آن منطقه را بررسی کنید. می توانید برای این کار از سایتهای اینترنتی آب و هوا کمک بگیرید و پیش بینی وضعیت هوا را در روزهای بعد بررسی کنید تا برای وضعیت بد جوی آمادگی لازم را داشته باشید. کشور لیتوانی به دلیل همجواری با دریا در مرزهای غربی خود در بیشتر سال هوایی معتدل دارد اما در شرق این کشور شرایط اندکی متفاوت است. این قسمت از لیتوانی هوایی بسیار سرد دارد پس تصمیم بگیرید مقصد شما کجای این کشور است. شاید باید از مسئولین تور لیتوانی درباره این مسئله سوال کنید در سفر با تور لیتوانی بدون شک فعالیت کشاورزی و دامداری این کشور توجه شما را جلب خواهد کرد. تقریبا یک چهارم جمعیت لیتوانی به تولید لبنیات و پرورش دام اشتغال دارند. همچنین در این کشور صنایع چوب و سیمان و تولیدات غذایی دارای اهمیت است. اگرچه اقتصاد لیتوانی نسبت به همسایگانش چندان شکوفا نیست اما وجود بندر کلابپدا که از مهمترین بنادر ترانزیتی این منطقه می باشد موجب شده که از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.بیشتر صادرات کشور لیتوانی مواد معدنی و شیمیایی، مواد غذایی، پارچه، چوب و مبلمان است. همچنین در طول گردش با تور لیتوانی می توانید صنایع دستی زیبایی را نیز به یادگار تهیه کنید.چرا که در این کشور هنر کار بر روی چوب به خوبی رواج دارد.

تور لیتوانی
تور لیتوانی

انتخاب تور گردشگری برای سفر به لیتوانی

برای افرادی که پیش از این سفر به لیتوانی را تجربه نکرده اند یا برای اولین بار به یک کشور خارجی مسافرت می کنند، نگرانی های بسیاری وجود دارد. مسائلی مانند پیدا کردن مسیر رفت و آمد، مشکلات زبان و ارتباط، رفت و آمد به گردشگاه ها و مناطق دیدنی و … وجود انواع تور لیتوانی در آژانس های مسافرتی موجب می شود که این نگرانی ها رفع شوند. به این ترتیب برنامه ریزی برای بازدید از مشهورترین جاذبه های مقصد و همچنین رفت و آمد به سادگی انجام می گیرد و در وقت و هزینه مسافران صرفه جویی می شود. بنابراین اگر قصد سفر به لیتوانی را دارید انتخاب درست تور لیتوانی می تواند بهترین گزینه باشد. در زمان جستجو برای انتخاب تور لیتوانی به دنبال توری باشید که خدمات مناسب و برنامه ریزی مشخصی را به شما ارائه دهد. به این ترتیب خواهید توانست از مدت محدود سفرتان برای بازدید از جاذبه های گردشگری لیتوانی به خوبی بهره ببرند. آژانس های مختلف خدمات متفاوتی را برای جذب مسافران ارائه می دهند. سرویس دهی این آژانس ها بسته به قوانین آنهاست بنابراین ممکن است یک آژانس مسافرتی معتبر تنها فروشنده بلیط لیتوانی باشد و یکی دیگر اجرا کننده تور لیتوانی باشد. بهتر است در انتخاب خود دقت کنید تا بتوانید شرایط تور لیتوانی را از میان متدهای مختلف آژانس های مسافرتی ارائه دهنده انتخاب کنید.

به طور کلی در تورهای گردشگری خدمات خاصی ارائه می شود تا به جذب بیشتر گردشگران کمک کند، از جمله خرید بلیط هواپیمای لیتوانی ، انتخاب تور مناسب به شما کمک می کند که از سفر به این کشور بهره بیشتری ببرید. قبل از ثبت نام در تور لیتوانی بهتر است که برنامه سفری تورها را از ارائه دهندگان بخواهید. از آنها بخواهید که برای شما مشخص کنند که تور لیتوانی که به شما پیشنهاد می دهند به کدام مناطق این کشور سفر می کنند و همچنین از اینکه مترجم و راهنمایی مسلط به امور تور ثبت نامی شما رسیدگی می کنند مطمئن شوید. جهت اخذ ویزای لیتوانی باید وقت سفارت لیتوانی از طریق آژانس های مسافرتی معتبر رزرو گردد.

طبیعت لیتوانی

مهمترین جذابیت تور لیتوانی، گردش در طبیعت این کشور و آب و هوای آن است. این منطقه به داشتن تپه های زیبا و سرسبزی شهرت دارد. اگر در انتخاب تور لیتوانی دقت کرده باشید می توانید با خیالی آسوده از بازدید مناطق تاریخی و طبیعی این کشور لذت ببرید.

تور لیتوانی
تور لیتوانی

بازدید از جاذبه های گردشگری در تور لیتوانی

دیدنی هایی که می توانید همراه با تور لیتوانی به آنها سر بزنید در حقیقت دو دسته هستند. مناطق طبیعی و مناطق تاریخی. مناطق طبیعی شامل پارک های ملی، دریاچه ها و طبیعت منطقه می شوند و مکانهای تاریخی بیشتر شامل کلیساها و منطقه های مشهوری است که برای مسیحیان از ارزش مذهبی و تاریخی بسیاری برخوردارند.

نرینگا

یکی از دیدنی هایی که قطعا توسط مسئولین تور لیتوانی به شما پیشنهاد می شود بازدید از نرینگا است. نرینگا را می توان در میان محبوب ترین دیدنی های لیتوانی محسوب کرد. می توانید در چمن زارها گردش کنید، در جنگل های کاج قدم بزنید و از تپه های شنی دیدن کنید. در این منطقه می توانید به موج سواری، دوچرخه سواری و ماهیگیری بپردازید.برای استراحت گردشگران کلبه هایی به سبک قدیمی در این منطقه ساخته شده است که می توانید در مدت تور لیتوانی از اقامت در آنها لذت ببرید.

تراکای

تراکای یکی از مناطق دلپذیری است که در مدت تور لیتوانی می توانید از آن لذت ببرید. در میان جاذبه های گردشگری لیتوانی ، این منطقه توسط گردشگرانی که سفر به لیتوانی را تجربه می کنند از جایگاه ویژه ای برخوردار است. منطقه تراکای در حقیقت شامل یک قلعۀ زیباست که با آجرهای قرمز رنگ در مجاورت دریاچه ساخته شده است. این منطقه دارای چند دریاچه همجوار است که برای گردشگران و طبیعت گردان بسیار دلپذیر است.پس اگر از ثبت نام در تور لیتوانی به دنبال آرامش و استراحت هستید به تراکای سر بزنید.

ویلنیوس

پایتخت تاریخی کشور لیتوانی ویلنیوس نام دارد. اگر مایلید که همراه با تور لیتوانی مکانهای تاریخی و جاذبه های به جا مانده از قرون وسطی را تماشا کنید گردش در ویلنیوس یک انتخاب مناسب است. این شهر دارای خیابانهای تو در تو و کلیساهای زیبا است و همچنین یک قلعه به سبک قرن سیزدهم پس از میلاد نیز در آن دیده می شود. اینجا مکانی است که اکثر گردشگران به صورت انفرادی یا همراه با تور لیتوانی از آن بازدید می کنند بنابراین چندین بار، کلوپ، فروشگاه خرید یادگاری و کافه نیز در آن تدارک دیده شده است. با گردش در ویلنیوس احساس می کنید که برای ساعاتی در میان اروپای قرون وسطی قدم می زنید و این تجربه ای دلپذیر است.

کاوناس

در منطقه اتصال دو رودخانه نموناس و نریس شهر کاوناس قرار دارد. این شهر در حال حاضر یک شهر دانشجویی است و مکانی شاد و پر سر و صدا محسوب می شود. به خصوص در پایان روز می توانید جمعیت بیشتری را در خیابانها ببینید که به گردش در میان ساختمانهای زیبا و قلعه های قدیمی آن می پردازند. همچنین نمایشگاه هنرمند مشهور لیتوانی ام . کی . سیلونز در این شهر برپا می باشد. اگر اهل هنر و تاریخ هستید این منطقه را فراموش نکنید.

تور لیتوانی
تور لیتوانی

آنیکشیای

یکی از دیدنی هایی که در طول مدت تور لیتوانی باید به آن سر بزنید، شهر سرسبز آنیکشیای است. در این شهر می توانید از دو کلیسای تاریخی سنت ماتیو و گنبد گوتیک دیدن کنید. قدمت شهر آنیکشیای بیشتر از پانصد سال است و در آن آثار شیشه ای آنورت مک کلیت نیز دیده می شود. از امتیازات شهر آنیکشیای این است که در سفر به این شهر می توانید از پیست اسکی و مسیرهای پیاده روی آن نیز استفاده کنید. پس اگر در زمستان به این منطقه زیبا سفر می کنید، لوازم اسکی کردن را نیز همراه خود داشته باشید. آنیکشیای همچنین در تابستان برای پیاده روی و گردش های جمعی مکان مناسبی است. بنابراین مسئولین تور لیتوانی بدون شک آن را مد نظر قرار خواهند داد. در سفر به لیتوانی می توانید از این منطقه دیدن کنید.

پانه وژیس

پانه وژِیس  یکی از پنج شهر بزرگ کشور لیتوانی است که در شمال این کشور قرار دارد. این شهر تاریخی بازمانده ای تخریب شده از دوران دوک نشینی در این کشور بوده که اکنون چیز زیادی جز ساختمانهای مخروبه از آن به جا نمانده است. مشهورترین دیدنی های این شهر قدیمی ساختمانهای قدیمی و کلیسای آن است

شولی

در سفر به همراه تور لیتوانی بازدید از تپه صلیبها را از دست ندهید. برای این کار باید به شهر شولی سفر کنید. این شهر شهری زیبا با معماری قدیمی است که می توانید در آن از خیابانهای زیبا، کافه ها و ساختمانهای قدیمی بازدید کنید. کلیسای جامع شهر شولی و برج آن نیز شهرت بسیاری دارد. مشهورترین مکانی که در تور لیتوانی می توانید از آن بازدید کنید و همه ساله صدها هزار نفر از مسیحیان و پیروان ادیان دیگر را به سمت خود می کشد،تپه صلیب ها است. این تپه که در میان مسیحیان نماد صلح و دوستی است شامل بیشتر از هزار صلیب است که در طی قرنهای مختلف بر روی آن قرار داده شده است. امروزه این منطقه به پرطرفدارترین جاذبه گردشگری لیتوانی تبدیل شده است و نماد این کشور محسوب می شود.

ماجرای ساخته شدن این تپه به حدود سال ۱۷۹۵ برمی‌گردد. این زمانی است که مردم این سرزمین تحت حکومت کشور شوروی بوده اند.با بالاگرفتن ستم و بدتر شدن وضعیت مردم ، کشورهای همسایه نیز به این منطقه تجاوز کردند.

به این ترتیب مردم منطقه به مبارزه روی آوردند . شصت سال بعد در ۱۸۳۱ با اوج گیری درگیری ها و شکست پی در پی مردم دست به دعا شدند ساکنان این منطقه که بیشتر مسیحی بودند به عنوان نمادی از اعتراض ، صلیب هایی را به تپه ای در مجاورت شهر می بردند به زودی این مکان به محلی برای دعا و راز و نیاز تبدیل شد و تپه با صدها و هزاران صلیب کوچک و بزرگ پوشیده شد.

این منطقه برای مردم کشور لیتوانی از ارزش بسیاری برخوردار است و  بهتر است که حتما به همراه تور لیتوانی یا به تنهایی از آن دیدن کنید. امیدواریم از گردش همراه با تور لیتوانی و بازدید از دیدنی های لیتوانی لذت ببرید. تور گردشگری لیتوانی یک انتخاب دلپذیر برای سفر است.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای نمایشگاهی لیتوانی یکی از کشور های عضو اتحادیه اروپا که دارای شرایط مناسبی برای گردش است، کشور لیتوانی می...

روادید لیتوانی به دلایل مختلف تقاضا برای سفر به خارج از کشور و مهاجرت در این سال ها افزایش یافته...

وقت سفارت لیتوانی برای سفر به کشور لیتوانی باید ویزای لیتوانی یا همان ویزای شنگن را داشته باشید. برای این...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر