تور رم

تور رم | آب و هوا – جاذبه ها

8 مرداد 1397

تور رم

امروزه به دلیل دغدغه های متفاوت در سفر عده زیادی به استفاده از تورهای مختلف مثل تور رم روی آورده اند چون برخی از مشکلاتی که در سفرهای شخصی وجود دارد با استفاده از تورها برطرف می شوند مثل مکان سکونت در شهر مورد نظر که همیشه از بزرگترین مشکلات موجود برای هر سفر بوده است و بعد از انتخاب محل سفر اشخاص معمولا اقدام به رزرو هتل می کنند همین طور ممکن است در رزرو هتل نیز به دردسرهای فراوانی مثل کمبود جا برخورد کرد اما استفاده از تورها مشکلات این چنینی را برای مسافران ایجاد نمی کند و معمولاً هماهنگیهای مربوطه در این زمینه ها به عهده خود مسئولان تورمی باشد در ادامه این مقاله ما سعی کردیم در مورد تور رم توضیحاتی را برای شما ارائه کنیم و اگر شما هم یکی از متقاضیان تور رم باشید با اطلاعات بیشتری اقدام به سفر کنید مطمئناً اگر با اطلاعات بیشتر به سراغ انتخاب تور رم بروید سفری بی دردسر تر و راحت تر در پیش خواهید داشت. شما باید جهت اخذ ویزای این کشور، اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر نمایید.

اطلاعاتی در مورد شهر رم
در ابتدا توضیحات کلی در مورد شهر زیبای رم در اختیار شما قرار می دهیم در این رابطه بهتر است بدانید که شهر رم پایتخت و همچنین بزرگترین و شلوغ ترین شهر کشور ایتالیا می باشد وسعت این شهر حدود ۱۳۶ هزار کیلومتر مربع است و جمعیت آن نیز حدود ۲.۶ میلیون نفر می باشد که در نوع خود جالب توجه است.
اگر شما از کسانی هستید که برای سفر خود تور رم را انتخاب کرده اید خوب است که بدانید این شهر در مجاورت رودخانه ای به نام توره قرار دارد همچنین شهر روم در نزدیکی دریای زیبای مدیترانه واقع شده است، نکته بسیار جالب که در تور رم وجود دارد این است که در این شهر یک کشور وجود دارد و نام آن نیز واتیکان می باشد، اگر شما از علاقه مندان به ورزش هستید می توانید مسابقاتی را که در ورزشگاه المپیک واقع در شهر رم برگزار می شود را از نزدیک تماشا کنید شاید در زمان اقامت شما در تور رم تیم فوتبال آ اس رم و لاتزیو در این ورزشگاه مسابقه داشته باشند و شما بتوانید بازیکنان برجسته این تیمها را مشاهده کنید.

آب و هوای شهر رم
قطعاً یکی از نکات بسیار مهم برای افرادی که قصد سفر به هر منطقه را داشته باشند دانستن آب و هوای آن مکان است که علاوه بر این که در نوع سفر به آن ها تاثیر خواهد گذاشت نوع پوشاکی را که باید برای سفر به همراه داشته باشند را نیز تعیین خواهد کرد لذا افرادی که تور رم را انتخاب کردند دوست خواهند داشت که در مورد آب و هوای این منطقه اطلاعات بیشتری داشته باشند و این افراد بهتر است بدانند که شهر زیبای رم ناحیه موسمی به شمار می آید و این امر نیز باعث شده تا زیبایی این منطقه در هیچ موقع سال از آن جدا نشود، پس در مورد آب و هوای این منطقه نیاز به نگرانی زیادی نیست اما بهتر است در فصول گرم، کرم های ضد آفتاب را به همراه خود داشته باشید تا دچار آفتاب سوختگی نشوید.
در مورد بهار و پاییز این منطقه سخنی برای گفتن باقی نمی ماند زیرا هوایی تقریبا گرم و دلپذیر دارد و آفتاب در این زمان ها فضایی بی نظیر برای شما به ارمغان خواهد آورد اما در تابستان ها معمولاً هوا گرم تر می باشد و این امری طبیعی است و شاید دما در این مواقع به ۳۷ درجه یا بیشتر نیز برسد ولی این افزایش دما تا آخر تابستان ادامه نمی یابد و در اواسط آن تقریباً ۳۰ درجه سانتی گراد خواهد شد همچنین در این فصل فستیوال های متفاوتی برگزار می شود و می توانند مسافران تور رم را مجذوب خود کنند.
فصل زمستان در این ناحیه هوای تقریبا سردی را تجربه خواهید کرد و دما تقریبا بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد متغیر خواهد بود و در این فصل کسانی که تور رم را انتخاب کرده اند ممکن است شاهد بارش برف باشند، سفر در این زمان برای مسافران تور رم می تواند هیجانی وصف ناپذیر به وجود بیاورد.

بهترین زمان انتخاب تور رم
حتما تاکنون بر اساس توضیحات گفته شده تقریباً متوجه شده اید که در کدام فصل می توانید بهترین سفر را با تور رم داشته باشید. همانطور که گفته شد فصل بهار و پاییز به دلیل مطبوع بودن آب و هوا یکی از شلوغ ترین زمان های شهر رم می باشد چون هوای خوب در این مواقع می تواند باعث شود که مسافران تور روم بتوانند از جاذبه های گردشگری این شهر که در ادامه در مورد آن ها نیز توضیحاتی ارائه خواهیم کرد، بازدید به عمل بیاورند اما این بدان معنا نیست که سایر فصول زمان مناسبی برای انتخاب تور رم نیستند زیرا شما در فصولی به غیر از بهار و پاییز شاهد مسافران زیادی هستید که از طریق تور رم به این شهر سفر کرده اند.

تور رم
تور رم

نکات اقامت برای تور رم
زمانی که در مورد اقامت در شهری صحبت می شود شاید عده ای فکر کنند که منظور از اقامت ماندن طولانی مدت در یک مکان است اما این افراد بهتر است بدانند که ماندن در زمان کوتاهی مثل یک روز به معنای اقامت در آن مکان می باشد و اقامت در هر جایی مستلزم دانستن نکاتی است تا از دردسر ها و مشقت های احتمالی جلوگیری کند مسافران تور رم نیز قطعاً مدتی را در این شهر اقامت خواهند کرد لذا این مسافران تور رم شایسته است که نکات زیر را دنبال کنند تا خدایی نکرده در طول سفر خود به مشکلی بر نخورند. شما باید جهت اخذ ویزای کشور ایتالیا، اقدام به رزرو وقت سفارت ایتالیا را از طریق آژانس های مسافرتی معتبر نمایید.
اولین نکته برای اقامت در شهر رم این است که بدانید واحد پول در این شهر و به طور کلی در کشور ایتالیا یورو می باشد لذا بهتر است برای خرید و فروش ها از این نوع پول استفاده کرد، نکته مهم دیگر نیز زبان مردم شهر رم است که زبان ایتالیایی می باشد و آشنایی با آن هرچند که کم باشد میتواند شما را از مشکلات متعددی در این کشور نجات دهد.
یکی دیگر از نکاتی که متقاضیان تور رم باید در این شهر مورد توجه قرار دهند این است که این شهر به دلیل پایتخت بودن طبیعتا کمی شلوغ خواهد بود لذا باید آستانه صبر و تحمل را در طول سفر همیشه بالا برد.

ارتباط برقرار کردن متقاضیان تور رم
یکی از مشکلات سفر، از گذشته نحوه ارتباط برقرار کردن با اقوام و خویشان یا خانواده است اما امروزه به دلیل به وجود آمدن فضای مجازی و شبکه های اجتماعی این مشکل تا حدود بسیار زیادی رفع شده است و افراد می توانند از طریق این شبکه ها با کسانی که می خواهند به راحتی ارتباط برقرار کنند ولی علاوه بر این شبکه ها امکان برقرار کردن ارتباط تلفنی نیز امکان پذیر می باشد و اگر شما بخواهید از این راه ارتباط برقرار کنید طبیعتاً به پیش شماره کشور ایتالیا که مثبت ۳۹ است نیاز مبرمی پیدا خواهید کرد لذا بهتر است این شماره را به خاطر بسپارید همچنین آن را به اطلاع کسانی که می خواهید با آن ها ارتباط برقرار کنید، برسانید.

تور رم
تور رم

دلایل انتخاب تور رم
قطعا شما پیش از انتخاب یک مکان برای سفر به دنبال دلایلی هستید که آن مکان را بر سایر مکان ها ارجع کند برای انتخاب تور رم نیز دلایل زیادی وجود دارد که یکی از آن ها دارا بودن سنت و مدرنیته به طور همزمان است که تلفیقی جذاب به وجود می آورد، دلیل دیگر انتخاب این شهر برای متقاضیان تور رم تاریخی بودن آن است و کوچه های باریک و زیبای این شهر گواهی دهنده این موضوع می باشند پس اگر شما از جمله افرادی هستید که از مشاهده مکان های تاریخی لذت می برید می توانید تور رم را برای سفر خود انتخاب کنید این ها فقط برخی از دلایلی است که بر اساس آن تور رم را به شما پیشنهاد می کنیم در ادامه نیز مطالبی را مطالعه خواهید نمود که انتخاب تور رم را برای شما لذت بخش تر خواهد کرد.
جاذبه های شهر رم
یکی از مهم ترین مواردی که مکان سفر بر اساس آن انتخاب می شود وجود جاذبه های گردشگری در مکان مورد نظر می باشد و هر چه تعداد و کیفیت این جاذبه ها بیشتر باشد مسافران بیشتری را مجذوب خود خواهد کرد تور رم نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و به دلیل وجود مکان های دیدنی فراوان یکی از توریست پذیر ترین مکان های کشور ایتالیا می باشد به همین دلیل است که عده بسیاری اصرار به انتخاب تور رم را برای سفر خود دارند در ادامه نیز برخی از این جاذبه ها را برای شما معرفی خواهیم کرد.

کولوسیوم
امروزه کمتر کسی ممکن است در مورد معماری مردم روم باستان اطلاعاتی نداشته باشد و این افراد همیشه از لحاظ معماری هایشان زبانزد بوده اند، بنای کولوسیوم نیز گواه این موضوع می باشد در گذشته در این مکان بازی های گلادیاتوری برگزار می شده است با بازدید کردن از این بنای زیبا شما می توانید تصاویر به یاد ماندنی از سفر خود به ثبت برسانید در ادامه شما تصویر این ساختمان زیبا را نیز مشاهده می کنید.

تور رم
تور رم

فواره تروی
در تور رم حتما از فواره تروی دیدن کنید. در مورد زیبایی این فواره هر چه بگوییم کم است و وصف این مکان از سخت ترین کارها می باشد در این مکان شما مجسمه ای را مشاهده می کنید که نشان دهنده نپتون می باشد و در حال راندن گاری صدف شکلی است که به اسب های دریایی بسته شده می باشد نکته جالب این فواره این است که مردم بنا به دلایل مختلفی مثل پیدا کردن معشوقه یا بازگشتن به رم اقدام به انداختن سکه و پول در آن می کنند و این پول های جمع شده برای فقرای شهر مورد استفاده قرار می گیرد.

تور رم
تور رم

سایر جاذبه های شهر رم
ما در اینجا درباره ی تعدادی از جاذبه های گردشگری شهر رم توضیحاتی ارائه کردیم اما در شهر رم بی نهایت جاذبه وجود دارد که از جمله آن ها می توان به پانتئون، شهر واتیکان، پیاتزا تاوونا، گالریا بورگزه، سردابه کاپوچین، قلعه سنت آنجلو، پله های اسپانیایی، میدان اصلی رم و… نیز اشاره کرد که متقاضیان تور رم می توانند پس از سفر به این شهر از این مکان ها نیز دیدن کنند و به جذابیت های سفر خود بیافزایند.

تور رم
تور رم
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

وقت سفارت ایتالیا اگر می خواهید به ایتالیا سفر کنید، ابتدا باید به فکر دریافت ویزای ایتالیا باشید. برای اخذ...

هتل های میلان هتل های میلان با داشتن بهترین و با کیفیت ترین امکانات توانسته است رضایت مشتران خود را...

بلیط رم سفر به مناطق مختلف جهان فرصتی برای آشنا شدن با آداب و رسوم جدید می باشد. شما می...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر

تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!