اقامت یونان

از چه راه هایی می توان اقامت یونان را دریافت کرد؟

۲۹ مهر ۱۳۹۷

اقامت یونان

کشور یونان یکی از کشورهای با قدمت اروپایی محسوب می شود. این کشور مورد توجه افرادی است که قصد مهاجرت به یک کشور اروپایی اما نه چندان دور را دارند. راه های مختلفی برای دریافت اقامت در یونان برای افرادی که قصد دارند مهاجرت در یک کشور دیگر را داشته باشند وجود دارد. می توان گفت اقامت یونان یکی از بهترین گزینه ها می باشد. اقامت در یونان دارای مزایای مختلفی است. ما نیز در این متن قصد داریم، اقامت در این کشور را مورد بررسی قرار دهیم و راه هایی که با آن می توان اقامت در کشور یونان را اخذ کرد معرفی کنیم. چنانچه قصد اقامت در یونان را دارید این متن را تا پایان مورد بررسی قرار دهید.

اقامت کشور یونان

کشور یونان از کشورهای موفق در حوزه اروپا محسوب می شود. این کشور از لحاظ مختلفی دارای پتانسیل های بالایی می باشد. همین موضوع باعث شده است بسیاری از افراد برای اقامت یونان اقدام نمایند. کشور یونان دارای شرایط خاصی است و دریافت اقامت آن به سادگی امکان پذیر نمی باشد. متقاضیان اخذ اقامت در کشور یونان باید سعی نمایند تا دلایل قانع کننده ای برای مهاجرت داشته باشند و در این راه از هیچ تلاشی دریغ ننمایند. افراد می توانند با روش هایی چون ازدواج با افراد مقیم یونان، ثبت شرکت، خرید ملک، اثبات تمکن مالی و یا کار کردن در این کشور اقامت دائم این کشور را اخذ و به این کشور برای همیشه مهاجرت نمایند. در ادامه متن مهمترین روش های اخذ اقامت در یونان را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

اقامت یونان
اقامت یونان

ویزای دائم کشور یونان

برای دریافت ویزای دائم کشور یونان ابتدا افراد باید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنند و فرم مربوط به ویزای دائم این کشور را تکمیل کنند. سپس در زمان مشخص شده برای مصاحبه حضوری به سفارت یونان در تهران مراجعه نمایند و با ارائه دلایل و مستندات مربوط به مهاجرت، مسئولین این سفارت را برای اخذ اقامت یونان راضی نمایید. افراد برای دریافت ویزای دائم این کشور باید یک سری از مدارک از جمله مدارک شناسایی مانند کارت ملی و شناسنامه به همراه یک قطعه عکس را به سفارت یونان ارائه دهند. از سایر مدارکی که افراد برای ویزای دائم خود باید به سفارت تحویل دهند، با توجه به نوع درخواست افراد می توان به مدارک شغلی، مدارک تحصیلی، مدارک ملکی و مدارک ازدواج اشاره کرد.

اقامت یونان
اقامت یونان

چرا اقامت در یونان

اقامت یونان دارای مزایای مختلفی می باشد. افراد با اقامت در این کشور می توانند سرمایه و هزینه خود را به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند و به درآمدزایی برسند. این کشور در با بهترین آب و هوا، طبیعت و زیبایی خاصی دارد. افراد می توانند دسترسی به دانشگاه های برتر این کشور داشته باشند و در آن تحصیل نمایند. شما در این کشور از لحاظ مختلفی چون سیاسی، جانی و مالی احساس امنیت خواهید داشت. این کشور از لحاظ امکانات پزشکی و درمانی در سطح بالایی می باشد. در کل افراد می توانند با اخذ اقامت یونان بهترین مهاجرت را تجربه بنمایند.

اقامت در یونان با ثبت شرکت

یکی از راه های اقامت یونان ثبت شرکت های مختلف و سود آور در این کشور می باشد. با توجه به قانونی که بر این کشور حاکم است، افراد می توانند با ثبت شرکت هم خودشان و هم اعضای خانواده اجازه اقامت در این کشور را کسب نمایند. لازم به ذکر است افراد با ثبت شرکت در این کشور می توانند، از مزایایی چون قوانین آزاد تجاری و گمرکی، برندسازی، رفت و آمد در کشورهای حوزه شینگن برای کارهای مختلف برخورداری از تمامی حقوق شهروندی برخوردار شوند. لازم به ذکر است این افراد تا ۵ سال به صورت موقت در کشور یونان اقامت دارند و پس از آن می توانند درخواست اقامت دائم بدهند.

اقامت یونان
اقامت یونان

اقامت در یونان از طریق اثبات تمکن مالی

از دیگر راه های دریافت اقامت یونان با اثبات تمکن مالی می باشد. افراد باید ثابت کنند که می توانند از پس هزینه هایی که در قانون این کشور گنجانده شده بر آیند. این هزینه نه تنها شامل خود افراد، بلکه اعضای خانواده نیز می شود. افراد متقاضی دریافت اقامت یونان می توانند تمکن مالی خود را با استفاده از روش هایی چون سپرده های بانکی خود، حقوقی که دریافت می نمایند، اجاره نامه های ملکی و سودهای حاصل از سهام شرکت های بورسی ثابت نمایند. این نوع از اقامت نیز پس از گذشت ۵ سال به صورت قطعی خواهد شد.

اقامت یونان
اقامت یونان

اقامت در یونان با خرید ملک

یکی از راه های کسب اقامت یونان خرید ملک در این کشور می باشد. با توجه به قوانین موجود در کشور یونان، ملکی که افراد خریداری می نمایند حداقل باید ارزشی برابر با ۲۵۰٫۰۰۰ یورو داشته باشد. افراد با خرید ملک در این کشور می توانند پدر، مادر، همسر و همینطور فرزندان خود را صاحب اقامت در کشور یونان نمایند. لازم به ذکر است که فرزندان حتما باید زیر ۲۱ سال سن داشته باشند. افراد با دریافت اقامت از طریق خرید ملک در یونان می توانند، بی دردسر به این کشور مهاجرت داشته باشند. گفتنی است در زمان خرید ملک در کشور یونان سعی کنید از وکلای مجرب در این امر استفاده کنید، زیرا ممکن است با یک اشتباه از لحاظ مالی ضرر نمایید.

اقامت یونان
اقامت یونان

اقامت در یونان به وسیله تحصیل در این کشور

از راه های دریافت اقامت یونان می توان به تحصیل در این کشور اشاره کرد. برای دریافت این نوع از اقامت ابتدا باید در یک موسسه آموزش عالی در این کشور مورد پذیرش قرار بگیرید. سپس باید به اثبات برسانید که منابع مالی کافی برای زندگی و تحصیل در این کشور را دارید. ویزای تحصیلی یونان به مدت یک سال برای افراد متقاضی صادر می شود. در ادامه افراد باید با توجه به زمان تحصیل خود و مدارک اثبات کننده این موضوع برای تمدید اقامت خود اقدام نمایند. افرادی که در این کشور به تحصیل می پردازند، می توانند با توجه به قوانین این کشور و مقطع تحصیلی که در آن فعالیت دارند، به کارهای درآمدزا بپردازند. این افراد بعد از اتمام تحصیل باید از یونان خارج شوند، مگر اینکه بعد از تحصیل در این کشور مشغول به کار شوند.

اقامت یونان
اقامت یونان

اقامت در یونان با ازدواج

افرادی که با فردی که در این کشور مقیم است ازدواج کنند، می توانند اقامت یونان را اخذ نمایند. گفتنی است این افراد باید تمامی مدارکی که ازدواج خود را به اثبات می رسانند به مسئولین سفارت ارائه دهند. لازم به ذکر است که اقامت دائم این کشور تا مدتی که ازدواج این دو فرد با هم به اثبات نرسد امکان پذیر نمی باشد.

اقامت یونان
اقامت یونان

اقامت در کشور یونان

در پایان می توان گفت، اقامت یونان یکی از بهترین اقامت ها در کشورهای اروپایی محسوب می شود. هزینه های پایین و پتانسیل های بالا می تواند برای افرادی که قصد اقامت در این کشور را دارند مناسب باشد. افراد می توانند برای اقامت در این کشور با مشاوران خبره در این امر مشورت نمایند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای نمایشگاهی یونان اگر شما هم قصد دارید در یک نمایشگاه بین المللی شرکت کنید، ما به شما شرکت در...

بلیط یونان هر ساله گردشگران زیادی از سراسر جهان برای سفر به یونان، بلیط یونان را تهیه می کنند. بهترین...

ویزای تجاری یونان سفر به کشورهای توسعه یافته که دارای اقتصاد بالا و روابط گسترده بین المللی می باشد از...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر