اقامت نروژ

اقامت نروژ | شرایط اقامت – راه های اخذ اقامت

۲۳ مهر ۱۳۹۷

اقامت نروژ

اخذ اقامت نروژ برای افراد زیادی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در کشور نروژ نیز برای دریافت اقامت می توان از روش های مختلفی از جمله اقامت کاری، اقامت تحصیلی، اخذ اقامت از طریق ازدواج و … استفاده کرد. اگر شما هم درصدد اخذ اقامت نروژ هستید این مطلب را دنبال کنید تا با مهم ترین اطلاعات در این باره آشنا شوید.

اقامت نروژ

نروژ یکی از کشورهای واقع شده در نیم کره شمالی و شرقی زمین است که اخذ اقامت آن برای عده زیادی قابل اهمیت است. افراد زیادی که در صدد دریافت اقامت کشورهای اروپایی هستند، نروژ را مقصد خود قرار می دهند. این کشور جاذبه های گردشگری زیادی دارد که آن را به یکی از قطب های گردشگری تبدیل کرده است. شرایط تحصیلی خوب و برخورداری از دانشگاه های سطح بالا در این کشور باعث شده دانشجویان زیادی برای اخذ اقامت نروژ به این کشور سفر کنند. مسلما اخذ اقامت نروژ آرزوی هر مهاجری خواهد بود اما از آنجایی که هر کشور قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد در ابتدا باید با این شرایط آشنا شد سپس برای اخذ اقامت اقدام کرد. با ما همراه باشید تا شما را با مهم ترین اطلاعات درباره اقامت نروژ آشنا کنیم. جهت رزرو وقت سفارت نروژ میتوانید به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه نمایید تا روز مصاحبه برایتان تعیین گردد.

اقامت نروژ
اقامت نروژ

 

اقامت دائم نروژ

نروژ یکی از کشورهای زیبای منطقه اسکاندیناوی است که به دلیل برقراری سطح بالای عدالت اجتماعی در آن به یکی از مهاجر پذیرترین کشورها تبدیل شده است. برای مهاجرت به کشور نروژ روش های زیادی وجود دارد. ویزای کاری، تحصیلی، ازدواج، سرمایه گذاری و ثبت شرکت بهترین روش های اخذ اقامت نروژ هستند.

اقامت نروژ
اقامت نروژ

 

شرایط اقامت نروژ

اگر قصد اقامت در کشور نروژ را دارید باید ابتدا هدفتان را از اقامت در این کشور مشخص کنید. همانطور که گفتیم نروژ نیز مانند سایر کشورها روش های مختلفی را برای ارائه اقامت به افراد خارجی در نظر گرفته است که هر کدام شرایط مخصوص به خود را دارند. در ادامه به معرفی روش های اخذ اقامت نروژ می پردازیم.

اقامت نروژ با ویزای کاری

نروژ یکی از کشورهای اروپایی است که به دلیل نفت خیز بودن موقعیت های شغلی زیادی را ایجاد می کند همین عامل سبب شده افراد زیادی مخصوصا در زمینه نفت و گاز برای دریافت کار در این کشور اقدام کنند. البته پیدا کردن کار در این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی کمی دشوار است و در ابتدا نیازمند یک دعوت نامه از سوی کارفرمای نروژی هستید. گرفتن دعوت نامه در این کشور کمی دشوار است زیرا کارفرماها ترجیح می دهند به جای نیروی خارجی نیروی داخلی استخدام کنند. اما در صورتی که موفق به دریافت دعوت نامه شدید باید برای اخذ ویزای این کشور اقدام کنید. پس از دریافت ویزای نروژ باید به مدت سه سال در این کشور کار کنید و مالیات پرداخت کنید تا پس از این مدت موفق به دریافت اقامت نروژ شوید. افراد زیادی ابتدا برای تحصیل در کشور نروژ اقدام می کنند تا بدین صورت فرصت کافی برای پیدا کردن شغل مورد نظر را داشته باشند و از آنجایی که فارغ التحصیلان دانشگاه ها راحتتر موفق به دریافت شغل می شوند این روش برای پیدا کردن شغل روش بهتری است.

اقامت نروژ
اقامت نروژ

 اقامت نروژ با ویزای تحصیلی

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت نروژ دریافت ویزای تحصیلی این کشور است. تحصیل در مقاطع دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای این کشور رایگان است. برای پذیرش در دانشگاه های نروژ باید در زمان های تعیین شده به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کنید و شرایط پذیرش هر کدام را بررسی کنید تا بتوانید بهترین دانشگاه را برای تحصیل خود انتخاب کنید. دقت کنید که پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه های نروژ به عنوان شغل شمرده می شود و شما علاوه بر برخورداری از تحصیل رایگان می توانید حقوق هم دریافت کنید همین عامل یکی از انگیزه های دانشجویان برای اخذ اقامت نروژ است. البته پذیرش در مقطع دکترای دانشگاه های این کشور کمی دشوار است به همین دلیل پیشنهاد می شود که برای پذیرش از مقاطع پایین تر شروع کنید. اگر قصد دارید در مقطع دبیرستان و یا کارشناسی پذیرش بگیرید باید مدرک زبان نروژی داشته باشید. طول دوران تحصیل در مقطع کارشناسی و دکترا سه سال و در مقطع کارشناسی ارشد دو سال است. برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل ۶ الزامی است. از آنجایی که با اخذ اقامت تحصیلی نروژ امکانات رفاهی خوبی در اختیار دانشجویان قرار می گیرد افراد زیادی این روش را برای مهاجرت به نروژ انتخاب می کنند.

اقامت نروژ
اقامت نروژ

اقامت نروژ با سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت نروژ، از طریق سرمایه گذاری است. شما برای این روش باید همراه با یک شریک نروژی برای ثبت یک شرکت اقدام کنید این روش یکی از روش های پرطرفدار اخذ اقامت است البته قوانین مربوط به خود را دارد که باید رعایت شوند. برای ثبت شرکت در کشور نروژ باید سهمی که برای شریک نروژی در نظر گرفته می شود ۵۱ درصد باشد، ضمنا این شرکت حتما باید در کشور نروژ به ثبت رسیده باشد. در این صورت برای شخص ویزای سه ساله اقامت در کشور نروژ صادر می شود. اگر پس از گذشت سه سال شرایط مالی کشور مثبت باشد و در سال آخر موفق به استخدام دو نیروی نروژی شده باشد شرایط برای گرفتن اقامت دائم برای شخص فراهم می شود. همانطور که دیدید این نوع اقامت دارای شرایط نسبتا سختی است و به دلیل آشنا نبودن با قوانین کار در کشور نروژ ریسک بالایی دارد اما در صورت موفقیت می تواند تضمین خوبی برای دریافت اقامت دائم شما باشد.

اقامت نروژ با ازدواج 

همانطور که دیدید کشور نروژ شرایط بسیار خوبی برای مهاجران ایجاد می کند از شرایط تحصیلی گرفته تا امکانات رفاهی که هرکدام مزایای خود را دارند به همین دلیل اخذ ویزای نروژ اهمیت زیادی دارد. یکی دیگر از راه های دریافت اقامت نروژ ازدواج است. اولین شرط برای ازدواج این است که هر دو طرف حداقل ۲۴ سال سن داشته باشند. این روش یکی از پرکاربردترین روش های اخذ اقامت نروژ در چند سال اخیر بوده است و افراد زیادی از طریق ازدواج با یک شهروند نروژی اقامت این کشور را دریافت کرده اند. در این روش فرد باید با شخص دومی که تابعیت کشور نروژ را دارد ازدواج کند این روش نه تنها در کشور نروژ بلکه در بسیاری از کشورهای جهان اعمال می شود. پس از گذشت مدتی از اقامتتان می توانید تابعیت کشور مورد نظر را دریافت کنید.

اقامت نروژ
اقامت نروژ

 

مزایای اقامت در کشور نروژ

همانطور که گفتیم برقراری عدالت اجتماعی در کشور نروژ بالا است و این یکی از عوامل ایجاد انگیزه برای دریافت اقامت این کشور به شمار می رود. ضمنا از آنجایی که جمعیت کشور نروژ نسبتا پایین است پس از تحصیل در دانشگاه های این کشور می توانید به راحتی جذب کار شوید به همین دلیل است که متقاضیان زیادی برای دریافت اقامت نروژ تحصیل را انتخاب می کنند تا هم از شرایط تحصیل رایگان بهره ببرند و هم موفق به دریافت کار شوند.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های نروژ اگر شما هم قصد سفر به نروژ را دارید بهتر است اول با بهترین هتل های نروژ...

ویزای تحصیلی نروژ ویزای تحصیلی نروژ یکی از ویزاهای پرکاربرد و پرطرفدار است. این روزها تحصیل در کشورهای خارجی بیشتر...

روادید نروژ ویزای نروژ یا روادید نروژ در واقع گواهی صادر شده از سوی سفارت نروژ برای سفر و مهاجرت...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر