اقامت مجارستان

از چه راه هایی می توان اقامت مجارستان را دریافت کرد؟

۲ آبان ۱۳۹۷

اقامت مجارستان

اقامت مجارستان یکی از مسائلی است که علاقه مندان به مهاجرت به آن زیاد فکر می کنند. برای این منظور راه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها در مجارستان می توان اقامت کرد. اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان، ویزای ازدواج، ویزای کار و ویزای تحصیلی امکان پذیر خواهد بود. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی درباره اقامت مجارستان خواهیم پرداخت تا با آگاهی کامل در این زمینه اقدام کنید.

اقامت مجارستان

با توجه به هدفی که برای اقامت مجارستان دارید قادر به دریافت روادید مجارستان و طی کردن مراحلی خواهید بود تا به صورت موقت و یا دائم در این کشور اقامت داشته باشید. مجارستان از جمله کشورهایی است که فاکتورهایی عالی برای اقامت دارد زیرا هم هزینه های زندگی در آن پایین است و هم قادر به تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی خواهید بود. مجارستان نسبت به سایر کشورهای اروپایی برای دسترسی به بازار اروپا روش های راحتی دارد و مالیات های پرداختی آن بسیار پایین است، از این رو است که اقامت مجارستان با استقبال زیادی رو به رو شده است. مجموعه ما با داشتن وکلایی خبره در زمینه مهاجرت و بهره گیری از مشاوران با تجربه و کاردان برای دریافت اقامت مجارستان راهنمایی های لازم را ارائه خواهد داد.

اقامت مجارستان
اقامت مجارستان

اطلاعات مختصری درباره مجارستان

مجارستان از کشورهای عضو پیمان شنگن می باشد که در اروپای غربی واقع شده است. این کشور مساحتی برابر با ۹۳۰۳۰ کیلومتر مربع دارد و دارای مرز مشترک با رومانی، اتریش، اسلواکی، اوکراین و اسلوونی است. مردم مجارستان به زبان مجاری صحبت می کنند و پایتخت این کشور بوداپست می باشد. این کشور توریستی با طبیعت بسیار زیبای خود پذیرای گردشگران بسیاری است و خیلی از افراد برای اقامت مجارستان گام بر می دارند و جهت بازدید از این کشور زیبا باید وقت سفارت مجارستان رزرو گردد تا روز مصاحبه برایتان تعیین گردد. مجارستان شهرهای مهمی چون گیور، دبرتسن، سگد، پچ، میشکولتس و … دارد و تابستانی گرم و زمستانی سرد دارد. واحد پول این کشور فورینت می باشد و جمعیت آن بیشتر از ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ نفر می باشد.

اقامت مجارستان
اقامت مجارستان

اقامت مجارستان با دریافت ویزای کاری

شرایط کار در اغلب کشورهای عضو شنگن یکسان است و فرد نیاز به پیشنهاد کاری از کارفرمای مجارستانی و یک دعوت نامه دارد که این دعوت نامه در هنگام مراجعه به سفارت مجارستان باید به مدارک دیگر ضمیمه شود. البته پذیرش کاری سخت است زیرا آگهی کار باید به مدت ۳ ماه در کشور مجارستان درج شود و در صورت نبود متقاضی ۳ ماه در اتحادیه اروپا آگهی شود و اگر باز هم متقاضی پیدا نشد فرد می تواند درخواست ویزای کاری کند. این امر تقریباً محال است زیرا فارغ التحصیلان و افراد جویای کار مجارستان و یا اتحادیه اروپا در اولویت هستند و از آگهی می توانند به نفع خود استفاده کنند.

اقامت مجارستان از نوع تحصیلی

اقامت مجارستان از راه ورود به دانشگاه های این کشور بستگی به سطح تحصیلی و اطلاعات فرد بستگی دارد و اینکه زبان انگلیسی را آموخته باشد. مقطع کارشناسی دانشگاه های مجارستان برای پذیرش آیلتس ۵٫۵ را ضروری می دانند و این رتبه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا باید ۶ باشد، دانشجویانی که در این مقاطع پذیرش می شوند حق بیمه و خوابگاه دریافت می کنند. تمام مقاطع تحصیلی کشور مجارستان نیاز به گذراندن یک دوره یک ساله کالج دارند و با توجه به امتیازی که در این دوره کسب می کنید امکان ورود به دانشگاه های پزشکی و یا فنی و مهندسی را خواهید داشت.

اقامت مجارستان
اقامت مجارستان

اقامت مجارستان از راه سرمایه گذاری

بهترین راه برای اقامت مجارستان روش سرمایه گذاری است که این امر از سال ۲۰۱۲ تصویب شده است و در هر یک از کشورهای اروپایی و عضو شنگن از این راه می توانید اقامت کسب کنید. این فرصت استثنایی اجازه اقامت دائم را ظرف کمتر از یک ماه به فرد اعطا می کند و با دریافت آن قادر به زندگی آزادانه در اتحادیه اروپا و اشتغال به کار خواهید بود. در سرمایه گذاری بدون ریسک مجارستان اوراق قرضه بانکی که ارزش آن ۳۰۰٫۰۰۰ یورو مربوط به کشور مجارستان است را خریداری می کنید که این مبلغ بدون اینکه هیچ بهره بانکی از آن دریافت شود، بعد از گذشت ۵ سال به فرد بازگشت داده می شود. این اوراق قابلیت خرید و فروش ندارند و سرمایه گذاری بر مبنای این شکل در مجارستان صورت می گیرد. در طول مدت یک ماه سرمایه گذاری انجام و کارت اقامتی به مدت ۶ ماه برای فرد و همراهانش داده می شود که این همراهان شامل فرزند زیر ۱۸ سال و همسر است. بعد از گذشت این ۶ ماه کارت اقامت موقت به دائم تبدیل خواهد شد و فرد این امکان را خواهد داشت که در اروپا آزادانه زندگی و سفر کند. پاسپورت مجارستان بعد از گذشت ۸ سال به فرد داده خواهد شد.

اقامت مجارستان یکی از مسائلی است که علاقه مندان به مهاجرت به آن زیاد فکر می کنند. برای این منظور راه های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آنها در مجارستان می توان اقامت کرد. اقامت از طریق ثبت شرکت در مجارستان، ویزای ازدواج، ویزای کار و ویزای تحصیلی امکان پذیر خواهد بود. در این مقاله به بررسی اطلاعاتی درباره اقامت مجارستان خواهیم پرداخت تا با آگاهی کامل در این زمینه اقدام کنید.

اقامت مجارستان از راه ثبت شرکت

یکی از روش های اقامت مجارستان از طریق سرمایه گذاری که نیاز به هزینه ای پایین دارد و با استفاده از آن به راحتی می توان اقامت مجارستان را دریافت کرد، ثبت شرکت در این کشور است. از آنجا که مجارستان اقتصادی موفق دارد سرمایه گذاران خارجی زیادی را به خود جذب می کند. با صرف ۴- ۳ ماه زمان قادر به ثبت شرکت خواهید بود و بعد از این مرحله و دریافت مجوز یک ساله و همچنین اقامت کاری، نیاز به سرمایه ای در حدود ۵٫۰۰۰ تا ۵۰٫۰۰۰ یورو خواهید داشت. این مبلغ از جانب فرد به منظور نشان دادن فعال بودن شرکت هزینه می شود. فرد متقاضی نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه ای از ایران ندارد و به عنوان دفتر محل کارش باید آدرسی را به دولت مجارستان معرفی کند. راه دیگر خرید کامل یک بیزینس است که آن را در راستای شرکت خودش به دولت می تواند معرفی کند و یا از شرکت های ثبت شده که قابل واگذاری هستند استفاده کند. ثبت شرکت مزایایی دارد که از اهمیت برخوردار هستند که می توان به پرداخت سالیانه مالیات بر سود شرکت اشاره کرد که به میزان ده درصد است و کمترین مالیات پرداختی در بین کشورهای اروپایی می باشد. بعد از ۳ سال از ثبت شرکت قادر به دریافت اقامت دائم اروپا خواهید بود.

اقامت مجارستان از راه ازدواج

یکی از روش های مهاجرت و اقامت مجارستان ازدواج است که افراد بسیاری به آن توجه می کنند. در ایران ازدواج با مردی ایرانی سبب دریافت تابعیت می شود اما در کشورهای متفاوت این قانون فرق می کند و در مجارستان ازدواج با هر شخصی که تبعه آن کشور باشد، چه مرد و چه زن، سبب اعطای اقامت مجارستان خواهد شد. در واقع زمانی که با تبعه مجارستان ازدواج می کنید این تابعیت به شما نیز تعلق خواهد گرفت و البته اقامت و تبعیت را جداگانه بررسی می کنند و طول پروسه برای همسر تبعه و یا مقیم متفاوت خواهد بود.

اقامت مجارستان
اقامت مجارستان

هزینه زندگی با دریافت اقامت مجارستان

برای اقامت مجارستان باید هزینه های آن را در نظر بگیرید. هزینه اجاره مسکن در مجارستان نسبت به ایران پایین تر است اما به صورت کلی هزینه زندگی در این کشور از هزینه های زندگی در ایران ۹٫۶ درصد بیشتر خواهد بود. فورینت واحد پول مجارستان است و برای خوراک، پوشاک و حمل و نقل باید هزینه هایی را در نظر داشت.

اقامت مجارستان
اقامت مجارستان
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

بلیط بوداپست سفر به بوداپست نیازمند تهیه بلیط بوداپست می باشد، بسیاری از افراد علاقه دارند که به بوداپست سفر...

تور بوداپست در جهان امروز به دلیل وجود سختی های موجود در سفر متقاضیان به انجام سفر، با تور ها...

روادید مجارستان در این متن قصد داریم به بررسی روادید مجارستان بپردازیم. از آن جا که این کشور جاذبه‌های گردشگری...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر