اقامت فنلاند

چگونه می توانیم برای اقامت فنلاند اقدام کنیم؟

۱۸ مهر ۱۳۹۷

اقامت فنلاند

کشور فنلاند یکی از کشورهای شمالی اروپا است که پایتخت آن شهری به نام هلسینکی می باشد. این کشور جمعیتی در حدود حدود ۵،۰۰۰،۰۰۰ نفر دارد. در این مقاله قصد داریم شرایط اقامت فنلاند را توضیح دهیم تا اگر شما نیز قصد مهاجرت و اقامت در این کشور را دارید با اطلاعات کافی اقدام نمایید. همچنین بر آن شدیم تا مهمترین و آسان ترین روش های اقامت فنلاند را نیز برای شما بیان کنیم.

آشنایی بیشتر با فنلاند

در ابتدای مبحث اقامت فنلاند بهتر است که اطلاعات بیشتری از این کشور دریافت کنیم. این کشور در همسایگی کشورهای روسیه، سوئد  نروژ و استونی است که یکی از بارزترین ویژگی های آن شرایط اقتصادی خوب و گزینه ای عالی برای سرمایه گذاری بالقوه می باشد. استانداردهای بالای زندگی از جمله مراقبت های بهداشتی، آموزش و پرورش و شرایط کاری عالی، کشور فنلاند را دارای رتبه بالایی کرده است. این عوامل باعث شده که امروزه بسیاری از سرمایه گذاران و واجدین شرایط اقامت در این کشور برای اخذ اقامت فنلاند در تکاپو بیفتند. این کشور همچنین به کشور دریاچه و جنگل معروف است. البته با توجه به وجود دریاچه ها و جنگل های بسیار گسترده در این کشور درصد کمی از خاک آن مناسب برای کشاورزی می باشد. جهت سفر به این کشور باید بفکر اخذ ویزای فنلاند باشید که اینکار مستلزم رزرو وقت سفارت فنلاند میباشد.

اقامت فنلاند
اقامت فنلاند

فرهنگ مردم فنلاند

اگر شما قصد اقامت فنلاند را داشته باشید احتمالا دوست دارید با فرهنگ مردم و رسم و رسومات این کشور نیز آشنا شوید. مردم کشور فنلاند از آداب و رسوم خاصی پیروی می کنند که با توجه به یکدست بودن فرهنگ مردم فنلاند به سختی می‌توان رفتاری غیر از رسوم آنها را وارد فرهنگ این مردم کرد. زبان رسمی این کشور، فنلاندی است که حدود ۹۰ درصد مردم به این زبان صحبت می کنند و حدود ۵ درصد از مردم فنلاند نیز به زبان سوئدی تسلط دارند. البته بیشتر کارمندان ادارات و سازمان های فنلاند به هر ۲ زبان فنلاندی و سوئدی صحبت می کنند. نکته قابل اهمیت در مورد مردم کشور فنلاند این است که اکثر مردم این کشور مانند دیگر کشورهای اروپایی به خانواده بهای زیادی نمی دهند و همچنین آنها به فضای خصوصی بسیار اهمیت می دهند. مردم سخت کوش فنلاند هرچند که رابطه قوی در ابتدا با دیگر افراد ایجاد نمی کنند اما در روابط خود بسیار با ثبات و محکم عمل می‌کنند.

روش های گرفتن اقامت فنلاند

برای گرفتن اقامت فنلاند باید دلایل محکمی داشته باشید که مهمترین این دلایل می تواند شرایطی همچون تحصیل، ازدواج، کار و سرمایه گذاری باشند. در حال حاضر بیشتر افراد برای اخذ اقامت فنلاند از روش تحصیل، کار و ازدواج استفاده می کنند.

اقامت فنلاند
اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق کار

 یکی از راه هایی که اکثر مردم برای اقامت فنلاند و اخذ ویزای این کشور از آن استفاده می کنند اقامت از طریق کار می باشد. در ابتدا جهت اخذ اقامت و ویزای آن از طریق کار لازم است که از طرف دولت فنلاند برای استخدام افراد اقدام شود؛ در این شرایط اگر در خود کشور فنلاند فرد جویای کار نباشد یا شرایط کار آن را قبول نکند و همچنین اگر در دیگر کشورهای اروپایی هم عضوی جهت همکاری پیدا نشود شما می توانید برای این کار اقدام کنید و ویزای کاری خود را اخذ کنید. راه دیگر برای دریافت اقامت فنلاند از طریق کار این است که در ابتدا ویزای کاری ۶ ماهه درخواست کنید و به این کشور سفر کنید. در طول این ۶ ماه می توانید در جستجوی کار باشید که اگر کار مورد نظر خود را پیدا کردید به مدت ۳ سال به طور دائم باید در این کشور کار کنید و سپس اقامت فنلاند را به صورت دائم دریافت کنید.

اقامت فنلاند
اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق تحصیل

 با توجه به سیستم پیشرفته آموزشی در کشور فنلاند بسیاری از افراد از نقاط مختلف جهان جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند اقدام می کنند. نظر به این که تحصیل در فنلاند به صورت بین المللی است و همه افراد از کشورهای مختلف می توانند با داشتن مدارک مورد نیاز و لازم اقدام کنند در حال حاضر بسیاری از افراد اقامت فنلاند به صورت دائم را نیز از طریق تحصیل اخذ می‌کنند. افرادی که قصد اقامت فنلاند از طریق تحصیل را دارند باید ابتدا ۵ سال متوالی در این کشور تحصیل کنند و سپس جهت اخذ اقامت فنلاند به صورت دائم اقدام نمایند توجه داشته باشید که دانشجویانی که در این کشور تحصیل می‌کنند اجازه ۲۵ ساعت کار در هفته را دارند که این اجازه کار بسته به میزان تحصیلات و زمان متغیر میباشد. نکته دیگر در مورد شرایط تحصیلی کشور فنلاند این است که تمامی دانشجویان باید تحت پوشش بیمه درمانی و درآمد در زمان حضور خود در فنلاند باشند و متقاضیان همچنین باید فاقد هر نوع سابقه کیفری باشند.

اقامت فنلاند
اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق شرایط پیوستن و الحاق خانواده

افرادی که قصد پیوستن به خانواده خود در کشور فنلاند را دارند در حالی که در حال حاضر در یکی از کشورهای دیگر ساکن هستند نیاز به یک اجازه اقامت دارند. توجه داشته باشید که افرادی که قصد دارند فقط به دیدار خانواده خود در کشور فنلاند بروند نیاز به اجازه اقامت ندارند، و در این حالت فرد تنها می‌تواند در این کشور ۹۰ روز اقامت داشته باشد. این عضو خانواده می تواند همسر، شریک زندگی مشترک بدون ازدواج، شریک زندگی مشترک ثبت شده، مراقبان یک کودک زیر ۱۸ سال و فرزند باشد. اگر همسر شما یک شهروند فنلاندی باشد می‌توانید اقامت فنلاند را از این شیوه اخذ کنید. اخذ اقامت در کشور فنلاند از طریق ازدواج در حال حاضر یکی از سریع ترین راه ها می باشد.

اقامت فنلاند
اقامت فنلاند

اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری

دسته دیگر از واجدین شرایط  اقامت فنلاند سرمایه گذاران خارجی هستند که افراد می توانند با توان مالی بالا در این مورد اقدام کنند. در مورد اقامت فنلاند از طریق سرمایه گذاری افراد باید توجه داشته باشند که علاوه بر صاحب سهام یک شرکت تجاری باید در این شرکت به صورت فیزیکی نیز کار انجام دهند. توجه داشته باشید که با توجه به هزینه های زیاد کشور فنلاند این گزینه کمتر مورد استقبال مردم قرار می گیرد. حتی اگر فردی شرایط مالی بالقوه‌ ای داشته باشد ابتدا روش های گفته شده قبل را امتحان می کند و در صورت موفق نشدن در آن روش ها، از طریق سرمایه گذاری اقدام به اقامت در این کشور می کند.

اقامت فنلاند
اقامت فنلاند

مهمترین موارد در اخذ اقامت فنلاند

  • روشن سازی هویت خود
  •  داشتن حداقل ۱۸ سال یا ازدواج رسمی
  •  طول مدت زمان سکونت شما در فنلاند باید به حد مورد نیاز رسیده باشد
  •  مرتکب هیچ گونه جرمی نشده باشید
  • نداشتن سابقه عدم پرداخت مالیات، جریمه، نفقه و قبض بیمارستان
  • روشن سازی تامین مخارج زندگی در فنلاند
  • تسلط به زبان فنلاند یا سوئدی یا زبان اشاره فنلاندی
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

هتل های هلسینکی برای سفر به هلسینکی یکی از مواردی که باید از قبل بررسی کرد هتل های هلسینکی هستند....

سفر به فنلاند در سفر به فنلاند توصیه می کنیم از مکان های گردشگری این کشور از جمله میدان سنا...

ویزای تحصیلی فنلاند دریافت ویزای تحصیلی فنلاند یکی از دغدغه های دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف می باشد که امروزه...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر