اقامت سوئد

چگونه می توانیم برای اقامت سوئد اقدام کنیم؟

۲۳ مهر ۱۳۹۷

اقامت سوئد

سوئد در شمال اروپا واقع شده و با کشورهای دانمارک، نروژ، فنلاند و بوتنی همسایه است. این کشور جز محدوده ی شینگن است و برای سفر و اقامت نیاز به ویزای شینگن می باشد. برای دریافت اقامت سوئد می توان از روش های مختلف مانند: تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج و… اقدام نمود.

سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای پیشرفته و بزرگ اروپا می باشد که بیش از ۱۰ میلیون جمعیت دارد. شهر استکهلم پایتخت  این کشور می باشد و مردم این کشور دین مسیحی دارند. کیفیت زندگی در سوئد بسیار بالا است و سالانه افراد بسیاری قصد مهاجرت به این کشور را دارند. جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن کمتر است به همین دلیل سوئد افراد تحصیل کرده و سرمایه گذار را جذب می کند. برای دریافت اقامت سوئد ابتدا باید ویزای سوئد دریافت شود که اینکار مستلزم رزرو وقت سفارت سوئد میباشد و سپس برای اقامت دائم اقدام نمود. در ادامه ی این مقاله روش های مختلف دریافت اقامت سوئد برای آشنایی بیش تر ارائه شده است.

اقامت سوئد
اقامت سوئد

دریافت ویزای سوئد

اگر دوست دارید اقامت سوئد را دریافت کنید ابتدا باید نسبت به دریافت ویزای سوئد اقدام نمایید. سوئد جز محدوده ی شینگن است و هر کسی قصد سفر و اقامت در سوئد را داشته باشد باید ویزای شینگن سوئد را تهیه نماید. ویزای شینگن سوئد دارای تاریخ اعتبار و تعداد روزهای مجاز است. تعداد روزهای مجاز، تعداد روزهایی که شما مجاز هستید در سوئد اقامت کنید را نشان می دهد. ویزای شینگن سوئد که به اختصار ویزای سوئد نامیده می شود ۴ نوع دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

انواع ویزای سوئد

ویزای سوئد دارای تاریخ اعتبار و تعداد روزهای مجاز می باشد. تعداد روزهای مجاز مدت زمان اقامت سوئد را تعیین می کند. اگر تاریخ اعتبار شما به پایان رسیده باشد،  در صورت دارا بودن روز مجاز برای حضور در سوئد، باید آنجا را ترک کنید. علاوه بر تاریخ اعتبار و روزهای مجاز، تعداد دفعات مجاز ورود به سوئد نیز در ویزا نوشته می شود. دفعات مجاز با یک کد مشخص می شوند. کد ۱،۲ و… که دفعات مجاز ورود را نشان می دهند. به عنوان مثال کد ۱ به شما این اجازه را می دهد که تنها یک بار وارد سوئد شوید. ویزای نوع A, B, C ,D هر کدام تعداد روزهای مجاز متفاوتی دارند. نوع A و B جهت توقف در فرودگاه و یا حضور در سوئد به مدت ۵ روز است. نوع C برای توریست ها در نظر گرفته می شود و نوع آخر مربوط به ویزای بلند مدت است. برای اقامت سوئد به مدت ۹۰ روز می توانید ویزای نوع C را دریافت نمایید اما اگر قصد اقامت سوئد به مدت طولانی را دارید می توانید ویزای نوع D را درخواست نمایید.

اقامت سوئد
اقامت سوئد

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد

برای این که بتوانید روادید سوئد و اقامت سوئد را دریافت کنید لازم است به آژانس های مسافرتی معتبر مراجعه کرده واقدام به رزرو وقت سفارت سوئد نمایید. بعد از گذشت چند هفته از طرف سفارتخانه با شما تماس گرفته می شود و روز مصاحبه را اطلاع می دهند. در روز مصاحبه باید مدارک زیر را همراه خود داشته باشید تا برای صدور ویزا و اقامت سوئد با مشکل مواجه نشوید. مدارک مورد نیاز به صورت زیر است:

  • گذرنامه ای که شش ماه از اعتبار آن باقی مانده باشد
  • کپی مربوط به تمام ویزایی که از قبل دریافت کرده اید
  • شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات آن
  •  ترجمه شناسنامه و مهر تاییدیه آن از طرف دادگستری
  • گواهی اشتغال به کار که لازم است به زبان انگلیسی و یا سوئدی ترجمه شده باشد.
  • اگر بازرگان هستید باید کارت بازرگانی ارائه کنند
  • لازم است تا در صورت کارمند بودن فیش حقوقی خود را ارائه دهید.
  • صورتحساب سه ماهه آخر حساب شما که لازم است به صورت ترجمه شده باشد.
  • رزرو هتل و ارائه ی برگه ی رزرواسیون
  • تکمیل کامل فرم درخواست از سفارت خانه برای دریافت اقامت سوئد
اقامت سوئد
اقامت سوئد

دریافت اقامت سوئد از طریق تحصیل

برای این که بتوانید ویزای تحصیلی سوئد را دریافت و در این کشور اقامت کنید، باید از دانشگاه های سوئد پذیرش بگیرید. ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و درخواست خود را ارسال کنید. بعد از این که شما از سوی دانشگاه پذیرش شدید باید مدارک خواسته شده را برای آن ها ارسال کنید. ریز نمرات دوره های تحصیلی، مدرک های دریافت شده در مقاطع مختلف، نمره آزمون تافل و یا آیلتس و… از جمله مدارک مورد نیاز برای ارسال به دانشگاه است. در صورت کامل بودن مدارک شما و قبولی شما در دانشگاه مورد نظر می توانید نسبت به دریافت ویزای تحصیلی سوئد اقدام نمایید. ویزای تحصیلی با توجه به دوره های آموزشی می تواند ۳ ماهه، ۹ ماهه، یک ساله باشد. در صورتی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس را داشته باشید ویزای شما ۴ سال اعتبار خواهد داشت. بعد از دریافت ویزای تحصیلی، می توانید در سوئد اقامت داشته باشید. برای دریافت اقامت دائم سوئد بعد از تمام شدن دوره ی تحصیلی می توانید از طریق پیدا کردن کار مربوط به رشته ی تحصیلی خود اقامت دائم بگیرید.

اقامت سوئد
اقامت سوئد

دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج

برای دریافت اقامت سوئد از طریق ازدواج، فرد باید با شهروند سوئدی ازدواج دائم و قانونی نماید. بعد از ثبت ازدواج شما می توانید مدارک خود را ارائه دهید و ویزای سوئد را دریافت نمایید. مدارک ارائه شده باید روابط شما و شهروند سوئدی را تایید کند. بعد از دریافت ویزا شما می توانید به مدت ۲ سال در سوئد اقامت داشته باشید و از تمام امکانات شهروندی بهره مند شوید. بعد از گذشت دو سال باید به اداره مهاجرت در سوئد مراجعه کنید و درخواست اقامت دائم نمایید. برای صدور اقامت دائم سوئد، باید مدارکی که نشان دهنده ی دو سال زندگی مشترک شما در سوئد است ارائه شود. در صورتی که شما با شهروند سوئدی نامزد باشید و ازدواج شما ثبت نشده باشد، ویزای شما ۹ ماه اعتبار خواهد داشت. اگر در مدت ۹ ماه ازدواج خود را به طور قانونی ثبت کردید تاریخ آن تمدید می شود. در غیر این صورت ویزا باطل شده و شما باید سوئد را ترک کنید.

اقامت سوئد
اقامت سوئد

دریافت اقامت سوئد از طریق کار

برای دریافت اقامت سوئد از طریق کار کردن در شرکت سوئدی باید کارفرمای شما در سوئد، آگهی استخدام را به مدت ۳ ماه منتشر کند. در صورتی که در عرض ۳ ماه فردی از شهروندان سوئد متقاضی این شغل نباشد، کارفرما باید مدارک مورد نیاز را به اتحادیه ی اروپا ارائه دهد. بعد از این که شما از طرف اتحادیه ی اروپا مورد تایید قرار گرفته اید می توانید نسبت به دریافت ویزای سوئد و اقامت در این کشور اقدام نمایید. بعد از این که ۲ تا ۵ سال در سوئد اقامت کردید و هیچ جرمی مرتکب نشدید می توانید درخواست اقامت دائم سوئد را بدهید. برای دریافت اقامت دائم شما باید تمام مالیات خود را پرداخت نمایید و در این مدت شغل خود را تغییر ندهید.

اقامت سوئد
اقامت سوئد

دریافت اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

برای دریافت اقامت سوئد می توانید در سوئد سرمایه گذاری کنید. برای این منظور یا باید شرکتی در سوئد ثبت کنید و یا ۵۱ درصد سهم شرکت سوئدی را بخرید. دولت سوئد کسانی را که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند تحت حمایت قرار می دهد. اگر برای سرمایه گذاری در سوئد تردید دارید و نگران شرایط و وضعیت اقتصادی این کشور هستید، ما این اطمینان را به شما می دهیم که وضعیت سیاست و اقتصاد این کشور مساعد است و جز ده کشور برتر از نظر کسب و کار و اقتصاد می باشد. بعد از سرمایه گذاری در سوئد شما می توانید به مدت ۴ سال در این کشور اقامت داشته باشید. بعد از گذشت ۴ سال می توانید درخواست اقامت سوئد به صورت دائمی را بدهید.

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

ویزای تجاری سوئد ویزای تجاری سوئد یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدتی است که در طول زمان به بلند مدت...

تور استکهلم شهر استکهلم دارای جاذبه های توریستی فراوانی می باشد و هر ساله نظر گردشگران زیادی را به خود...

هتل های گوتنبرگ در هنگام سفر مهم‌ترین دغدغه‌ای که داریم بی شک انتخاب محل اقامت و استراحت می‌باشد. این که...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر