اقامت بلژیک

از چه راه هایی می توان برای اقامت بلژیک اقدام کرد؟

۶ آبان ۱۳۹۷

اقامت بلژیک

بلژیک به عنوان یک کشور اروپایی با وضعیت مالی بسیار مناسب، مورد استقبال مهاجرت کنندگان مختلف به ویژه کشور ما قرار گرفته است. زندگی در بلژیک نیازمند، دریافت اقامت بلژیک می باشد. یعنی با دریافت اقامت بلژیک می توان از امتیازات این کشور هم چون کار، تحصیل، مهاجرت و … بهره برد. در ادامه ی این مقاله به نکات لازم درباره ی دریافت اقامت در بلژیک، پرداخته خواهد شد. جهت اخذ ویزای بلژیک نیازمند باید از طریق آژانس های مسافرتی معتبر اقدام به رزرو وقت سفارت بلژیک نمایید.

مزایای اخذ اقامت کشور بلژیک

شاید دلیل آوردن برای اخذ اقامت کشور های اروپایی توضیح واضحی باشد. کشور بلژیک نیز به همین صورت می باشد. اما ذکر مزایای اقامت بلژیک چندان خالی از لطف هم نیست. از جمله مزایا و امتیازاتی که درخواست دهندگان اقامت در بلژیک می توانند از آن بهره مند شوند عبارت است از:

 • اقامت بلژیک به منزله ی شهروند بلژیک بودن می باشد به همین خاطر شما با دریافت اقامت در بلژیک به عنوان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن، به راحتی و بدون نیاز به اخذ روادید، قادر خواهید بود به کلیه کشورهای عضو شینگن سفر کنید.
 • اگر برای اخذ اقامت در بلژیک روش هایی غیر از ملک را انتخاب نمایید، الزامی برای خرید ملک برای شما وجود ندارد.
 • برای اخذ اقامت در بلژیک، الزامی به یادگیری زبان رسمی این کشور نمی باشد.
 • اخذ اقامت در بلژیک، فاقد محدودیت سنی است. به همین خاطر افراد با رنج های مختلف سنی می توانند درخواست اقامت بلژیک بدهند.
 • با اخذ اقامت در بلژیک، پس از گذشت چند سال، امکان گرفتن پاسپورت دوم وجود دارد.
 • بهره مندی از امتیاز تحصیلات رایگان در هر یک از کشور های اروپایی از مزایای اخذ اقامت در بلژیک می باشد.
 • بهره مندی از خدمات رفاهی و درمانی در اتحادیه اروپا نیز از مزایایی است که به دنبال دریافت اقامت در بلژیک کسب می شود.
 • کشور بلژیک، هیچ گونه اجباری برای پرداخت مالیات، قرار نداده است. این مزیت، نظر خیلی از متقاضیان اقامت در بلژیک را جلب کرده است.
 • با دریافت اقامت در بلژیک، افتتاح حساب در بانک های اروپایی میسر می شود
 • دریافت وام های کم بهره برای خرید ملک، از امتیازاتی است که به شما بعد از اخذ اقامت بلژیک خواهند داد.
 • هم چنین با اخذ اقامت بلژیک می توانید در هر یک از کشور های اروپایی ملک بخرید و یا اجاره نمایید.
اقامت بلژیک
اقامت بلژیک

گذر از فیلتر سفارت بلژیک برای اخذ اقامت در بلژیک

برای اخذ اقامت بلژیک باید توسط سفارت بلژیک در ایران، مورد تأیید قرار بگیرید. در واقع با هر هدفی اعم از تحصیلی، کاری و یا تجاری قصد مهاجرت به بلژیک را داشته باشید باید از فیلتر سفارت بلژیک عبور کنید. سفارت بلژیک در تهران در خیابان ولی عصر، خیابان فیاضی (فرشته)، خیابان آقابزرگی، بن بست شیرین، شماره ۴ واقع شده است. این سفارت مسئول دریافت مدارک هویتی، مالی، شغلی و سایر مدارک مورد نیاز برای هر یک از انواع ویزاهای بلژیک و هم چنین رزرو وقت سفارت بلژیک می باشد.

اقامت بلژیک
اقامت بلژیک

راه های کسب اقامت بلژیک

اقامت بلژیک را به چندین طریق می توان کسب کرد.

 • دریافت اقامت در بلژیک با اخذ ویزای تحصیلی با هدف ادامه ی تحصیل
 • دریافت اقامت در بلژیک از طریق ازدواج
 •  دریافت اقامت در بلژیک از طریق سرمایه گذاری در این کشور و ثبت شرکت
 • دریافت اقامت در بلژیک از طریق کار
 •  دریافت اقامت در بلژیک از راه تولد

دریافت اقامت بلژیک از طریق اخذ ویزای تحصیلی

اخذ ویزای بلژیک یکی از راه هایی است که افراد می توانند از این طریق برای اقامت در بلژیک اقدام نمایند. برای اخذ ویزای تحصیلی بلژیک، باید تمکن مالی شخص متقاضی اقامت بلژیک، تایید گردد. یعنی باید اثبات شود که شخص توانایی پرداخت هزینه های خود در طول مدت تحصیل را دارد. درخواست دهنده ی اقامت بلژیک از طریق ویزای تحصیلی باید پذیرش تحصیلی را از یکی از دانشگاه های این کشور دریافت کند و یک گواهی مورد تأیید به سفارت تحویل دهد. قرار گرفتن شخص درخواست دهنده اقامت بلژیک، تحت پوشش بیمه سلامت الزامی است. پس از چند سال اقامت در بلژیک، در صورتی که فرد واجد شرایط لازم باشد، اقامت دائم بلژیک، به او داده می شود.

اقامت بلژیک
اقامت بلژیک

دریافت اقامت بلژیک از طریق ازدواج

طبق قانون کشور بلژیک، هر فرد خارجی که با یکی از شهروندان این کشور ازدواج نماید پس از گذشت یک سال از زندگی مشترک آن ها، با اخذ اقامت دائم در بلژیک، مانند شهروندان این کشور، از تمامی امتیازات و مزایای این کشور برخوردار می شود. لازم به ذکر است که شهروند بلژیکی که با اتباع خارجی ازدواج می کند، باید تمکن مالی خود و داشتن شغل ثابت را اثبات نماید. اگر این شخص توان مالی مناسب برای گذراندن زندگی خود را نداشته باشد، نمی تواند درخواست الحاق همسر خود از کشور های خارجی را ارائه دهد.

اقامت بلژیک
اقامت بلژیک

دریافت اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری در این کشور و ثبت شرکت

از آنجایی که کشور بلژیک، وضعیت مالی بسیار مناسبی دارد، خیلی از افراد، تمایل دارند در این کشور سرمایه گذاری کنند. این کشور، پایتخت مالی اروپا می باشد. با سرمایه گذاری در این کشور و ثبت شرکت، امکان دریافت اقامت در کشور بلژیک فراهم می شود. ملزومات دریافت اقامت بلژیک از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری عبارتند از: عدم سابقه ی کیفری، برخورداری از وضعیت مالی و تجاری مناسب و داشتن مراجع خوب می باشد. حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری، سیصد هزار یورو می باشد. سرمایه گذاران در کشور بلژیک باید بدانند این کشور معافیت های مالیاتی زیادی دارد.

دریافت اقامت بلژیک از طریق کار

کشور بلژیک یک کشور صنعتی به شمار می آید. بنابراین امکان پیدا کردن شغل مناسب در این کشور زیاد است. برای این که ویزای تجاری بلژیک را دریافت نمایید سعی کنید یک دعوت نامه از طرف یکی از شرکت های بلژیکی دریافت نمایید. با گذشت ۵ سال کار قانونی در بلژیک، می توان اقامت دائم این کشور را اخذ نمود. افرادی که قصد دریافت اقامت بلژیک از طریق کار را دارند باید بدانند که سه نوع مجوز برای کار وجود دارد که عبارتند از مجوز A، B و C.

مجوز کار A به این معنی است که به صورت نا محدود می توان برای هر کارفرما کار کرد. مجوز کار B به شما این اجازه را می دهد که برای یک کارفرما آن هم به مدت یک سال کار کنید البته قابل تجدید می‌باشد. مجوز کار از نوع C بیان می کند که افرادی که اقامت موقت کشور بلژیک را دارند، برای هر یک از کارفرمایان، تا سقف یک سال کار کنند. این مجوز نیز مانند مجوز B قابل تجدید است.

اقامت بلژیک
اقامت بلژیک

دریافت اقامت بلژیک از طریق تولد

برای دریافت اقامت بلژیک از طریق تولد باید به این موارد توجه داشت:

 • اگر فردی صرفاً متولد کشور بلژیک باشد نمی تواند به این طریق اقامت بلژیک را دریافت نماید.
 • اگر پدر و مادر فرد، اقامت بلژیک داشته باشند، فرزند آنها نیز پس از تولد می تواند اقامت بلژیک را دریافت نماید.
 • اگر پدر بزرگ یا مادر بزرگ فرد، اقامت بلژیک داشته باشد، او نیز می تواند اقامت بلژیک را دریافت نماید.
 • شخصی که تا قبل از سن هجده سالگی به فرزند خواندگی شهروند بلژیکی قبول شده باشد، نیز واجد شرایط اقامت بلژیک می باشد.
اقامت بلژیک
اقامت بلژیک
نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

تور بروکسل امروزه مردم علاقه بسیار زیادی به سفر و گردش دارند و تمایل دارند در اوقات فراغت خود از...

ویزای تحصیلی بلژیک ویزای تحصیلی بلژیک از مهم ترین ویزاهای این کشور شناخته می شود. بسیاری از افراد با دریافت...

هتل های بلژیک اگر برای گذراندن تعطیلات خود کشور بلژیک را انتخاب کرده‌اید این مژده را به شما می‌دهیم که...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر