آب و هوای شهر مادرید

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا در فصول مختلف سال چگونه است؟

۱۰ دی ۱۳۹۸

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا، شهر مادرید دارای یکی از بهترین آب و هوا در کشور اسپانیا است و در تمام طول سال بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. شما می‌توانید …

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا: شهر مادرید دارای یکی از بهترین آب و هوا در کشور اسپانیا است و در تمام طول سال بازدیدکنندگان را به خود جلب می‌کند. شما می‌توانید در هر فصلی از سال برای سفر به مادرید برنامه‌ریزی کنید. با این حال، اگر به گرما یا سرما حساس هستید، باید سعی کنید از گرمای شدید اواسط تابستان و سرمای اواسط زمستان مادرید دور بمانید.

در این مطلب به طور خلاصه مروری داریم بر وضعیت آب و هوای مادرید در طول سال، از جمله الگوهای آفتاب، بارندگی، دما و انواع لباس‌هایی که در هر فصل هنگام سفر به مادرید باید همراه خود داشته باشید.

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا در فصول مختلف سال چگونه است؟ | سایت ویزا

نوع آب و هوای شهر مادرید اسپانیا

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (نوع): شهر مادرید در مرکز اسپانیا، در یک فلات مرتفع قرار دارد و به لطف این موقعیت از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است. مادرید دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است.

بارندگی در آن کم است و گاهی اوقات در بهار و پاییز بارش باران انتظار می‌رود؛ و در طول فصل زمستان آسمان آبی است. مادرید یکی از آفتابی ترین مکان‌های اروپا است که سالانه بین 2000 تا 3000 ساعت آفتاب در آن ثبت می‌شود یعنی بیشتر از دو برابر شمال اروپا. تابستان های مادرید نیز آفتابی، گرم و خشک است.

نوع آب و هوای شهر مادرید اسپانیا | سایت ویزا

فصل بهار: ماه های مارس، آوریل، مه

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (در فصل بهار): شهر مادرید در فصل بهار در بهترین حالت خود قرار دارد. در ماه های مارس و آوریل دمای هوا حدود 12 درجه سانتی‌گراد (54 درجه فارنهایت) است، با این حال در ماه مارس بارش باران غیرقابل پیش بینی است و در ماه آوریل قطعاً بارندگی اتفاق می افتد.

در ماه مه، دما در حدود 21 درجه سانتی‌گراد (70 درجه فارنهایت) است و با نزدیک شدن به ماه ژوئن، شروع به دیدن تراس های کافه ها در فضای باز خواهید کرد و شهر شلوغ تر از همیشه است. البته این هشدار داده می‌شود؛ که اگر ماه های مارس و آوریل به طور غیرمعمول خشک بودند، ممکن است در ماه مه بارندگی های شدیدی را تجربه کنید.

فصل بهار: ماه های مارس، آوریل، مه | سایت ویزا

در فصل بهار مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (پوشش در فصل بهار): لباس‌هایی که با آب و هوا و دمای قابل تغییرهوا سازگار باشند، برای مادرید در فصل بهار بسیار ایده آل است. همراه داشتن دو جفت کفش یکی برای هوای خشک و دیگری برای هوای بارانی ایده بسیار خوبی است. همراه داشتن یک چتر در این فصل الزامی است.

بعضی اوقات در اوایل ماه مارس ممکن است شما به یک کت زمستانی سبک نیز احتیاج داشته باشید، اما در طول بقیه ماه‌ها یک بارانی هم کافی است. در ماه مه همه چیز تغییر می‌کند، از آن جایی که هوا در انتظار تابستان است؛ یک لباس سبک برای طول روز مناسب است، مخصوصاً اواخر ماه مه که هوا آفتابی است با این وجود همراه داشتن یک ژاکت نازک برای شب یا هنگام وزش ناگهانی باد و بارش باران فکر خوبی است.

در فصل بهار مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟ | سایت ویزا

دمای هوا و میزان بارش در فصل بهار

 • ماه مارس: دما 6 تا 16 درجه سانتی‌گراد یا 42 تا 60 درجه فارنهایت و 26 میلی متر بارندگی
 • ماه آوریل: دما 7 تا 18 درجه سانتی گراد یا 45 تا 64 درجه فارنهایت و 47 میلی متر بارندگی
 • ماه مه: دما 11 تا 21 درجه سانتی گراد یا 51 تا 69 درجه فرنهایت و 52 میلی متر بارندگی

فصل تابستان: ماه های ژوئن، جولای، آگوست

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (در فصل تابستان): ماه ژوئن در مادرید بسیار دلپذیر است. روزها گرم و آفتابی است، عصرها نیز گرم است، اما هنوز می‌توانید به اندازه کافی راحت بخوابید و به گرمای طاقت فرسای جولای و آگوست نرسیده اید.

ماه های جولای و آگوست گرم ترین ماه های مادرید است. دمای روز 31 درجه سانتی‌گراد (88 درجه فارنهایت) یا بالاتر است، اما در بسیاری از روزها که گرما غیر قابل تحمل است دما به 35 تا 40 درجه سانتی‌گراد نیز می‌رسد؛ بنابراین اگر از هوای گرم خوشتان نمی آید، به شما توصیه می‌شود در اواسط تابستان از مادرید دیدن نکنید. همچنین شب ها نیز می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، مگر اینکه تهویه هوا یا حداقل یک فن قدرتمند داشته باشید.

در ماه آگوست بسیاری از مردم مادرید تعطیلات تابستانی خود را سپری می کنند و برای لذت بردن از آب و هوای ساحل به سواحل اسپانیا سفر می‌کنند؛ بنابراین در این ماه شهر در روز آرام تر است، اما شب های شلوغی دارد زیرا مردم بعد از غروب آفتاب از منزل بیرون می آیند تا از بارها در رستوران های مادرید لذت ببرند، یا در برنامه های پارک ها و… شرکت کنند.

فصل تابستان: ماه های ژوئن، جولای، آگوست | سایت ویزا

در فصل تابستان مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (پوشش در فصل تابستان): در اوایل ماه ژوئن و اواخر آگوست ممکن است شب های تابستان خنک تر باشد و علاوه بر لباس های تابستانی، به یک ژاکت نازک نیز احتیاج داشته باشید. تا ماه جولای و بیشتر آگوست، پیراهن های نازک و شلوارک، یا دامن و لباس های تابستانی سبک احتیاج است همچنین صندل یا کفش های تابستانی راحت بهترین ایده است. برای اینکه بتوانید شب ها بخوابید به یک تهویه هوای خوب نیار دارید.

در فصل تابستان مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟ | سایت ویزا

دمای هوا و میزان بارش در فصل تابستان

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (دمای هوا و میزان بارش در تابستان):

 • ماه ژوئن: دما 15 تا 27 درجه سانتی گراد یا 59 تا 80 درجه فارنهایت و 25 میلی متر بارندگی
 • ماه جولای: دما 18 تا 31 درجه سانتی گراد یا 65 تا 88 درجه فارنهایت و 15 میلی متر بارندگی
 • ماه آگوست: دما 18 تا 31 درجه ساتی گراد یا 64 تا 88 درجه فارنهایت و 10 میلی متر بارندگی

فصل پاییز: ماه های سپتامبر، اکتبر، نوامبر

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (در فصل پاییز): فصل پاییز در مادرید دلپذیر و بسیار معتدل است. روزهای ماه سپتامبر همچنان می تواند گرمای تابستان را به ویژه در اوایل ماه داشته باشد اما به محض پایان ماه آگوست دمای شب کاملاً کاهش می یابد. در پایان ماه اکتبر و به خصوص در ماه نوامبر، شما باران های کمیاب مادرید را تجربه خواهید کرد.

دما از اواخرماه سپتامبر تا اوایل ماه دسامبر از حدود 16 درجه سانتی گراد (60 درجه فارنهایت) تا 7 درجه سانتی گراد (45 درجه فارنهایت) است. به همین دلیل اگر آفتابی وجود داشته باشد و تا زمانی که هوا خشک باشد، باز هم می توانید از کافه های روباز پیاده رو لذت ببرید و یا روی یک چمن در یکی از پارک های مادرید بنشینید.

فصل پاییز: ماه های سپتامبر، اکتبر، نوامبر | سایت ویزا

در فصل پاییز مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (پوشش در فصل پاییز): در اوایل پاییز، از ابتدای سپتامبر تا حدود هفته دوم اکتبر، باید همانند بهار لباس پوشید. در اواخر اکتبر و به ویژه در ماه نوامبر، درجه حرارت کاهش می یابد و مطمئناً باید لباس گرم پوشید؛ و اگر زمستان زود از راه برسد به چندین کت و چکمه ی گرم پشمی نیاز می شود.

مانند فصل بهار، بهترین وضعیت این است که لباس هایی با خود داشته باشید که بتوانید به راحتی بپوشید و در صورت نیاز از تن خارج کنید تا بتوانید با روزهای آفتابی، شب های سرد و باران های گاه به گاه سازگار شوید.همچنین به همراه داشتن یک چتر نیز توصیه می شود.

در فصل پاییز مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟ | سایت ویزا

دمای هوا و میزان بارش در فصل پاییز

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (دمای هوا و میزان بارش در پاییز):

 • ماه سپتامبر: دما 15 تا 26 درجه سانتی گراد یا 59 تا 79 درجه فارنهایت و 28 میلی متر بارندگی
 • ماه اکتبر: دما 10 تا 19 درجه سانتی گراد یا 50 تا 66 درجه فارنهایت و 49 میلی متر بارندگی
 • ماه نوامبر: دما 6 تا 13 درجه سانتی گراد یا 43 تا 56 درجه فارنهایت و 56 میلی متر بارندگی

فصل زمستان: ماه های دسامبر، ژانویه، فوریه

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (در فصل زمستان): سردترین ماه مادرید بدون شک ژانویه است، هرچند که دسامبر و فوریه نیز بسیار سرد هستند، به خصوص اگر باد بوزد. دمای روز در حدود 10 درجه سانتی گراد تا 15 درجه سانتی گراد است و در صورت آفتاب می تواند کمی گرم تر باشد. با این وجود شب ها حتما یخبندان است، حتی اگر بارش برف نسبتاً کمیاب باشد.

شهر مادرید در ارتفاع قرار دارد و با کوه های برفی احاطه شده است، بنابراین با هر وزش باد به داخل شهر احساس سرمازدگی خواهید کرد. نکته مهم در خصوص فصل زمستان مادرید، خشک بودن آن است. ممکن است تا اواخر ماه دسامبر یا در طول ماه ژانویه برف ببارد، اما این اتفاق بسیار نادر است. متوسط دما در طول روز 6 درجه سانتی گراد(43 درجه فارنهایت) است و تقریباً همیشه آسمان آبی و آفتاب است.

فصل زمستان: ماه های دسامبر، ژانویه، فوریه | سایت ویزا

در فصل زمستان مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا (پوشش در فصل زمستان): حتی اگر از آب و هوای سرد استقبال کنید، زمستان های مادرید هنوز هم شما را مجبور به پوشیدن کت های ضخیم درهنگام غروب و وزش باد می کند. چکمه یا کفش گرم نیز الزامی است. در همین حال، اگر گرفتار طلسم روزهای آفتابی شوید، باید آماده باشید که مقداری از لباس هایی که پوشیده اید را در طول روز از تن خارج کنید. پوشیدن یک تی شرت یا پیراهن نازک در زیر لباس های زمستانی خود ایده خوبی است.

در فصل زمستان مادرید چه لباس‌ هایی بپوشیم؟ | سایت ویزا

دمای هوا و میزان بارش در فصل زمستان

 • ماه دسامبر: دما 4 تا 10 درجه سانتی گراد یا 39 تا 50 درجه فارنهایت و 56 میلی متر بارندگی
 • ژانویه: دما 3 تا 10 درجه سانتی گراد یا 40 تا 50 درجه فارنهایت و 37 میلی متر بارندگی
 • فوریه: دما 4 تا 12 درجه سانتی گراد یا 39 تا 54 درجه فارنهایت و 35 میلی متر بارندگی

سوالات متداول آب و هوای شهر مادرید اسپانیا

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا چگونه است؟

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا در فصل زمستان چگونه است؟

آب و هوای شهر مادرید اسپانیا در فصل پاییز چگونه است؟

نویسنده: امین بابازاده

در صورت داشتن هر گونه سوال در زمینه اخذ ویزا و یا دریافت اقامت می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. کارشناسان ما در اسرع وقت به شما جواب خواهند داد.

سوال جدید

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

درباره اسپانیا درباره اسپانیا: کشور اسپانیا کشوری مستقل است که عضو اتحادیه اروپا بوده و در شبه جزیره ایبری در...

ویزای بارسلونا ویزای بارسلونا (Barcelona visa) یکی از پرطرفدار ترین ویزا های کشور اسپانیا می باشد و همچنین یکی از...

بلیط مادرید گردشگری یکی از صنایع مهم در دنیا محسوب می‌شود. نقاط مختلفی هستند که بسیاری از افراد تمایل دارند...

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

آژانس مسافرتی سفری دیگر