معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای سوئیس

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای سوئیس

مناظر زیبا، شهرهای بی‌ نقص و کارت پستالی، موقعیت بسیار عالی اقتصادی و زندگی از جمله دلایلی هستند که سوئیس را در بین مهاجران برای سفر و اقامت بسیار محبوب کرده است. اگر شما هم قصد دارید در سوئیس کار کنید یا در دانشگاه‌های سوئیس تحصیل کنید، نیاز به درخواست ویزای سوئیس دارید. برای اخذ انواع ویزای سوئیس و اقامت دراین کشور راه‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت. راه‌های مهاجرت به سوئیس گوناگون است، عده‌ای برای تحصیل و کار و عده‌ای دیگر جهت سرمایه گذاری و اقامت طولانی مدت راهی سوییس می‌شوند.

انواع ویزای سوئیس | ایران ویزا

انواع ویزای سوئیس

 • ویزا تحصیلی سوئیس
 • ویزا کاری سوئیس
 • ویزا توریستی سوئیس
 • ویزا تجاری سوئیس
 • ویزا پزشکی سوئیس
 • ویزا اقامت طولانی مدت سوئیس
 • سایر ویزاهای سوئیس

ویزا تحصیلی سوئیس

ویزا تحصیلی سوئیس در رسته بهترین انواع ویزای سوئیس و قاره اروپا است که متقاضیان زیادی از سراسر دنیا دارد. امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های سوئیس و مهاجرت به این کشور زیبا برای افرادی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی سوئیس می‌شوند فراهم است.

وجود طیف گسترده‌ای از رشته‌های مختلف دانشگاهی در سوئیس از مزیت‌های تحصیل در این کشور برای دانشجویان خارجی محسوب می‌شود. اخذ ویزای تحصیلی سوئیس راحت نیست و در صورتی امکان‌پذیر خواهد بود که فرد از لحاظ علمی و دانش سطح بالایی داشته باشد؛ زیرا ورود به دانشگاه‌های کشور سوئیس و دریافت ویزای تحصیلی این کشور دشوار می‌باشد.

دانشجویانی که این ویزا را دریافت کنند می‌توانند در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های معتبر کشور سوئیس تحصیل کنند. دانشگاه‌های سوئیس بسیار مجهز هستند و کلیه امکانات و خدمات مختلف برای افراد در این مراکز فراهم است. پرداخت هزینه‌های تحصیل برای دوره‌های تحصیلی از جمله موارد قابل ذکر در خصوص صدور پذیرش نهایی از دانشگاه‌های سوئیس می‌باشد که دانشجویان باید به این موضوع هم توجه نمایند.

ویزا کاری سوئیس

از انواع ویزای سوئیس، اخذ ویزا کاری در این کشور به دلیل سهمیه‌های محدودی که برای کار افراد خارجی دارد، اخذ ویزای کاری سوئیس حالتی رقابتی در بین متقاضیان مهاجرت به سوئیس ایجاد کرده است.

افرادی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند متفاوت است و آن‌ها باید از یک شرکت یا کارفرمای سوئیسی دعوت نامه کار داشته باشند. در سوئیس هم کارفرمایان به مانند سایر کشورهای اروپایی باید شغل مورد نظر خود را به مدت 6 ماه در داخل سوئیس و در اتحادیه اروپا آگهی کنند؛ اگر کسی برای شغل مورد نظرشان پیدا نشد می‌توانند از متقاضیان خارجی کارمند خود را انتخاب کنند.

بیش از چهل درصد از نیروهای کار سوئیس را مهاجران خارجی که به این کشور مهاجرت کرده‌اند تشکیل می‌ دهند. بطور کلی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کاری سوئیس شامل پاسپورت معتبر، رزومه کاری متقاضی، دعوت نامه کار معتبر، مدارک تحصیلی و گواهی سلامت پزشکی مدارک مورد نیاز است که باید تمام آن‌ها همراه با ترجمه رسمی ارائه شوند.

ویزا توریستی سوئیس

این ویزای توریستی سوئیس جز انواع ویزای سوئیس است که به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان یک توریست یا برای بازدید از خانواده یا دوستان خود به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد سوئیس شوید. شما می‌توانید برای این ویزا از طریق سفارت یا کنسولگری سوئیس در کشور خود اقدام کنید یا درخواست خود را به صورت آنلاین انجام دهید. هزینه دریافت ویزا توریستی سوئیس 60 یورو است. علاوه بر شرایط عمومی، در صورت درخواست ویزای بازدید‌کننده، باید دعوت نامه‌ای از خانواده یا دوستان خود در سوئیس را ارائه دهید.

ویزا تجاری سوئیس

ویزا تجاری سوئیس هم جز انواع ویزای سوئیس است که برای سفرهای کاری کوتاه مدت 90 روزه یا کمتر کاربرد دارد. فرآیندها و هزینه‌های این ویزای سوئیس مانند ویزای توریستی است. الزامات اضافی عبارتند از:

 • دعوت نامه تجاری از شرکت یا سازمان سوئیسی
 • نامه‌ای از کارفرما برای اجازه سفر کاری (در صورت وجود)
 • صورتحساب بانک تجاری در 6 ماه گذشته
 • اسناد لازم برای اثبات مشروعیت کسب و کار شما (مانند اساسنامه یا مجوز تجارت)
 • شواهدی مبنی بر اینکه می‌توانید از نظر مالی از اقامت تجاری حمایت کنید.

ویزای پزشکی سوئیس

ویزای سوئیس برای درمان کوتاه مدت پزشکی کاربرد دارد و جز انواع ویزای سوئیس است که برای بیماران صادر می‌شود و می‌توانند یک نفر از اقوام درجه یک خود را همراه خود داشته باشند، مدارک لازم برای اخذ این ویزا به شرح ذیل است:

 • ارائه گزارش پزشکی از پزشک، دندانپزشک یا متخصص
 • داشتن تأییدیه پذیرش از محل درمان پزشکی در سوئیس مبنی بر اینکه آنها شما را درمان خواهند کرد
 • بیمه‌ای برای پوشش هزینه‌های پزشکی، یا مدرکی مبنی بر اینکه هزینه‌ها را خودتان پوشش خواهید داد
 • پرداخت هزینه 60 یورو برای این ویزا و ارائه فرم درخواست آن

ویزا اقامت طولانی مدت سوئیس

از انواع ویزای سوئیس، ویزا اقامت طولانی مدت اکثرا برای افراد بازنشسته و بالای 55 سالی قابل دریافت است که بتوانند تمکن مالی بالا و درآمد ماهیانه مناسبی جهت زندگی در کشور سوئیس داشته باشند. این افراد می‌توانند جهت اخذ ویزا اقامت طولانی مدت سوئیس درخواست بدهند. این نکته قابل ذکر است که افراد در صورت دریافت این اقامت، اجازه کار و استخدام نخواهند داشت. فرمول خاصی جهت بررسی میزان تمکن مالی مورد نیاز در کشور سوئیس وجود دارد که بدین صورت است که شخص با توجه به سن و سایر شرایط، تمکن مالی مشخصی را باید ارائه دهد و ثابت کند که می‌تواند به خوبی از پس مخارج زندگی خود و اعضا خانواده‌اش برآید.

سایر ویزاهای سوئیس

علاوه بر مواردی که از انواع ویزای سوئیس در بالا ذکر شد که جز رایج‌ترین مدل‌های اخذ روادید این کشور هستند، روش‌های دیگری هم برا دریافت ویزای سوئیس وجود دارد. برای مثال ویزای سوئیس جهت رویدادهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی یا فیلم برداری. این ویزا شامل بازدیدهایی می‌شود که هنرمندان، ورزشکاران و رهبران مذهبی برای شرکت در رویدادها، مسابقات یا فیلمبرداری در سوئیس انجام می‌دهند. علاوه بر الزامات استاندارد ویزای کوتاه مدت، متقاضیان باید اطلاعات رویداد و شواهد مهارت‌ها یا صلاحیت‌های خود را نیز را ارائه دهند.برای گروه‌های فیلمبرداری، جزئیات فیلم، اعتبار فیلمساز و فهرست اعضای گروه فیلم نیز باید ارائه شود.

اعضای هیئت‌های رسمی که برای یک رویداد یا کنفرانس از سوئیس بازدید می‌کنند هم باید برای دریافت ویزای بازدید رسمی سوئیس اقدام کنند. هزینه‌ها و رویه‌ها مانند سایر ویزاهای کوتاه مدت است. علاوه بر الزامات استاندارد، متقاضیان باید جزئیاتی از هدف بازدید و مدت اقامت را نیز ارائه دهند.

ویزا اقامت طولانی مدت سوئیس | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای سوئیس

دلیل محبوبیت کشور سوئیس و ویزای آن چیست؟

مناظر زیبا، شهرهای بی‌ نقص و کارت پستالی، موقعیت بسیار عالی اقتصادی و زندگی از جمله دلایلی هستند که سوئیس را در بین مهاجران برای سفر و اقامت بسیار محبوب کرده است.

نام انواع ویزای سوئیس چیست؟

ویزا تحصیلی سوئیس
ویزا کاری سوئیس
ویزا توریستی سوئیس
ویزا تجاری سوئیس
ویزا پزشکی سوئیس
ویزا اقامت طولانی مدت سوئیس
سایر ویزاهای سوئیس

مدت اعتبار ویزای سوئیس چقدر میباشد؟

این ویزای توریستی سوئیس جز انواع ویزای سوئیس است که به شما این امکان را می‌دهد که به عنوان یک توریست یا برای بازدید از خانواده یا دوستان خود به مدت 90 روز در یک دوره 180 روزه وارد سوئیس شوید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!