آشنایی کامل با انواع ویزای سوئد

آشنایی کامل با انواع ویزای سوئد

انواع ویزای سوئد، ویزای سوئد همان ویزای شینگن است و شرایط آن شبیه شرایط ویزای شینگن است، اما مقامات کشور سوئد بیشتر سه نوع ویزای توریستی، تحصیلی و …

کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه شینگن است که برای صدور ویزا شرایط سختی دارد و افرادی که بخواهند یکی از انواع ویزای سوئد را دریافت کنند باید حتماً از تمکن مالی کافی برخوردار باشند؛ بنابراین افرادی که واجد شرایط اخذ ویزای سوئد هستند، باید تمکن مالی کافی داشته باشند و یا یک دعوت نامه از طرف شهروندان سوئدی داشته باشند که بتوانند خیلی راحت یکی از انواع ویزای سوئد را دریافت کنند.

ویزای سوئد همان ویزای شینگن است که باید از طریق سفارت سوئد اقدام کرده و شرایط آن شبیه شرایط ویزای شینگن است، اما مقامات کشور سوئد بیشتر سه نوع ویزای توریستی، تحصیلی و کاری سوئد را برای متقاضیان خارجی صادر می‌کنند. در برخی از شرایط امکان دریافت ویزای شرایط خاص یا همان ویزای فرهنگی ورزشی سوئد، ویزای تجاری سوئد، ویزای همسر سوئد، ویزای کودکان سوئد و … نیز وجود دارد. در ابتدای بحث شرایط ویزای شینگن و انواع ویزای شینگن را بررسی می‌کنیم و در ادامه به سایر ویزای سوئد و شرایط آن‌ها می‌پردازیم با ما همراه باشید. ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است.

انواع ویزای سوئد | ایران ویزا

ویزای کوتاه مدت سوئد

ویزای نوع A

  • ویزای نوع A سوئد همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه سوئد بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، از این ویزا استفاده می‌کنند. افرادی که ویزای نوع A دریافت کنند، حق خروج از محوطه فرودگاه را ندارند.

ویزای نوع B

  • ویزای نوع B سوئد، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور سوئد را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند.

ویزای نوع C

  • ویزای نوع C نیز جزء ویزا‌های کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور سوئد بمانند. افرادی که ویزای نوع C شنگن سوئد دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد سوئد شوند.

ویزای توریستی سوئد

ویزای توریستی سوئد دارای اعتبار سه ماهه است و جز ویزا‌های کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به سوئد سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی سوئد را دریافت نمایند. همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم، ویزای نوع C یکبار ورود، دوباره ورود و چند بار ورود است. بعضی از افراد می‌توانند ویزای مولتی شینگن دریافت کنند که شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر ویزاها دارد.

ویزای بلند مدت سوئد

ویزای بلند مدت سوئد شامل ویزای تحصیلی سوئد، ویزای کاری سوئد، ویزای پزشکی و درمانی سوئد، ویزای سرمایه گذاری سوئد، تجاری و … می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

ویزای نوع D

  • ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور سوئد بمانند. در ادامه به انواع ویزای بلند مدت سوئد اشاره می‌کنیم و مطالبی را در رابطه با شرایط و مدارک آن‌ها عنوان می‌کنیم.

ویزای تحصیلی سوئد

ویزای تحصیلی سوئد برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای سوئد ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی سوئد می‌تواند به مدت سه تا چهار سال در کشور سوئد زندگی کنند. البته در صورت ادامه تحصیل می‌توانند مرتب تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای کاری سوئد

ویزای کاری سوئد نیز جزء ویزاهای بلندمدت این کشور است و افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور سوئد و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر سوئدی دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری سوئد، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کاری سوئد بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور سوئد مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای درمانی سوئد

ویزای درمانی سوئد یا همان ویزای پزشکی سوئد برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه درمان، ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است؛ اما در صورتی که به توصیه پزشک معالج مدت زمان بیشترین لازم باشد تا فرد خارجی در این کشور بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

ویزای سرمایه گذاری سوئد

ویزای تجاری یا سرمایه گذاری سوئد شامل ویزای خود حمایتی، کارآفرینی و ثبت شرکت می‌شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار اقدام به دریافت ویزای سوئد می‌کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای تجاری سوئد را آماده کنند و تا زمانی که در این کشور مالیات پرداخت می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند در سوئد اقامت داشته باشند.

ویزای همراه دانشجویی سوئد

ویزای همراه دانشجویی سوئد، جزء انواع ویزای بلند مدت سوئد است که برای همسر دانشجو و اعضای خانواده او که شامل فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود صادر می‌شود. افرادی که بخواهند در این کشور تحصیل کنند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای ویزای همراه دانشجویی سوئد خانواده خود را نیز به این کشور دعوت کنند. علاوه بر ویزای همسر یا ویزای همراه دانشجویی سوئد ویزای این کشور انواع دیگری نیز دارد.

این ویزا‌ها برای افرادی صادر می‌شود که به قصد شرکت در مسابقه‌های ورزشی، شرکت در رویدادهای فرهنگی، نمایشگاه‌های بین‌المللی یا به قصد تجارت و کارآموزی یا ازدواج با اتباع سوئد به این کشور سفر می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت که انواع ویزای سوئد متنوع هستند و هر یک از آن‌ها در دسته ویزا‌های بلند مدت یا کوتاه مدت سوئد قرار می‌گیرد.

ویزای بلند مدت سوئد | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای سوئد

به طور کلی ویزای سوئد چند دسته دارد؟

به طور کلی ویزای سوئد دارای ویزای بلند مدت و کوتاه مدت است.

انواع ویزاهای سوئد چه نام دارند؟

ویزای توریستی، ویزای تاجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای درمانی، ویزای سرمایه گذاری و … .

ویزاهای خاص کشور سوئد چه نوع ویزاهایی هستند؟

در برخی از شرایط امکان دریافت ویزای شرایط خاص یا همان ویزای فرهنگی ورزشی سوئد، ویزای تجاری سوئد، ویزای همسر سوئد، ویزای کودکان سوئد و … نیز وجود دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!