معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای اسپانیا

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای اسپانیا

انواع ویزای اسپانیا، اگر قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارید، در قدم اول باید روش مهاجرتی خود را بررسی و انتخاب کنید و با انواع ویزای اسپانیا هم آشنا شود.

ویزا نوعی مجوز مشروط جهت ورود و سفر به یک کشور خارجی است و اقامت برای مدتی محدود و مشخص در آن است. برای سفر به اسپانیا هم راه‌های مختلفی وجود دارد که نیازمند انواع ویزای اسپانیا است. به همین منظور در این مطلب انواع ویزای اسپانیا و راهکارهای اخذ آنها را بررسی می‌کنیم. اگر قصد مهاجرت به کشور اسپانیا را دارید، در قدم اول باید روش مهاجرتی خود را بررسی و انتخاب کنید و بر اساس آن جوانب مختلف کار را بسنجید.

انواع ویزای اسپانیا | ایران ویزا

انواع ویزای اسپانیای

 • ویزای تحصیلی اسپانیا
 • ویزای کاری اسپانیا
 • ویزای درمانی اسپانیا
 • ویزاهای بلند مدت اسپانیا
 • ویزای توریستی اسپانیا
 • ویزای اقامت برای زندگی در اسپانیا
 • سایر ویزاهای اسپانیا

ویزای تحصیلی اسپانیا

بسیاری از افراد تمایل دارند که برای ادامه تحصیل، انجام تحقیقات، آموزش و مبادلات دانشجویی به اسپانیا مهاجرت کنند. برای این منظور در بین انواع ویزای اسپانیا باید ویزای تحصیلی اسپانیا را برگزید. این نوع ویزا یکی از پرطرفدارترین ویزاهای تحصیلی است. دانشجویانی که از دانشگاه‌‌های اسپانیا پذیرش می‌ گیرند، می‌ توانند برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند.

اسپانیا چهار نوع ویزای مختلف برای دانشجویان صادر می‌کند که در هر کدام از آن‌‌ها مدت زمان اقامت متغیر است. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا برای گذراندن دوره آموزشی به ویزای تحصیلی اسپانیا نیاز دارند. برای اینکه بتوانند این ویزا را درخواست دهند، ابتدا باید در یک رشته دانشگاهی پذیرفته شوند. این ویزاهای تحصیلی معمولاً برای طول مدت دوره معتبر هستند و به دانشجویان اجازه می‌دهند تا در طول هفته به مدت بیست ساعت نیز کار کنند و درآمد داشته باشند.

ویزای کاری اسپانیا

یکی دیگر از انواع ویزا اسپانیا، ویزا کاری آن است که سبب کسب درآمد و اقامت در اسپانیا می‌شود. افرادی که به اخذ ویزای کار در اسپانیا تمایل دارند، باید یک پیشنهاد شغلی از طرف کمپانی‌های مختلف کشور اسپانیا و یا کارفرما‌های خصوصی این کشور برای آن‌ها صادر شده باشد، تا بتوانند جهت اخذ ویزای کاری اسپانیا اقدام کنند‌. همین امر سبب شده که اخد ویزا کاری در اسپانیا کمی مشکل شود و جهت استخدام حتما باید کارفرما فرد را به طور اختصاصی‌ دعوت به کار کند.

ویزای درمانی اسپانیا

ویزای درمانی و یا ویزا پزشکی از انواع ویزا اسپانیا است که با توجه به وجود متخصصان و پزشکان قهار دنیا در این کشور، تقاضای زیادی دارد. ویزای درمانی اسپانیا مختص بیماران اعزامی به این کشور است.
برای اخذ این ویزا نیاز به مدارک معتبر پزشکی، ارائه برگ تعیین وقت از بیمارستان یا کلینیک پزشکی در اسپانیا که قصد مراجعه به آن را دارید و مدارک معمول اخذ ویزا است. در انواع ویزا اسپانیا، ویزا درمانی از آن دسته ویزاهایی است که همراه فرد بیمار می‌توان یک تن از اقوام درجه یک آن شامل (پدر، مادر، فرزند، خواهر، برادر و همسر) تقاضای ویزا نمایند.

ویزاهای بلند مدت اسپانیا

در دسته بندی انواع ویزا اسپانیا، ویزاهای بلندمدت آن محبوبیت ویژه‌ای دارند چرا که با اخذ آن دردسر شما کمتر است و مدت طولانی می‌توانید در این کشور اقامت داشته باشید. افرادبی که قصد تحصیل، کار کردن یا انجام تحقیقات مختلف در اسپانیا را دارند می‌توانند جهت دریافت ویزاهای بلند مدت اسپانیا درخواست دهند و حتی پس از پایان مدت زمان ویزا هم قابلیت تمدید خواهند داشت.

ویزا توریستی اسپانیا

شهروندانی که از کشورهای معاف از ویزا راهی اسپانیا نیستند، برای ورود به این کشور جهت گردشگری باید ویزا توریستی اسپانیا دریافت کنند. از آنجایی که اسپانیا با سایر کشورهای منطقه شینگن سیاست ویزای مشترکی دارد، ویزای شینگن نه تنها به اسپانیا بلکه به سایر کشورهای این منطقه نیز دسترسی دارد.از نوامبر 2023، شهروندان کشورهایی که در حال حاضر می‌توانند بدون ویزا وارد اسپانیا شوند، باید معافیت ویزا ETIAS را دریافت کنند که مشابه ESTA ایالات متحده خواهد بود.

ویزای اقامت برای زندگی در اسپانیا

ویزای اقامت برای زدنگی در اسپانیا مختص افرادی است که می‌خواهند در اسپانیا زندگی کنند اما کار نمی‌کنند، این ویزا بیشتر برای بازنشستگان معمول است. برای واجد شرایط بودن، متقاضیان باید ثابت کنند که توانایی مالی برای حمایت از خود و اعضا خانوادشان را دارند. درخواست ویزای اقامت باید در سفارت یا کنسولگری اسپانیا به همراه مجموعه‌ای از مدارک شامل صورتحساب‌های بانکی، چک سلامت و چک پلیس ارائه شود. هنگامی که شخصی به مدت 5 سال در اسپانیا زندگی می‌کند، می‌تواند برای اقامت طولانی مدت اسپانیا اقدام کند.

سایر ویزاهای اسپانیا

علاوه بر موارد ذکر شده که اصلی‌ترین راه‌های اخذ ویزا اسپانیا هستند موارد دیگری از انواع ویزا اسپانیا هم وجود دارند که شامل، ویزا حمل و نقل فرودگاهی اسپانیا، ویزا ترانزیت اسپانیا، ویزا ملاقات با خانواده، ویزا تجاری اسپانیا ویزا بازدید رسمی، ویزا ورزشی، فرهنگی و یا فیلم برداری از انواع آن هستند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا اسپانیا

برای اخذ انواع ویزا اسپانیا تقریبا مدارک اصلی مشابه هستند که برای سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن باید آن‌ها را ارائه نمود. در ادامه لیستی از مدارک مورد نیز جهت اخذ انواع ویزا اسپانیا را آورده‌ایم که شامل موارد ذیل است:

 • تهیه فرم درخواست ویزا اسپانیا
 • داشتن پاسپورت معتبر که اعتبار آن سه ماه بیشتر از تاریخی باشد که قصد ترک حوزه شنگن را دارید.
 • دو قطعه عکس گرفته شده در سه ماه اخیر مطابق با استاندارد‌های ذکر شده
 • تهیه بیمه مسافرتی با حداقل پوشش 30.000 یورو در صورت هرگونه اقدام اورژانسی پزشکی مانند بیماری، تصادف و یا فوت
 • ارائه برنامه سفر یا رزرواسیون‌ها که شامل تاریخ و شماره پرواز مشخص ورود و خروج حوزه شنگن باشد.
 • اثبات محل سکونت در کشور اسپانیا که می‌تواند هتل یا خوابگاه، قرارداد اجاره و یا نامه دعوت از شخص میزبانی که قصد اقامت در خانه وی را دارید باشد
 • نامه پذیرش دانشگاه جهت اخذ ویزا تحصیلی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 60 یورو برای بزرگسالان و مبلغ 35 یورو برای کودکان بین 6 تا 12 سال
 • نامه دعوت به کار یا پیشنهاد شغلی برای ویزاهای کاری
 • اثبات تمکن مالی که می‌تواند شامل رسید حساب بانکی برای 3 ماه اخیر باشد
مدارک لازم جهت اخذ ویزا اسپانیا | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای اسپانیا

ویزا چیست؟

ویزا نوعی مجوز مشروط جهت ورود و سفر به یک کشور خارجی است و اقامت برای مدتی محدود و مشخص در آن است.

نام انواع ویزاهای اسپانیا چیست؟

ویزای تحصیلی اسپانیا، ویزای کاری اسپانیا، ویزای درمانی اسپانیا، ویزاهای بلند مدت اسپانیا، ویزای توریستی اسپانیا، ویزای اقامت برای زندگی در اسپانیا، سایر ویزاهای اسپانیا.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!