معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای اسلواکی

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای اسلواکی

انواع ویزای اسلواکی، ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای دانشجویی، ویزای ترانزیت یا ویزای اقامت و سایر گزینه‌ها از جمله روادیدهایی هستند که برای …

انواع ویزای اسلواکی: اسلواکی با نام رسمی جمهوری اسلواکی کشوری محصور در خشکی در اروپای مرکزی است. این کشور از انحلال مسالمت‌آمیز چکسلواکی در ژانویه 1993 پدید آمد. مساحت آن 49035 کیلومتر مربع و جمعیت آن 5462210 نفر در سال 2021 است. اسلواکی دارای اقتصاد پیشرفته با درآمد بالا و استاندارد زندگی بسیار بالایی است.

این کشور عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو، منطقه شینگن، ناتو، سازمان ملل و بسیاری از سازمان‌های اروپایی و جهانی دیگر است. شرایط مناسب کشور اسلواکی سبب شده تا افراد زیادی تمایل به اخذ ویزای اسلواکی را داشته باشند. از سال 2007 از زمانی که اسلواکی به عنوان یک کشور عضو اتحادیه اروپا شناخته شد و به منطقه شنگن پیوست، افرادی که قصد مهاجرت به اسلواکی و یا اقامت در آن را داشتند می‌توانند برای ویزای شینگن اسلواکی اقدام کنند.

انواع ویزای اسلواکی | ایران ویزا

شرایط ورود اسلواکی با انواع ویزا

افراد برای ورود به اسلواکی اگر تبعه اروپا باشند به دلیل قرار گرفتن این کشور در حوزه شینگن، نیاز به ویزای اسلواکی نداشته و تنها با داشتن یک کارت شناسایی اجازه ورود به کشور اسلواکی را دریافت می‌کنند. اما اگر مسافری از مناطق غیر اتحادیه اروپا قصد سفر و بازدید از اسلواکی هستید، باید مدارک زیر را همراه داشته باشید و هنگام حضور در بندر ورودی اسلواکی آنها را ارائه دهید:

گذرنامه یا سند مسافرتی. برای حداقل سه ماه دیگر پس از تاریخی که قصد خروج از اسلواکی و منطقه شینگن را دارید و در 10 سال گذشته صادر شده است. اگر شهروند کشوری هستید که نیاز به ویزای اسلواکی دارد، برای سفر به این کشور باید روادید تهیه کنید.

قوانین اخذ ویزای اسلواکی

سیاست ویزای اسلواکی بیان می‌کند که شهروندان کشورهایی که نیاز به ویزا دارند باید برای دریافت ویزا به دفتر دیپلماتیک دولت اسلواکی مراجعه کنند، زیرا این کشور در حال حاضر گزینه‌ای برای دریافت ویزا یا ویزا در بدو ورود ارائه نمی‌دهد. قوانین ویزای اسلواکی در حال حاضر تعیین می‌کند که تا 150 کشور و منطقه در سراسر جهان وجود دارد که شهروندان آنها برای بازدید از اسلواکی به ویزای سفارت نیاز دارند.

ویزای سفارت اسلواکی که به عنوان ویزای شینگن اسلواکی نیز شناخته می‌شود، می‌تواند به عنوان یک سند سفر یک یا چند بار ورود و برای دوره‌های مختلف اقامت مجاز صادر شود.

ویزای شینگن اسلواکی

همانطور که می‌دانید ویزای شینگن ویزای اقامت کوتاه است که به شخص متقاضی این اجازه را می‌ دهد که تا ۹۰ روز برای انجام امور گردشگری یا مسائل تجاری به هر یک از کشورهای عضو منطقه شینگن سفر کند. اگر قصد اخذ ویزای شینگن اسلواکی را دارید پروتکل آن بدین صورت است که متقاضی ابتدا یک مصاحبه کنسولی در نزدیکترین نمایندگی دیپلماتیک اسلواکی ترتیب دهد. این مصاحبه باید چند هفته قبل از سفر مورد نظر نهایی شود، زیرا دریافت تاییدیه ویزا ممکن است بین 1 تا 2 هفته و گاهی اوقات بیشتر طول بکشد.

متقاضی باید در وقت سفارت اسلواکی خود با فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن که از قبل با مشخصات شخصی و گذرنامه پر شده است شرکت کند و بسته به نوع ویزای درخواستی، مدارک پشتیبانی اضافی را ارائه کند.

انواع ویزای اسلواکی

برای سفر و اقامت در اسلواکی راه‌های مختلفی وجود دارد که قبل از آن شما باید با انواع ویزای اسلواکی آشنا شوید. ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای دانشجویی، ویزای ترانزیت یا ویزای اقامت و سایر گزینه‌ها از جمله روادیدهایی هستند که برای ورود به کشور اسلواکی به اخذ یکی از آنها نیاز دارید.

ویزای توریستی اسلواکی

یکی از انواع ویزای اسلواکی که رایج و پرطرفدار هم هست ویزای توریستی اسلواکی است. اگر قصد دارید به عنوان توریست به اسلواکی سفر کنید، باید برای ویزای توریستی اسلواکی اقدام کنید. ویزای توریستی اسلواکی به دارنده آن اجازه می‌دهد تا در مدت 180 روز به مدت 90 روز وارد اسلواکی و منطقه شینگن شوند. این نوع ویزا می‌تواند برای یک، دو یا چند بار ورود صادر شود.

ویزای ترانزیت اسلواکی

در صورتی که از فرودگاه اسلواکی برای تغییر پرواز استفاده می‌کنید در حالی که در مسیر خود به مقصد سوم هستید، ویزای ترانزیت الزامی است. ویزای ترانزیت فرودگاهی به شما این امکان را می‌دهد که وارد مناطق ترانزیت بین‌المللی در یک فرودگاه شوید، اما به شما اجازه نمی‌دهد فرودگاه را ترک کنید، حتی اگر مجبور باشید یک شب منتظر بمانید.

ویزای کار اسلواکی

شهروندان غیر اتحادیه اروپا که مایل به کار در اسلواکی هستند باید از قبل برای ویزای کار و مجوز اسلواکی اقدام کنند. برای درخواست ویزای کار، باید یک پیشنهاد کار از شرکت یا کارفرمایی در اسلواکی داشته باشید. شما و کارفرمایتان باید برای ارائه یک درخواست ویزا کاری (همراه با تمام مدارک مورد نیاز) با یکدیگر همکاری کنید.

ویزای تحصیلی اسلواکی

شهروندان ساکن مناطق غیر اتحادیه اروپا که می‌خواهند بیش از سه ماه (90 روز) در اسلواکی تحصیل کنند و در دانشگاه‌های اسلواکی پذیرفته شده‌اند، باید برای ویزای تحصیلی اسلواکی و مجوز اقدام کنند. این نوع ویزا از انواع ویزای اسلواکی به شما این امکان را می‌دهد که برنامه آموزشی خود را تا پایان تحصیلتان ادامه دهید.

ویزای خانوادگی اسلواکی

اگر شهروند اسلواکی یا شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید که در اسلواکی زندگی می‌کنید و می‌خواهید اعضای خانواده (غیر اتحادیه اروپا) خود را با خود به این کشور بیاورید، آنها باید برای ویزای خانوادگی اسلواکی درخواست دهند. این نوع ویزا همچنین به یکی از اعضای خانواده یک پناهجو یا یک تبعه خارجی با حمایت فرعی برای مدت لازم اعطا می‌شود.

سایر ویزاهای اسلواکی

بجز مواردی که از انواع ویزای اسلواکی و روش‌های اخذ آنها بیان شد، روش‌های دیگری هم برای دریافت ویزای اسلواکی وجود دارد که شامل ویزای اسلواکی جهت رویدادهای فرهنگی، ورزشی، مذهبی یا فیلم برداری، ویزا به دلایل پزشکی، ویزا برای بازدیدهای رسمی و غیره هم وجود دارد که متناسب با شرایط و موقعیتتان می‌توانید مناسب‌ترین روش را انتخاب کرده و آماده ی‌سفر یا اقامت در یکی از بهترین کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوید.

به این نکته هم توجه کنید که برای اخذ ویزای اسلواکی، درخواست خود را باید مستقیما به سفارت این کشور ارائه دهید. وقت سفارت اسلواکی مصاحبه ندارد و شما فقط برای انگشت نگاری و تحویل مدارک باید به سفارت مراجعه کنید. هزینه درخواست ویزای اسلواکی در سال جاری حدود سه میلیون تومان می‌باشد و تقریبا دو هفته تا 21 روز بعد از ارسال درخواست، اگر مشکل و یا نقصی در مدارک نباشد ویزای اسلواکی شما آماده می‌ شود.

سایر ویزاهای اسلواکی | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای اسلواکی

چرا ویزای اسلواکی؟

اسلواکی دارای اقتصاد پیشرفته با درآمد بالا و استاندارد زندگی بسیار بالایی است. این کشور عضو اتحادیه اروپا، منطقه یورو، منطقه شینگن، ناتو، سازمان ملل و بسیاری از سازمان‌های اروپایی و جهانی دیگر است.

آشنایی با انواع ویزای اسلواکی به چه دردی میخورد؟

برای سفر و اقامت در اسلواکی راه‌های مختلفی وجود دارد که قبل از آن شما باید با انواع ویزای اسلواکی آشنا شوید.

نام انواع مختلف ویزای اسلواکی چیست؟

ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای دانشجویی، ویزای ترانزیت یا ویزای اقامت و سایر گزینه‌ها از جمله روادیدهایی هستند که برای ورود به کشور اسلواکی به اخذ یکی از آنها نیاز دارید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!