معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای پرتغال

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای پرتغال

انواع ویزای پرتغال: پرتغال از کشورهای دیدنی جنوب غربی قاره سبز اروپا بوده و پایتخت آن شهر لیسبون است. جمعیت این کشور به ده میلیون نفر می‌رسد و به زبان رسمی کشورشان یعنی پرتغالی صحبت می‌کنند. دین مردم این کشور مسیحیت و از شاخه کاتولیک رومی است. دو مجمع الجزیره آرور و مادیرا در کشور پرتغال قرار دارند و این کشور توسط اقیانوس اطلس محدود شده است.

آب و هوای پرتغال بسیار مناسب است از همین رو بسیاری از افراد کشورهای دیگر برای گذران تعطیلات و دیدن جاذبه‌های گردشگری آن سالانه به این کشور سفر می‌کنند. برای سفر به پرتغال با هر هدفی که باشد باید ویزای این کشور را دریافت کرد. انواع ویزای پرتغال وجود دارد که بر حسب نوع سفر می‌توان یکی از آن‌ها را انتخاب کرد و اقدامات لازم را از طریق سفارت این کشور در کشور مبدا انجام داد. در این مقاله اطلاعات جامع و مفیدی را در مورد انواع ویزای پرتغال و نحوه دریافت آن‌ها ارائه می‌کنیم.

انواع ویزای پرتغال | ایران ویزا

نحوه گرفتن انواع ویزای پرتغال

کشور پرتغال عضو معاهده شیگنن محسوب می‌شود؛ بنابراین می‌توان برای اخذ ویزای شینگن این کشور اقدام کرد و از این طریق با همین ویزا به سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شینگن سفر کرد. برای گرفتن ویزای پرتغال باید ابتدا وقت سفارت پرتغال را بگیریم و سپس مدارک مورد نیاز را آماده و اقدامات لازم را طبق دستورالعمل‌های سفارت انجام دهیم. داشتن ویزای پرتغال این اجازه را به متقاضیان می‌دهد که بدون محدودیت‌های قانونی وارد این کشور شوند و برای مدت معینی در آن اقامت کنند و از جاذبه‌های توریستی آن لذت ببرند، به تحصیل مشغول شوند، در جایی استخدام شوند و یا اینکه در آنجا سرمایه گذاری کنند.

ویزای پرتغال در انواع مختلفی قابل اخذ است که هر یک دارای شرایط و محدودیت‌هایی می‌باشد؛ هر متقاضی باید با توجه به هدف و شرایط خود یکی از این نوع ویزاها را انتخاب کند و سپس درخواست اخذ ویزا را بدهد. در مرحله بعد باید مدارک مورد نیاز طبق آنچه سفارت می‌خواهد جمع آوری شود و به این مرکز تحویل گردد. وجود نقص در مدارک می‌تواند فرآیند اخذ ویزا را طولانی کند.

در ادامه طی دو تا چهار هفته از سوی سفارت ابلاغی برای متقاضی ارسال می‌شود؛ در صورتی که درخواست ویزا پذیرفته شود باید ادامه فرآیند اخذ ویزا را دنبال کنید ولی اگر درخواست رد شد می‌توان دو تا چهار ماه بعد مجدد درخواست خود مبنی بر اخذ ویزا پرتغال را به سفارت ارائه دهید.

انواع ویزای پرتغال چیست؟

همان طور که گفتیم افراد می‌توانند بر اساس هدف خود یکی از انواع ویزای پرتغال را انتخاب کنند و برای سفر به این کشور درخواست اخذ ویزای خود را به سفارت همان کشور ارائه دهند. در این بخش از مقاله به معرفی ویزاهای پرتغال می‌پردازیم.

 1. ویزای توریستی پرتغال: با استفاده از این ویزا می‌توان به کشور پرتغال وارد شد و تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد در آن اقامت کرده و از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی آن دیدن کنید. همچنین از این ویزا می‌توان برای دیدار خانواده و دوستان نیز استفاده کرد.
 2. ویزای تجاری پرتغال: افرادی که تمایل دارند در کشور پرتغال در زمینه‌های مختلف مثل ملاک سرمایه گذاری کنند باید ویزای تجاری این کشور را دریافت کنند. در زمان اندکی اخذ این ویزا امکان‌پذیر خواهد بود و یکی از ویژگی‌های مهم نوع ویزا داشتن تمکن مالی خوب است.
 3. ویزای کاری پرتغال: برای زمانی که متقاضی قصد دارد برای پیدا کردن کار و استخدام شدن به پرتغال سفر کند باید این نوع ویزا را دریافت کند. این ویزا یکی از پر طرفدارترین انواع ویزای پرتغال است؛ برای اخذ ویزای کار باید از سوی یک کارفرمای پرتغالی دعوتنامه کاری دریافت کرد.
 4. ویزای الحاق به همسر پرتغال: در صورتی که همسر متقاضی در پرتغال زندگی می‌کند یا شهروند این کشور است می‌تواند این نوع ویزا را اخذ کند. ویزای الحاق به همسر نیاز به ارائه درخواست و دعوتنامه از سوی همسر متقاضی دارد.

آدرس سفارت پرتغال در ایران

در ایران سفارت کشور پرتغال قرار دارد و به راحتی می‌توان از این طریق اقدامات مربوط به اخذ ویزای این کشور را انجام داد. این سفارت در تهران، خیابان موسوی، گلستان پنجم، میدان هروی، مرکز خرید هروی واقع شده است.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن انواع ویزای پرتغال

برای اخذ هر نوع ویزایی باید مدارک مورد نیاز را در موعد مقرر آماده کرد و تحویل سفارت داد.

 • تکمیل فرم درخواست ویزای پرتغال و امضای آن
 • ارائه یک قطعه عکس جدید رنگی با اندازه ۳.۵ در ۴.۵ سانتیمتر
 • تهیه کپی از پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار و دو صفحه خالی و ارائه آن به همراه اصل آن به سفارت
 • کپی از تمام پاسپورت ‌ها و ویزاهای قبلی و ارائه آن‌ها به سفارت همراه اصل آن
 • به همراه داشتن بلیط رفت و برگشت هواپیما در موقع ارائه مدارک
 • ارائه مدرکی دال بر رزرو هتل مطابق با برنامه سفر
 • ارائه مدارکی که نشان دهد متقاضی بیمه خدمات درمانی بین‌المللی را دارد
 • نامه اشتغال به کار با مهر و امضا کارفرما
 • ارائه مدارک بیمه تأمین اجتماعی ترجمه شده
 • ارائه فیش حقوقی ترجمه شده
 • گردش حساب بانکی مربوط به 3 ماه اخیر برای تایید تمکن مالی متقاضی
 • ارائه مدرکی دال بر پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • ارائه مدارک مالی، ملکی و هویتی به صورت ترجمه شده
 • اگر متقاضی زیر ۱۸ سال سن دارد، باید یک رضایت‌نامه از والدین خود به مدارک ضمیمه نماید
 • برای اخذ ویزای ورزشی باید مدرکی دال بر عضویت در یک تیم ورزشی ارائه داد.
 • در صورتی که برای اخذ ویزای کار اقدام کرده‌اید باید دعوتنامه کارفرمای پرتغالی را ارائه دهید.
انواع ویزای پرتغال چیست؟ | ایران ویزا

جمع بندی

طبق قوانین مهاجرت کشور پرتغال هزینه اخذ انواع ویزای پرتغال برای هر گروه سنی متفاوتی است. به عنوان مثال برای مسافران زیر 5 سال هیچ گونه هزینه‌ای دریافت نمی‌شود و هزینه اخذ ویزا برای گروه سنی 5 تا 12 سال نصف هزینه افراد بالای 12 سال و بزرگسال است.


سوالات متداول انواع ویزای پرتغال

چرا ویزای کشور پرتغال؟

کشور پرتغال جزء منطقه شینگن میباشد و شما با داشتن ویزای این کشور میتوانید به دیگر کشور های عضو این پیمان سفر داشته باشید.

پرطرفدار ترین ویزاهای این کشور چه نوع ویزاهایی هستند؟

ویزاهای پرطرفدار کشور پرتغال عبارتند از: ویزای توریستی پرتغال، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و … .

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!