معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای نروژ

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای نروژ

انواع ویزای نروژ: در سایت سفارت نروژ در تهران آمده است که قوانین جدید اتحادیه اروپا در مورد ویزای کوتاه مدت از 2 فوریه 2020 در سراسر جهان اعمال شده است. اگر می‌خواهید در طول یک سفر به بیش از یک کشور حوزه شینگن بروید، یا اگر چندین سفر جداگانه را در یک دوره دو ماهه برنامه‌ریزی کرده‌اید، باید درخواست خود را به سفارت یا کنسولگری کشوری که مقصد اصلی‌تان است ارسال نمایید.

انواع ویزای نروژ | ایران ویزا

انواع ویزای نروژ

در این مقاله سعی داریم تا به صورت کوتاه شما را با انواع ویزای نروژ آشنا کنیم. همراه ما باشید!

ویزای توریستی نروژ

ویزای توریستی نروژ یکی از انواع ویزای نروژ و یکی از آسان‌ترین آنها است. اگر متقاضی سفر کوتاه ‌مدت به نروژ هستید می‌توانید این ویزا را درخواست کرده و اجازه سفر و حضور در حوزه کشورهای شینگن را داشته باشید. نروژ بخشی از منطقه شینگن بوده و به عبارت دیگر ویزای شینگن نروژ همان ویزای توریستی نروژ است.

به عنوان مثال، اگر برای گردش، تجارت یا دیدارهای کوتاه خانوادگی سفر می‌کنید، بهتر است این ویزا را دریافت کنید.
با گرفتن ویزای شینگن نروژ می‌توانید از سایر کشورهای حوزه شینگن مانند فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا و غیره نیز دیدن نمایید.

در این سفر می‌ توانید شگفتی‌های طبیعی نروژ را دیده و از آبشارها و هوای تازه کوهستان در این کشور شگفت زده شوید.

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری این کشور شفق‌های قطبی هستند. آبدره‌های ثبت شده در یونسکو نماد زیبایی سنتی نروژ بوده و شما به‌ راحتی و به تنهایی می‌‌توانید از مناظر وحشی نواحی آبدره ‌ها بازدید کنید. در پایتخت نروژ (اسلو)، زندگی شهری و معماری جذاب همراه با طبیعت چشم نواز شما را محسور خود خواهند کرد.

ویزای بلند مدت نروژ

یکی دیگر از انواع ویزای نروژ ویزای بلند مدت است و کسانی که دارای این ویزا باشند می‌توانند در طول سال به مدت محدود از کشور خارج شده و دوباره باز گردند. ویزای تحصیلی، ویزای کار و ویزای سیاسی از این دست هستند.

ویزای تحصیلی نروژ

ویزای تحصیلی نروژ یک ویزای بلند مدت بوده که برای دانشجویان بین‌المللی صادر می‌شود. این ویزا با هدف تحصیل در نروژ بوده و با توجه به ملیت و کشور مبدا شما متفاوت خواهد بود.

برای دریافت ویزای دانشجویی کشور نروژ، ابتدا باید در یک رشته تحصیلی در کالج یا دانشگاه‌های نروژ پذیرفته شوید. این پذیرش می‌تواند به صورت مصاحبه بوده یا به وسیله یک معرف در یکی از این دانشگاه‌ها باشد.
شما می‌توانید مدارک خود را در نروژ از طریق یکی از برنامه‌های تبادلی ایجاد شده یا توافق نامه‌های بین موسسات انجام دهید، و یا اینکه به طور مستقیم به نروژ بروید تا در یک دوره لیسانس یا کارشناسی ارشد شرکت کنید.

اگر درباره مزایای تحصیل در نروژ، دانشگاه‌ها و کالج‌های دانشگاهی به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به وب سایت studyinnorway.no مراجعه کرده و دوره ‌هایی که به زبان انگلیسی ارائه شده است را پیگیری کنید و سپس درخواست‌تان را ارسال نمایید.

بخش آموزش عالی نروژ به دلیل استانداردهای بالای آکادمیک، روش‌های آموزشی نوآورانه و روابط نزدیک بین دانشجویان و اساتید به یکی از بهترین بخش‌های تحصیلات عالی در دنیا شناخته شده و دانشجویان بین‌المللی بسیاری را جذب نموده است.

امکان مطالعات ترکیبی در موضوعات مختلف در دانشگاه‌ها و کالج‌های دانشگاهی نروژ وجود داشته و طیف گسترده‌ای از دوره‌ها و برنامه‌ها به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین‌المللی در دسترس است.
علاوه بر این، زندگی دانشجویی در اکثر مؤسسات آموزش عالی بسیار پویا بوده و طیف وسیعی از فعالیت‌های اجتماعی در این مؤسسات ارائه می‌شود.

از دیگر عوامل جذب دانشجویان به این کشور می‌توان به جامعه ایمن، فناوری پیشرفته، مناظر باشکوه، فرصت شرکت در انواع ورزش‌ها و فعالیت‌های تابستانه و زمستانه اشاره کرد. قطعاً این واقعیت که تحصیل در نروژ فرصت‌های شغلی آنها را هم در نروژ و هم در سایر کشورهای اروپایی افزایش می‌دهد سبب شده تا دانشجویان بیشتری جذب دانشگاه‌های این کشور شوند.

ویزای تجاری نروژ

ویزای تجاری نروژ: دلایل خوبی برای انجام کسب و کار و سرمایه گذاری در نروژ وجود دارد. سطح بالای تحصیلات، بهره وری بالا و فرهنگ دیرینه نوآوری در این کشور از مهمترین دلایل برای سرمایه گذاری در این کشور است.
نروژ از نظر اقتصادی در وضعیت بسیار مناسبی قرار دارد. اولویت دادن به توسعه دانش، نوآوری، فناوری و حفظ بخش تجاری پایدار دلایل خوبی برای انجام کسب و کار در نروژ هستند.

نروژ در بخش نفت و گاز، انرژی‌های دریایی و غذاهای دریایی در جهان پیشرو بوده و شرکت ‌هایی چون Medtech، FinTech، Edtech در حال شکوفایی در این کشور و حتی جهان هستند.
این شرکت‌های نروژی و مراکز نوآوری تخصصی می‌توانند دانش تخصصی، شبکه‌های مرتبط و شرکای بالقوه را در اختیار شرکت‌های خارجی قرار دهند.

نروژ یک کشور بسیار جالب هم برای شرکت‌های مستقر و هم برای استارت آپ‌ها است و به راحتی می‌توان در این کشور کسب وکارهای مختلف را راه اندازی کرد.

ویزای کار نروژ

یکی دیگر از انواع ویزای نروژ ویزای بلند مدت کار در این کشور است. اگر در یک شرکت نروژی استخدام شده‌اید، باید برای گرفتن این ویزا اقدام کنید. البته ایرانیان بسیار کمی هستند که بتوانند از این ویزا استفاده کنند. اما این کار نشدنی هم نیست. برای گرفتن این ویزا بهتر است راه‌های جذب کارگران در این کشور را جست و جو کنید.

ویزای ترانزیت نروژ

این ویزا برای افرادی مناسب است که می‌خواهند از فرودگاه ‌های کشور نروژ برای مقصد بعدی خود استفاده کنند. این نوع ویزای نروژ برای عبور از حوزه شینگن بوده و مورد استفاده ترانزیتی دارد.
افرادی که می‌‌خواهند از حوزه کشورهای شینگن عبور کنند باید این ویزا را تهیه کرده و از طریق آن به کشور مقصد خود که خارج از حوزه کشورهای شینگن است وارد شوند.

ویزای خانوادگی نروژ

اگر یکی از اعضای درجه یک خانواده شما در این کشور زندگی می‌کند این ویزای بلند مدت می‌تواند راه مناسبی برای ملاقات با عزیزانتان باشد. این ویزا برای اعضای خانواده شهروندان یا کسانی که مقیم در کشور نروژ هستند صادر می‌شود.

انواع ویزای نروژ | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای نروژ

چرا ویزای نروژ؟

کشور نروژ جزء اتحادیه اروپا است و شما با داشتن ویزای این کشور میتوانید به دیگر کشور های عضو این اتحادیه سفر داشته باشید.

محبوب ترین ویزاهای این کشور چه نوع ویزاهایی هستند؟

محبوب ترین نوع ویزاهای نروژ عبارتند از: ویزای توریستی نروژ، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای خانوادگی و ویزای ترانزیت است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!