معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای لوکزامبورگ

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای لوکزامبورگ

انواع ویزای لوکزامبورگ، از قبیل ویزای تحصیلی، ازدواج، تولد، کار و… وجود دارد که باید متقاضی براساس شرایط خود یکی را انتخاب کند.

برای سفر به لوکزامبورگ باید ویزای دریافت کنید تا بتوانید به صورت قانونی وارد خاک این کشور شوید. در مرحله اول باید هدف خود از سفر به این کشور را مشخص کنید تا بتوانید بر آن اساس درخواست ویزا بدهید. انواع ویزای لوکزامبورگ از قبیل ویزای تحصیلی، ازدواج، تولد، کار و… وجود دارد که باید متقاضی براساس شرایط خود یکی را انتخاب کند. در ادامه باید متقاضی وقت سفارت لوکزامبورگ بگیرد تا بتواند اقدامات دیگر مربوط به دریافت ویزا را انجام دهد.

لوکزامبورگ از کشورهای عضو شینگن است بنابراین با اخذ ویزای آن می‌توان به سایر کشورهای این منطقه بدون داشتن ویزای آن کشور سفر کرد. در این مقاله شما را با شرایط اخذ ویزای لوکزامبورگ، انواع ویزای این کشور و مدارک لازم و مراحل اخذ ویزا آشنا می‌کنیم.

انواع ویزای لوکزامبورگ | ایران ویزا

شرایط اخذ انواع ویزای لوکزامبورگ

متقاضیانی که از ایران قصد سفر به لوکزامبورگ را دارند باید قبل از هر گونه اقدامی توجه کنند که آیا شرایط دریافت ویزای این کشور را دارند یا خیر.

 1. تمکن مالی: هر متقاضی برای اخذ ویزای لوکزامبورگ باید مبلغی حدود 70 تا 100 میلیون تومان در حساب بانکی خود داشته باشد. این مبلغ به یورو صادر شده و باید به مهر و امضای صادرکننده شعبه برسد.
 2. گردش حساب: تعداد تراکنش‌های سه ماهه اخیر حساب متقاضی به عنوان گردش حساب او به شمار می‌رود و هر چه تعداد تعداد این تراکنش‌ها بیشتر باشد امکان دریافت ویزا نیز بیشتر خواهد بود.
 3. دعوت‌نامه: داشتن دعوتنامه برای هر متقاضی الزامی نیست؛ این شرط فقط برای کسانی که برای کار یا الحاق به خانواده خود درخواست ویزا می‌دهند ضروری است. در صورتی که متقاضی از سوی یکی از دوستان یا خانواده خود دعوتنامه دریافت کند شانس بیشتری برای اخذ ویزا دارد.

انواع ویزای لوکزامبورگ

از بین انواع ویزای لوکزامبورگ متقاضی می‌تواند با توجه به هدف خود یکی را انتخاب نماید. در ادامه به معرفی تعدادی از ویزای‌های این کشور اشاره می‌کنیم.

 • ویزای توریستی لوکزامبورگ: این نوع ویزا متقاضی زیادی دارد و با هدف گردشگری و بازدید از آثار تاریخی و جاذبه‌های طبیعی لوکزامبورگ دریافت می‌شود.
 • ویزای تحصیلی لوکزامبورگ:دانشجویانی که قصد دارند در یکی از دانشگاه‌های این کشور ادامه تحصیل دهند باید ویزای تحصیلی لوکزامبورگ را دریافت کنند. این افراد در مدت محدود می‌توانند در این کشور تحصیل کنند و با اتمام دوره تحصیل اگر شغلی نداشته باشند نمی‌توانند اقامت خود در این کشور را به صورت قانونی ادامه دهند.
 • ویزای کار لوکزامبورگ: کسانی که قصد کار و استخدام در یکی از شرکت‌های کشور لوکزامبورگ را دارند باید ویزای کار این کشور را اخذ نمایند. برای دریافت این نوع ویزا باید متقاضی از کارفرمای لوکزامبورگی دعوتنامه داشته باشد.
 • ویزای تجاری لوکزامبورگ: کسانی که دارای سرمایه زیادی هستند و می‌خواهند در کشوری خارجی سرمایه گذاری کنند باید این نوع ویزا را دریافت نمایند.
 • ویزای الحاق به همسر: در صورتی که همسر متقاضی در کشور لوکزامبورگ سکونت داشته باشد می‌تواند با ارسال دعوتنامه برای خانواده خود ویزای لوکزامبورگ را دریافت کند.

انواع ویزای لوکزامبورگ بر اساس نوع صدور ویزا

براساس نوع صدور ویزا می‌توان چهار دسته بندی مجزا برای انواع ویزای لوکزامبورگ بیان کرد:

 1. ویزای نوع A لوکزامبورگ: این نوع ویزا یک ویزای ترانزیتی است که برای اهداف تجاری متقاضی صادر می‌شود. ویزای نوع A در دو نوع کوتاه مدت یعنی 90 روزه و یا طولانی مدت و بیشتر از 90 روز می‌باشد.
 2. ویزای نوع B لوکزامبورگ: زمانی که متقاضی می‌خواهد از طریق لوکزامبورگ به کشور ثالثی سفر کند نیاز به اخذ ویزای نوع B دارد؛ زیرا در این کشور پرواز توقف کوتاهی خواهد داشت.
 3. ویزای نوع C لوکزامبورگ: این نوع ویزا یک ویزای توریستی است که با داشتن آن می‌توان به سایر کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا سفر کرد.
 4. ویزای نوع Dلوکزامبورگ: متقاضیانی که با هدف پیدا کردن کار، تحصیل یا سرمایه گذاری به کشور لوکزامبورگ سفر می‌کنند باید ویزای نوع D این کشور را اخذ نمایند. این نوع ویزای لوکزامبورگ به صلاح دید وزارت امور خارجه یا امور مهاجرین و مقامات کنسولگری قابل تمدید بوده و دارای مدت زمان 90 روز است.

مدارک مورد نیاز ویزای لوکزامبورگ

مدارک مورد نیاز ویزای لوکزامبورگ باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود. از اینکه مدارک ویزای لوکزامبورگ باید به تائیدیه دادگستری و یا وزارت امور خارجه برسد، اطلاعاتی در دسترس نیست. چک لیست مدارک ویزای لوکزامبورگ به شرح زیر می‌باشد:

 • ارائه گواهی تعیین وقت سفارت لوکزامبورگ
 • تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن
 • دارا بودن بیمه مسافرتی
 • پرینت رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به لوکزامبورگ
 • واچر هتل محل اقامت در این کشور
 • ارائه اصل و کپی ترجمه شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه اصل و کپی ترجمه کلیه اسناد ملکی
 • ارائه دعوتنامه در صورت نیاز
 • برنامه و هدف از سفر متقاضی
 • ارائه گواهی تاییدیه تمکن مالی و گردش حساب متقاضی

مراحل دریافت ویزای لوکزامبورگ

 1. گرفتن وقت سفارت: در این مرحله باید هدف از سفر به لوکزامبورگ را مشخص کرده و درخواست خود مبنی به دریافت ویزای این کشور را به سفارت بلژیک ارائه دهید.
 2. تهیه مدارک مورد نیاز: با توجه به دستورالعمل سفارت باید مدارک مورد نیاز اخذ ویزا را بدون نقص آماده کنید و در موعد مقرر تحویل سفارت نمایید.
 3. ترجمه مدارک: برای دریافت ویزا به کشورهای خارجی حتما باید مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی یا زبان رسمی کشور مقصد ترجمه شوند. برای این کار باید به دارالترجمه‌های رسمی مراجعه کنید و بعد از ترجمه مهر آن مرکز روی مدارک درج شود.
 4. ارائه مدارک به سفارت: برای اینکه مدارک توسط سفارت بررسی شود باید بعد از آماده شدن و ترجمه آن‌ها را تحویل سفارت داد.
 5. انتظار جواب تاییدیه درخواست ویزا: مدت انتظار برای دریافت درخواست ویزا متفاوت است.
مراحل دریافت ویزای لوکزامبورگ | ایران ویزا

جمع بندی

لوکزامبورگ یک کشور اروپایی و عضو پیمان شینگن است که با داشتن ویزای آن می‌توان با هدف توریستی به دیگر کشورهای اروپا سفر کرد. در این مقاله به طور مفصل انواع ویزای لوکزامبورگ را شرح دادیم و شرایط اخذ ویزا و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای این کشور را یادآور شدیم.


سوالات متداول انواع ویزای لوکزامبورگ

اولین مرحله برای گرفتن ویزای لوکزامبورگ چیست؟

در مرحله اول باید هدف خود از سفر به این کشور را مشخص کنید تا بتوانید بر آن اساس درخواست ویزا بدهید.

یکی از مزایای ویزای لوکزامبورگ چیست؟

لوکزامبورگ از کشورهای عضو شینگن است بنابراین با اخذ ویزای آن می‌توان به سایر کشورهای این منطقه بدون داشتن ویزای آن کشور سفر کرد.

انواع ویزای لوکزامبورگ چه نام دارند؟

ویزای توریستی لوکزامبورگ، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای نمایشگاهی و … .

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!