معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای لیتوانی

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای لیتوانی

انواع ویزای لیتوانی، لیتوانی با امضا قرارداد شینگین از سال 2007 جزیی از حوزه شینگن محسوب می‌شود. به همین جهت انواع ویزای لیتوانی بسیار شبیه به اخذ …

لیتوانی کشوری در اروپای شمالی بوده، که امتداد آن تا دریای بالتیک است. این کشور قبلا جزیی از اتحاد جماهیر شوروی بود و در حال حاضر مستقل بوده و از لحاظ اقتصادی توسعه یافته و استانداردهای بالای زندگی را دارا است. این کشور دارای جاذبه‌های تاریخی زیادی است که از معماری گوتیک، باروک و رنسانس تشکیل شده است.

این کشور به دلیل ادغام موفقیت‌آمیز عناصر تاریخی و مدرن، جایگاه ویژه‌ای بین توریست‌ها دارد. لیتوانی با امضا قرارداد شینگین از سال 2007 جزیی از حوزه شینگن محسوب می‌شود. به همین جهت انواع ویزای لیتوانی بسیار شبیه به اخذ ویزای دیگر کشورهای حوزه شینگن است. در ادامه با انواع ویزای کشور لیتوانی آشنا می‌شویم.

انواع ویزای لیتوانی | ایران ویزا

انواع ویزای لیتوانی

ویزای نوع A

این نوع ویزا از انواع ویزای لیتوانی بوده که پرواز دوم آنها از کشور لیتوانی صورت می‌گیرد؛ به این معنی که متقاضی برای تعویض پرواز خود برای رسیدن به مقصد نهایی، می‌تواند یک توقف کوتاه و چند ساعت در فرودگاه لیتوانی داشته باشد. در این نوع ویزا، متقاضی اجازه خارج شدن از فرودگاه را ندراد. این نوع ویزا که کوتاه مدت بوده با نام ویزای ترانزیت فرودگاهی نیز شناخته می‌شود.

ویزای نوع B

این نوع ویزا نیز کوتاه مدت بوده و نام دیگر آن ویزای ترانزیت نوع B است. این نوع ویزا از انواع ویزای لیتوانی بسیار شبیه به ویزای نوع A بوده و برای تعویض پرواز به عنوان کشور واسط استفاده می‌شود. تفاوتی که با ویزای نوع قبلی دارد این است که متقاضی می‌تواند حداکثر 5 روز در لیتوانی بماند و از جاذبه‌های این کشور لذت ببرد؛ اما بعد از گذشت 5 روز حتما باید کشور را با پروازی که قبلا رزرو کرده، ترک کند. اگر قصد سفر دریایی دارید نیز می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید.

ویزای نوع C

این نوع از انواع ویزای لیتوانی نیز کوتاه مدت بوده و به ویزای شینگن معروف است. فردی که این نوع ویزا را اخذ کند می‌تواند در یک دوره 6 ماهه، 3 ماه را در کشور لیتوانی اقامت کند. با این ویزا می‌توان به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کرد. اگر قصد شرکت در همایش یا دوره‌های کوتاه مدت دارید، می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید.

این نوع ویزا می‌تواند بهترین گزینه برای افرادی باشد که قصد گردشگری در حوزه شینگن از جمله لیتوانی دارند. به یاد داشته باشید در صورت اخذ ویزای شینگن لیتوانی، ابتدا باید حداقل 3 روز در لیتوانی بگذرانید و سپس به دیگر کشورهای عضو شینگن سفر کنید. با توجه به اینکه اخذ ویزای شینگن لیتوانی نسبت به دیگر ویزاهای کشورهای عضو شینگن از قیمت مناسب‌تری برخوردار است معمولا افراد این نوع ویزا را برای اروپا گردی اخذ می‌کنند.

ویزای نوع D

در حوزه شینگن معمولا ویزاهای بلند مدت به ویزای نوع D معروف هستند. منظور از ویزای بلند مدت، اقامت بیش از 3 ماه است. با داشتن این نوع ویزا از انواع ویزای لیتوانی می‌توانید به دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز سفر کنید. اگر قصد شرکت در همایش یا دوره‌های کوتاه مدت در دیگر کشورهای حوزه شینگن دارید، می‌توانید از همین ویزا استفاده کنید اما به صورت کوتاه مدت می‌توانید در کشورهای دیگر اقامت داشته باشید.

ویزای نوع D نیز به نوبه خود دارای انواع مختلف بوده که متقاضی با توجه به نوع فعالیتی که در کشور لیتوانی می‌خواهد داشته باشد، تصمیم به اخذ ویزا می‌گیرد. در ادامه با انواع ویزای نوع D آشنا می‌شوید:

ویزای تحصیلی لیتوانی

ویزای تحصیلی لیتوانی همان طور که از نامش مشخص است برای تحصیل و دوره‌های آموزشی بلند مدت اخذ می‌شود. در طول تحصیل می‌توانید در لیتوانی اقامت داشته باشید و به کشورهای حوزه شینگن نیز سفرهای کوتاه مدت داشته باشید. بعد از اتمام تحصیل در صورتی که کار پیدا کنید، می‌توانید در لیتوانی بمانید و این بار باید ویزای کاری اخذ کنید. اگر فرد زرنگی باشید در طول مدتی که در لیتوانی اقامت دارید به دیگر کشورهای حوزه شینگن سفر کرده و کار مناسب پیدا کنید و بعد از تحصیل با ارائه قرارداد کاری، ویزای کاری یک کشور اروپایی را دریافت کنید.

ویزای کاری لیتوانی

ویزای کاری از انواع ویزای لیتوانی بلند مدت بوده که متقاضی برای اخذ آن باید مدارک قرارداد کاری که در آن، مدت اشتغال و میزان دستمزد مشخص شده باشد، ارائه دهد. مشخصات کارفرما را نیز به طور کامل ارائه دهد. در صورت داشتن 5 سال سابقه کاری و دادن مالیات، فرد می‌تواند تقاضای اقامت دائم دهد.

ویزای الحاق خانواده لیتوانی

این نوع ویزا یکی دیگر از انواع ویزای لیتوانی بوده که در حوزه شینگن دارای مزایای زیادی است. اگر یکی از نزدیکان مانند همسر یا فرزندان فردی در این کشور اقامت دارند؛ متقاضی می‌تواند ویزای الحاق خانواده اخذ کرده و به مدت یک سال در کنار عزیزان خود باشد، با تمدید این نوع ویزا، فرد می‌تواند به مدت 2 سال در لیتوانی و در کنار خانواده خود زندگی کند. در طول مدت اقامت با این ویزا، فرد می‌تواند به کشورهایی که عضو شینگن هستند نیز سفر کوتاه مدت توریستی داشته باشد. بعد از گذشت 2 سال فرد می‌تواند با تغییر ویزای خود به ویزای تحصیلی یا ویزای کاری یا امثال آن اجازه اقامت بلند مدت در این کشور را بگیرد.

دیگر انواع ویزای لیتوانی و چگونگی اخذ آن

ویزای بلند مدت دارای انواع دیگری مانند ویزای درمانی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای بازدیدکننده، ویزای تجاری لیتوانی برای دیدار با شرکای تجاری و ویزای ورزشی، علمی و فرهنگی است. اگر قصد سفر به لیتوانی دارید بهتر است با توجه به نوع فعالیت و قصدی که دارید به اخذ ویزا توسط سفارت لیتوانی اقدام نمایید. شاید به نظر برسد اخذ انواع ویزای لیتوانی کار مشکلی نباشد؛ اما به یاد داشته باشید اخذ ویزا از کشوری که تا به حال به آنجا سفر نداشته‌اید، کار آسانی نیست. به همین جهت بهتر است با یک شرکت معتبر مانند ایران ویزا که در زمینه اخذ ویزای شینگن مهارت و تجربه کافی دارد، همراه شوید تا به موقع موفق به اخذ ویزا شوید.

دیگر انواع ویزای لیتوانی و چگونگی اخذ آن | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای لیتوانی

یکی از ویژگی های ویزای لیتوانی چیست؟

لیتوانی با امضا قرارداد شینگین از سال 2007 جزیی از حوزه شینگن محسوب می‌شود. به همین جهت انواع ویزای لیتوانی بسیار شبیه به اخذ ویزای دیگر کشورهای حوزه شینگن است.

چرا ویزای کشور لیتوانی؟

این کشور به دلیل ادغام موفقیت‌آمیز عناصر تاریخی و مدرن، جایگاه ویژه‌ای بین توریست‌ها دارد.

پرطرفدار ترین ویزاهای لیتوانی چه نام دارند؟

محبوب ترین ویزاهای لیتوانی عبارتند از: ویزای توریستی لیتوانی، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای دیدار با خانواده و ویزای سرمایه گذاری است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!