معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای ایتالیا

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا، ویزای ایتالیا همان ویزای شینگن است؛ بنابراین برای معرفی انواع ویزای ایتالیا باید با ویزای شینگن و انواع آن آشنایی داشته باشید.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا همان ویزای شینگن است؛ بنابراین برای معرفی انواع ویزای ایتالیا باید با ویزای شینگن و انواع آن آشنایی داشته باشید. ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه مدت و بلندمدت است. ویزای شنگن کوتاه مدت شامل ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C می‌شود؛ اما ویزای بلندمدت شنگن در گروه ویزای نوع D قرار می‌گیرد. هر یک از ویزاهای بلندمدت شنگن نیز دارای اقامت بلندمدت هستند. در ادامه بیشتر در رابطه با انواع ویزاهای کوتاه مدت ایتالیا و ویزای بلندمدت ایتالیا صحبت می‌کنیم.

انواع ویزای ایتالیا | ایران ویزا

ویزای کوتاه مدت ایتالیا

ویزای نوع A

ویزای نوع A ایتالیا همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه ایتالیا بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، از این ویزا استفاده می‌کنند. افرادی که ویزای نوع A دریافت کنند، حق خروج از محوطه فرودگاه را ندارند.

ویزای نوع B

ویزای نوع B ایتالیا، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور ایتالیا را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند. این افراد می‌توانند از محوطه فرودگاه خارج شوند و پنج روز در کشور ایتالیا اقامت داشته باشند تا بعد مسیر سفر خود را شروع کنند.

ویزای نوع C

ویزای نوع C نیز جزء ویزاهای کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور ایتالیا بمانند. ویزای توریستی ایتالیا در این دسته قرار می‌گیرد. افرادی که ویزای نوع C شنگن ایتالیا دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد ایتالیا شوند.

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی ایتالیا دارای اعتبار سه ماهه است و جز ویزاهای کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به ایتالیا سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی ایتالیا را دریافت نمایند. همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم، ویزای نوع C یکبار ورود، دوباره ورود و چند بار ورود است. بعضی از افراد می‌توانند ویزای مولتی شینگن دریافت کنند که شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر ویزاها دارد.

ویزای بلندمدت ایتالیا

ویزای بلندمدت ایتالیا شامل ویزای تحصیلی ایتالیا، ویزای کاری ایتالیا، ویزای پزشکی و درمانی ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری ایتالیا، ویزای بلندمدت ایتالیا، ویزای بازنشستگی، تجاری، خود اشتغالی و … می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

ویزای نوع D

ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور ایتالیا بمانند. ویزای نوع D به ویزای ملی هم معروف است. در ادامه به انواع ویزای بلندمدت ایتالیا اشاره می‌کنیم و مطالبی را در رابطه با شرایط و مدارک آن‌ها عنوان می‌کنیم.

ویزای کاری ایتالیا

ویزای کاری ایتالیا نیز جزء ویزاهای بلندمدت این کشور است و افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور ایتالیا و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر ایتالیای دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری ایتالیا، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کاری ایتالیا بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور ایتالیا مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای ایتالیا ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی ایتالیا می‌تواند به مدت سه تا چهار سال در کشور ایتالیا زندگی کنند. البته در صورت ادامه تحصیل می‌توانند مرتب تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای درمانی ایتالیا

ویزای درمانی ایتالیا یا همان ویزای پزشکی ایتالیا برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه درمان، ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است؛ اما در صورتی که به توصیه پزشک معالج مدت زمان بیشترین لازم باشد تا فرد خارجی در این کشور بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند. از جمله مدارک لازم برای ویزای درمانی ایتالیا می‌توان به مدارک پزشکی و تاییدیه آن ازجانب پزشکان، مراکز درمانی و بیمارستان‌های ایتالیا اشاره کرد؛ یعنی باید به افسر سفارت ایتالیا ثابت شود که این فرد در کشور خودش امکان درمان بیماری و ادامه معالجه را ندارد تا بتواند ویزای درمانی ایتالیا را دریافت کند.

ویزای خانوادگی ایتالیا

افرادی که یکی از اعضای درجه یک خانواده آن‌ها مثل پدر و مادر در ایتالیا زندگی می‌کنند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم ویزای خانوادگی ایتالیا را بگیرند و تابعیت ایتالیا را دریافت کنند.

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا

ویزای سرمایه گذاری ایتالیا شامل ویزای خود اشتغالی یا ویزای بازنشستگی نیز می‌شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و خرید املاک در این کشور اقدام به دریافت ویزای ایتالیا می‌کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری ایتالیا را آماده کنند و تا زمانی که در این کشور مالیات پرداخت می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند در ایتالیا اقامت داشته باشند.

سخن پایانی

علاوه بر این ویزا‌ها ویزای ایتالیا شامل: ویزای تحقیقاتی، پناهندگی، داوطلبی، تمکن مالی، دیپلماتیک، دلایل مذهبی، تجاری، خود اشتغالی، ویزای ازدواج با تبعه ایتالیایی نیز می‌شود. افرادی که به قصد شرکت در مسابقه‌های ورزشی، شرکت در رویدادهای فرهنگی، نمایشگاه‌های بین‌المللی یا به قصد تجارت و کارآموزی به این کشور سفر می‌کنند نیز باید یکی از انواع ویزای ایتالیا را دریافت نمایند. به همین خاطر می‌توان گفت که انواع ویزای ایتالیا متنوع هستند و هر یک از آن‌ها در دسته ویزاهای بلندمدت یا کوتاه مدت ایتالیا قرار می‌گیرد.

ویزای تحصیلی ایتالیا | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای ایتالیا

ویزای ایتالیا به طور کل چند نوع است دارد؟

ویزای ایتالیا دارای دو نوع کوتاه مدت و بلندمدت است.

ویزای های پرطرفدار ایتالیا کدام نوع ها هستند؟

ویزای توریستی ایتالیا، تحصیلی، نمایشگاهی، تجاری، کاری و سرمایه گذاری.

ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت ایتالیا دارای چند نوع هستند؟

ویزاهای کوتاه میدت ایتالیا عبارتند از: ویزای نوع A، نوع B و نوع C هستند و ویزای بلند مدت ایتالیا عبارت است از: ویزای نوع D.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!