معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای یونان

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای یونان

انواع ویزای یونان، ویزای یونان همان ویزای شینگن است؛ بنابراین برای معرفی انواع ویزای یونان باید با ویزای شینگن و انواع آن آشنایی داشته باشید.

ویزای یونان همان ویزای شینگن است؛ بنابراین برای معرفی انواع ویزای یونان باید با ویزای شینگن و انواع آن آشنایی داشته باشید. ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است. ویزای شنگن کوتاه مدت شامل ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C می‌شود؛ اما ویزای بلند مدت شنگن در گروه ویزای نوع D قرار می‌گیرد. هر یک از ویزا‌های بلندمدت شنگن نیز دارای اقامت بلند مدت هستند. در ادامه بیشتر در رابطه با انواع ویزا‌های کوتاه مدت یونان و ویزای بلند مدت یونان صحبت می‌کنیم.

انواع ویزای یونان | ایران ویزا

ویزای کوتاه مدت یونان

 • ویزای نوع A
  ویزای نوع A یونان همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه یونان بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، از این ویزا استفاده می‌کنند. افرادی که ویزای نوع A دریافت کنند، حق خروج از محوطه فرودگاه را ندارند.
 • ویزای نوع B
  ویزای نوع B یونان، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور یونان را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند. این افراد می‌توانند از محوطه فرودگاه خارج شوند و پنج روز در کشور یونان اقامت داشته باشند تا بعد مسیر سفر خود را شروع کنند.
 • ویزای نوع C
  ویزای نوع C نیز جزء ویزا‌های کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور یونان بمانند. ویزای توریستی یونان در این دسته قرار می‌گیرد. افرادی که ویزای نوع C شنگن یونان دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد یونان شوند.

ویزای توریستی یونان

ویزای توریستی یونان دارای اعتبار سه ماهه است و جز ویزا‌های کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به یونان سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی یونان را دریافت نمایند. همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم، ویزای نوع C یکبار ورود، دوباره ورود و چند بار ورود است. بعضی از افراد می‌توانند ویزای مولتی شینگن دریافت کنند که شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر ویزاها دارد.

ویزای بلند مدت یونان

ویزای بلند مدت یونان شامل ویزای تحصیلی یونان، ویزای کاری یونان، ویزای پزشکی و درمانی یونان، ویزای سرمایه گذاری یونان، ویزای بلند مدت یونان، ویزای بازنشستگی، تجاری، خود اشتغالی و … می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

 • ویزای نوع D
  ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور یونان بمانند. ویزای نوع D به ویزای ملی هم معروف است. در ادامه به انواع ویزای بلند مدت یونان اشاره می‌کنیم و مطالبی را در رابطه با شرایط و مدارک آن‌ها عنوان می‌کنیم.

ویزای تحصیلی یونان

ویزای تحصیلی یونان برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای یونان ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی یونان می‌تواند به مدت سه تا چهار سال در کشور یونان زندگی کنند. البته در صورت ادامه تحصیل می‌توانند مرتب تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای کاری یونان

ویزای کاری یونان نیز جزء ویزاهای بلندمدت این کشور است و افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور یونان و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر یونانی دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری یونان، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کاری یونان بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور یونان مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای درمانی یونان

ویزای درمانی یونان یا همان ویزای پزشکی یونان برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه درمان، ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است؛ اما در صورتی که به توصیه پزشک معالج مدت زمان بیشترین لازم باشد تا فرد خارجی در این کشور بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

از جمله مدارک لازم برای ویزای درمانی یونان می‌توان به مدارک پزشکی و تاییدیه آن ازجانب پزشکان، مراکز درمانی و بیمارستان‌های یونان اشاره کرد؛ یعنی باید به افسر سفارت یونان ثابت شود که این فرد در کشور خودش امکان درمان بیماری و ادامه معالجه را ندارد تا بتواند ویزای درمانی یونان را دریافت کند. این نکته هم اضافه کنیم که برای انجام امور اخذ ویزای یونان باید از طریق کارگذاری VFS در ایران اقدام کنید.

ویزای سرمایه گذاری یونان

ویزای سرمایه گذاری یونان شامل ویزای خود اشتغالی یا ویزای بازنشستگی نیز می‌شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و خرید املاک در این کشور اقدام به دریافت ویزای یونان می‌کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری یونان را آماده کنند و تا زمانی که در این کشور مالیات پرداخت می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند در یونان اقامت داشته باشند.

ویزای همراه دانشجویی یونان

ویزای همراه دانشجویی یونان، جزء انواع ویزای بلند مدت یونان است که برای همسر دانشجو و اعضای خانواده او که شامل فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود صادر می‌شود. افرادی که بخواهند در این کشور تحصیل کنند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای ویزای همراه دانشجویی یونان خانواده خود را نیز به این کشور دعوت کنند. علاوه بر ویزای همسر یا ویزای همراه دانشجویی یونان ویزای این کشور انواع دیگری نیز دارد.

این ویزا‌ها برای افرادی صادر می‌شود که به قصد شرکت در مسابقه‌های ورزشی، شرکت در رویدادهای فرهنگی، نمایشگاه‌های بین‌المللی یا به قصد تجارت و کارآموزی به این کشور سفر می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت که انواع ویزای یونان متنوع هستند و هر یک از آن‌ها در دسته ویزا‌های بلند مدت یا کوتاه مدت یونان قرار می‌گیرد.

ویزای کوتاه مدت و بلند مدت یونان | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای یونان

یکی از مزایای ویزای یونان چیست؟

یونان عضو اتحادیه شینگن است، این مورد به این معنی است که شما با داشتن ویزای یونان میتوانید به تمام کشور های عضو این اتحادیه سفر داشته باشید.

ویزای شینگن یونان دارای چند نوع است؟

ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است.

پرطرفدار ترین انواع ویزای یونان چه ویزاهایی هستند؟

پرطفدار ترین انواع ویزای یونان عبارتند از: ویزای توریستی یونان، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای نمایشگاهی و ویزای دیدار با اقوام.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!