معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای آلمان

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان، افراد برای مهاجرت به این کشور باید ویزای آلمان را دریافت کنند. هر یک از افراد، می‌توانند طبق شرایط خود، انواع ویزای آلمان را تهیه کنند.

کشور آلمان، یکی از کشورهایی اروپایی غربی است که کیفیت زندگی و اوضاع اقتصادی آن، بسیار مطلوب است. به همین دلیل، افراد زیادی تصمیم دارند تا به این کشور مهاجرت کنند. آن‌ها برای مهاجرت، باید ویزا کشور آلمان را تهیه نمایند که ویزای این کشور، دارای انواع مختلفی می‌باشد. برخی از انواع ویزای آلمان، شامل: ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای گردشگری و …. می‌باشند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید به این کشور سفر کنید، بهتر است که با انواع ویزاهای آن آشنا شوید. برای آشنایی با انواع آن، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

انواع ویزای آلمان | ایران ویزا

انواع ویزای آلمان کدامند؟

همان طور که در ابتدا مقاله بیان شد، افراد برای مهاجرت به این کشور باید ویزای آلمان را دریافت کنند. هر یک از افراد، می‌توانند طبق شرایط خود، انواع ویزای آلمان را تهیه کنند که برخی از مهم‌ترین انواع ویزای آلمان، شامل موارد زیر می‌باشند:

ویزای گردشگری کشور آلمان

لازم به ذکر است تا بدانید که کشور آلمان جز لیست شینگن است که همین امر سبب شده است تا با دریافت هر یک از انواع ویزاهای این کشور، افراد بتوانند به 26 کشور اروپایی دیگر نیز سفر کنند. یکی از معروف‌ترین ویزاهای این کشور، ویزای توریستی آلمان است. زیرا، کشور آلمان، دارای شهرهای بسیاری است که هر یک از این شهرها، دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی می‌باشند.

ویزای گردشگری کشور آلمان، طولانی مدت نیست و افراد با دریافت این ویزا، می‌توانند فقط 90 روز در این کشور بمانند. آن‌ها پس از اتمام این مدت، باید به کشور خود بازگشته و پس از 6 ماه، مجدد درخواست اخذ این ویزا را داشته باشند. بهتر است بدانید که تمکن مالی و گردش صورت حساب افراد برای دریافت این ویزا، امری مهم است و آن‌ها باید وضعیت مالی خوبی داشته باشند تا بتوانند ویزای توریستی را دریافت کنند.

ویزای تحصیلی کشور آلمان

یکی دیگر از انواع ویزای آلمان، ویزای تحصیلی آلمان است که دانشجویان زیادی به دنبال دریافت آن هستند. لازم به ذکر است تا بدانید که این کشور، دارای دانشگاه‌های بسیار مشهوری است که اغلب دانشجویان آرزوی تحصیل در این دانشگاه‌ها را دارند. البته، علاوه بر مشهور بودن این دانشگاه‌ها، هزینه تحصیل در این کشور نیز بسیار کم است.

افراد برای دریافت این ویزا، باید به دانشگاه‌ها و یا مدارس درخواست دهند تا از سمت آن‌ها برایشان دعوت نامه ارسال شود. در غیر این صورت، دریافت ویزای تحصیلی آلمان، غیر ممکن خواهد بود. مدت زمان این نوع از ویزا، بستگی به مقطع تحصیلی افراد دارد و پس از اتمام تحصیل، مدت زمان ویزای آن‌ها نیز به اتمام می‌رسد و آن‌ها باید به کشور خود بازگردند.

ویزای کاری کشور آلمان

یکی دیگر از ویزاهایی که افراد می‌توانند از طریق آن به کشور آلمان سفر کنند، ویزای کاری این کشور است. این کشور، دارای شغل‌های بسیار خوبی است که افراد می‌توانند از سر تا سر دنیا به این کشور سفر کرده و در آن مشغول به کار شوند. افراد برای دریافت این نوع از ویزا، باید ابتدا طبق مهارتی که دارند به شرکت‌ها و یا موسسات مختلف، درخواست همکاری دهند. سپس، در صورت دارا بودن برخی از شرایط و ارسال دعوتنامه از سمت شرکت‌ها و یا موسسات، می‌توانند به این کشور سفر کنند.

لازم به ذکر است تا بدانید که این افراد اگر مدرک زبان B1 آلمانی داشته باشند و بتوانند به مدت دو سال ویزای کار آلمان را دریافت کنند، می‌توانند برای دریافت اقامت دائم این کشور اقدام نمایند. مدت زمان ویزای کاری کشور آلمان، بستگی به مدت زمان قرارداد کاری آن‌ها دارد. در واقع، زمانی که قرارداد کاری افراد به پایان برسد، مدت زمان ویزای کاری آن‌ها نیز به پایان می‌رسد و باید به کشور خود برگردند.

ویزای تجاری کشور آلمان

کشور آلمان جز یکی از ثروتمند‌ترین کشورهای اروپایی است و به عنوان چهارمین وارث اقتصاد جهان شناخته شده است. به همین دلیل، سرمایه گذاران بسیاری به این کشور سفر کرده و برای سرمایه گذاری اقدام می‌نمایند. این افراد می‌توانند برای ورود به این کشور، ویزای تجاری آلمان دریافت کنند.

آن‌ها برای اخذ این ویزا، باید وضعیت مالی بسیار مناسبی داشته باشند در غیر این صورت، ویزای تجاری به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد. لازم به ذکر است تا بدانید که مدت زمان اتمام این نوع از ویزا، طبق مدت زمان دعوتنامه‌ای است که از سمت سازمان‌ها و یا شرکت‌های تجاری اعلام می‌شود.

ویزای ترانزیت فرودگاهی کشور آلمان

علاوه بر تمامی ویزاهای ذکر شده، نوع دیگری از ویزا وجود دارد که برای افرادی است که نمی‌خواهند مدت زمان بسیاری در این کشور بمانند. به عبارت دیگر می‌توان گفت که این ویزا مختص افرادی است که می‌خواهند چند ساعت در فرودگاه کشور آلمان بمانند و پس از آن به کشور دیگری سفر کنند.

این افراد می‌توانند ویزای ترانزیت یا همان ویزای نوع A را دریافت کنند. نکته بسیار مهمی که افراد برای دریافت این نوع از ویزای آلمان باید بدانند، مدت زمان این ویزا است. مدت زمان ویزای ترانزیت فرودگاهی این کشور، 12 ساعت است که افراد اگر بیشتر از 12 ساعت در فرودگاه بمانند، باید با سفارت آلمان تماس گرفته و از آن‌ها اجازه بگیرند.

ویزای پزشکی کشور آلمان

کشور آلمان، بهرین مراکز درمانی و بیمارستان‌ها را دارد؛ به همین دلیل، اغلب بیماران برای معالجه به این کشور سفر می‌کنند. آن‌ها برای ادامه روند درمان خود، باید ویزای پزشکی این کشور را دریافت کنند.

این افراد، برای این که بتوانند این ویزا را اخذ کنند، باید تمامی مدارک پزشکی خود را به همراه توصیه نامه پزشک معالج، به سفارت خانه این کشور ارسال کنند. مدت زمان ویزای پزشکی این کشور، سه ماه است که در صورتی که معالجه در این سه ماه به پایان نرسد، افراد باید ویزای خود را تمدید کنند.

انواع ویزای آلمان کدامند؟ | ایران ویزا

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با انواع ویزای آلمان آشنا کنیم. اگر تصمیم به دریافت ویزای این کشور را دارید، ابتدا شرایط خود را بسنجید و سپس طبق شرایط خود، برای دریافت یکی از انواع ویزاهای ذکر شده، اقدام کنید. به یاد داشته باشید که برای اخذ هر یک از ویزاهای این کشور، باید شرایط و مدارکی را دارا باشید. برای آشنایی با تمامی این مدارک و شرایط، می‌توانید با همکاران ما در ارتباط باشید.


سوالات متداول انواع ویزای آلمان

چرا ویزای آلمان؟

کشور آلمان، یکی از کشورهایی اروپایی غربی است که کیفیت زندگی و اوضاع اقتصادی آن، بسیار مطلوب است. به همین دلیل، افراد زیادی تصمیم دارند تا به این کشور مهاجرت کنند.

برخی از انواع ویزای آلمان چه ویزاهایی هستند؟

برخی از انواع ویزای آلمان، شامل: ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای گردشگری و …. می‌باشند.

اولین اقدام برای اخذ ویزای آلمان چیست؟

ابتدا شرایط خود را بسنجید و سپس طبق شرایط خود، برای دریافت یکی از انواع ویزاهای آلمان اقدام کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!