معرفی و آشنایی با انواع ویزای فرانسه

معرفی و آشنایی با انواع ویزای فرانسه

انواع ویزای فرانسه، کشور فرانسه عضو پیمان شینگن است و انواع ویزای فرانسه در مجموعه ویزاهای شینگن قرار می‌گیرند؛ بنابراین شرایط انواع ویزای فرانسه …

کشور فرانسه یکی از سخت‌ترین شرایط را برای صدور انواع ویزای فرانسه دارد. به همین خاطر ما در این مقاله به انواع ویزای فرانسه اشاره می‌کنیم تا بتوانید با بررسی شرایط ویزای فرانسه و مدارک لازم برای ویزای فرانسه، شرایط خودتان را در نظر بگیرید و یکی از انواع ویزای فرانسه را انتخاب کنید و برای درخواست از طریق سفارت فرانسه اقدام کنید. کشور فرانسه عضو پیمان شینگن است و انواع ویزای فرانسه در مجموعه ویزاهای شینگن قرار می‌گیرند؛ بنابراین شرایط انواع ویزای فرانسه همان شرایط ویزای شینگن است.

ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است. ویزای شنگن کوتاه مدت شامل ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C می‌شود؛ اما ویزای بلند مدت شنگن در گروه ویزای نوع D قرار می‌گیرد. هر یک از ویزا‌های بلندمدت شنگن نیز دارای اقامت بلند مدت هستند. در ادامه بیشتر در رابطه با انواع ویزا‌های کوتاه مدت فرانسه و ویزای بلند مدت فرانسه صحبت می‌کنیم.

انواع ویزای فرانسه | ایران ویزا

انواع ویزای فرانسه

ویزای کوتاه مدت فرانسه

 • ویزای نوع A
  ویزای نوع A فرانسه همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه فرانسه بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، از این ویزا استفاده می‌کنند. افرادی که ویزای نوع A دریافت کنند، حق خروج از محوطه فرودگاه را ندارند.
 • ویزای نوع B
  ویزای نوع B فرانسه، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور فرانسه را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند. این افراد می‌توانند از محوطه فرودگاه خارج شوند و پنج روز در کشور فرانسه اقامت داشته باشند تا بعد مسیر سفر خود را شروع کنند.
 • ویزای نوع C
  ویزای نوع C نیز جزء ویزا‌های کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور فرانسه بمانند. ویزای توریستی فرانسه در این دسته قرار می‌گیرد. افرادی که ویزای نوع C شنگن فرانسه دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد فرانسه شوند.

ویزای توریستی فرانسه

ویزای توریستی فرانسه دارای اعتبار سه ماهه است و جز ویزا‌های کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به فرانسه سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی فرانسه را دریافت نمایند. همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم، ویزای نوع C یکبار ورود، دوباره ورود و چند بار ورود است. بعضی از افراد می‌توانند ویزای مولتی شینگن دریافت کنند که شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر ویزاها دارد.

ویزای بلند مدت فرانسه

ویزای بلند مدت فرانسه شامل ویزای تحصیلی فرانسه، ویزای کاری فرانسه، ویزای پزشکی و درمانی فرانسه، ویزای سرمایه گذاری فرانسه، ویزای بلند مدت فرانسه، ویزای بازنشستگی، تجاری، خود اشتغالی و … می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

 • ویزای نوع D
  ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور فرانسه بمانند. ویزای نوع D به ویزای ملی هم معروف است. در ادامه به انواع ویزای بلند مدت فرانسه اشاره می‌کنیم و مطالبی را در رابطه با شرایط و مدارک آن‌ها عنوان می‌کنیم.

ویزای تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای فرانسه ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی فرانسه می‌تواند به مدت سه تا چهار سال در کشور فرانسه زندگی کنند. البته در صورت ادامه تحصیل می‌توانند مرتب تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای کاری فرانسه

ویزای کاری فرانسه نیز جزء ویزاهای بلندمدت این کشور است و افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور فرانسه و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر فرانسهی دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری فرانسه، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کاری فرانسه بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور فرانسه مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای درمانی فرانسه

ویزای درمانی فرانسه یا همان ویزای پزشکی فرانسه برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه درمان، ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است؛ اما در صورتی که به توصیه پزشک معالج مدت زمان بیشترین لازم باشد تا فرد خارجی در این کشور بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

ویزای سرمایه گذاری فرانسه شامل ویزای خود حمایتی، کارآفرینی، ثبت شرکت و خرید ملک می‌شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و خرید املاک در این کشور اقدام به دریافت ویزای فرانسه می‌کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری فرانسه را آماده کنند و تا زمانی که در این کشور مالیات پرداخت می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند در فرانسه اقامت داشته باشند.

ویزای همراه دانشجویی فرانسه

ویزای همراه دانشجویی فرانسه، جزء انواع ویزای بلند مدت فرانسه است که برای همسر دانشجو و اعضای خانواده او که شامل فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود صادر می‌شود. افرادی که بخواهند در این کشور تحصیل کنند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای ویزای همراه دانشجویی فرانسه خانواده خود را نیز به این کشور دعوت کنند. علاوه بر ویزای همسر یا ویزای همراه دانشجویی فرانسه ویزای این کشور انواع دیگری نیز دارد.

این ویزا‌ها برای افرادی صادر می‌شود که به قصد شرکت در مسابقه‌های ورزشی، شرکت در رویدادهای فرهنگی، نمایشگاه‌های بین‌المللی یا به قصد تجارت و کارآموزی یا ازدواج با اتباع فرانسه به این کشور سفر می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت که انواع ویزای فرانسه متنوع هستند و هر یک از آن‌ها در دسته ویزا‌های بلند مدت یا کوتاه مدت فرانسه قرار می‌گیرد.

ویزای تحصیلی فرانسه | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای فرانسه

یکی از مزایای ویزای فرانسه چیست؟

کشور فرانسه عضو پیمان شینگن است و انواع ویزای فرانسه در مجموعه ویزاهای شینگن قرار می‌گیرند؛ بنابراین شما با داشتن ویزای فرانسه میتوانید به کشور های عوض این منطقه هم سفر کنید.

ویزای شینگن فرانسه دارای چند نوع است؟

ویزای شینگن فرانسه دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است.

محبوب ترین انوع ویزای فرانسه چیست؟

محبوبت ترین نوع های ویزای فرانسه بین مسافران عبارتند از: ویزای توریستی فرانسه، ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کاری ویزای سرمایه گذاری، ویزای نمایشگاهی و ویزای بازدید از خانواده.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!