معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای فنلاند

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای فنلاند

شرایط دریافت انواع ویزای فنلاند با توجه به نوع ویزا متفاوت است. متقاضیان ایرانی که قصد دریافت یکی از انواع ویزای فنلاند دارند، باید شرایط لازم برای اخذ هر یک از این ویزا‌ها را داشته باشند. توجه داشته باشید که ارائه تمکن مالی برای اخذ ویزای فنلاند، دعوت نامه فنلاند و سایر مدارک لازم برای اخذ ویزای فنلاند از طریق سفارت فنلاند مورد نیاز است.

در حال حاضر بسیاری از اتباع ایرانی به قصد تحصیل یا کار به کشور فنلاند سفر می‌کنند، توجه داشته باشید که یکی از ویزا‌های متداول که توسط این کشور صادر می‌شود ویزای تحصیلی است و دانشجویان یا محصلان ایرانی که به قصد تحصیل در دانشگاه‌ها یا مدارس فنلاند اقدام به دریافت ویزای این کشور می‌کنند، افرادی هستند که می‌توانند ویزای تحصیلی فنلاند را بگیرند.

ویزای فنلاند شامل چندین نوع دیگر نیز می‌شود که هر یک شرایط و مدارک خاص خود را دارند. در حال حاضر ویزای فنلاند همان ویزای شینگن است و شرایط آن مانند شرایط ویزای شینگن می‌باشد. ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است. ویزای شنگن کوتاه مدت شامل ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C می‌شود؛ اما ویزای بلند مدت شنگن در گروه ویزای نوع D قرار می‌گیرد.

انواع ویزای فنلاند | سفری دیگر

ویزای کوتاه مدت فنلاند

 • ویزای نوع A
  افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه فنلاند بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، ویزای نوع A دریافت می‌کنند و حق خروج از محوطه فرودگاه را ندارند.
 • ویزای نوع B
  ویزای نوع B فنلاند، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور فنلاند را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند.
 • ویزای نوع C
  ویزای نوع C نیز جزء ویزا‌های کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور فنلاند بمانند. ویزای توریستی فنلاند در این دسته قرار می‌گیرد. افرادی که ویزای نوع C شنگن فنلاند دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد فنلاند شوند.

ویزای توریستی فنلاند

ویزای توریستی فنلاند دارای اعتبار سه ماهه است. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به فنلاند سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی فنلاند را دریافت نمایند.

ویزای بلند مدت فنلاند

ویزای بلند مدت فنلاند شامل ویزای تحصیلی فنلاند، ویزای کاری فنلاند، ویزای پزشکی و درمانی فنلاند، ویزای سرمایه گذاری فنلاند، ویزای بلند مدت فنلاند، ویزای بازنشستگی، تجاری، خود اشتغالی و … می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

 • ویزای نوع D
  ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور فنلاند بمانند. ویزای نوع D به ویزای ملی هم معروف است. در ادامه به انواع ویزای بلند مدت فنلاند اشاره می‌کنیم و مطالبی را در رابطه با شرایط و مدارک آن‌ها عنوان می‌کنیم.

ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای تحصیلی فنلاند برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای فنلاند ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی فنلاند می‌تواند به مدت سه تا چهار سال در کشور فنلاند زندگی کنند. البته در صورت ادامه تحصیل می‌توانند مرتب تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای کاری فنلاند

ویزای کاری فنلاند نیز جزء ویزاهای بلندمدت این کشور است و افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور فنلاند و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر فنلاندی دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری فنلاند، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند.

اعتبار ویزای کاری فنلاند بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور فنلاند مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای درمانی فنلاند

ویزای درمانی فنلاند یا همان ویزای پزشکی فنلاند برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه درمان، ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است؛ اما در صورتی که به توصیه پزشک معالج مدت زمان بیشترین لازم باشد تا فرد خارجی در این کشور بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

ویزای سرمایه گذاری فنلاند

ویزای سرمایه گذاری فنلاند شامل ویزای خود حمایتی، کارآفرینی، ثبت شرکت و خرید ملک می‌شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و خرید املاک در این کشور اقدام به دریافت ویزای فنلاند می‌کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری فنلاند را آماده کنند و تا زمانی که در این کشور مالیات پرداخت می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند در فنلاند اقامت داشته باشند.

ویزای همراه دانشجویی فنلاند

ویزای همراه دانشجویی فنلاند، جزء انواع ویزای بلند مدت فنلاند است که برای همسر دانشجو و اعضای خانواده او که شامل فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود صادر می‌شود. افرادی که بخواهند در این کشور تحصیل کنند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای ویزای همراه دانشجویی فنلاند خانواده خود را نیز به این کشور دعوت کنند. علاوه بر ویزای همسر یا ویزای همراه دانشجویی فنلاند ویزای این کشور انواع دیگری نیز دارد.

این ویزا‌ها برای افرادی صادر می‌شود که به قصد شرکت در مسابقه‌های ورزشی، شرکت در رویدادهای فرهنگی، نمایشگاه‌های بین‌المللی یا به قصد تجارت و کارآموزی یا ازدواج با اتباع فنلاند به این کشور سفر می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت که انواع ویزای فنلاند متنوع هستند و هر یک از آن‌ها در دسته ویزا‌های بلند مدت یا کوتاه مدت فنلاند قرار می‌گیرد.

ویزای بلند مدت فنلاند | سفری دیگر

سوالات متداول انواع ویزای فنلاند

چرا ویزای فنلاند؟

کشور فنلاند جزء کشور های پیمان شینگن است و شما با داشتن ویزای این کشور میتوانید به دیگر کشور های عضو این اتحادیه سفر کنید.

پرطرفدار ترین ویزاهای فنلاند چه نوع ویزاهایی هستند؟

پرطرفدار ترین ویزاهای فنلاند عبارتند از: ویزای توریستی فنلاند، ویزای تحصیلی، ویزای تجاری، ویزای کاری و ویزای سرمایه گذاری.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!