معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای استونی

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای استونی

انواع ویزای استونی، ویزای استونی انواع مختلفی دارد و شما باید با توجه به هدف خود از سفر به این کشور، برای دریافت ویزای مناسب اقدام کنید.

انواع ویزای استونی: استونی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای حوزه شینگن به شمار می‌رود و وضعیت اقتصادی بسیار مناسب و ایده آلی دارد. یکی از جالب‌ترین نکاتی که درخصوص استونی وجود دارد، استفاده از آزادترین شبکه اینترنتی در جهان است. این موضوع باعث حیرت افرادی که به این کشور سفر می‌کنند شده و توجه تمام گردشگران را جلب می‌کند.

با توجه به وضعیت اقتصادی کاملا مناسب استونی، بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت یا سفر این کشور را انتخاب می‌کنند. اگر شما هم قصد سفر به این کشور را دارید، باید بدانید که ورود به این کشور برای شما مستلزم ارائه ویزا است. ویزای استونی انواع مختلفی دارد و شما باید با توجه به هدف خود از سفر به این کشور، برای دریافت ویزای مناسب اقدام کنید. در این مطلب تصمیم داریم انواع ویزای استونی و مدارک مورد نیاز برای هر نوع را به شما معرفی کنیم. همراه ما باشید!

انواع ویزای استونی | ایران ویزا

انواع ویزای استونی از نظر مدت زمان

هرکدام از انواع ویزای استونی برای مدت زمان خاصی اعتبار دارند و متقاضیان هر نوع ویزا در محدوده زمانی مشخصی می‌توانند در این کشور بمانند. شما با توجه به هدف خود از سفر به استونی می‌توانید ویزای این کشور را به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت از سفارت استونی بگیرید. انواع ویزای این کشور از نظر مدت زمان شامل موارد زیر هستند:

 • ویزای شینگن: این ویزا مخصوص افرادی است که قصد اقامت کوتاه مدت در یکی از کشورهای حوزه شینگن را داشته باشند. افرادی که موفق به دریافت این ویزا شوند می‌توانند 90 روز در کشورهای عضو شینگن اقامت داشته باشند. این ویزا نهایتا تا 6 ماه اعتبار دارد.
 • ویزای ملی: ویزای ملی استونی به عنوان ویزای بلند مدت این کشور شناخته می‌شود و شما با این ویزا می‌توانید تا یکسال در این کشور قامت داشته باشید.
 • ویزای ترانزیت: این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ترانزیت از این کشور عبور می‌کنند. این ویزا چندروزه است و با دو نوع ویزای قبلی فرق دارد.

ویزای گردشگری استونی

اگر هدف شما از سفر به کشور استونی گردش و تفریح در این کشور است، ویزای گردشگری و توریستی استونی برای شما مناسب خواهد بود. شما با این ویزا می‌توانید نهایتاً تا 90 روز در کشور استونی بمانید.
مدارک مورد نیاز:

 • دعوتنامه از سمت دوستان یا خانواده به همراه آدرس و شماره تماس آنها در استونی
 • کپی پاسپورت
 • گزارش گردش حساب بانکی در 6 ماه گذشته

ویزای تجاری استونی

ویزای تجاری استونی یکی از انواع ویزای استونی است و برای افرادی که به منظور فعالیت‌های تجاری و بیزینسی وارد این کشور می‌شوند صادر خواهد شد. برای مثال اگر شما برای حضور در جلسات کاری، امضای قراردادهای خاص و… قصد سفر به این کشور را دارید، باید برای اخذ این ویزا اقدام کنید. مدت اقامت شما در استونی با این ویزا باید از 90 روز کمتر باشد و بعد از آن هم تا 180 روز بعد حق دریافت مجدد ویزا را ندارید. اگر در طی این 90 روز قرار است چندبار به منطقه شینگن رفت و آمد کنید، باید ویزای خود را از نوع چندبار ورود بگیرید.

مدارک مورد نیاز:

 • دعوتنامه از سمت یک شرکت تجاری خاص در استونی
 • گواهی رضایت از سمت کارفرما
 • گزارش گردش حساب در 6 ماه گذشته

ویزای تحصیلی استونی

اگر موفق شدید پذیرش یکی از دانشگاه‌های استونی را به دست آورید و یا قصد شرکت در دوره‌های آموزشی خاصی در این کشور را دارید، باید برای دریافت ویزای تحصیلی استونی اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز برای اخذ این نوع ویزا شامل مدارک عمومی شناسایی شما به همراه تاییدیه پذیرشتان در دانشگاه مورد نظر است. همچنین شما باید مدرکی مبنی بر مدت زمان لازم تا اتمام تحصیل خود در این کشور ارائه دهید.

ویزای کاری استونی

ویزای کاری استونی یکی از انواع ویزای استونی است که برای افرادی که تصمیم دارند در این کشور مشغول به کار شوند صادر می‌شود. این ویزا هم به صورت کوتاه مدت و 90 روزه و هم به صورت 2 یا 3 ساله صادر می‌شود. شما می‌توانید ویزای خود را هر 2 سال یکبار تمدید کنید و نهایتاً بعد از 5 سال کار در این کشور، برای اخذ اقامت دائم استونی اقدام نمایید.

نکته مهم: برای دریافت این نوع ویزا، باید یک پیشنهاد کار از استونی داشه باشید.

ویزای سرمایه گذاری استونی

راحت‌ترین نوع ویزای استونی برای ایرانیان ویزی سرمایه گذاری است. اگر شما قصد ثبت یک شرکت در استونی را داشته باشید می‌توانید این نوع ویزا را دریافت کنید. البته شما برای درخواست این نوع ویزا باید حداقل ۱۰۰۰۰۰۰ یورو سرمایه داشته باشید.

ویزا خانوادگی استونی

این نوع ویزا مخصوص افرادی است که در کشور استونی زندگی می‌کنند، اما خانواده آن‌ها ساکن کشور دیگری هستند. چنین افرادی می‌توانند برای اعضای نزدیک خانواده خود دعوتنامه بفرستند. این اعضای نزدیک در استونی شامل: همسر، فرزندان کوچک (حتی فرزندخوانده ها)، فرزندان بزرگسال که در موسسات آموزشی استونی پذیرفته شده باشند، خواهر و برادر کم سن و سال که تحت حضانت قانونی آن شخص باشند و بستگان درجه یک وابسته به آن شخص هستند.

ویزا عشایر دیجیتال

ویزا عشایر دیجیتال یکی از جدیدترین انواع ویزای استونی است که به تازگی توسط وزارت این کشور به وجود آمده است. براساس این ویزا، افرادی که مشاغل دیجیتالی دارند می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند. پس اگر شما به صورت فریلنسری و از راه دور کار می‌کنید، می‌توانید در این کشور مشغول به کار شوید.

شرایط دریافت این ویزا شامل موارد زیر است:

 • متقاضی باید با یکی از شرکت‌های خارجی قرارداد دورکاری داشته باشد یا در یک شرکت خارجی سهام داشته باشد.
 • متقاضی باید بتواند ثابت کند که حقوق و درآمد کافی دارد و گردش حساب 6 ماه گذشته خود را ارائه دهد.

ویزای پزشکی استونی

این ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به دلایل پزشکی مثل نیاز به عمل جراحی به کشور استونی سفر می‌کنند و قصد بهره‌مندی از خدمات درمانی این کشور را دارند.

انواع ویزای استونی از نظر مدت زمان | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای استونی

چرا ویزای کشور استونی؟

استونی یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای حوزه شینگن به شمار می‌رود و وضعیت اقتصادی بسیار مناسب و ایده آلی دارد. یکی از جالب‌ترین نکاتی که درخصوص استونی وجود دارد، استفاده از آزادترین شبکه اینترنتی در جهان است.

بر چه اساس باید نوع ویزای خود را مشخص کنیم؟

شما باید با توجه به هدف خود از سفر به این کشور، برای دریافت ویزای مناسب اقدام کنید.

پرطرفدارترین ویزاهای کشور استونی چه نوع ویزاهایی هستند؟

پرطرفدارترین ویزاهای این کشور عبارتند از: ویزای توریستی، تجاری، تحصیلی، کاری، نمایشگاهی و سرمایه گذاری.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!