معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای هلند

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای هلند

انواع ویزای هلند، کشور هلند یکی از کشورهایی است که شرایط پناهندگی دارد. به همین خاطر برای صدور ویزا سخت گیر است و انواع ویزای هلند محدود هستند.

کشور هلند یکی از کشورهایی است که شرایط پناهندگی دارد. به همین خاطر برای صدور ویزای هلند سخت‌گیری‌های زیادی انجام می‌دهد و انواع ویزای هلند محدود هستند. مقامات کشور هلند تنها سه نوع ویزای توریستی، تحصیلی و کاری را برای متقاضیان صادر می‌کنند. البته باید توجه داشته باشید که باید واجد شرایط ویزای هلند باشید و بتوانید مدارک لازم ویزای هلند را به صورت دقیق آماده و ارائه کنید و برای دریافت ویزا از طریق سفارت هلند اقدام کنید.

با توجه به اینکه کشور هلند عضو پیمان شینگن است، این سه دسته ویزای هلند نیز در مجموعه ویزاهای شینگن قرار می‌گیرند؛ اما انواع آن‌ها محدود‌تر است. در ادامه ابتدا انواع ویزای شینگن را بررسی می‌کنیم و پس از آن راجع به انواع ویزای هلند که در حال حاضر برای شهروندان کشورهای خارجی صادر می‌شود، توضیحاتی را ارائه می‌کنیم. ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است.

انواع ویزای هلند | ایران ویزا

ویزای کوتاه مدت هلند

 • ویزای نوع A
  ویزای نوع A هلند همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه هلند بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، از این ویزا استفاده می‌کنند.
 • ویزای نوع B
  ویزای نوع B هلند، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور هلند را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند.
 • ویزای نوع C
  ویزای نوع C نیز جزء ویزا‌های کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور هلند بمانند. افرادی که ویزای نوع C شنگن هلند دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد هلند شوند.

ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند دارای اعتبار سه ماهه است و جز ویزا‌های کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به هلند سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی هلند را دریافت نمایند. افراد می‌توانند ویزای مولتی شینگن دریافت کنند که شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر ویزا‌ها دارد.

ویزای بلند مدت هلند

 • ویزای بلند مدت هلند شامل ویزای تحصیلی هلند، ویزای کاری هلند، ویزای پزشکی و درمانی هلند و ویزای سرمایه گذاری هلند می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

ویزای‌ نوع D هلند

 • ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور هلند بمانند.

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای هلند ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی هلند می‌توانند تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای کاری هلند

افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور هلند و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر هلندی دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری هلند، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کاری هلند بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور هلند مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای کاری کوتاه مدت هلند

ویزای کاری کوتاه مدت هلند اعتبار سه ماهه دارد و متقاضیان می‌توانند در یک بازه زمانی ۶ ماه به مدت سه ماه در کشور هلند بمانند و کار کنند.

ویزای کاری MVV هلند

این ویزا مختص شهروندان اتحادیه اروپا و کشور استرالیا است که قصد پیوستن به خانواده خود در کشور هلند را دارند.

ویزای کاری بازگشت هلند

اگر فردی موفق به گرفتن یک پیشنهاد کاری در هلند شود و در این کشور مشغول به کار شود، با دریافت ویزای بازگشت هلند می‌تواند به صورت موقت کشور هلند را ترک کند و مجدداً به هلند بازگردد و کار خود را از دست ندهد.

ویزای کاری GVVA هلند

این ویزا دارای شرایط خاصی است و برای افرادی صادر می‌شود که عضو اتحادیه اروپا و خارج از سوئیس هستند. افرادی که پیشنهاد کاری از کارفرمای هلندی داشته باشند برای سفر به هلند نیازمند دریافت این ویزا هستند.

ویزای ملاقات با خانواده هلند

افرادی که از طرف یکی از نزدیکان یا اعضای خانواده خود در کشور هلند دعوت نامه دریافت کنند، باید مدارک لازم را جمع آوری کرده و برای اخذ ویزای ملاقات با خانواده در هلند اقدام کنند. یکی از راحت‌ترین ویزا‌های هلند همین ویزای دیدار دوستان و خانواده است چرا که با داشتن دعوت نامه امکان دریافت این نوع از ویزای هلند راحت‌تر است.

ویزای فرش نارنجی هلند

افرادی که مرتب به دلیل سفرهای کاری به کشور هلند رفت و آمد دارند می‌توانند این نوع از ویزای هلند را دریافت کنند. این ویزا برای چندین بار اعتبار دارد و متقاضیان تنها پس از گذشت ۵ سال مجدداً نیاز به تمدید ویزا دارند و هر بار برای سفر به آلمان نیاز به اخذ ویزا و ارائه مدارک ندارند.

ویزای تجاری هلند

افرادی که قصد انجام فعالیت‌های گسترده تجاری را دارند می‌توانند با دریافت ویزای تجاری هلند در انواع دوره‌های آموزشی، نمایشگاه‌های بین‌المللی، کنفرانس‌های مربوط به کارشان شرکت کنند. ویزای تجاری با ویزای کاری هلند متفاوت است.

ویزای هلند مربوط به مناطق کارائیب

چندین جزیره واقع در دریای کارائیب و متعلق به کشور هلند هستند. متقاضیان برای ورود به این جزایر نیز نیاز به دریافت ویزا دارند؛ بنابراین یک نوع ویزا به نام ویزای منطقه کارائیب هلند برای متقاضیان سفر به این جزایر صادر می‌شود که جزو ویزا‌های کوتاه مدت بوده و شرایط آن مانند شرایط ویزای توریستی هلند است.

ویزای بلند مدت هلند | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای هلند

کشور هلند به صورت کلی چند نوع ویزا برای مسافرین خارجی صادر میکنند؟

مقامات کشور هلند تنها سه نوع ویزای توریستی، تحصیلی و کاری را برای متقاضیان صادر می‌کنند.

یکی از مهم ترین مزایای ویزای هلند چیست؟

کشور هلند جزء کشور های عضو پیما شینگن میباشد و هرفردی ک دارای ویزای هلند باشد میتواند به کشور های عضو پیمان شینگن هم سفر داشته باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!