معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای دانمارک

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای دانمارک

انواع ویزای دانمارک، ویزای دانمارک لازمه ی ورود شما به این کشور است. قبل از تهیه ویزای دانمارک بهتر است تا با انواع ویزای دانمارک آشنایی کامل را پیدا کنید.

دانمارک یک کشور اسکاندیناوی بوده و قدیمی‌ترین کشوری است که پادشاهی داشته و همچنان با عنوان پادشاهی دانمارک شناخته می‌شود. این کشور به جز خود دانمارک که با عنوان کلان شهرهای دانمارک شناخته می‌شود، دارای دو قلمرو خودگردان دیگر با نام‌های جزایر فارو و گرینلند است.

قسمتی که به کلان شهرهای دانمارک معروف است جزء اتحادیه اروپا و حوزه شینگن هستند. دانمارک دارای جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیاری بوده که از سفر به آنجا حتما لذت خواهید برد. البته افراد بسیاری برای تحصیل و کار نیز به این کشور با قدمت می‌روند. برای اینکه با انواع ویزای دانمارک آشنا شوید تا آخر مقاله همراه ما باشید.

انواع ویزای دانمارک | ایران ویزا

ویزای نوع A

جالب است بدانید ویزای نوع A یکی از انواع ویزای دانمارک بوده که به ویزای ترانزیت نیز معروف است و جزء دسته ویزاهای کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. این نوع ویزا مخصوص افرادی است که می‌خواهند از فرودگاه کشور دانمارک به عنوان فرودگاه واسط استفاده کنند. این گونه افراد فقط برای تعویض پرواز خود، به سمت کشور دیگری اجازه ورود به فرودگاه کشور دانمارک (برای چند ساعت) داشته و حق خروج از فرودگاه را ندارند تا زمان پرواز فرا برسد.

ویزای نوع B

ویزای نوع B شبیه ویزای نوع A بوده ولی یک تفاوت دارد. این نوع ویزا نیز مانند ویزای نوع قبل جزء ویزاهای کوتاه مدت و ترانزیتی است و از فرودگاه این کشور به عنوان فرودگاه واسط استفاده می‌شود. تفاوت این نوع ویزا با نوع قبلی در این است که متقاضی این نوع از انواع ویزای دانمارک می‌تواند حداکثر به مدت 5 روز در دانمارک باشد و حق خروج از فرودگاه را نیز دارد؛ اما بعد از گذشت 5 روز حتما باید دانمارک را به مقصد نهایی ترک کند.

ویزای نوع C

این نوع ویزا مخصوص گردشگران و توریست‌ها بوده و ویزای شینگن اصلی، این نوع از انواع ویزای دانمارک است. شخصی که این نوع ویزا را اخذ می‌کند، می‌تواند به راحتی به تمام کشورهای حوزه شینگن سفر کند و از جاذبه‌های توریستی همه این کشورها لذت ببرد. اگر قصدتان سفر کردن و لذت بردن از جاذبه‌های گردشگری است، کافی است این نوع ویزا را اخذ کنید. ویزای نوع C جزء دسته ویزاهای کوتاه مدت محسوب می‌شود.

زمانی که اولین بار به شما این نوع ویزا تعلق می‌گیرد مدت آن 3 ماهه بوده و شما در مدت گفته شده، اجازه دارید 30 روز در این کشور و دیگر کشورهای حوزه شینگن تردد کنید. در اخذ ویزاهای دوم به بعد به شما ویزای 6 ماهه داده می‌شود و شما می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که 3 ماه از این 6 ماه را از کشور دانمارک و دیگر کشورهای حوزه شینگن دیدن کنید. حال ممکن است این سه ماه پشت سر هم باشد و یا اینکه به صورت منقطع از این 3 ماه استفاده کنید. فردی که ویزای نوع C اخذ می‌کند، اجازه کسب و کار و اقامت بیش از 3 ماه برای وی امکان‌پذیر نیست.

ویزای نوع D

ویزای نوع D از انواع ویزای دانمارک بوده که جزء دسته ویزاهای بلند مدت محسوب می‌شود. با داشتن این نوع ویزا می‌توانید بیش‌تر از 3 ماه در این کشور اقامت داشته باشید و با توجه به نوع ویزای خود به فعالیت بپردازید. مزیت این نوع ویزا این است که می‌توانید به دیگر کشورهای حوزه شینگن به عنوان توریست سفر کنید اما در دیگر کشورها اجازه اقامت طولانی مدت یا کسب و کار را ندارید.

ویزای نوع D به چند دسته تقسیم می‌شود که با توجه به نوع فعالیتی که در کشور دانمارک می‌خواهید داشته باشید، باید ویزای مد نظر را تهیه کنید. در ادامه با این دسته بندی آشنا می‌شوید:

ویزای تحصیلی و دانشجویی دانمارک

اگر قصد تحصیل در کشور دانمارک را دارید بهتر است ویزای تحصیلی دانمارک که از انواع ویزای دانمارک است را اخذ کنید. با داشتن این نوع ویزای بلند مدت می‌توانید در طول تحصیل خود در این کشور زندگی کنید. حدود یک ماه قبل از شروع سال تحصیلی می‌توانید در دانمارک حضور داشته باشید و بعد از گذشت 14 روز بعد از اتمام تحصیل نیز باید کشور را ترک کنید؛ مگر اینکه کاری پیدا کرده باشید و در این صورت باید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید.

ویزای کاری دانمارک

اگر قرارداد کاری در دانمارک دارید و موفق شده‌اید در این کشور یک کار مناسب پیدا کنید، می‌توانید درخواست ویزای کاری که بلند مدت است، اخذ کنید. البته در این صورت به جزء اطلاعات خودتان، باید اطلاعات کارفرما را نیز به طور کامل به سفارت دانمارک تحویل دهید.

ویزای همراه دانمارک

یکی از ویزاهایی که دارای مزیت‌های زیادی است، ویزای همراه دانمارک است. این نوع از انواع ویزای دانمارک برای فردی صادر می‌شود که یکی از اقوام درجه یک او یعنی پدر، مادر، فرزندان یا همسر وی در دانمارک زندگی می‌کنند. با گرفتن این نوع ویزای بلند مدت که مدت آن دو سال است می‌توانید علاوه بر اینکه کنار خانواده خود زندگی می‌کنید، به تحصیل رایگان و کسب و کار بپردازید.

در این مدت می‌توانید به کشورهای حوزه شینگن نیز سفر گردشگری داشته باشید. بعد از گذشت 2 سال اگر کار مناسبی پیدا کردید و قصد ماندن داشته باشید، می‌توانید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و به صورت بلند مدت در آنجا بمانید.

دیگر انواع ویزای دانمارک و چگونگی اخذ آنها

علاوه بر آنچه در مورد انواع ویزای دانمارک گفته شد، انواع دیگری مانند ویزای بلند مدت سرمایه گذاری، ویزای درمان پزشکی و ویزای تجاری و رسمی برای جلسه‌های کاری با ارائه مدارک قابل اخذ است. با توجه به اینکه دانمارک یکی از کشورهای شاد دنیا محسوب می‌شود و افراد زیادی علاقه‌مند به اخذ ویزاهای کوتاه مدت و بلند مدت این کشور هستند، برای اخذ ویزا به موقع اقدام کنید و حداقل 3 ماه قبل از سفر خود، اقدام نمایید.

با توجه به اینکه برای اخذ ویزای دانمارک، مصاحبه پیش رو دارید؛ بهتر است آمادگی لازم را داشته باشید. اگر در اولین مصاحبه موفق نشوید، در مصاحبه‌های دیگر کار شما سخت می‌شود. به همین منظور بهتر است کار را با شرکت‌های معتبری چون ایران ویزا پیش ببرید تا در زمان کوتاهی، ویزای دانمارک خود را اخذ کنید.

دیگر انواع ویزای دانمارک و چگونگی اخذ آنها | ایران ویزا

سوالات متداول انواع یوزای دانمارک

چرا ویزای دانمارک؟

قسمتی که به کلان شهرهای دانمارک معروف است جزء اتحادیه اروپا و حوزه شینگن هستند. دانمارک دارای جاذبه‌های توریستی و گردشگری بسیاری بوده که از سفر به آنجا حتما لذت خواهید برد.

پرطرفدار ترین نوع ویزای دانمارک کدام است؟

پر طرفدار ترین نوع ویزاهای دانمارک عبارتند از: ویزای توریستی، تحصیلی، تجاری، کاری، نمایشگاهی و سرمایه گذاری هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!