معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای اتریش

معرفی و آشنایی کامل با انواع ویزای اتریش

انواع ویزای اتریش، برای شهروندان کشورهای خارجی صادر می‌شود، شامل ویزای توریستی اتریش، ویزای تحصیلی اتریش و ویزای کاری اتریش می‌شود

اتریش مانند سایر کشورهای اروپایی در سال‌های اخیر برای صدور انواع ویزای اتریش، شرایط سختی را در نظر گرفته است؛ بنابراین افرادی که قصد دریافت هر یک از انواع ویزای اتریش را داشته باشند، باید علاوه بر آماده کردن مدارک لازم برای اخذ ویزای اتریش، یک دعوت نامه، گواهی تمکن مالی، نامه اشتغال به کار، گردش حساب سه ماه آخر و تاریخچه سفری قابل قبولی ارائه کند تا بتواند یکی از ویزاهای شینگن اتریش را دریافت کند.

انواع متداول ویزای اتریش که برای شهروندان کشورهای خارجی صادر می‌شود، شامل ویزای توریستی اتریش، ویزای تحصیلی اتریش و ویزای کاری اتریش می‌شود؛ اما برخی دیگر از انواع ویزای اتریش نیز در شرایط خاص برای متقاضیان از طریق سفارت اتریش صادر می‌شود به عنوان مثال ویزای درمانی، ویزای بلند مدت اتریش، ویزای تجاری اتریش و … در ادامه بحث ابتدا شرایط ویزای شینگن را مورد بررسی قرار می‌دهیم. سپس به معرفی انواع ویزای شینگن اتریش می‌پردازیم. ویزای شینگن دارای دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت است.

انواع ویزای اتریش | ایران ویزا

انواع ویزای اتریش

ویزای کوتاه مدت اتریش

 • ویزای نوع A
  ویزای نوع A اتریش همان ویزای ترانزیت فرودگاهی است. افرادی که قصد دارند تنها چند ساعت در فرودگاه اتریش بمانند و به کشور دیگری پرواز کنند، از این ویزا استفاده می‌کنند. افرادی که ویزای نوع A دریافت کنند، حق خروج از محوطه فرودگاه را ندارند.
 • ویزای نوع B
  ویزای نوع B اتریش، برای افرادی صادر می‌شود که قصد اقامت پنج روزه در کشور اتریش را دارند و می‌خواهند به صورت زمینی به کشور دیگری بروند.
 • ویزای نوع C
  ویزای نوع C نیز جزء ویزا‌های کوتاه مدت است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند به مدت ۹۰ روز در کشور اتریش بمانند. افرادی که ویزای نوع C شنگن اتریش دریافت کنند، اجازه اقامت ۱۸۰ روزه در منطقه شینگن دارند و می‌توانند با توجه به نوع ویزا یک بار، دوبار یا چند بار به کشورهای منطقه شنگن سفر کنند و مجدداً وارد اتریش شوند.

ویزای توریستی اتریش

ویزای توریستی اتریش دارای اعتبار سه ماهه است و جز ویزا‌های کوتاه مدت این کشور محسوب می‌شود. افرادی که به قصد گردشگری، دیدار دوستان و خانواده و یا سفرهای کاری کوتاه مدت به اتریش سفر می‌کنند، باید ویزای کوتاه مدت توریستی اتریش را دریافت نمایند. همانطور که در بخش پیش اشاره کردیم، ویزای نوع C یکبار ورود، دوباره ورود و چند بار ورود است. بعضی از افراد می‌توانند ویزای مولتی شینگن دریافت کنند که شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر ویزاها دارد.

ویزای بلند مدت اتریش

ویزای بلند مدت اتریش شامل ویزای تحصیلی اتریش، ویزای کاری اتریش، ویزای پزشکی و درمانی اتریش، ویزای سرمایه گذاری اتریش، ویزای بلند مدت اتریش، ویزای بازنشستگی، تجاری، خود اشتغالی و … می‌شود. هر یک از این ویزا‌ها دارای مدارک مربوط به خود هستند و همه آن‌ها در دسته ویزای نوع D شنگن قرار می‌گیرند.

 • ویزای نوع D
  ویزای نوع D دارای اقامتی بیشتر از ۹۰ روز است. افرادی که این ویزا را دریافت کنند، می‌توانند بیشتر از سه ماه در خاک کشور اتریش بمانند. ویزای نوع D به ویزای ملی هم معروف است. در ادامه به انواع ویزای بلند مدت اتریش اشاره می‌کنیم و مطالبی را در رابطه با شرایط و مدارک آن‌ها عنوان می‌کنیم.

ویزای تحصیلی اتریش

ویزای تحصیلی اتریش برای دانشجویان بین‌المللی و متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز تحصیلی این کشور صادر می‌شود. با توجه به اینکه یکی از انواع ویزای اتریش ویزای تحصیلی است، دانشجویانی که بتوانند از مراکز آموزشی و دانشگاه‌های این کشور نامه پذیرش بگیرند، با ارائه نامه پذیرش و آماده کردن مدارک لازم ویزای تحصیلی اتریش می‌تواند به مدت سه تا چهار سال در کشور اتریش زندگی کنند. البته در صورت ادامه تحصیل می‌توانند مرتب تا پایان مدت تحصیلات اقامت خود را تمدید کنند.

ویزای کاری اتریش

ویزای کاری اتریش نیز جزء ویزاهای بلندمدت این کشور است و افرادی که بتوانند یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری از داخل کشور اتریش و از طرف کارفرما یا شرکت معتبر اتریشی دریافت کنند، می‌توانند با ارائه این دعوت نامه به همراه سایر مدارک لازم برای ویزای کاری اتریش، ویزای نوع D را دریافت کنند و به مدت طولانی در این کشور اقامت داشته باشند. اعتبار ویزای کاری اتریش بیشتر از ۹۰ روز است و تا زمانی که متقاضی در کشور اتریش مشغول به کار شود و قرارداد کاری خود را تمدید کند، می‌تواند اقامت خود را نیز همچنان تمدید کند.

ویزای درمانی اتریش

ویزای درمانی اتریش یا همان ویزای پزشکی اتریش برای افرادی صادر می‌شود که به قصد ادامه درمان، ویزای این کشور را دریافت می‌کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا سه ماه است؛ اما در صورتی که به توصیه پزشک معالج مدت زمان بیشترین لازم باشد تا فرد خارجی در این کشور بماند، می‌تواند ویزای خود را تمدید کند.

ویزای سرمایه گذاری اتریش

ویزای سرمایه گذاری اتریش شامل ویزای خود حمایتی، کارآفرینی، ثبت شرکت و خرید ملک می‌شود. افرادی که به قصد سرمایه گذاری، راه اندازی کسب و کار و خرید املاک در این کشور اقدام به دریافت ویزای اتریش می‌کنند، باید مدارک مورد نیاز برای ویزای سرمایه گذاری اتریش را آماده کنند و تا زمانی که در این کشور مالیات پرداخت می‌کنند و سرمایه گذاری می‌کنند می‌توانند در اتریش اقامت داشته باشند.

ویزای همراه دانشجویی اتریش

ویزای همراه دانشجویی اتریش، جزء انواع ویزای بلند مدت اتریش است که برای همسر دانشجو و اعضای خانواده او که شامل فرزندان زیر ۱۸ سال می‌شود صادر می‌شود. افرادی که بخواهند در این کشور تحصیل کنند، می‌توانند با ارائه مدارک لازم برای ویزای همراه دانشجویی اتریش خانواده خود را نیز به این کشور دعوت کنند. علاوه بر ویزای همسر یا ویزای همراه دانشجویی اتریش ویزای این کشور انواع دیگری نیز دارد.

این ویزا‌ها برای افرادی صادر می‌شود که به قصد شرکت در مسابقه‌های ورزشی، شرکت در رویدادهای فرهنگی، نمایشگاه‌های بین‌المللی یا به قصد تجارت و کارآموزی یا ازدواج با اتباع اتریش به این کشور سفر می‌کنند. به همین خاطر می‌توان گفت که انواع ویزای اتریش متنوع هستند و هر یک از آن‌ها در دسته ویزا‌های بلند مدت یا کوتاه مدت اتریش قرار می‌گیرد.

ویزای همراه دانشجویی اتریش | ایران ویزا

سوالات متداول انواع ویزای اتریش

انواع ویزای کوتاه مدت اتریش چه نام دارند؟

ویزاهای کوتاه مدت اتریش شامل: ویزای نوع A، ویزای نوع B و ویزای نوع C هستند.

انواع ویزای بلند مدت اتریش چه نام دارند؟

ویزاهای بلند مدت اتریش، ویزای نوع D است.

محبوب ترین ویزاهای کشور اتریش چه نام دارند؟

محبوب ترین ویزاهای اتریش عبارتند از: ویزای توریستی اتریش، ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای تجاری، ویزای سرمایه گذاری، ویزای نمایشگاهی و ویزای دیدار با خانواده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!