مدارک مورد نیاز ویزای سوئد | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای سوئد | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای سوئد، از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد می‌توان به دعوت‌نامه اشاره کرد. متقاضیان دریافت انواع ویزای سوئد اگر …

مدارک مورد نیاز ویزای سوئد: کشور سوئد یکی از کشورهای اروپایی منطقه شنگن است و برای ایرانیانی که قصد اخذ ویزای این کشور را دارند، شرایط بسیار دشواری را در نظر گرفته است؛ بنابراین اگر قصد سفر به کشور سوئد را دارید و یا به‌منظور دریافت ویزای تحصیلی سوئد، ویزای کاری سوئد یا ویزای توریستی سوئد اقدام کرده‌اید باید ابتدا از قوانین و شرایط ویزای سوئد اطلاع داشته باشید تا بتوانید بر اساس نوع ویزایی که انتخاب کرده‌اید، مدارک موردنیاز ویزای سوئد را فراهم کنید و به کنسولگری این کشور تحویل دهید. متقاضیان دریافت ویزای سوئد برای آغاز مراحل اخذ ویزای سوئد باید ابتدا از طریق وب‌سایت سفارت سوئد وقت سفارت بگیرند.

معمولاً دو ماه بعد از گرفتن وقت سفارت به‌صورت اینترنتی متقاضیان می‌توانند به‌صورت حضوری به کنسولگری این کشور مراجعه کنند و مدارک موردنیاز ویزای سوئد را تحویل دهند. لازم به ذکر است که ازجمله قوانین مهم برای اخذ ویزای سوئد، دارا بودن گردش حساب سه ماه آخر متقاضی، گواهی تمکن مالی و دعوت‌نامه است. حتی با داشتن گواهی تمکن مالی و گردش حساب، بدون ارائه دعوت‌نامه سوئد ممکن نیست بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

توصیه ما این است که هم‌وطنان عزیز از کشورهای دیگر که عضو حوزه شینگن هستند، برای دریافت ویزای سوئد اقدام کنند تا راحت بتوانند ویزای این کشور را بگیرند. در این مقاله قصد داریم مدارک لازم برای ویزای سوئد را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس | ایران ویزا

مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد

مدارک مورد نیاز ویزای سوئد: از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد می‌توان به دعوت‌نامه اشاره کرد. متقاضیان دریافت انواع ویزای سوئد اگر بتوانند یک دعوت‌نامه معتبر از طرف اقوام دوستان و یا شرکت‌های معتبر سوئدی ارائه کنند، راحت‌تر می‌توانند ویزای سوئد را بگیرند. دعوت‌نامه باید حتماً هدف فرد از سفر به سوئد را مشخص کند و فردی که دعوت‌نامه را ارسال می‌کند، باید هزینه‌های مربوط به زندگی فرد مهمان را تأمین کند و با ارائه ضمانت‌نامه در دعوت‌نامه این موضوع را نشان دهد. البته شرایط دعوت‌نامه سوئد باید رعایت شود؛ اما در این مقاله تنها به مدارک لازم ویزای سوئد اشاره می‌کنیم.

دومین نکته‌ای که برای آماده کردن مدارک ویزای سوئد باید بدانید این است که متقاضیان باید گواهی تمکن مالی داشته باشند و آن را به افسر سفارت سوئد تحویل دهند. در ضمن ارائه گردش حساب سه ماه آخر متقاضی موردنیاز است. چراکه میزان تراکنش‌های انجام‌شده موردبررسی قرار می‌گیرد. به‌ هرحال تمام مدارک موردنیاز برای ویزای سوئد باید بتواند افسر سفارت را قانع کند که فرد مورد نظر قصد ماندن در کشور سوئد را ندارد و تنها برای تحصیل، گردشگری یا تجارت به این کشور سفر می‌کند و مجدداً قصد دارد به کشور خودش برگردد. در ادامه مدارک موردنیاز ویزای سوئد را عنوان می‌کنیم.

فرم درخواست برای ویزای سوئد

متقاضیان دریافت ویزای سوئد ابتدا باید فرم درخواست ویزا را بدون کوچک‌ترین اشتباه تکمیل کنند. این فرم ابتدا به‌صورت آنلاین در وب‌سایت رسمی کنسولگری سوئد تکمیل می‌شود؛ اما باید یک نسخه چاپی امضا شده نیز از این فرم داشته باشند تا هنگام مراجعه حضوری به سفارت سوئد تحویل دهند.

مدارک هویتی متقاضی برای ویزای سوئد

مدارک هویتی متقاضی شامل شناسنامه، کارت ملی، وضعیت تعهل، سند ازدواج، تعداد فرزندان و سایر موارد دیگر می‌باشد که همگی باید به‌صورت اصل و به همراه کپی آن‌ها به سفارت سوئد تحویل داده شوند. تمامی مدارک هویتی و سایر مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد باید توسط دارالترجمه‌های معتبر ترجمه شده باشند.

گذرنامه متقاضی برای ویزای سوئد

متقاضیان دریافت ویزای سوئد باید گذرنامه معتبری ارائه کنند که حداقل ۷ ماه اعتبار داشته باشد و دو صفحه آن خالی باشد تا مهر‌های سفارت در این دو صفحه درج شوند.

عکس متقاضی برای ویزای سوئد

متقاضی باید چهار قطعه عکس که جدید و با زمینه سفید باشد ارائه کند. شرایط عکس ویزای سوئد مانند سایر ویزاهای است.

گواهی اشتغال به کار برای ویزای سوئد

افرادی که مشغول به کار هستند، می‌توانند با ارائه گواهی اشتغال به کار و مدارک مربوط به بیمه تأمین اجتماعی این مورد را ثابت کنند و افرادی که مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند گواهی اشتغال به تحصیل ارائه کنند.
گواهی تمکن مالی که دارای مهر و سربرگ رسمی بانک است، سابقه بیمه تأمین اجتماعی، پرینت حساب سه ماهه آخر متقاضی، بیمه نامه مسافرتی به مبلغ ۳۰ هزار یورو، رزرو بلیط هواپیما و بلیط هتل، سند ملکی شامل موارد لازم برای دریافت ویزای سوئد هستند.

مدارک هویتی متقاضی برای ویزای سوئد | ایران ویزا

سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای سوئیس

یکی از مهم ترین مدارک ویزای سوئد جه مدرکی میباشد؟

از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای سوئد می‌توان به دعوت‌نامه اشاره کرد.

یکی از نکات قابل توجه در مورد مدارک مورد نیاز ویزای سوئد چیست؟

برای آماده کردن مدارک ویزای سوئد باید بدانید این است که متقاضیان باید گواهی تمکن مالی داشته باشند و آن را به افسر سفارت سوئد تحویل دهند. در ضمن ارائه گردش حساب سه ماه آخر متقاضی موردنیاز است.

مدارک هویتی برای اخذ ویزای سوئد شامل چه مدارکی است؟

مدارک هویتی متقاضی شامل شناسنامه، کارت ملی، وضعیت تعهل، سند ازدواج، تعداد فرزندان و سایر موارد دیگر می‌باشد که همگی باید به‌صورت اصل و به همراه کپی آن‌ها به سفارت سوئد تحویل داده شوند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!