مدارک مورد نیاز ویزای لهستان | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای لهستان | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای لهستان، شما متقاضیان عزیز برای اخذ ویزای کشور لهستان، باید پس از دریافت وقت سفارت، مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در زمان مراجعه حضوری …

کشور لهستان، جز کشورهایی است که سالانه افراد زیادی از سر تا سر دنیا، به آن جا سفر می‌کنند. تمامی این افراد برای سفر به لهستان، باید ویزا دریافت کنند که برای این کار، باید به سفارت لهستان مراجعه نمایند. در زمان مراجعه، باید مدارکی را با خود به همراه داشته باشند تا بتوانند ویزا کشور لهستان را دریافت کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید به کشور لهستان سفر کنید، ممکن است سوال کنید که مدارک مورد نیاز ویزای لهستان، کدامند؟ برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای لهستان | ایران ویزا

مهم‌ ترین مدارک مورد نیاز ویزای لهستان

شما متقاضیان عزیز برای اخذ ویزای کشور لهستان، باید پس از دریافت وقت سفارت، مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در زمان مراجعه حضوری، تمامی آن‌ها را به همراه داشته باشید. فراموش نکنید که علاوه بر مدارک، باید مبلغی را نیز به همراه داشته باشید. زیرا، پس از پر کردن فرم‌های مربوطه و ارائه مدارک، باید مبلغی را به حساب سفارت لهستان واریز کنید. لازم به ذکر است تا بدانید که مدارک مورد نیاز ویزای لهستان، به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می‌شوند. در واقع، برخی از مدارک برای همه متقاضیان اخذ ویزا می‌باشند و برخی دیگر از مدارک بر اساس نوع ویزای درخواستی، متفاوت می‌باشند.

بنابراین، شما عزیزان ابتدا باید با تمامی مدارک عمومی آشنا شده و آن‌ها را آماده کنید. سپس، طبق نوع ویزایی که می‌خواهید ( ویزای کاری، تحصیلی، تجاری، درمانی و … )، مدارک اختصاصی را نیز تهیه کرده و آماده نمایید. تمامی مدارک مورد نیاز ویزای لهستان، به شرح زیر می‌باشند:

مدارک عمومی ویزای لهستان

شما متقاضیان گرامی اخذ ویزای کشور لهستان، برای دریافت تمامی ویزاها، باید همه این مدارک عمومی را با خود به همراه داشته و به سفارت لهستان، تحویل دهید. تعدادی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز ویزای لهستان، شامل موارد زیر می‌باشند:

  • تمامی مدارک هویتی اعم از: اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی شناسنامه ( کپی از تمام صفحه‌های شناسنامه )
  • اصل و کپی گذرنامه‌ای که دارای 3 الی 6 ماه اعتبار است. ( کپی از تمامی صفحه‌های گذرنامه )
  • اصل و کپی بیمه مسافرتی و یا بیمه پزشکی ( ارزش بیمه باید 30 هزار یورو باشد. )
  • خرید و یا رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور لهستان
  • رزرو هتل در کشور لهستان ( مدت زمان رزرو هتل، باید بر اساس روزهای ماندن شما در هتل باشد. )
  • دریافت گردش حساب 3 الی 6 ماه اخیر و دریافت تمکن مالی از بانک مربوطه
  • 2 عدد عکس با پس زمینه سفید که در 4 ماه اخیر گرفته شده باشد.
  • ارائه سند مالکیت متقاضی ( در صورت وجود )

مدارک اختصاصی ویزای کاری لهستان

شما متقاضیان عزیز اگر تصمیم دارید تا برای کار کردن به کشور لهستان بروید، باید به شرکت و یا موسسه مربوط به حرفه خود درخواستی ارسال کنید. در صورتی که درخواست شما مورد قبول واقع شود، در آن صورت دعوتنامه‌ای برای شما ارسال خواهد شد که شما باید این دعوتنامه را به سفارت لهستان تحویل دهید. علاوه بر این، باید قرارداد استخدام و گواهی عدم اعتراض کارفرمای خودتان را نیز ارائه دهید. اما، اگر شما تصمیم ندارید تا در شرکت و یا موسسه‌ای مشغول به کار شوید و می‌خواهید که خودتان کسب و کاری را راه اندازی کنید، باید پروانه کسب و کارتان را به سفارت تحویل دهید.

مدارک اختصاصی ویزای تحصیلی لهستان

اگر که می‌خواهید برای ادامه تحصیل به کشور لهستان بروید، ابتدا باید به دانشگاه و مدرسه مورد نظر خود درخواستی را ارسال کنید. در صورت تایید شدن، مدرسه و یا دانشگاه برای شما دعوتنامه‌ای ارسال خواهد کرد. شما علاوه بر مدارک عمومی، باید این دعوتنامه را نیز با خود به همراه داشته باشید. البته، به یاد داشته باشید که حتما تمامی سوابق تحصیلی و مدرک اثبات‌کننده ثبت نام خودتان را نیز به همراه داشته باشید.

مدارک اختصاصی ویزای پزشکی لهستان

کشور لهستان، جز کشورهایی است که بیمارستان‌های مجهز و بهترین پزشکان را دارد. به همین دلیل، اگر به دنبال درمان هستید، می‌توانید کشور لهستان را انتخاب کنید. شما باید یک بیمارستان را برگزینید و برای آن، درخواست درمانتان را ارسال نمایید. در صورتی که درخواست شما تایید شود، شما می‌توانید به سفارت مراجعه کرده و با ارائه دعوتنامه و سوابق پزشکی خود، ویزای پزشکی را دریافت کنید.

مدارک اختصاصی ویزای پزشکی لهستان | ایران ویزا

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشیتم تا شما متقاضیان اخذ ویزای کشور لهستان را با مهم‌ترین مدارک مورد نیاز ویزای این کشور آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما در زمان مقرر به سفارت لهستان مراجعه کرده و تمامی مدارک مورد نیاز ویزای لهستان را به این سفارت تحویل دهید. در غیر این صورت، حتی اگر یک مدرک را ارائه ندهید، ممکن است که درخواست شما رد شود. اگر در این زمینه سوالی دارید و یا در زمان مراجعه به سفارت لهستان با مشکلی رو به رو شدید، می‌توانید از همکاران ما یاری بگیرید.


سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای لهستان

پس از دریافت وقت سفارت باید چه کرد؟

شما متقاضیان عزیز برای اخذ ویزای کشور لهستان، باید پس از دریافت وقت سفارت، مدارک مورد نیاز را آماده کرده و در زمان مراجعه حضوری، تمامی آن‌ها را به همراه داشته باشید.

مدارک عمومی ویزای لهستان چیست؟

تمامی مدارک هویتی اعم از: اصل و کپی کارت ملی، اصل و کپی شناسنامه ( کپی از تمام صفحه‌های شناسنامه )
اصل و کپی گذرنامه‌ای که دارای 3 الی 6 ماه اعتبار است. ( کپی از تمامی صفحه‌های گذرنامه )
اصل و کپی بیمه مسافرتی و یا بیمه پزشکی ( ارزش بیمه باید 30 هزار یورو باشد. )
خرید و یا رزرو بلیط رفت و برگشت به کشور لهستان
رزرو هتل در کشور لهستان ( مدت زمان رزرو هتل، باید بر اساس روزهای ماندن شما در هتل باشد. )
دریافت گردش حساب 3 الی 6 ماه اخیر و دریافت تمکن مالی از بانک مربوطه
2 عدد عکس با پس زمینه سفید که در 4 ماه اخیر گرفته شده باشد.
ارائه سند مالکیت متقاضی ( در صورت وجود )

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی لهستان چه مدارکی است؟

اگر که می‌خواهید برای ادامه تحصیل به کشور لهستان بروید، ابتدا باید به دانشگاه و مدرسه مورد نظر خود درخواستی را ارسال کنید. در صورت تایید شدن، مدرسه و یا دانشگاه برای شما دعوتنامه‌ای ارسال خواهد کرد. شما علاوه بر مدارک عمومی، باید این دعوتنامه را نیز با خود به همراه داشته باشید. البته، به یاد داشته باشید که حتما تمامی سوابق تحصیلی و مدرک اثبات‌کننده ثبت نام خودتان را نیز به همراه داشته باشید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!