مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی | معرفی – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی | معرفی – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی، شرایط و مدارک موردنیاز ویزای اسلواکی باید بر اساس اطلاعیه‌های جدید کنسولگری این کشور آماده شود. متقاضیان دریافت …

شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی باید بر اساس اطلاعیه‌های جدید کنسولگری این کشور آماده شود. متقاضیان دریافت انواع ویزای اسلواکی باید اطلاعات کافی درباره قوانین و مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی داشته باشند. در حال حاضر با توجه به اینکه ویزای کوتاه‌مدت اسلواکی تنها در موارد اضطراری و به‌صورت سیاسی و تجاری صادر می‌شود، افرادی که به دلایل تجاری، قصد سفر توریستی و کوتاه‌مدت به کشور اسلواکی را دارند، باید از طرف شریک تجاری خود در این کشور تأییدیه وزارت اقتصاد اسلواکی را بگیرند و مدارک لازم برای دریافت ویزا را ارائه کنند.

اما افرادی که قصد دریافت انواع ویزای بلندمدت اسلواکی، مانند ویزای تحصیلی را دارند، باید برای ارائه مدارک لازم سفارت اسلواکی از سفارت این کشور وقت بگیرند و به‌صورت حضوری به کنسولگری مراجعه کنند. سفارت اسلواکی وقت مصاحبه ندارد؛ اما متقاضیان دریافت ویزای این کشور پس از آماده کردن مدارک قانونی و معتبر باید به‌صورت حضوری به دفتر کنسولگری مراجعه کنند و علاوه بر پرداخت هزینه‌ها و انجام امور مربوط به ثبت اثرانگشت، مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی را به‌صورت حضوری تحویل دهند. در این نوشتار قصد داریم انواع مدارک لازم برای ویزای کشور اسلواکی را موردبررسی قرار دهیم با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی | یوروپ تورز

مدارک لازم برای ویزای اسلواکی

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی: متقاضیان دریافت انواع ویزای اسلواکی باید در دو نوبت مدارک لازم برای ویزای این کشور را ارائه کنند. اولین مرحله هنگام ثبت درخواست به‌صورت آنلاین است. به این صورت که افرادی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند، باید ابتدا از طریق وب‌سایت رسمی کنسولگری اسلواکی وقت سفارت بگیرند و به‌صورت اینترنتی فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند. در این مرحله متقاضیان باید برخی از مدارک موردنیاز مانند اطلاعات شخصی و مدارک هویتی را با فرمت‌های تعیین‌شده بارگذاری نمایند تا بتواند وقت سفارت اسلواکی بگیرند.

معمولاً از یک تا سه ماه طول می‌کشد تا وقت سفارت اسلواکی برای متقاضیان در نظر گرفته شود. در تاریخ و ساعت مشخص‌شده متقاضی باید به‌صورت حضوری به سفارت اسلواکی مراجعه کند و مدارک زیر را به‌صورت تمام و کمال تحویل افسر سفارت دهد. توجه داشته باشید که تمامی مدارک باید از طریق دارالترجمه‌های معتبر ترجمه‌شده باشند و دارای مهر رسمی دارالترجمه باشند.

• فرم درخواست ویزای اسلواکی

همان‌طور که در ابتدای بحث اشاره کردیم فرم درخواست ویزای اسلواکی باید در اولین مرحله توسط به‌صورت اینترنتی تکمیل شود؛ اما پرینت این فرم نیز باید به‌صورت دستی تکمیل شود و دارای امضا باشد. یکی از مدارکی که در روز مراجعه به سفارت باید تحویل داده شود، پرینت تکمیل‌شده فرم درخواست ویزای اسلواکی است.

• برگه تعیین وقت سفارت

هنگام مراجعه به وب‌سایت سفارت اسلواکی، یک وقت سفارت حضوری تعیین می‌شود. پرینت این برگه نیز در هنگام مراجعه حضوری باید ارائه شود.

• مدارک شناسایی متقاضی

تمامی مدارک شناسایی متقاضی مانند شناسنامه و کارت ملی باید به همراه ترجمه مرتب و طبقه‌بندی‌شده تحویل افسر سفارت داده شود.

• اسناد ملکی

افرادی که قصد دریافت ویزای اسلواکی را داشته باشند، باید اصل سند ملکی به همراه ترجمه آن را ارائه کنند.

• رزرو بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما به اسلواکی

یکی از شرایط دریافت ویزای اسلواکی رزرو بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما است تا افسر سفارت قانع شود که شما یک برنامه سفر مشخص دارید و در تاریخ مشخصی به این کشور وارد می‌شوید و مجدداً به کشور خودتان باز می‌گردید.

• رزرو هتل

ارائه مدارک مربوط به رزرو هتل محل اقامت یا آدرس محل سکونت در اسلواکی موردنیاز است.

• بیمه نامه مسافرتی

متقاضی دریافت انواع ویزای اسلواکی باید یک بیمه نامه مسافرتی معتبر با پوشش ۳۰ هزار یورو خریداری کند و مدارک آن را ارائه کند.

• گواهی تمکن مالی

دارا بودن گواهی تمکن مالی یکی از شرایط دریافت ویزای اسلواکی و کشورهای عضو منطقه شنگن است. هر نفر باید یک گواهی تمکن مالی به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان ارائه کند.

• دعوتنامه اسلواکی

ارائه دعوت‌نامه اسلواکی لازم نیست؛ اما دارا بودن دعوت نامه می‌تواند شانس شما را برای دریافت ویزای این کشور افزایش دهد.

• مدارک مربوط به برنامه سفر

همان‌طور که گفتیم مدارک مربوط به رزرو بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما و محل اقامت می‌تواند شامل برنامه سفر متقاضی باشد.

• گردش حساب سه ماه آخر متقاضی

متقاضیان باید در میان مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی گردش حساب سه ماه آخر خود را نیز ارائه کنند. چرا که میزان تراکنش‌های انجام شده در این سه ماه توسط افسر سفارت موردبررسی قرار می‌گیرد.

مدارک لازم برای ویزای اسلواکی | یوروپ تورز

سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی

برای درخواست ویزای اسلواکی اولین کاری ک باید انجام داد چیست؟

افرادی که قصد دریافت ویزای این کشور را دارند، باید ابتدا از طریق وب‌سایت رسمی کنسولگری اسلواکی وقت سفارت بگیرند و به‌صورت اینترنتی فرم درخواست ویزا را تکمیل کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای اسلواکی را باید به چه کسی ارائه داد؟

در تاریخ و ساعت مشخص‌شده متقاضی باید به‌صورت حضوری به سفارت اسلواکی مراجعه کند و مدارک زیر را به‌صورت تمام و کمال تحویل افسر سفارت دهد.

مدارک شناسایی ویزای اسلواکی شامل چه مدارکی هستند؟

تمامی مدارک شناسایی متقاضی مانند شناسنامه و کارت ملی باید به همراه ترجمه مرتب و طبقه‌بندی‌شده تحویل افسر سفارت داده شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!