مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال، شرایط اخذ ویزای پرتغال نیز کمی دشوار است. چراکه دولت پرتغال برای شهروندان کشورهای آسیایی مانند ایران شرایط سختی را در نظر …

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال: کشور پرتغال یکی از کشورهای اروپایی است که در قسمت جنوب غربی این قاره سبز قرار دارد. شهروندان کشورهای دیگر که قصد سفر به پرتغال را دارند، باید یکی از انواع ویزای شینگن یا ویزای مولتی پرتغال را دریافت کنند. توجه داشته باشید که مدارک لازم ویزای پرتغال برای هر یک از انواع ویزا متفاوت هستند. به‌عنوان‌ مثال افرادی که قصد دریافت ویزای توریستی پرتغال را دارند، باید مدارک مربوط به این ویزا را آماده و ارائه کنند؛ اما افرادی که با مقاصد تجاری به پرتغال سفر می‌کنند، باید مدارک لازم برای ویزای تجاری پرتغال را فراهم کنند.

شرایط اخذ ویزای پرتغال نیز کمی دشوار است. چراکه دولت پرتغال برای شهروندان کشورهای آسیایی مانند ایران شرایط سختی را در نظر گرفته و افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال یا سفر توریستی را داشته باشند، باید مدارکی مانند تمکن مالی، دعوت‌نامه رسمی و گردش حساب را ارائه کنند. در غیر این صورت نمی‌توانند ویزای پرتغال را دریافت کنند. پرداخت هزینه‌های لازم برای گرفتن ویزای پرتغال نیز با توجه به سن متقاضیان و اینکه به صورت انفرادی و اقدام به درخواست ویزا می‌کنند یا از طریق آژانس‌های گردشگری، متفاوت است. با ما همراه باشید تا در این مقاله مدارک لازم برای دریافت ویزای پرتغال را بررسی کنیم.

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال | ایران ویزا

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال: متقاضیان دریافت ویزای پرتغال پس از فراهم کردن مدارک لازم ویزای پرتغال و تحویل آن‌ها به دفتر کارگزاری vfs گلوبال، پس از ۱۴ تا ۲۱ روز می‌توانند به دفتر کارگزاری به صورت حضوری مراجعه کنند و پس از تحویل مدارک و انجام امور مربوط به انگشت نگاری، درخواست خود را به صورت رسمی ثبت کنند. در صورت پذیرفته شدن مدارک لازم ویزای پرتغال جواب ویزا برای متقاضیان ارسال می‌شود و می‌توانند برای دریافت ویزا اقدام کنند.

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزای شینگن پرتغال
 • یک قطعه عکس ۳ در ۴ متقاضی با زمینه سفید، تمام رخ
 • گذرنامه معتبر متقاضی به همراه کپی آن
 • ویزاهای قبلی متقاضی و کپی آن ها
 • شناسنامه متقاضی به همراه فتوکپی پاسپورت قبلی متقاضی که دارای اعتبار نیست.
 • ارائه معرفی نامه از محل کار متقاضی
 • ارائه اصل آگهی ثبت شرکت در روزنامه‌های رسمی به همراه فتوکپی
 • ارائه مدارک مربوط به تغییرات در شرکت همراه کپی کارت بازرگانی متقاضی که توسط وزارت بازرگانی صادر شده
 • در صورتی که قرار است هزینه زندگی فرد متقاضی دریافت ویزای پرتغال توسط شرکت و یا محل کار تامین شود، باید در یک نامه قید شود.
 • ارائه مدارکی مبنی بر فعال بودن شرکت، فیش حقوقی متقاضی و مدارک مربوط به بیمه تامین اجتماعی
 • گردش حساب سه ماه آخر متقاضی به همراه گواهی تمکن مالی، تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای پرتغال ۲۰۰ میلیون تومان است.
 • دعوت‌نامه پرتغال

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال: یکی از شرایط دریافت ویزای پرتغال ارائه دعوت‌نامه رسمی از طرف دوستان یا خانواده و یا یک شرکت معتبر در کشور پرتغال است. در این دعوت‌نامه باید آدرس فرد دعوت‌کننده و فرد دعوت شونده آمده باشد. علت سفر به پرتغال مشخص شده باشد و ضمانت نامه‌ای از طرف دعوت‌کننده وجود داشته باشد که ثابت کند فرد دعوت‌کننده می‌تواند هزینه‌های مربوط به زندگی فرد مهمان در کشور پرتغال را تامین کند. مدارک مربوط به دعوت‌نامه شغلی نیز بسیار زیاد است. به عنوان مثال شرکت دعوت‌کننده باید مدارک مربوط به همکاری‌های گذشته با شرکت‌های بین‌المللی را ارائه کند.

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال می‌تواند شامل بارنامه‌ها، پیش فاکتور‌ها و یا مدارک مربوط به پرداختی باشد. ارائه قراردادهای امضا شده نیز می‌تواند شامل این مدارک باشد.

 • یکی دیگر از مدارکی که متقاضیان دریافت ویزای پرتغال باید ارائه کنند، اجازه رسمی و پدر و مادر است.
 • به عنوان مثال اگر این یکی از فرزندان با پدر خود قصد سفر به پرتغال را دارد، باید اجازه رسمی مادر را داشته باشد. این نامه باید توسط وزارت امور خارجه و دادگستری تایید شود و به صورت رسمی باشد.
 • مدارک مربوط به رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما به کشور پرتغال
 • رزرو هتل در کشور مقصد
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی با مبلغ حداقل ۳۰ هزار یورو

تمام مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال که عنوان شد باید برای هر یک از افراد متقاضی ویزای پرتغال فراهم شود؛ بنابراین توجه داشته باشید که علاوه بر فرد متقاضی باید تمام مدارک برای خانواده او نیز آماده شود.

مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال | ایران ویزا

سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال

وضعیت ویزا دهی کشور پرتغال به ایرانیان چگونه است؟

شرایط اخذ ویزای پرتغال نیز کمی دشوار است. چراکه دولت پرتغال برای شهروندان کشورهای آسیایی مانند ایران شرایط سختی را در نظر گرفته و افرادی که قصد مهاجرت به پرتغال یا سفر توریستی را داشته باشند، باید مدارکی مانند تمکن مالی، دعوت‌نامه رسمی و گردش حساب را ارائه کنند.

بعد از فراهم کردن مدارک مورد نیاز ویزای پرتغال باید چه کرد؟

متقاضیان دریافت ویزای پرتغال پس از فراهم کردن مدارک لازم ویزای پرتغال و تحویل آن‌ها به دفتر کارگزاری vfs گلوبال، پس از ۱۴ تا ۲۱ روز می‌توانند به دفتر کارگزاری به صورت حضوری مراجعه کنند و پس از تحویل مدارک و انجام امور مربوط به انگشت نگاری، درخواست خود را به صورت رسمی ثبت کنند.

یکی از بهترین مدارک که میتوان ویزا را با درصد بالاتری دریافت کرد چه مدرکی است؟

یکی از شرایط دریافت ویزای پرتغال با درصد بالاتر ارائه دعوت‌نامه رسمی از طرف دوستان یا خانواده و یا یک شرکت معتبر در کشور پرتغال است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!