مدارک مورد نیاز ویزای نروژ | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای نروژ | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای نروژ، گرفتن ویزای نروژ برای متقاضیان ایرانی کمی سخت است؛ و این مشکل به دلیل سختگیری افسران ویزای کشور نروژ می‌باشد که …

گرفتن ویزای نروژ برای متقاضیان ایرانی کمی سخت است؛ و این مشکل به دلیل سختگیری افسران ویزای کشور نروژ می‌باشد که منجر به افزایش نرخ رد درخواست ویزای نروژ برای ایرانیان می‌شود. داشتن دعوتنامه از مهم‌ترین و ضروری‌ترین شرایط و مدارک مورد نیاز ویزای نروژ است. البته نداشتن مصاحبه حضوری از مزایای دریافت ویزای نروژ است که در هنگام مراجعه به سفارت تنها از متقاضی انگشت نگاری شده و مدارک لازم تحویل گرفته می‌شود.

مدارک مورد نیاز ویزای نروژ | ایران ویزا

شرایط و مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت سفارت نروژ

مدارک مورد نیاز ویزای نروژ: قبل از انجام هر اقدامی برای گرفتن ویزای نروژ باید وقت سفارت این کشور را تعیین کنید برای این کار باید به دفتر کارگزاری گلوبال vsf مراجعه کرد. این وقت را می‌توان به صورت حضوری و آنلاین و تلفنی نیز دریافت نمود؛ همچنین دو نوع وقت سفارت فوری و عادی وجود دارد که می‌توان از این طریق وقت سفارت را تعیین کرد.

هر متقاضی دریافت ویزای نروژ بدون لحاظ کردن سن نیاز به ویزای نروژ برای سفر به این کشور را دارد. همچنین داشتن شرایط لازم و مدارک مورد نیاز از دیگر ضروریات اخذ ویزای نروژ است که شامل نامه تمکن مالی از بانک، گردش حساب مربوط به سه ماه اخیر متقاضی، دعوتنامه در صورت نیاز و تاریخچه سفر می‌شود.

هزینه ویزای نروژ

برای درخواست ویزا هر متقاضی باید مبلغ 400 یورو در حساب خود داشته باشد تا بتواند هزینه‌های مربوط به فرآیند اخذ ویزا را در جاهای مختلف پرداخت نماید. این هزینه‌ها شامل تعیین وقت سفارت، رزرو بلیط رفت و برگشت، واچر هتل، بیمه مسافرتی، تکمیل فرم ویزای شینگن و … است.

مدارک موردنیاز ویزای نروژ

 • ارائه اصل و کپی پاسپورت با اعتبار حداقل 3 ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی متقاضی و داشتن حداقل دو صفحه خالی
 • دریافت و تکمیل فرم درخواست ویزا از سایت سفارت
 • اصل و کپی از کارت ملی و شناسنامه متقاضی با ترجمه
 • ارائه دو قطعه عکس رنگی 6 در 4 رنگی با پس زمینه سفید از متقضی که در سال جاری گرفته شده باشد.
 • در صورت وجود ویزا شنگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری در تاریخچه سفر متقاضی باید کپی از آن‌ها به همراه مهرهای ورود و خروج ارائه شود.
 • ارائه نامه تمکن مالی و گردش 6 ماه آخر سپرده بانکی متقاضی با مهر و امضای مسئول شعبه
 • ترجمه فیش حقوقی مربوط به سه ماه اخیر و گواهی اشتغال به کار برای کارمندان و کارگران؛ باید در این گواهی تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شود.
 • ارائه پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی توسط صاحبان مشاغل
 • ارائه گواهی بازنشستگی برای افراد بازنشسته با ترجمه
 • گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویان
 • ارائه بیمه مسافرتی متقاضی تا سقف مشخص و اعتبار معین به همراه کپی آن
 • ترجمه و کپی سند مالکیت دارایی‌های متقاضی شامل آرپاتمان، شرکت، مغازه، ویلا و… ( در صورت وجود )
 • ارائه پرینت رزرو هتل و بلیط هواپیما.
 • دعوتنامه از طرف میزبان که شهروند نروژ باشد؛ در این دعوتنامه باید اسامی تمام افراد دعوت شده، علت سفر و زمان سفر در آن ذکر گردد و امضا شود.

نکته مهم در خصوص ترجمه مدارم مورد نیاز ویزای نروژ مدت اعتبار آن‌ها است که بعد از انجام ترجمه این مدارک تنها شش ماه معتبر هستند و بعد از گذشت این مدت اگر تحویل سفارت نشوند اعتبار خود را از دست می‌دهند.
نکته: افراد زیر 18 سال که بدون پدر یا مادر سفر می‌کند باید اجازه نامه رسمی از پدر و مادر خود با ترجمه رسمی ارائه دهند.

نکته: برای افرادی که کاسب هستند باید مجوز کسب رسمی را با ترجمه آن ارائه دهند؛ برای مثال پزشکان ملزم به ارائه ترجمه جواز مطب و کارت نظام پزشکی هستند و دانشجویان باید اصل و ترجمه کارت دانشجویی خود را به همراه نامه اشتغال ترجمه شده ارائه دهند.

هزینه ویزای نروژ | ایران ویزا

جمع بندی

برای ارائه مدارک مورد نیاز ویزای نروژ باید متقاضی به صورت حضوری به سفارت نروژ برود. آدرس سفارت نروژ در تهران، خیابان فرمانیه (لواسانی)، جنب خیابان سنبل، پلاک 201 است و از طریق شماره تماس 22291333 می‌توان با مسئولین سفارت ارتباط برقرار کرد.


سوالات مدارک مورد نیاز ویزای نروژ

گرفتن ویزای نروژ برای ایرانیاین چگونه است؟

گرفتن ویزای نروژ برای متقاضیان ایرانی کمی سخت است؛ و این مشکل به دلیل سختگیری افسران ویزای کشور نروژ می‌باشد که منجر به افزایش نرخ رد درخواست ویزای نروژ برای ایرانیان می‌شود.

اولین اقدام برای دریافت ویزای نروژ چیست؟

قبل از انجام هر اقدامی برای گرفتن ویزای نروژ باید وقت سفارت این کشور را تعیین کنید برای این کار باید به دفتر کارگزاری گلوبال vsf مراجعه کرد.

هزینه درخواست ویزای نروز چقدر میباشد؟

برای درخواست ویزا هر متقاضی باید مبلغ 400 یورو در حساب خود داشته باشد تا بتواند هزینه‌های مربوط به فرآیند اخذ ویزا را در جاهای مختلف پرداخت نماید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!