مدارک مورد نیاز ویزای یونان | معرفی – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای یونان | معرفی – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای یونان، به دلیل بالا بودن تقاضا برای دریافت ویزای توریستی یونان و سایر ویزاهای دیگر این کشور، متقاضیان ایرانی در سال‌های اخیر به‌کرات با …

مدارک مورد نیاز ویزای یونان: به دلیل بالا بودن تقاضا برای دریافت ویزای توریستی یونان و سایر ویزاهای دیگر این کشور، متقاضیان ایرانی در سال‌های اخیر به‌کرات با ریجکتی ویزای یونان مواجه شده‌اند. امور مربوط به صدور ویزای یونان برای اتباع ایرانی از طریق دفتر کارگزاری وی اف اس گلوبال در شهر تهران انجام می‌شود.

متقاضیان دریافت ویزای یونان باید ابتدا به‌صورت آنلاین از طریق وب‌سایت vfs گلوبال وقت سفارت یونان بگیرند و سپس مدارک مورد نیاز ویزای یونان را آماده کنند و به‌صورت حضوری تحویل دهند. کشور یونان نیز مانند سایر کشورهای اروپایی حوزه شینگن برای اعطای ویزا به اتباع ایرانی سختگیری می‌کند.

به همین خاطر متقاضیان دریافت ویزای یونان باید علاوه بر تمکن مالی، گردش حساب سه ماه آخر، رزرو بلیط هواپیما و مدارک مربوط به رزرو قطعی هتل، تاریخچه سفری مناسب نیز ارائه کنند. در این مقاله تمامی مدارک موردنیاز برای ویزای یونان را بررسی می‌کنیم تا افرادی که قصد دریافت هر یک از انواع ویزای یونان را دارند، بیشتر با قوانین کشور آشنا شوند و بتوانند مدارک لازم برای ویزای یونان را با دقت و بدون هیچ‌گونه نقصی آماده کنند.

مدارک مورد نیاز ویزای یونان | ایران ویزا

مدارک لازم ویزای یونان

اولین نکته راجع به مدارک مورد نیاز ویزای یونان این است که این مدارک باید حتماً به زبان انگلیسی ترجمه شوند و علاوه بر مهر رسمی دارالترجمه باید دارای تأییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری باشند. دارا بودن دعوت‌نامه برای اخذ ویزای یونان ضروری نیست؛ اما بودن دعوت‌نامه بهتر از نبودن آن است. چراکه با دعوت‌نامه روند دریافت ویزا سریع‌تر پیش می‌رود و افسر سفارت یونان راحت‌تر قانع می‌شود که متقاضی قصد بازگشت به کشور مبدأ را دارد.

دومین نکته که بهتر است قبل از اشاره به مدارک مورد نیاز ویزای یونان درباره آن صحبت کنیم، دارا بودن تاریخچه سفری مناسب است. یکی از شرایط دریافت ویزای یونان ارائه مدارک مربوط به سفرهای قبلی به کشورهای آسیایی یا کشورهای حوزه شینگن است.

افرادی که بتوانند ویزاهای قبلی خود را ارائه کنند که دارای مهر ورود و خروج هستند، با نشان دادن پاسپورت‌های قبلی که توسط آن‌ها به کشورهای آسیایی مانند چین، سنگاپور و یا کشورهای حوزه شینگن مانند انگلستان سفر کرده‌اند، می‌توانند به افسر سفارت ثابت کنند که قبلاً هم به کشورهای خارجی سفر داشته‌اند و تنها برای انجام کاری به کشور یونان سفر می‌کنند و مجدداً قصد بازگشت به کشور خودشان را دارند.

ارائه مدارک مربوط به رزرو قطعی هتل یا نشانی محل سکونت در یونان مانند منزل دوستان خانواده یا … می‌تواند شانس دریافت ویزای یونان را افزایش دهد.

 • گواهی تمکن مالی
  متقاضیان دریافت ویزای یونان باید مدارکی را ارائه کنند که نشان دهنده تمکن مالی به مبلغ ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هستند. همه افرادی که قصد دریافت ویزای یونان را دارند باید این گواهی تمکن مالی را ارائه کنند.
 • گردش حساب سه ماه آخر
  ارائه گردش حساب سه ماه آخر متقاضی برای بررسی تعداد تراکنش‌های انجام شده در این حساب موردنیاز است.
 • تاریخچه سفر
  همانطور که در ابتدای بحث اشاره کردیم، متقاضیانی که قبلاً سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن و کشورهای آسیایی را داشته باشند، می‌توانند مدارک مربوط به این سفرها، مانند ویزاهای قبلی پاسپورت و همچنین مدارک دیگر مانند بلیط رفت و برگشت هواپیما را ارائه کنند تا به دفتر سفارت ثابت کنند که همیشه در حال سفر هستند. رزرو کردن بلیط هواپیما برای رفت و برگشت به یونان و رزرو محل اقامت مانند هتل و یا ارائه آدرس دقیق محل سکونت موردنیاز است.
 • دعوت نامه یونان
  ارائه دعوت‌نامه یونان ضروری نیست؛ اما اگر وجود داشته باشد پروسه دریافت ویزا را سرعت می‌بخشد.

مدارک ویزای یونان عبارتند از

فرم درخواست ویزای یونان به‌صورت تکمیل شده، گذرنامه معتبر متقاضی که دارای ۶ ماه اعتبار است به همراه گذرنامه‌های قبلی، رسید مربوط به پرداخت هزینه درخواست ویزای یونان، مدارک شناسایی متقاضی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه اصل و ترجمه، گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه اصل و ترجمه، شرایط گواهی اشتغال به کار برای افرادی که در مشاغل خصوصی دولتی و یا مشاغل آزاد فعالیت می‌کنند، متفاوت است.

سند ازدواج به همراه اصل و ترجمه، اسناد ملی به همراه اصل و ترجمه، دو قطعه عکس جدید که در سه ماه گذشته گرفته شده باشد، بیمه نامه مسافرتی به مبلغ حداقل ۳۰ هزار یورو، گواهی اشتغال به تحصیل برای دانشجویانی که در حال تحصیل هستند.

مدارک لازم ویزای یونان | ایران ویزا

سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای یونان

چگونه باید درخواست ویزای یونان داد و مدارک را تحویل داد؟

متقاضیان دریافت ویزای یونان باید ابتدا به‌صورت آنلاین از طریق وب‌سایت vfs گلوبال وقت سفارت یونان بگیرند و سپس مدارک مورد نیاز ویزای یونان را آماده کنند و به‌صورت حضوری تحویل دهند.

نکته مثبت در رابطه با گرفتن ویزای یونان چیست؟

دارا بودن تاریخچه سفری مناسب است. یکی از شرایط دریافت ویزای یونان ارائه مدارک مربوط به سفرهای قبلی به کشورهای آسیایی یا کشورهای حوزه شینگن است.

مدارک مورد نیاز ویزای یونان چه مدارکی است؟

فرم درخواست ویزای یونان به‌صورت تکمیل شده، گذرنامه معتبر متقاضی که دارای ۶ ماه اعتبار است به همراه گذرنامه‌های قبلی، رسید مربوط به پرداخت هزینه درخواست ویزای یونان، مدارک شناسایی متقاضی مانند شناسنامه و کارت ملی به همراه اصل و ترجمه، گواهی اشتغال به کار متقاضی به همراه اصل و ترجمه، شرایط گواهی اشتغال به کار برای افرادی که در مشاغل خصوصی دولتی و یا مشاغل آزاد فعالیت می‌کنند، متفاوت است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!