مدارک مورد نیاز ویزای اتریش | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش، تمامی افراد برای مسافرت به این کشور باید ویزا دریافت نمایند. آن‌ها برای دریافت ویزا این کشور، باید مدارکی را با خود به …

کشور اتریش، یکی از زیباترین کشورهایی اروپایی است که به دلیل داشتن آب و هوایی معتدل و خنک، جاذبه‌های گردشگری، موقعیت‌های تحصیلی و کاری مناسب و … افراد زیادی قصد سفر به این کشور را دارند. تمامی این افراد برای مسافرت به این کشور باید ویزا دریافت نمایند. آن‌ها برای دریافت ویزا این کشور، باید مدارکی را با خود به همراه داشته باشند. اگر شما هم جز افرادی هستید که تصمیم دارید برای دریافت ویزا این کشور اقدام کنید، باید با مدارک مورد نیاز ویزای اتریش، به خوبی آشنا شوید. برای آشنایی با تمامی مدارک مورد نیاز ویزای کشور اتریش، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش | ایران ویزا

مدارک مورد نیاز ویزای اتریش کدامند؟

شما عزیزانی که قصد دارید تا ویزای کشور اتریش را اخذ کنید، باید در زمان مراجعه به سفارت این کشور، حتما مدارکی را با خود به همراه داشته باشید. لازم به ذکر است تا بدانید که برخی از مدارک عمومی هستند و هر فردی برای هر نوع ویزایی باید تمامی آن‌ها را ارائه دهد. اما، برخی دیگر از مدارک، مربوط به نوع ویزای درخواستی می‌باشند. به عبارتی ساده‌تر می‌توان گفت که اگر شما ویزای کاری بخواهید، در این صورت باید علاوه بر مدارک عمومی، مدارک مربوط به ویزای کاری را نیز به سفارت اتریش ارائه دهید. تمامی مدارک عمومی و اخصتصاصی هر نوع از ویزاهای اتریش، به شرح زیر می‌باشند:

مدارک عمومی مورد نیاز برای اخذ انواع ویزا اتریش

همان طور که در بخش پیشین مقاله بیان شد، شما عزیزان برای دریافت هر نوع ویزا کشور اتریش اعم از: ویزا کاری، ویزا تحصیلی، ویزا گردشگری و … باید تمامی این مدارک را با خود به همراه داشته باشید. عدم وجود هر یک از این مدارک، سبب می‌شوند تا نتوانید برای دریافت ویزا اقدام کنید. تعدادی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز ویزای اتریش، شامل موارد زیر می‌باشند:

  • تمامی مدارک هویتی خودتان از جمله: شناسنامه و کارت ملی را باید به سفارت ارائه دهید. به یاد داشته باشید که حتما هم از تمامی صفحات شناسنامه و هم از کارت ملی کپی گرفته و آن‌ها را نیز به همراه داشته باشد.
  • 3 الی 4 قطعه عکس 3*4 را به سفارت اتریش ارائه دهید. فراموش نکنید که حتما تمامی عکس‌ها را به تازگی گرفته باشید، عکس‌ها همگی تمام رخ باشند و زمینه همه آن‌ها، باید سفید رنگ باشند.
  • گذرنامه و یا همان پاسپورت خود را نیز به همراه داشته باشید که گذرنامه شما عزیزان باید حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد. حتما کپی 5 صفحه اول گذرنامه و صفحه‌هایی که در آن مهر خورده است را نیز به سفارت ارائه دهید.
  • شما عزیزان در زمان ارائه مدارک مورد نیاز ویزای اتریش، باید بیمه مسافرتی شینگن را به همراه داشته باشید. فراموش نکنید که بیمه مسافرتی شما باید حداقل 30000 یورو را تحت پوشش قرار دهد تا بتوانید در مواقع اورژانسی از آن استفاده نمایید.
  • فرقی نمی‌کند که شما تصمیم دارید تا چه نوع ویزایی را اخذ کنید، در هر صورت باید به بانک مراجعه کرده و تمکن مالی و گردش حساب بانکی خود را دریافت کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری اتریش

اگر قصد دارید تا برای اخذ ویزا کاری این کشور، اقدام کنید باید علاوه بر مدارک ذکر شده، قرارداد کاری خودتان را نیز به سفارت اتریش ارائه دهید. البته، این در صورتی است که شما قصد کار کردن در یک شرکت و یا موسسه در اتریش را دارید. اما، اگر می‌خواهید که کسب و کاری را راه اندازی کنید، باید جواز کسب و کار را نیز به این سفارت بدهید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش

اگر دانشجو هستید و یا دانش‌آموز و می‌خواهید که در کشور اتریش درس بخوانید، باید علاوه بر تمامی مدارک عمومی بیان شده، سوابق تحصیلی خود را نیز ارائه دهید. به یاد داشته باشید که علاوه بر سوابق تحصیلی، شما عزیزان باید دعوتنامه مدرسه و یا دانشگاه مورد نظرتان را نیز ارائه کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش | ایران ویزا

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل و مفصل با مدارک مورد نیاز ویزای اتریش آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که برای جلوگیری از بروز هر گونه مشکلی، بهتر است که تمامی مدارک ذکر شده را با خود به همراه داشته باشید. علاوه بر این، فراموش نکنید که در زمان مراجعه به سفارت اتریش، حتما مبلغی را نیز با خود به همراه داشته باشید. اگر سوالی در این زمینه دارید و یا در زمان دریافت ویزای اتریش با مشکلی رو به رو شدید، می‌توانید از همکاران ما یاری بگیرید.


سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای اتریش

مدارک عمومی مورد نیزای اخذ ویزای اتریش چیست؟

شناسنامه و کارت ملی، 3 الی 4 قطعه عکس 3*4، گذرنامه و یا همان پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، بیمه مسافرتی شینگن و مالی و گردش حساب بانکی خود.

مدارک مورد نیاز ویزای کاری اتریش چیست؟

علاوه بر مدارک عمومی باید قرار داد کاری خود با شرکتی که قرار است با آن ها کار کنید ارائه دهید اگر میخواهید کسب و کار راه اندازی کنید باید جوازکسب و کار داشته باشید و به سفارت ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اتریش چیست؟

علاوه بر مدارک عمومی گفته شده باید سوابق تحصیلی و دعوتنامه مدرسه یا دانشگاه را به سفارت ارائه دهید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!