مدارک مورد نیاز ویزای آلمان | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان | معرفی – تصاویر – انواع مدارک

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان، افرادی که قصد دارند تا به کشور آلمان سفر کنند، باید برای ورود به این کشور، ویزا داشته باشند. در واقع، تمامی افرادی که …

افرادی که قصد دارند تا به کشور آلمان سفر کنند، باید برای ورود به این کشور، ویزا داشته باشند. در واقع، تمامی افرادی که می‌خواهند در این کشور درس بخوانند، کار کنند، درمان شوند و … باید برای دریافت ویزا اقدام نمایند. تمامی این افراد برای اخذ ویزا باید به سفارت آلمان مراجعه کرده و با ارائه مدارک مورد نیاز ویزای آلمان را دریافت کنند. اگر شما هم جز افرادی هستید که می‌خواهید ویزا کشور آلمان را دریافت کنید، ابتدا باید با این مدارک آشنا شوید. برای آشنایی کامل با تمامی مدارک مورد نیاز ویزای کشور آلمان، در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان | ایران ویزا

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان کدامند؟

شما عزیزانی که تصمیم دارید تا به کشور آلمان بروید، ممکن است سوال کنید که برای اخذ ویزا این کشور، چه مدارکی الزامی است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما عزیزان باید دو نوع مدارک را به همراه داشته باشید. منظور از دو نوع، مدارک عمومی و مدارک اختصاصی می‌باشند. مدارک عمومی، به مدارکی گفته می‌شوند که تمامی متقاضیان دریافت ویزای کشور آلمان، باید آن‌ها را به سفارت تحویل دهند. اما، منظور از مدارک اختصاصی، مدارکی هستند که هر یک از شما متقاضیان عزیز، بر اساس نوع ویزایی که می‌خواهید باید آن‌ها را ارائه دهید.

به طور مثال: اگر شخصی از شما عزیزان می‌خواهد تا برای دریافت ویزای کاری آلمان اقدام کند، باید مدارک اختصاصی ویزای کاری را ارائه دهد. اما، اگر شخصی می‌خواهد تا ویزای تحصیلی بگیرد باید مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی را به سفارت تحویل دهد. تمامی مدارک عمومی و اختصاصی مورد نیاز ویزای آلمان، شامل موارد زیر می‌باشند:

مدارک عمومی مورد نیاز ویزای آلمان

همان طور که در بخش قبلی مقاله بیان کردیم، شما عزیزان متقاضی باید برای دریافت هر گونه ویزا این کشور، مدارک عمومی را به سفارت مربوطه تحویل دهید. برخی از مهم‌ترین مدارک مورد نیاز ویزای آلمان، به شرح زیر می‌باشند:

  • مهم‌ترین مدرک برای اخذ ویزا، گذرنامه است؛ بنابراین، اگر پاسپورت ندارید، حتما گذرنامه خود را دریافت کنید و اگر گذرنامه دارید، بررسی کنید که تا 6 ماه آینده اعتبار داشته باشد. زیرا، اگر اعتبار گذرنامه شما کمتر از 6 ماه باشد، درخواست اخذ ویزای شما رد خواهد شد. به یاد داشته باشید که علاوه بر اصل گذرنامه، باید از صفحه‌های اول گذرنامه و صفحه‌هایی که دارای مهر می‌باشند هم کپی گرفته و به سفارت تحویل دهید.
  • شما عزیزان برای اخذ ویزای کشور آلمان، باید مدارک هویتی خود همچون: شناسنامه و کارت ملی را به همراه کپی آن‌ها ارائه دهید. فراموش نکنید که حتما از تمامی صفحه‌ها شناسنامه، کپی بگیرید.
  • تمامی شما عزیزان فارغ از این که تصمیم دارید تا چه نوع ویزایی را اخذ کنید، باید به بانک مراجعه کرده و گردش صورت حساب 3 ماه اخیر خود را دریافت کنید. البته، به یاد داشته باشید علاوه بر صورت حساب، باید تمکن مالی خود را نیز از بانک مربوطه اخذ کنید.
  • 2 الی 3 عدد عکس 3* 4 که تمام رخ هستند و به تازگی یعنی در سه ماه اخیر گرفته‌اید را به همراه داشته باشید. حتما تمامی عکس‌ها را پشت نویسی کرده و سپس ارائه دهید.

لازم به ذکر است تا بدانید که علاوه بر تمامی مدارک مورد نیاز ویزای آلمان که بیان کردیم، شما عزیزان باید فرم‌های مربوطه را نیز با دقت پر کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که اگر در سال‌های گذشته گذرنامه داشته‌اید و هم اکنون باطل شده‌اند، از آن‌ها نیز کپی گرفته و به همراه خود داشته باشید.

مدارک عمومی مورد نیاز ویزای آلمان

شما عزیزان اگر تصمیم دارید تا برای کار به آلمان بروید، علاوه بر مدارک عمومی بیان شده، باید مدارک دیگری را نیز به همراه داشته باشید که برخی از مهم‌ترین این مدارک اختصاصی، شامل موارد زیر می‌باشند:

  1. اگر برای کار در یک شرکت و یا موسسه می‌روید، باید هم دعوتنامه آن شرکت یا موسسه و هم قرارداد کاری خودتان را به همراه داشته باشید.
  2. اگر تصمیم دارید تا برای تجارت و ایجاد یک کسب و کار به آلمان سفر کنید، باید جواز کسب و کارتان را به همراه داشته باشید.

مدارک اختصاصی مورد نیاز ویزا تحصیلی آلمان

دانشگاه‌ها و مدارس آلمان، کیفیت آموزشی و سطح علمی بالایی دارند. به همین دلیل، افراد زیادی از سر تا سر جهان متقاضی تحصیل در آلمان می‌باشند. اگر شما هم جز این افراد هستید، برای اخذ ویزا حتما باید دعوتنامه مدرسه و یا دانشگاه‌ مورد نظرتان را تحویل دهید. علاوه بر دعوتنامه، شما عزیزان باید تمامی سوابق تحصیلی خود را نیز به همراه داشته باشید.

مدارک اختصاصی مورد نیاز ویزا تحصیلی آلمان | ایران ویزا

خلاصه مطلب

ما در این مقاله سعی داشتیم تا شما عزیزان را به طور کامل با مدارک مورد نیاز ویزای آلمان آشنا کنیم. به یاد داشته باشید که حتما پیش از مراجعه حضوری به سفارت آلمان، برای دریافت وقت به صورت اینترنتی اقدام کنید. اگر ویزا شما کاری و تحصیلی نیست و می‌خواهید با مدارک اختصاصی آن‌ها نیز آشنا شوید، می‌توانید از همکاران ما یاری بگیرید. همکاران ما تمامی مدرک مورد نیاز هر یک از ویزاهای این کشور را به طور کامل به شما عزیزان بیان خواهند کرد.


سوالات متداول مدارک مورد نیاز ویزای آلمان

مدارک مورد نیاز ویزای آلمان چند نوع هستند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که شما عزیزان باید دو نوع مدارک را به همراه داشته باشید. منظور از دو نوع، مدارک عمومی و مدارک اختصاصی می‌باشند.

مهمترین مدرک مورد نیاز برای اخذ ویزای آلمان چیست؟

مهمترین مدرک مورد نیاز گذرنامه با 6 ماه اعتبار میباشد.

مدارک مورد نیاز برای تحصیل در کشور آلمان چیست؟

مهمترین مدارک اصلی برای تحصیل در کشور آلمان دعوتنامه و سوابق تحصیلی است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!
تبسم غفاری احمدرضا شهابی علی هادی
تماس تصویری با کارشناسان
پاسخگویی آنلاین صوتی و تصویری رایگان
 logo

تماس تصویری با کارشناسان

پاسخگویی به سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات قبل و پس از خرید
همین الان با ما تماس تصویری بگیرید.

شماره موبایل تان را وارد نمایید

تماس تصویری
تماس صوتی
Instagram instagram logo
Telegramtelegram logo
Aparataparat logo
مکالمات شما
در حال برقراری ارتباط مرورگر با سرور...
خطا: به مرورگر اجازه ی دسترسی به دوربین و میکروفن را بدهید!
ارتباط شما با موفقیت برقرار شد!